34
A kérdés adott. Szerintetek szükségszerű-e, hogy minden koreszme megbukjon?
  • N1ggA
    #1
    A kérdés adott. Szerintetek szükségszerű-e, hogy minden koreszme megbukjon?
  • dunga
    #2
    Jó kérdés, de sanszos, hogy zárva lesz.
  • antijuve
    #3
    pölö?
  • 0Fritz0
    #4
    Lehet, hogy azért hívják koreszmének, mert csak egy bizonyos korszakra vonatkozik... ?
  • N1ggA
    #5
    én nemtom, ezért kérdezem. ez a házi
  • antijuve
    #6
    jajj,ne már.ez most komoly?
  • N1ggA
    #7
    nem, egyszerűen csak érdekel a válasz, jó ezen filizofálni, nem?
  • Cuchulainn
    #8
    Vááááááá ezen most k*rvára felröhögtem :D
    Benézek, mondom nahát milyen intellektuális topikot nyitott valaki ide, aztán erre tessék....:)
    Amúgy szvsz hülye kérdés, az eszmék addig léteznek amíg hisznek bennük-még ha azt is mondják egyre hogy megbukott, akkor is lehet, hogy lesz 100 év múlva valaki aki újra hinni kezd benne és feléleszti.
  • haxoror
    #9
    rövid válasz:
    Igen, szükségszerű.

    bővebben kifejtve:
    Egy nagy szart fogom helyetted megírni a házi feladatodat :P
  • Rage47
    #10
    Sztem ha egy eszme túl sokáig fenn marad, teret hódít, az csak árthat.
    Olvasd el Orwell: 1984-et :))
  • haxoror
    #11
    Például a nők egyenjogúsága?
  • Rage47
    #12
    akár:)
  • Aquir
    #13
    Filozófia topik :)
  • Ronny
    #14
    pls. humanizmus
  • Ronny
    #15
    pl.:
  • antijuve
    #16
    akkor miért írtad be?:))
  • John Cena
    #17
    magas ez nekem a topic:D de jó eszmecserét:)
  • nyamiag #18
    Aki engem nem szeret nyalja ki a seggemet

    nem is annyira meglepő...
  • antijuve
    #19
    húha,és aki szeret az mit csináljon?:D
  • Rage47
    #20
    az aláírására értette:)
  • Rage47
    #21
    amúgy te mit gondolsz erről?:)
    ez töri házi? milyen résznél vagytok?
  • DJviolin
    #22
    Egy adott eszme után elérkező következő eszme az előző eszme tökéletesen ellentéte. Az ezt követő eszme e kettő aranyközépúta, és az ezt követő eszme ennek teljes ellentétje, ergo az első eszme.

    Magyarán:
    A világ egy végtelen körforgás...

    Verdikt:
    Örüljetek csak a demokráciának skacok. Élvezzétek amíg lehet.

    A kérdésedre a válasz: Igen, szükség van rá, amíg nem jön el a tökéletes eszme, amely elérhetetlen. Az adott eszme kitalálói mindig egy fenköltebb cél érdekében alkották meg eszmélyüket, amelyet a nép érdekében hoztak. Azonban nem vizsgálták át eléggé ok-okozatilag az eszmélyüket a létrehozóik, mert mindig ott volt a fekete bárány minden eszmében: az egy ember kezébe összpontosított nagy hatalom. Ezért a történelem folyamán nem egyszer láthattunk példát arra, hogy az alapból jó elgondolásnak tűnő eszme félresiklott: görög demokrácia, római birodalom, szocializmos. (Jó, mondjuk ez az utolsó alapból is rossz volt. Marx és Engels két öreg városi proli volt, akik jódolgukban már nem tudták, hogy mit kezdjenek a nyugdíjukkal, ezért levélbe foglalták az eszmélyüket, amellyel szétcseszték a fél világot. Még szerencse, hogy a természet egy idő után helyrehozza az emberek hibáit.)
  • lang14
    #23
    tessék ezt elolvasni:
    MADÁCH IMRE: AZ EMBER TRAGÉDIÁJA
  • Rage47
    #25
  • Rage47
    #26
    ez is szép gondolatsor:)
  • Krezga
    #27
    az jó!
    és tényleg szépen levezeti az eszméket és bukásaikat.

    (Lucifer miatt is érdemes már csak elolvasni:D)
  • Ronny
    #28
    milyen demokráciának kéne örülni? Szerintem csak a kiváltságosak örülnek, mert ez a szó még mindíg magasztosan hangzik az áltagembernek.
  • Ronny
    #29
    a mai művelt parasztnak a szabadság/demokrácia páros az, amiért érdemes meghallnia, a műveletlen őse még a királyért is szívesen az életét adta. Új kor, új eszme...a lényeg semmit nem változott.
  • DJviolin
    #30
    Azért a demokráciáért, amely úgy sz*r ahogy van, de lehetne rosszabb is.

    Mindig van rosszabb.

    Jobbos vagyok amúgy, de azt még én is belátom, hogy lehetne rosszabb még ettől is. (Akarsz Nigériában élni?)

    Pl.: Gumilövedékes shotgun helyett sörétes shotgunnal lőtték volna a tömegeket. :) Mindig van rosszabb.

    Mi jó sz*r*l élünk. Alíg bírjuk a számlákat kifizetni, de ilyenkor arra gondolok, hogy örüljünk annak, hogy van villany, meg gáz, mert Afrikában még ez sincs.

    És kérem ne politizáljunk. Ne ítéljük bezárásra ezt az ígéretes topikot.
  • Rage47
    #31
    Afrikában viszont nem hiszem h hiányolják a villanyt, meg a civilizácót. Meg lennének ők anélkül is... amiről nem tudnak, az nem is kell nekik. Szal ez relativ.
  • DJviolin
    #32
    Ja. De attól függetlenül lehet pozitív gondolkodásmódunk, különben depisek leszünk. :)
  • Rage47
    #33
    Jah, ha lehet mindig legyen pozitiv gondolkodásmódod:))(kivéve Ady versek elemzésénél :D)
    Végülis Afrikában is xarul élnek, rengeteg a járvány, soxor éheznek stb. mégis boldognak látszanak mindig... ugyanígy mi is látszódhatunk boldognak a mi civilizációnkban:)
  • nyamiag #34
    naigen