14
  • Theodora
    #1
    Steve Jobs is a F***sz kommunikációs tanácsadójánál járt?
  • sathinel
    #2
    "Akkor talán az Apple-t kritizálók is rájönnének, hogy nem az iTunes védelmével van a baj, hanem a kiadók hozzáállásával. "

    ) persze a cégnek semmi köze nem volt hozzá hogy csak az ő lejátszóján lehet lejátszani..... Mindenki hülyének nézi az átlag felhasználót?
  • rigidus
    #3
    "Szakértők némileg furcsának találják Jobs kijelentéseit, főleg annak fényében, hogy a cégnek igenis előnyére vált a zenelejátszók közötti kompatibilitás akadályozása. Azzal, hogy az iPod ketyeréket saját zeneboltjukhoz kötötték, megnyílt az esély a piac meghódítására, amit alaposan ki is használtak."

    Teljesen nyilvanvalo, hogy az antitrust pereket akarja igy kikerulni az Apple az arukapcsolas miatt, csak Jobs olyan mint a politikusok, szeret hasznot huzni a rosszbol is, hogy legalabb jogyereket jatszik a nagy nyilvanossag elott, majd eladja magat mint ha o lenne a zeneipar felszabaditoja.

    Mellesleg tenyleg fel fog lendulni a zeneipar, mert a jelenlegi megtorlo/elnyomo rendszer csak panikot kelt a gyanutlan/bizonytalan userekben, ugyanakkor fellenditi a feketepiacot a vakmerobbek kozt.
  • NEXUS6
    #4
    Nincs olyan hónap, az utóbbi 5 évben hogy ez a Jobs gyerek ne szarna a saját fészkébe.

    Nekem kicsit ellenszenvesnek tűnik, a BG csak simán naiv és mázlista. A Jobs viszont okos és rosszindulatú. Az utóbbi a veszélyesebb.
  • Gerygrey
    #5
    Azzal, hogy az iPod ketyeréket saját zeneboltjukhoz kötötték, megnyílt az esély a piac meghódítására, amit alaposan ki is használtak.

    Igen, sajnos, ez már csak egy ilyen birka világ, az átlag egybites agyú user ha rájön hogy a trendi iTunesból letöltött zenét csak iPoddal lehet lejátszani, akkor rohan venni egy iPodot ahelyett hogy nézne valami értelmesebb zenelelőhelyet. De nem baj, ezek a birkák nagyon szépen eltartják a zeneipar nevű szörnyszülöttet, és addig komolyabb félnivalója nincs a torrentező társadalomnak.
  • ssdb
    #6
    de mp3-at is jáccik az iPod-nem?
  • ssdb
    #7
    mer akkor DC + kábel + iPod és kécc... :)
  • Gerygrey
    #8
    Az ipod jáccik MP3-at.
    Viszont az iTunes féle szutykot csak az iPod játssza le.
  • Selbamaci
    #9
    1. level

    Gyurkity Peternek es a szerkesztosegnek!

    Kedves Peter!

    Nem tudom, hogy elolvastad-e az eredeti levelet, gondolom (remelem), igen. Viszont ha el is olvastad, akkor is nem ertettel meg belole tul sokat. Olyannyira, hogy a cikked totalisan felretajekoztatja az olvasokat. Amit szerintem nem lenne szabad megengedned magadnak, illetve nem lenne szabad megengednie a szerkesztosegnek. Tobb targyi tevedes is van benne, a velemenyezos resze pedig - bar tudom, hogy a te velemenyed - pedig teljesen rosszhiszemunek tunik.

    Nem tudom, hogy elolvasod-e ezt a levelet, tucatjaval kapsz-e hasonlokat, netan durvabbakat, vagy a szerkesztoseg reagal-e ra egyaltalan. Mindazonaltal kivancsian varom. Legfokeppen annak fenyeben, hogy itten valami Informatika es Tudomany cimszo alatt jelennek meg irasok, amiknek azert illene pontosnak, szabatosnak lenniuk, es messzemenokig nem bulvarosnak.
  • Selbamaci
    #10
    1. level valasz

    Kedves Zoltan,

    termeszetesen megkapunk minden levelet, nem hagyunk ki egyet sem:)

    Ami a cikket illeti, targyi tevedest nem talaltam benne, a velemennyel
    mar lehet vitatkozni, de hat ez mar csak ilyen. Az esetleges
    felreertesek elkerulese vegett kiegeszitettem, de a "felretajekoztatas"
    szo szerintem tul eros.

    udv,

    Gyurkity Peter
  • Selbamaci
    #11
    2. level

    Kedves Peter!

    Ugy erzem, hogy cikkeid irasakor a gyors megjelenes fontosabb tenyezo lehetett, mint az akkuratus fogalmazas. Erre szerettem volna utalni az elozo levelemben. Felsorolom a targyi tevedeseket, hogy egyertelmu legyen, mi alapjan velelmezem ezt.


    1. mondat!
    "? illetékeseknek üzletpolitikájuk kritizálása helyett a másolásvédelmi eljárások feloldására kellene koncentrálnia?"
    Nevezz mar meg egy illetekes elvtarst ebben a temakorben, aki - mondjuk hogy - jogosan kritizal(hat)ja a ceget az 'uzletpolitikaja' miatt.

    2. mondat!
    "? fejtette ki a véleményét az őket kritizálókról, ? "
    Egyetlen egy budos szot nem ir az oket kritizalokrol, nem is emlit semmi hasonlot.

    4. mondat!
    "? az iPod lejátszók is megbirkóznak a védelmet nélkülöző zeneszámokkal,? "
    Urjezus, ez a mondat pont az iPod-rol annyira nevetseges es felrevezeto, hogy szinte faj. Meg hogy az iPod megbirkozik - igy: megbirkozik - a feladattal. Ezt ugy irod, mintha ez valami fantasztikus nehezsegbe utkozne, es nem ez lenne valojaban a konnyebb, egyszerubb feladat.

    5. mondat!
    "? Abszurdnak véli,? "
    Semmi ilyesmit nem mond. Sot, nem is hasznal ilyen kontextust. Esetleg gondol?

    6-7. mondat!
    "? Akkor talán az Apple-t kritizálók is rájönnének,? "
    A 6. mondat allitasanak megvalosulasakor ertelmetlen a 7. mondat allitasa es forditva. Ha nincs masolasvedelem, mire kene rajonni? Ha van masolasvedelem, nem nyilnak meg boltok, es nincs mivel osszehasonlitani a jelenlegi helyzetet. Az emberek akkor jonnenek ra, hogy mivel van pontosan baj, ha hasonlo, szabatos, logikus irasokkal, magyarazatokkal - ala open letter - elmondanak, megertetnek veluk. Nem pedig felrevezeto ertelmezesekbol - ala te cikked - vonnanak le rossz kovetkezteteseket.

    8. mondat eleje
    "? Szakértők némileg furcsának találják? "
    Peldaul kicsoda? Mondanal egyet, utalnal valakire? Ki egyaltalan szakerto ebben a kerdesben? IT ujsagirok? A Zune menedzsere?

    8. mondat masodik fele
    "? cégnek igenis előnyére vált a zenelejátszók közötti kompatibilitás akadályozása? "
    Kurva nagy csusztatasnak hangzik, mert ugy allitod be, mintha ezt az Apple akarta volna igy. Ha figyelmesen olvastad a nyilt levelet, megtudhattad, hogy a kiadok akartak igy.

    9. mondat
    Ertelemszeruen a hibas premissza miatt ez is eros csusztatas.

    10. mondat
    "? Több cég ? indított eljárást,? "
    Egyetlen egy ceg sem inditott eljarast ellenuk. Csak kormanyszervek, allamszervek, birok, ugyeszek, jogaszok, stb. inditottak eljarast. Vagy meg azok se. Inkabb csak vizsgalatot.

    12. mondat
    "? Legutóbb Norvégiában illegálisnak minősítették a zeneboltot,? "
    Ember, legalabb a sajat cikkeitekre valo hivatkozaskor ne irjal mar hulyesegeket. Olvasd el, mit csinalt a norveg ombudsman, mi lehet a kovetkezo lepes, es mondjuk 2 ev mulva birosagi targyalasok utan esetleg 'torvenytelenne' es nem illegalissa valhat az iTunes Store.

    13. mondat
    "? eleget téve kívánságaiknak,? "
    Ismet azt kell mondjam, sajat cikkedre valo hivatkozasnal pontatlan vagy. A linkelt cikknel epp azt irtad, hogy a Walmartnak nem mertek ellentmondani, es nem forditva. Azonkivul te esetleg ott voltal a targyalasokon, vagy egyaltalan, honnan veszed, hogy ki mibe nem ment bele, mit kert, akart, stb. Az is lehet, hogy mar alairtak kozben ujabb szerzodeseket. Szoval mi innen velelmezhetunk dolgokat, de tudni kurvara semmit sem tudunk. Te sem jelenthetnel ki olyan dolgokat, amikrol lovesed sincs.

    Megjegyzes
    Iszonyu mennyisegu kozpontozasi hiba van a cikkben, tobb esetben a mondatok ertelmet is mar-mar befolyasolja egy adott hiba.

    Varom valaszod, bocs, ha kicsit tul kritikus voltam.
  • Selbamaci
    #12
    2. level valasz

    Kedves Zoltán!

    Amennyiben nem ért egyet valamely cikkel, alatta ott van a fórum, ahol a
    nyilvánossággal is megoszthatja véleményét. Szándékosan ezzel a céllal lett
    létrehozva.

    Üdvözlettel,
    Nyerges Tibor
  • Selbamaci
    #13
    Jellemzo
  • sathinel
    #14
    lol