30
Vagy más hasonló tanfolyam
  • Harly18
    #1
    Sziasztok!
    Én ezekről a reklám menedzser szakokról érdeklődnék. Ha esetleg van itt valaki, aki ilyen képzésre vagy suliba jár, az megoszthatná velem/velünk a tapasztalatokat, s azt, hogy mekkora jövője van ennek a dolognak...Nagyon sok ilyen képzés van (menedzser, ügyintéző, szakmenedzser), s látszatra ugyan azok, de mégsem....
  • Sml
    #2
    Manager? Azt hittem, az autók jobban érdekelnek..
  • Harly18
    #3
    Nem lehet mindig csak az autókkal foglalkozni :P Kell valami normális dolog is, amivel az elber elüti az időt, s még pénzt is keres vele később :)
  • Harly18
    #4
    Egyébként tényleg nagyon érdekelne, mivel arról nem igen lehet olvasni a különféle sulik oldalain, hogy manapság ha elvégzi az ember, akkor milyen kilátásai vannak a munkát tekintve, hogy mennyire telített "szakmáról" van szó, s erősen gondolkodom az egyetem előtt 1 vagy 2 éves képzésen, s ez egy kiszemelt "áldozat" lenne.... :)
  • magus
    #5
    vhogy el kell jutni oda-.-
  • precision
    #6
    szerintem hanyagold az ilyen tanfolyamokat ha egyetemre akarsz menni, mert nem sokat érnek
    pl főiskolára ahova én járok az adott tárgyból még az okj -t se fogadják el pl felmentésként
  • TommyC
    #7
    ÁVF
  • Harly18
    #8
    Nem tudom, hogy van-e értelme vagy sem, de mindenképpen körbe zseretnék nézni ezzel kapcsolatban. Ezért lettem volna kíváncsi a tapasztalatokra, mert úgy könnyebb dönteni. Az egyetem meg olyan, hogy akár a 2 éves képzés után is lehet menni, akármilyen szakra, nem feltétlenül ilyenre, viszont ezeknél általában 22 éves korig ingyenes...
  • Harly18
    #9
    ???
  • Harly18
    #10
    ???
  • JAG1
    #11
    Leírás...
    Itt találsz képzést is sztem, ráadásul ingyen.
  • Harly18
    #12
    Köszi, átnézem. Én ezt találtam, ami elég szinpatikus, bár magáról a suliról nem sokat tudok. Mert ok, hogy minden suli fényezi magát a hivatalos oldalon, de hogy valójából milyen....
  • [Walaki]D`Lair
    #13
    Jó ez a manager cucc, mehetsz vele hamburgert árulni a mekibe...
  • Harly18
    #14
    Talán te is elvégeztél egy ilyet? S a mekiben dolgozol? :)
  • antijuve
    #15
    :DDD
  • Harly18
    #16
    Most komolyan :)
  • CaviaR
    #17
    Neem, ő reklámszervező szakmenedzser akar lenni. Azzal elmehet akár plakátot ragasztani is, saját létrával meg munkaruhával... :D

    Harly! Ezek gyakorlatilag annyit érnek mintha magadnak írnál egy lapot h elvégezted a tanfolyamot.
    Ezek messze vannak az OKJtől is, pedig abból is akármennyid van, nem helyettesítik a végzettséget.
  • Sml
    #18
    Azért a reklámszakmából elég jól meg lehet élni, ha ügyes az ember.
    Ezt csak azért tudom, mert van 1-2 ismerősöm, aki ezzel foglalkozik (alkalmazásban), és elég jól van eleresztve... Persze függetlenül ettől panaszkodik, de azért nem sajnálom

  • Bucser
    #19
    A reklámszakmához tehetség kell aztán még tehetség. Kár hogy magyarországon nem készülnek jó reklámok.. sőt még az elégséges szintet sem ütik meg. Ki merem jelenteni: Magyarországon nincsennek jó reklámszakemberek. még megfelelők sem:D

    A reklámszervező meg tudod mit csinál? telefonál egész nap, hogy ugyan tudnék egy jó helyet ahol tud reklámozni. küldje elaz adatit mi kitesszük a dolgait a pesti estbe vagy valami más szarba. Na kb ezt csinálja.. a menedzsmenthez meg annyit ért, hogy "hé rózsika főzzön már egy kávét"
  • Harly18
    #20
    Reklámok mindig is voltak és lesznek is. Csak az a kérdés, hogy ha az ember elvégez egy 2 éves képzést, akkor mit tud vele kezdeni. Biztos nem egyenértékű egy főiskolai végzettséggel, bár ugyanezt megtaláltam egy főiskola szakai között, mai úgyszintén 2 éves....
  • Harly18
    #21
    Például az ismerőseid ilyen képzést végeztek vagy főiskolán?
  • Darkon
    #22
    Szvsz szart sem er bar szerintem a foiskola/egyetem is kb ez a kategoria otthon jobb ha elhagyod az orszagot minel hamarabb es kulfoldi iskolat valasztasz.
  • Harly18
    #23
    Személyes tapasztalatból mondod vagy csak ez a véleményed? Mert nem sokra megyek azzal, ha mindenki úgy mond vélemény, hogy azt sem tudja, mi merre és hogyan. Érted mire gondolok?!
    Ez olyan mintha egy kocsit akarnék megvenni, s azt kérdezném, hogy milyen a fogyasztása vagy úttartása...stb, s ti úgy adnátok nekem tanácsot a kocsiról, hogy még közelről sem láttatok egyet sem, nem hogy ültetek volna benne.....
  • Darkon
    #24
    Szemelyes. (egyebkent ha jobban kinyitod a szemed rajossz magad is). Elvegzed az a manger hulyeseget ahogy az elottem szolok irtak mehetsz ugynokoskodni v. a mekibe foiskolan, egyetemen ugysem fogadjak el tehat 1v.2ev micsoda idopocsekolas azalatt megtanulsz rendesen egy idegen nyelvet kulfoldon kozbe meg rajosz hogy milyen egy nagy szar magyarorszag milyen kulonbsegek vannak es mar nem akarsz ugyse hazamenni ott elvegzel egy foiskolat v. egyetemet(messze nem olyan kovetelmenyekkel mint otthon ergo nem kell annyi sok felesleges baromsagot tanulnod) es maris min. 2-3e euros, dollaros fizetessel inditasz szemben az otthoni "diplomas minimalberrel" 80-150E (mar onmagaban is vicc) es a megelhetes messze olcsobb (mielott meg valaki jonne persze de a megelhetes meg a kaja dragabb relativ sokkal olcsobb mint otthon).
  • Harly18
    #25
    Ezt értem, mégis gombamódjára nőnek az ilyen képzések, szóval biztos van is rá igény. Külföldön persze, lehet hogy jobb, de ha mindenki így gondolkodna, akkor fél Magyarország kimenne külföldre. Azért nem olyan könnyű csapot-papot itthagyni és kimenni. Gondolom te külföldön tanulsz/dolgozol/élsz, s azért nem írtál ékezetesen, szóval ha jól gondolom, akkor van ebben tapasztalatod, de szerintem nem mindenkinek adatik olyan lehetőség, hogy kimenjen. Ez mégsem olyan, hogy fogom a batyumat és pá-pá.....
  • Darkon
    #26
    Azert nonek a kepzesek mert nagy uzlet van benne az iskolak reszerol ugyanis regebben fizetett az allam ezekert(talan meg most is) az iskolaknak amugy is tulkepzes van mindenbol.
  • Harly18
    #27
    Gondolom, hogy sok lóvét kapnak minden egyes diák után, de valamit csak ér...
  • Harly18
    #28
    Esetleg lenne valaki, aki tudna erről pár dolgot mondani? Hátha most :)
  • levente08
    #29
    sziasztok
  • levente08
    #30
    én ezt tanulom, de fingunk sincs h mit is fogunk majd dolgozni, sőt egy reklámszakember se tudta megmondani, h mi iz es valójában... érdekes... senki se tufja h van ilyen csak a sulink...:):):)