113
Bezárják az Iskolámat!
  • Wolfsnack
    #1
    Szevasztok!

    Gondolom többeket érint hogy több iskolát be akarnak zárni
    Én már nem járok oda, de mélyen megrázott mégis.
    Tudjátok, a sok régi élmény/emlék/haver, az iskola épülete/szaga, a tanárok akiket bírtunk és akiket nem... :)
    A falon a tablóképek, a menza, a büfé, a kémia szertár, a tornaterem.....
    És minden megszűnik... :(

    Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
    Persze politikamentesen (ha lehet úgy) mert különben zárják a modik


    cikk a témáról

    bezárandó iskolák listája pdf
  • Randelz
    #2
    Azok akik már kijárták az iskolát mindig pozitíva gondolnak rá vissza ezért megértem hogy nemszeretnéd hogy bezárják.
  • gordon 24
    #3
    Hát ez politika mentesen nem fog menni. De az biztos hogy ami az útóbbi időne itt van kritikán aluli. Undoritó gusztustalan. é folytathatnám.
  • akyyy
    #4
    be apécsit, kérdezd neoreget meg sweechet és megmongáyk a frankót!
  • atomboy
    #5
    Nemtom, mit mondjak, 3 altalanosba jartam, kettot mar bezartak, harmadikat most fogjak...
  • baca01
    #6
    én erre csak annyit mondanák, hogy a nyugati európai országokhoz képest magyarországon a statisztikák szerint lényegesen több iskola van...ettől függetlenül természetesen elég szomorú hogy ilyenre kényszerül az ország hogy iskolákat, kórházakat kelljen bezárni:S a politikát most nem említeném, ezért itt be is fejeztem!
  • Borg
    #7
    Ahova én jártam középiskola, azt már majdnem 10 éve bezárták.

    Választhatott anno a város, hogy a két hasonló oktatási irányzatú intézmény közül a szép újat, vagy a régi nagy nevűt zárják be. Persze hogy utóbbit zárták be.

    Jah, és akkor még csak nem is ez a kormány volt.

    Ez a dolgok rendje. Ha nincs pénz, akkor meg kell szüntetni a redundanciát, akár tetszik egyeseknek, akár nem. Persze hogy sajnáltuk akkoriban mi is. De akkoris logikus döntés volt.
  • BenceYCE
    #8
    Ezt olvastam egy metro-s szennylapban is ahol pont ugyanúgy kihagyták a lényeget a cikkből mint Te! Nem az a lényeg, hogy hány iskola van hanem hogy hány diákot képes ellátni! Érhet pont ugyanannyit 3 kissebb iskola mint 1 nagy. Mégis mind2 esetben van helye pl 3000 diáknak! Akkor meg kit érdekel, hogy hány van? Sebaj! Majd kitalálják a 100-150 fős osztályokat! Az értelmi szerzőhöz kellett volna intézni egy kérdést, hogy miért zárják be? Talán nincs rá szükség? Nézzétek meg az 1-es hsz-t, a listát, hogy milyen szakmákat karcsúsítanak...
  • Nuki
    #9
    Nekem idén zárják be az (volt) általános iskolámat... szánom bánom, de ha emésztem magam nem lesz job...

    Középiskolákról meg nem tudok semmit, azt tudom hogy a mienket nem fogják :)
  • mucsácsó
    #10
    Nha, nekem meg a meg az még a volt általános iskolámnak az alsós épületét zárják be... [1-4 osztály volt ott]
    és vmi bolt lesz ott, lol..

    És most mi lesz ezzel a rohadt sok diákkal amúgy??
  • Neoncsoves
    #11
    enyémet is bezárhatnák vagy az igazgatót leválthatnák -.-' bejön az osztályterembe óra közepén beszélgetni a tanárnővel nekünk meg addig vigyázzban kell állnunk. aki leül annak meg beirat egy beírást. 3nny1
  • Neoncsoves
    #12
    az lesz, hogy mindenki megy majd utcát seperni mert feri azt mondja
  • Gonosz Élien
    #13
    Mindez nem fontos most.
  • atomboy
    #14
    2. altalanos sulimat azert zartak be, mert oda koltozott egy szakkozepsuli. Aztan most 6 evvel kesobb azert zarjak be a 3.-at, mert odakoltozik az a bizonyos kozepsuli... -_-
  • avcom
    #15
    tiltakozom
  • sweech
    #16
    nem zárják be :) nem mintha érdekelne
  • Rage47
    #17
    mennek másik suliba
  • PíszLávJuniti
    #18
    hiába jó volt szép volt, nem siratnám különösképpen, se ált-ot, se gimit.
  • Kmarha
    #19
    szüntetnék meg inkább a felesleges szakok tömkelegét.. talán néhány fősuli és egyetem is beleférne
  • R0sc0
    #20
    statisztkia..
    ne ezzel szurják már ki a szemunket?

    hogyha egy hétig fostam egy hétig meg szorulásom volt akkor a statisztika szerint makk egézséges voltam? hát nem!
  • TommoT
    #21
    ez azért nem ilyen (racionálisan) egyszerű
  • mesor
    #22
    Lehet, hogy sok iskola van. De azt nekem senki se mondja, hogy az logikus, hogy egy olyan iskolát zárnak be ahová 1100-an járnak és többek között egxy olyan iskolába szórják szét őket ahol a feltöltéssel is csak 57%-os lesz a "kihasználtság". Tényleg nem lenne egyszerübb azt a párszáz diákot (tényleg párszáz) mert nem sokkal több 300 diáknál áthozni abba az iskolába ami majdnem 80%-os "kihasználtsággal üzemel". Inkább 1100 embert mozgatnak jobbra-balra.

    Jah, hogy az épület a követségi negyedben van a VI.kerben és elég sokat ér az épület. Hát lehet hogy ez is bejátszik....
  • scorpeeon
    #23
    Erre a témára is csak azt tudom mondani, hogy:
    igen, igen, magyarország, gyere bátran, igen igen igen!!
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Végülis az összes iskolát bezárhatják. Úgyis tanulatlan tömegekre van szükség ahhoz, hogy irányítani lehessen őket. A tömeg magától is hajlamos lustulni és nem képezni magát, ha ehhez még állami "támogatást" is kap, csak annál könnyebben szokik bele a rendbe.

    Viszlát a sötét újkorban!
  • Csacsi
    #25
    "Nem kell félni....nem fog fájni"

    Azért kíváncsi lennék mi lesz az ottani tanárokkal, takarítókkal, konyhásokkal, és egyéb ott dolgozó emberekkel?

    Nem beszélve a gyerekekről, akiknek lehet naponta 1 óra plusz kell utazniuk, így már lehet bérletet kell venni. Sajnos nagyon kevesen állnak úgy, hogy ezt anyagilag is tudják finanszírozni.

    Na mind1. Én csak ámulok, azon, ami ebben az országban folyik. De hát megszavazták az emberek, hát akkor élvezzék.

    Igen, Igen.
  • akyyy
    #26
    nyugi akik szavaztak lehet azokat nem érinti:D:D
  • Csacsi
    #27
    Nem akarok nagyon eltérni, meg bant sem kapni, de szerintem bizonyos mostanában történt "intézkedések" szerintem mindenkit érintenek (gáz, villany, stb).

    De off vége.
  • exider
    #28
    minek iskolába járni miért ne lehetne online oktatás?
  • Spaw
    #29
    Most látom hogy a Földest is bezárják.A volt tanáraimat sajnálom,bár már nem sokan vannak ott.Szégyen az országnak hogy a pedagógusait az utcára küldi.
  • Mo.Organ
    #30
    Ha kevés a gyerek kevesebb ovóda és iskola kell. Ebböl adódik hogy kevesebb tanár is elegendő. Nem sirni kell hanem következetesen gondolkodni.
  • Spaw
    #31
    ejha Szeretném ha elmondanád annak a pár ezer állástalan pedagógusnak,hogy gondolkodjon következetesen.Hátha megértik.
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Szegény pedagógusokat meg ha átképzik official tenyésztő-brigádokká és sok-sok kisded jön a napvilágra egy éven belül, akkor 1-3-6 éven belül szép lassan visszakaphatják a régi állásukat (hacsak nem maradnak meg inkább inkubátornak), mivel lesz elég gyerek!

    Vissza a Gyermekvárost! [megy tűntetni]
  • B0B0
    #33
    A tanárok, akik ugye eddig sem keresték magukat halálra, pedig úgy gondolkodnak következetesen, hogy kimennek külföldre és az értelmiség szépen elfogy magyarországon. Jó hozzáállás, de tényleg
  • Aspyrin
    #34
    Próbálok politikamentesen válaszolni.. Döbbentek állok az események előtt. Klauzálba Gáborba jártam, megnéztem a listát és benne van a megszüntetendők között. Párom a Kossuth Zsuzsában végzett anno, mondanom sem kell, hogy listás. Ismerőseim között akad olyan pár akinek mindkét tagja tanár és egyikük az utcára került. Nem irígylem. A bérüket már így is csökkentették az óraszámukat pedig növelték és mintegy kegyelemdöfésként a munkájukat vették el.
    Cudar világot élünk.
  • Mo.Organ
    #35
    A tanárokat sajnálom én is. Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. De egy kicsit azon is gondolkodni kell, hogy ha kevesebb a gyerek akkor kevesebb tanár is kell. Máskülönben, naiv az az ember aki azt hiszi, hogy a mai körülmények között egylábon is meg lehet élni. Ez nem így van. Sajnos azt a világot éljük ahol a munkaidő nem 8 órábol áll.
  • grizzly21
    #36
    :) mindent meg lehet magyarázni.
    A kérdés az hogy miért most lett erre szükség?
    Nem képesek megmondani hogy: pénz kell, ergo mindent elfojtunk. Hanem megindokolják: kevés a diák, tul sok az egyetemista, tul sok a korház, tul sok a vonat, stb stb stb
  • Spaw
    #37
    Igazad van,nem 8 órából áll.De 12-16 óra meló mellett kinek van ideje gyereket nevelni?Ezért van annyi karrierista,ezért nincsen gyerek,ezért fogy a népesség,ezért kell bezárni az iskolákat,ezért fogy az értelmiség.De sírni tényleg nem kell,lesz egy csómó Győzikénk!Bocs ha valakit megbántottam!
  • armageddon666
    #38
    100-150 fős osztályok? általános ahova jártam 1 osztályba maximum 20 gyerek volt... és nem hiszem hogy ez csak nálunk volt így...
  • Vlala #39
    Ez így jó is lenne, de bőven nincs keveseb gyerek...

    Spaw: szívemből szóltál, sajnos mostanában nem divat olvasottnak, tanultnak lenni. Helyette bejött a "mibőléljek" és "mibőltartsamelacsaládot" pofátlanság, meg a Nagy Elfogadtatási propaganda, hogy ha én nem tudok olvasni, a más kölyke se tudjon.
  • Vlala #40
    Látjátok, annyi iskolát zárnak be, hogy a kevesebbet is eggyel kevesebb b-vel írom. :)