106
PS2 Action Replay Max Codes
  • cicai
    #1
    Vagyis hogyan kell a PenDrive-ra rátenni a mentéseket?
  • sweech
    #2
    van már ilyen topik
  • biomage
    #3
    hehe persze hogy van, pont azt a topikot linkelted amibe irtad
  • cicai
    #4
  • schrank
    #5
    teeee
  • schrank
    #6
    jáááá tégedet ismerlek te vagy az a "macskás" csávó
  • biomage
    #7
    he?
    mi vagyok?
  • Haxley
    #8
    Helló! A netről letöltött játék-mentéseket hogy kell rátenni a mem.kártyára? Nekem is megvan az "Action replay max evo" cd. Másoljam bele az új mentéseket, és írjam ki újra? Mijen kiterjesztést kapjon a mentés? .PWS? Mivel írjam ki a lemezt? Van IMGBURN, ALCOHO120. Vagy csináljak belőle egy képfile-t, és simán adatlemeznek írjam? Sehogy sem sikerült! El_urtam vagy négy lemezt is...
  • Seth
    #9
    vmi sima pendrive-ot vegyél, arra felmásolod, onnan meg majd memóriakártyára. Így a legegyszerűbb
  • Haxley
    #10
    OK, de milyen formátumba irjam?
  • cicai
    #11
    Én pont azt akarom tudni, hogy ps2-ről hogyan tudom rátenni a pendrivra a mentéseket?
  • Haxley
    #12
    Itt egy idézet:
    "Adatmentés ps2--pc

    Elõször is szükségünk van az Action Replay MAX Evo nevû programra.
    Valahol a neten megtalálod...

    Még szükségünk van egy Pendrive-ra is. ez manapság már mindenkinek van.
    Az Action Replay egy cd-rõl indítható program, ami lehetõvé teszi, hogy memóriakártyánkról egy Pendrive-ra másolhassuk a mentéseinket és visszafelé.

    Miután elindult a program az opciók közül válasszuk ki a MAX Memoryt. Itt találunk egy My Devices opciót. Primary-nek (elsõdleges) azt adjuk meg, amelyikrõl másolni akarjuk a mentéseinket. Tehát a forrást (memcard1, memcard2, USB device).
    A mentések pendriven és számítógépen .MAX formátumban tárolódnak.
    Ebbõl kifolyólag, amikor pendriveról másolunk memkártyára a jobb oldali menüben ki kell választanunk az UNCRUSHt. Az UNCRUSH konvertálja át a .MAX formátumot a memóriakártya eredeti mentési formátumára.

    Így már nem kell mentéseket törölni helycsinálás közben. A számítógépen pedig kényelmesen elférnek a mentéseink."
  • Haxley
    #13
    Ezzel választ adtam a saját kérdésemre is...
  • Seth
    #14
    bár hozzátenném, nem minden esetben működtek a mentések, hiába volt a helyes formátumban. Egyszerűen nem is vette észre a pendrive-on lévő max mentéseket
  • Haxley
    #15
    Huha! ez baj..
  • Haxley
    #16
    És ha a programba másolnám bele? mert ott megtaláltam a mentéseket, valami .PWS formátumban, de nem sikerült úgy megírni a lemezt hogy működjön.
  • Seth
    #17
    azt a részét nem próbáltam. Pendrive-ról egyszerűbb. Persze ha nincs másod akkor marad a lemezre írás, de sajna abban nem tudok segíteni
  • Haxley
    #18
    Már így is sokat segítettél, kösz! Van pendrive, megpróbálom, és megírom hogy sikerült.
  • cicai
    #19
    Neharagudjatok, de én nem értek ehez. Egyáltalán melyik telepítést kell elindítani, mert van vmi 4 db. És aztán, hogyan kéne megírni, hogy érzékelje a PS2-öm a lemezt.(DVD lemezre írtam ki. Magyarul ugyan úgy írtam ki DVD-re ahogyan letöltöttem a programot vagyis nem ISO-ban, hanem BIN-ben.)
    Kérlek titteket segítsetek!!!
  • Haxley
    #20
    Figyu Cicai! Az én verzióm csak két file, egy imagen.cue és egy imagen.bin. De már nem emlékszem hogyan és mivel írtam ki, de elk_rtam három lemezt mire sikerült, de müködik. Vagy IMGBURN-el, vagy Alcohol120%-kal írtam. Ja és cd-re írtam.

    Egyébként sikerült a mentések mozgatása pendrive-val, oda-vissza. A netes mentéseket .MAX végzödéssel kell felrakni a pen-re. A lemezen három menüpontot is választhatsz, ugyanaz mind: -action replay max evo /pal/-,-action replay max evo /ntsc/-,-max memory manager-. Ha penről másolsz memkártyára, választd a harmadikat, ha a kártyáról penre, akkor az elsőt. De ha nem műxik az egyikkel, próbáld a másikat. A másolás menete lentebb le van írva.
  • cicai
    #21
    köszi szépen, úgy nekem is 2 fájl van
  • tyler82
    #22
    Ha .iso akkor dvd-re megy, ha egy .cue és egy .bin akkor cd-re

    .bin -t és .cue sohase szabad DVDre írni!! (szabad csak nincs értelme mert működni nem fog)
  • cicai
    #23
    Sikerült, már mentettem is. Köszi a segítségedet
  • Haxley
    #24
    Örülök, Cicai! Mivel sikerült kiírni? Egyébként van a cd-n egy progi is, amivel online frissiteni tudod a legújjabb mentéseket /PC-n/. Van egy tutorial.txt rajta, azt olvasd el.
  • cicai
    #25
    Már online-ről is szedtem le
  • cicai
    #26
    még1 kérdés.
    miért fagy le, mikor elíndítom a másolást a pendrive-ra. a pendrive-on rajta van a játék-film listám is. ez lehet az oka?
  • Haxley
    #27
    Nem hiszem. Ha lefagy inditsd újra, és válassz másik menüpontot. Pl. az Action replay pal helyett max memory manager-t. Meg ha már van egy mentés ugyanarról a játékról, akkor is lefagy nekem. Ki érti ezt? Mivel írtad ki a lemezt, és milyen formátumban?
  • cicai
    #28
    IMGBurnal írtam ki, és bin formátunban, de már volt sikeres másolásom.
  • Prince of Máté
    #29
    Légyszi segítsetek!
    PS2faqs-ról töltöttem le az action replay maxot, kiírom CD-re és amikor választani aakrok vmit elmosódik akép!
    a lényeg hogy nem sokat látok miket csinálok rajta, de vhogy sikerült a memókártyámra rakni pendriveról a mentést, elindítom a GTA LCS-t(GTA LCS mentést raktam rá) és nem látja a mentést, miközben a system browesingben memory cardban látja!!
  • Haxley
    #30
    Olvasd el a 12-es és a 20-as hozzászólást.
  • cicai
    #31
    Elõször is szükségünk van az Action Replay MAX Evo nevû programra.
    Valahol a neten megtalálod...
    Még szükségünk van egy Pendrive-ra is. ez manapság már mindenkinek van.
    Az Action Replay egy cd-rõl indítható program, ami lehetõvé teszi, hogy memóriakártyánkról egy Pendrive-ra másolhassuk a mentéseinket és visszafelé.
    Miután elindult a program az opciók közül válasszuk ki a MAX Memoryt. Itt találunk egy My Devices opciót. Primary-nek (elsõdleges) azt adjuk meg, amelyikrõl másolni akarjuk a mentéseinket. Tehát a forrást (memcard1, memcard2, USB device).
    A mentések pendriven és számítógépen .MAX formátumban tárolódnak.
    Ebbõl kifolyólag, amikor pendriveról másolunk memkártyára a jobb oldali menüben ki kell választanunk az UNCRUSHt. Az UNCRUSH konvertálja át a .MAX formátumot a memóriakártya eredeti mentési formátumára.
    Így már nem kell mentéseket törölni helycsinálás közben. A számítógépen pedig kényelmesen elférnek a mentéseink."

  • Prince of Máté
    #32
    ezeket eddig tudtam...
    de nem tudom mi mi, mert elmosódik a kép!!
  • cicai
    #33
    írd meg még1× ha nem 4×írtad meg.
    v. tísztitsd meg az olvasófejet.
    v. nem tom:D
  • Bendy
    #34
    Van 1 eladó ActionReplay-em hozzá való 8Megás memkártyával:
    http://www.imagehosting.com/show.php/196627_actionreplay.jpg.html
    Akit érdekel ide írjon: [email protected]
  • zitback
    #35
    hello srácok!
    mindent a leírások szerint csináltam, sikerült is a dolog, az mellékes, hogy csak egy régi 128as pendriveot fogad el a gép, az uj 1Gigásat nem.....
    a kérdésem mégis az lenne, hogy hiába másolok át mentést, ami nem sajátom, azt nem tölti be a konzol! :S (a sajátok kitünöen müködnek)
    próbálkoztam a sajátomba szerkesztéssel is, ps2save-builderrel, de az idegen fájlt nem tölti be :S
    valakinél van hasonló? mi a megoldás??
    /gondolom valami kód lehet benne amit a sajátoméra kéne cserélnem, mint a serial!!??? :S
    elöre is köszi a segítséget
  • Haxley
    #36
    Zitback!
    A penre a mentéseket .MAX formában rakd fel, és UNCRUSH parancsal másold a kártyára. Ha így csináltad, és mégsem jó, akkor nincs ötletem...
  • zitback
    #37
    köszi, megvan a megoldás
    csak a 128Megás pendriveot fogadja el...a nagyobbakat nem ismeri fel a PS2 :S
    ez votl a gondom
    azért köszi
  • Seth
    #38
    elfogadja a nagyobbat is, csak ugye 128-nak érzékeli
  • Prince of Máté
    #39
    CD-re írtam ki.
    AZ baj?
    gondolom igen :S
  • cicai
    #40
    CD-re kell írni, nekem is azon van:)