34554
  • VKiller
    #1
    Gamestar vélemény

    PCguru vélemény

    Hardwired
    1. Starcraft folytatás még 2008 előtt

    Dixie Flatline, 2007. január 16. kedd 12:51 - Játék: Megjelenések - (61 komment)

    () Tegnap este Londonban, ahogy nálunk is, nagy fanfárok közepette fogadták a WoW rajongók a Burning Crusade kiegészítő érkeztét. Az egyik helyi rendezvényen a Blizzard üzleti részlegének nemzetközi vonatkozásaiért felelős alelnök, Itzik Ben Bassat rövid beszédet mondott, melyben elejtette, hogy a játék 1998-as debütje óta jómaga is nagy Starcraft rajongó. S szeretné, ha még a tíz éves évforduló előtt a sorozat újabb részét ünnepelhetnék.

    Tehát 2008-ig bezárólag itt lesz az asztalunkon egy új StarCraft játék. Az elhangzottak egyébként egybevágnak Paul Sams COO korábbi szavaival, legalábbis reméljük, hogy ezért a mondatért a Blizzard még nem kínozta meg az alelnököt egy ismeretlen épület pincéjében.

    Remélem nem csak a pia beszélt belőle
  • bodesz
    #2
    #1
  • bodesz
    #3
    hát ha télleg kiadják kiváncsi leszek mennyit késik...de nemlenne rossz.csak ne rontsák el a hangulatát.bár ennek ellehet? :D
  • Antrax #4
    Nah jah Blizard az isten!!!!!
  • Antrax #5
    Ha kész lesz tuti első nap megveszem
  • Antrax #6
    Benne vok az első 10 hozzászólásban
  • Rexor
    #7
    Én is!
  • desigo
    #8
    és akkor mi van?
  • bodesz
    #9
    blizz most olyan szinten megszedi magát h lassan az EAt megveheti vagy a googlet xD najó guglit azért nem xD
  • Sadist
    #10
    És már merevedik a kukid?
  • VKiller
    #11
    http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=155628

    Itt az eredeti interjú, elég valószínűnek tűnik a néhány hónapon belüli bejelentés.
  • Lammer
    #12
    vazze ezt a topikot nekem kellett volna nyitni
  • Antrax #13
    Mindkét kukim merevedik jah és a puncim is nedves már!
    Jah várom a STALKERT
  • Antrax #14
    A starcraft anno milyen sok álmatlan éjszakát okozott
    (bár a wow meg álmatlan heteket)
  • Rexor
    #15
    Ez take-nek számít? Mert ha igen akkor T × É × K
  • Antrax #16
    Már egy napja nem öltem Zerget
  • Barney Tech
    #17
    2008 előtt fdadfsdf-:F?ASD_FsA?FSDfsad
  • Rexor
    #18
    Ügyes blöff, vagy titkos információ?

    Egy hír reppent fel, miszerint a Blizzard elkezdett dolgozni a Starcraft 2-n. Előre bocsájtom, a hírt kirakó oldal se vállalt felelősséget érte. A hír egy Blizzard-os forrásból érkezett, de nem sikerült pontos visszajelzést kicsikarni a Blizzard-ból, a levél eredetét illetően. Lássuk hát mi újat közöltek az állitólagos fejlesztők.

    Először is, 4 faj lesz. Terran, Protoss, Zerg, és a toss/zerg hibrid Vanex. Minden régi fajnak 5 új egysége lesz (a régiek mellett), 2 új épülettípus, és új upgradek.

    Terranok: Rocketeer (földi rakétás egység, területi sebzéssel), Heavy Cruiser (továbbfejlesztett Battle Cruiser), Wraith Bomber, Wraith Kamikaze (a Zerg Scourge-hoz hasonlóan öngyilkos egység, de tud más módon is támadni), és Cannon (nem hasonlatos a Protoss Cannon-hoz, inkább a Starcraft 1-ben látott Ion ágyúhoz hasonló nagy építmény).

    Protoss: Mothership (továbbfejlesztett Carrier, 20 interceptorral), Nomad (egy erősebb Zealot típus, energiafegyverrel), High Archon (Dark Templa/High Templar kereszteződés, de inkább a Dark Archon-hoz fog hasonl ítani, viszont tud támadni), Walker (5 Dragoon összeolvadása - erős, viszont nagyon lassú), és Exploder (a neve még változhat: Observerhez hasonló viszont bombaként fel lehet robbantani).

    Zerg: Hyperlisk (Ultralisk átmutálódva, gyorsabb, erősebb, és be tudja ásni magát), Acid Colony (légi és földi egységeket is egyaránt támadó védelmi épület), Creeper (nem tud támadni, viszont föld alatt tud mozogni, felderítésre használható), King (Queen-hez hasonló támadó egység, bármilyen épületet meg tud fertőzni, ami egységeket termel, igy Infected Tankokat tudsz küldeni ellenedre, ami odaérve felrobban), és Bladeling (a Zergling nagytestvére, nagy penge karokkal).

    Upgrade-ek: Csak néhányat tudattak velünk, de igazán izgalmasnak ígérkeznek.

    Terranok: Egy upgrade segítségével bármely épületet fel tudjuk emelni és arrébb reptetni. Omega Ray (a Heavy Cruiser nagy fegyvere, hasonlatos a Yamamotohoz, csak nagyobbat sebez). Egy másik upgrade-el viszont ki tudjuk képezni a jármű vezetőket, így azok a jármű megsemmisülése előtt kiszállnak, és gyalogos egységként harcolnak tovább.

    Protoss: Pylon Mobility (igen, mostantól átteheted a pylonokat a kívánt helyre, sőt szállítható is lesz), Dragoon Cloak (álcázni tudod ezzel Dragoonjaidat, még nem eldöntött, hogy a Walkeren is működjön mindez), és Fortify (High Archon képesség, amivel bármelyik épületnek, vagy egységnek átadhatjuk a pajzsunkat).

    Zerg: Overlord Bombing (a lárva bombává tud mutálódni, ezt az Overlord felveszi, és elleneire dobja), Zergling Acidic Sac (Zergling-ek is tudnak "köpéssel" támadni), Hyperlisk Trample (kisebb egységelen csak átsétál a Hyperlisk, úgymint Marine-ok, Zealot-ok, vagy esetlegesen ellenséges Zegrling-ek).

    Ha mindezt tudatosítottuk, és elképzeltük milyen lesz, jöjjön még pár újítás: Ha egy nagyobb repülő egységet megsemmisítesz, az vagy felrobban látványos effektusok közepette a levegőben, vagy lezuhan, és a földre érve sérülést okoz. Ugyanezt tervezik a földi mechanikus egységekkel is, hogy ha felrobbannak sebzik a körlülöttük lévőket. A Vanex fajról nem hajlandóak információt kiadni, mivel csak most kezdtek el dolgozni rajta. Lesznek titkos küldetések, vagy akár egy rejtett faj. Az egész még nagyon képlékeny. A Battle.net-en a tervek szerint 14 tudnak majd egy játékban egyszerre nyomulni. Ahogy a Warcraft 3-ban már megszokhattuk, itt is lesz nappal és éj, köd, stb, tehát az időjárás viszontagságaival is számolnunk kell. A szövetségesek előre meg lesznek választva, és ezeket kezdés után már nem is lehet módosítani.

    Az egész információhalmaz nagyon kidolgozottnak tűnik. Mostantól csak reménykednünk kell, hogy mindez igaz, és lesz Starcraft 2! De ne felejtsük el, ha most is kezdtek el dolgozni rajta, akkor még legalább 1.5-2 év mire ebből kézzelfogható valami lesz. Ezalatt az idő alatt sokminden változik egy játék fejlesztése közben. De ha igaz, amit itt lírtam, akkor biztos vissza fog kacsintani sok minden.

    GameKapocs
  • ricky
    #19
    Remélem igaz, és tényleg lesz! Én nagyon sokat játszottam/játszok az 1el!
  • VKiller
    #20
    Gamekapocs:

    Megjelent a World of Warcraft: The Burning Crusade, ideje a Starcraft-rajongókat kényeztetni egy picit: a következő hírt olvasván minden bizonnyal fülig fog érni a szájuk, ugyanis Itzik Ben Bassat, a Blizzard üzleti ügyeivel foglalkozó fejese Londonban a következőket mondta:

    "Magam is Starcraft-játékos vagyok, s nagyon remélem, hogy nem fog eltelni egy kerek évtized az első rész '98-as megjelenése és azon nap között, hogy újra kiállhatok ugyanide megünnepelni a sorozat következő részének boltokba kerülését."

    Bizony, jól olvastátok: ha Itzik álmai valóra válnak, akkor már 2008 előtt megjelenhet a következő StarCraft-játék, mely minden bizonnyal a második rész lesz, lévén az augusztusi Games Convention-ön kiderült, hogy az már fejlesztés alatt áll. Mi már nagyon várjuk!
  • VKiller
    #21
    Elég érdekes most ők is hogy megvannak lepődve a bejelentés hallatán mikor már egy éve hírt adtak már arról is hogy mi lesz benne az újdonság LOL
  • Antrax #22
    Már 3napja be van nagyonnemhivatalosan jelentve!!! Már épp ideje jönni egy kis screenshotnak vagy ingame muvinak. Holnapra meg egy béta
  • ricky
    #23
    meg egy demó! :)
  • Antrax #24
    Bocs azt kifelejtettem :D
  • Antrax #25
    Vannak egy Generals mod (Starkillers vagy mi) nekem csak azt adja a gugliban még videónak és screenshotnak is
  • ricky
    #26
    Nekem ezt!! :P
  • VKiller
    #27
    Ez a StarKiller mod

    Letölteni nekem vmiért nem engedi a hivatalos honlapról
  • ricky
    #28
    Képnek meg ezt:

  • VKiller
    #29
    A Protosok meg A Goliath nekem tetszik benne
  • VKiller
    #30
    Milyen kis izmos már a dokinő :D
  • VKiller
    #31
    Bocs ez Rickynek ment :D
  • Antrax #32
    A #29 meg sztem a #26-ra ment nem?
  • VKiller
    #33
    Deeeeeeeeeeeeeeeeee
  • Rexor
    #34
    Screenshot:

  • ricky
    #35
    Ez az 1...
  • VKiller
    #36
    Húúúúúúúúúú micsoda grafikai fejlődés XD
  • Antrax #37
    Ez tényleg az 1? ha nem te mondod el sem hiszem!
    KEDVENC MAPOM!!!!!
  • Antrax #38
    Rexor te jó ember lehetsz mert a HDD-n kívül fullra egyezik a konfigunk XD
  • Antrax #39
    Gugli találat

  • Antrax #40
    2005 Július 10-én volt vmi fontos Blizzard esemény?