17
  • asdasdasd
    #1
    tat-ta-ta-taa ta-ta-taa
  • Inka
    #2
    Gízai piramisok-Arab kultura
    Milyen arab kulturáról van itt szó!?
  • teddybear
    #3
    Arab kultúra pl. a spanyol Alhambra, mert az arabok építették, bár most már vagy 500 éve a spanyoloké.

    A Gízai Piramisok is csak ennyire arabok, az ó-egyimtomiak hozták ossze kövenként.

    Nem tanulnak ezek művészet-történelmet?
  • Mo.Organ
    #4
    Inkább a mondat értelmezésésre kellene összpontosítanod.
  • Inka
    #5
    Hát épp ez az, egyik sem helyes...
    Gízai piramisok -óegyiptomi kultura
    Alhambra meg arab...
    Helyes lenne esetleg, hogy spanyolorszagi Alhambra, de az arab piramisok eleg megbocsáthatatlanok
  • Mo.Organ
    #6
    Szurd már be ide azt amit a Gízai piramisokrol olvasol mert én nem értem a problémád?
  • Inka
    #7
    "A közel-keleti kultúrát ezen a szűkített listán Petra mellett már csak a Gízai piramisok képviselik."

    Eredeti szöveg:
    "Az arab kultúrát ezen a szűkített listán Petra mellett már csak a Gízai piramisok képviselik."

    Köszönet a cíkkírónak, hogy kijavította ilyen hamar. Bocsi, nem kötekedni akartam.
  • Cactus
    #8
    VAzze, mi lesz itt ha kiderül hogy Mohamed az egyik piramisban van eltemetve? :)
  • teddybear
    #9
    Rohadt nagy botrány
  • raingun
    #10
    Akropolisz, Eiffel-torony, riói hatalmas Krisztus szobor:
    Szerintem ezek nem olyan fantasztikus építmények, nehogy már a piramisokkal, vagy komplett városokkal egy lapon említsék.
  • troc
    #11
    A giazai "nagy" piarmisokban nem temettek el senkit, soha nem is volt bennük semmi. Írás sem. A kicsi "utánzatok" voltak telehordva halottakkal és feljegyzésekkel.
  • Tyberius
    #12
    A gízai piramisok olyan szempontból különleges eset, hogy az már az ókorban is volt világcsodája, és még azóta is megvan (az összes többi elpusztult). Talán a legjelentősebb épületegyüttes az emberi civilizáció történetében.
    Viszont akkor légy konstruktív! Mit állítanál az általad említettek helyébe, ami méltó az újkori világ csodája címre? Ami építészetileg és kulturális befolyás szempontjából is jelentősebb?
  • Commandante
    #13
    Én beraknám a WTC-t. Posztumusz...
  • irkab1rka
    #14
    Én beraknám a WTC maradékát. Poszt tőzeg.
  • heyman8909
    #15
    Büszke lehetsz magadra. Ezért megérte megszületned...
  • bvalek2
    #16
    Be lehetne rakni a Jakab-hegyet is. Aki pécsi, biztos ismeri. A Mecsek hegységben van, gyakorlatilag az egész egy földvár. Avar-gyűrűnek hívják, de természetesen nincs köze az Avarokhoz. A fél hegy mesterségesen lett felhalmozva. Több anyagot mozgattak meg az építők, mint amennyi a piramisokban van összesen. A régészek legalább 5000 évesre becsülik, de lehet hogy régebbi. Hogy ki építette, az rejtély, az is, hogy miért volt rá szükség. Elvileg amikor épült, az egész Földön nem élt annyi ember, mint amekkora hadsereggel be lehetett volna venni :)
  • dez
    #17
    Milyen hülyeség ez már, hogy egyszerre csak 7 "csoda" lehet? Miért ne lehetne pl. 10, vagy amennyi éppen van?