186
TrackIR
  • Rolesz
    #1
    Hivatalos oldalBeszerzés Magyarországon Mivel nem találtam topikot ezért nyitottam egyet.Ki mit tud a cucról?Esetleg van akinek van egy az lenne szíves mesélni róla.LEhet hogy veszek egy ilyet csak nagyon drága.Valaki esetleg tud olcsóbban szerezni?
  • Tinman #2
    Volt 2 éve, eladtam, nem egy nagy szám. Bővebben holnap :-)
  • joebacsi
    #3
    már van fps is ami támogatja
    ha szim rajongó vagy, és anyagilag is megteheted, érdemes beruházni szvsz
    amúgy ha külföldről rendeled asszem jobban jársz...de sajna nekem még nincs ilyen csodám, szóval majd a tulajok úgyis okosabbakat tudnak róla mondani :)
  • Bucser
    #4
    Immáron egy éve (hmm hogy repül az idő) TrackIR 4 pro tulaj vagyok. Kipróbáltam Il-2-ben, Lock-onban, GTR2-ben, Nascar 2k3-ban, Armed Assaultban, Falconban (Af támogatja biztosan), Jane's F/A 18-ban, Flight Simulator X és Flight Simulator 2k4-ben, X-planeben és mindben nagyon bevált. A szimezést szép lassan nem tudtam elképzelni-e nélkül. Tudom, hogy ez úgy néz ki mint egy propaganda szöveg, de valóban hasznos kis jószág. 2-3 hét alatt megszokható a beállítások jól skálázhatóak (deadzone, sensitivity tengelyenként amiből van 6:D és távolságfüggő linearitás állítása minden tengelyen) szóval igencsak finom kis szerkezet ami rengeteg játékot támogat.

    Az Armed Assaulthoz meg, (azon kívül, hogy magában is kurva jó) + feelinget ad:)

    Én ajánlom mindenkinek.

    JAhh és hogy honnan rendeltem: Az E-Dimensional-tól

    Szállítanak EU és USA-ba is lehet fizetni dollárban vagy euróban és ha EU-ból rendelsz akkor 1-2 hét és megérkezik az angol elosztójukból. Anno az enyém gyárihibás volt úgyhogy vissza kellett küldenem USA-ba a gyártóhoz de légipostával 2 hét alatt megjárta.

    A Naturalpoint support elsőrangú. Kb az időeltolódást számítva éjfélkor írtam az issue-t (az náluk délután 2-3 körül volt) és másnap délben már kaptam a levelet, hogy írjam le mi a baj és aznap még 4 levelet váltottam a technikai supportal végigpróbáltunk pár lehetőséget majd mondta, hogy amint lehet küldjem vissza. Kaptam egy csereszámot és küldték az új darabot postafordultával.

    Szóval nekem minden téren THUMB up.:)
  • [NST]Cifu
    #5
    Szimulátor rajongóknak nagyon jó eszköz, és FPS-ekben is van létjogosultsága, lásd ArmA (a fejed a testedtől függetlenül foroghat, és ehhez nincs szükség gombok nyomogatására vagy Hatswitch-re, hanem a fejeddel "vezérled" mint a valóságban).

    Az ára miatt viszont csak akkor éri meg, ha tényleg sűrűn játszol szimekkel, vagy az ArmA-val. :)
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Egérként mennyire válik be, mondjuk egy RTS-ben, vagy csak asztali melóban?!
  • Tinman #7
    Használtam egér helyett pl. HL2-ben, Far Cry-ban stb., de nekem "nem jött át", el is adtam 1 héten belül. Szimulátorban használható volt (FS2004), de egyéb másban nem igazán.
    Egy FPS-ben ha ezzel bohóckodsz 8x lőnek le, néha kicsit hibázik de egy FPS-ben ez bőven elég...

    Ja, nekem TrackIr 3-as volt, a 4-esről semmilyen tapasztalatom nincs.
  • blackgamer
    #8
    de ha elfordítod a fejed, akkor nem látod a képernyőt!
  • Lammer
    #9
    loal, azthiszed lenyomsz igy starcraftban??? :DDDDDDDDDDDDDDDDd
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Nem. De kódoláskor jól jöhet, mert tudsz 2 kézzel gépelni ÉS egerezni egyszerre, illetve kényelmesebb RTS-ekben, ahol a 20APM alattiak is boldogulnak, ott hasznos lehet.

    Igazából olyan cumó kéne (kékvillám módra), ami azt nézi hova fókuszál a szemed, mert azzal halál pontosan lehet klikkelgetni ide-oda!
  • Bucser
    #11
    Van benne olyan funkció a programban, hogy egérhez mappolod (pl hl2-ben Fracryban igy lehet használni)


    DE Tinman ha csak fs 2k4-ben meg Farcry-ban meg HL2-ben próbáltad akkor csekkold ki ARMA-ban. Az az a játék ami megéri a a Trackir-t egyébként amíg egy FPS-ben a fegyvered a fejeddel mozog addig nincs értelme.
  • joebacsi
    #12
    nem egér szerepét veszi át az fpsben (nem is alkalmas rá, ugye nem tudod a fejed többször körbefordítani :)), a célzást úgyanúgy egérrel műveled, csak mondjuk futás közben ha oldalra akarsz nézni, nem kell megszakítanod a mozgásod, csak oldalra fordítod a fejed, mint a valóságban...
    armaban pedig amellett, hogy iszonyat hangulatos (pl sarok mögül úgy hajolsz ki, hogy tényleg kidöntöd a fejed :)), elég komoly előnyt ad...

    meg a másik, hogy ezzel már lenne értelme 3ds kezelőfelületet adni egy oprendszernek, egyrészt iszonyatosan megnövelné a munkafelületet (a monitor többszöröse ugye), másrészt pl photoshopnál is mondjuk a színpalettát úgy lehetne elérni, hogy bekukucskálunk a készülő rajzunk mögé, mint ahogy itt is meg lehet nézni a hud mögött a légypiszkot...
  • joebacsi
    #13
    hihetetlen, hogy mennyire nincs kreativitás az emberekben, minden második ezen akad fenn, akinek megemlítem a trackir-t :D
    gondolkozz egy kicsit, szted hogy oldják meg ezt a problémát? :)
  • Kaszi46
    #14
    arma trackir1
    trackir in arma 3ps nézet
    armaban szintén, kis ablakban mutatja csóka fejét is mennyire kell mozgatni(persze ez beállítás fügvénye is)

    egyéb vidinyók:

    gtr trackir
    lfs trackir
    rfactor trackir
    il2 trackir
    arvoch confilct trackir
    gtlegends trackir
    msfsx trackir


    youtube@trackir
    hivatalos oldal videoi

    Részemről meg álmodik a nyomor, egyszer biztos veszek egy iylet.:)
  • repvez
    #15
    Addig is aki csak ki akarja probálni hogy kb milyen lehet vagy hogy eldöntse hogy kell e neki ilyen akkor egy alternativ megoldásként a cam2pan és a freelook nevü progikat tudom ajánlani.Egy webkamera kell csak hozzá.Jo abba csak fejforgás van de a teszteléshez az is elég.
  • zoolee
    #16
    Jó lehet vele cs zni???
    És akkor egérrel meg csak lőni:))))
  • joebacsi
    #17
    nem, a csé az hülye ahhoz, hogy külön kezelje :)
  • Bucser
    #18
    Free Falcon 4.0 azaz Redviper 6 DOF video made by me

    Semmi extra csak a 6dof-ot mutatom meg kikapcsolt műszerekkel egy aktív kabinnal.
  • Mark007
    #19
    Hello!
    Remelem meg valaki olvassa ezt a topicot.
    Gondolkozom egy TrackIr beszerzesen. Viszont van par kerdesem:
    HyperLobbytol adnak 15$ kedvezmenyt, ezert a NaturalPointnal akarom venni.
    Innen szallitanak Magyarorszagba?

    Ehhez a csomaghoz jar egy TrackClip. Nem all szandekomban headset-et, sapkat viselni mikozben jatszok, Lehet valahogy enelkul kerni?
    Ha nem, akkor jar hozza TrackIr potty? :)

    Ha csak egy TrackIr 4 Pro van a monitoron, a fejemen meg a fenyvisszavero potty, akkor ugye mukodik a 6DOF?

    Ha esetleg nagyon elnezek vmelyik iranyban, es a TrackIr nem tudja kovetni, akkor elcsuszik a kozepallas, es resetelni kell?

    Elore is koszonom, ha valaki tud valaszolni nekem.
  • Bucser
    #20
    A TrackClip headstere szerelhető akkor nem kell neki a sapka tudtommal. Ha nincs trackClip akkor kell a sapka. Trackcliphez viszont kell a headset mert valamire szerelni kell a követendő pontot amit azonosít a TrackIR.

    Naturalpointtol ha minden igaz szállítanak Magyarországra. Nekem garanciális cserét oldottak meg közvetlenül a Naturalpoint Amcsi üzeméből.

    A TrackIr a középállásodat jegyzi meg. Azaz ha felállsz a gép elől és visszaülsz ugyanúgy, mint a felállás előtt akkor ugyanazt fogod látni mint mielőtt felálltál. Lévén onnan folytatja a követést mint ahol abbahagyta.
  • Mark007
    #21
    Ertem, kossz.
    Viszont egy valamit nem valaszoltal meg:
    Ha nem hasznalom a TrackClipet, akkor nem eleg a potty? Vagy az csak 2DOF-hoz eleg?
  • Bucser
    #22
    potty? akkor nem kell trackir 4-et venni...

    A 6DOF-hoz kell vagy a TrckClip vagy a Sapi.
  • Mark007
    #23
    Jah, mostmar ertem. Ezt nem tudtam, hogy a 6DOF-hoz mi szukseges..
    Koszonom, meg gondolkozom rajta. A webkameras alternativak nem valami jok.
  • Ombika
    #24
    Ilyen beszerzesen kattogok igaz kinntrol,mert itthon dragabb .
    -TrackIR 4:PRO

    Menynivel jobb ennel: TrackClip PRO?

    Nekem mind auto/repszimulatorra is kellene!

  • Bucser
    #25
    A trackclip pro-hoz kell egy TrackIR 4 pro miután csak együtt működnek. Szóval Trackir 4 pro mindenféleképpen kell aztán eldöntöd, hogy veszel-e trackclip-t. a Trackclip azért jobb mert finomabb mozgást tesz lehetővé és jobban látható mután a mikrofonra szereled fel (vagy fülhallgatóra) és nem sapkán van ahol már kicsi emekedésnél is elvesztheti a jelet ha szarul van beállítva vagy alacsonyan van maga a TrackIR.
  • Ombika
    #26
    Elmondom mi a bajom ezzel a fulessel. Nekem van 1 Sony MDR V700 fulesem ami eleg csucs kategoria es ehhez kepest amit adnak hozza stb(alsok kategorias),igy nekem csak a sapkas megoldas valo akkor ugye?! :(((
    MAsik kerdes,h itthon joval dragabban adjak,ha lehet egyaltalan itthon kapni?!
  • Bucser
    #27
    gondolom bármely szélesperemű fülesre felrakható a trackclip.

    Egyébként itthon drágább.
  • Ombika
    #28
    Aha ,mert nemigazan latom hogyan lenne felrakhato fulesemre!! Kinnt ,ha jol lattam 30 rugo ,hs usaban vennem... Siman megerne ennyit,de talan angliabol is erdemesebb lenne,ha latnek jo arban,mert ott van ismeros!!
  • Bucser
    #29


    Érdekes. csak ne egy csoffadt 640*480-as display lenne benne...

    Vuzix - VR920 Head Mounted Display

    Experience virtual reality gaming with the VR920 video eye wear by Vuzix.

    *Note* This item ships from the US only. Compatible with any PC and powered by USB.

    This head mounted display offers built-in lenses so you no longer require a separate monitor. The iWear VR920 allows you to enter virtual worlds and communicate with others as if you are really there.

    Experience cyberspace gaming and video like never before.
    Step inside with the Vuzix iWear VR920, the world's first communication and gaming solution that incorporates immersive big-screen 3D, head tracking, microphone and audio. You can move, look around, listen, and communicate with others - almost like being in the 'real' world.

    Connects to PCs and laptops.
    Just plug in and view extraordinary high resolution video on a virtual display equivalent to a 62-inch screen at 9 feet. iWear 3D and integrated 3 Degree of Freedom (DOF) tracker and built-in microphone deliver the ultimate interactive online experience.

    Supported Media:

    Plug and play video with virtually all PC applications

    Thousands of pre-existing applications in full 3D

    Game Compatibility:

    * World of Warcraft
    * xPlane Flight Sim
    * Second Life
    * rFactor Racing Sim
    * Unreal Tournament 2004
    * GTR2 Racing Sim
    * HalfLife2 - Deathmatch
    * Quake 4 (1.4.2)
    * Counter Strike
    * Pacific Fighters
    * MS Flight Sim X
    * Lock On Flight Sim
    * IL2 - Sturmovik

    Features:

    6-foot slim single-cable design with USB and VGA connectors
    Large field-of-view optics to allow a fully immersive experience
    iWear 3D enabled for automatic 2D/3D control; no buttons required
    Built-in microphone allows users to communicate from anywhere in the world as if they are standing next to each other
    Integrated 3 DOF head-tracker lets users look around inside of virtual worlds as if they are actually there

    User Adjustable:
    Removable, integrated speakers (no clumsy uncomfortable earbuds) can be upgraded or removed to allow the user to plug in their own headsets
    AccuTilt� viewer pivots up to 15 degrees for comfortable viewing angle
    Soft, comfortable, hypo-allergenic nosepiece extends up to 3/8"
    Custom fit head strap for extra secure fit

    Advanced Optics:
    32-degree field of view
    3/4" eye relief and 5/16" eye box
    2-3/8" intraocular distance (IOD)
    Color corrected 10th order aspherical lens with diffractive surface

    Technical Specifications:
    Twin high-resolution 640x480 (920,000 pixels) LCD displays
    Equivalent to a 62" screen viewed at 9 feet
    24-bit true color (16 million colors)
    Visor weighs 3.2 ounces
    60 Hz progressive scan display update rates
    Fully iWear 3D compliant and supports NVIDIA stereo drivers
    Built-in noise-canceling microphone for internet VOIP communications
    Built-in 3 degree of freedom head-tracker
    USB connectivity for power, tracking and full duplex audio
    Analog VGA monitor input
    Support for up to 1024x768 VGA video formats
    Box Contents:
    iWear VR920
    Headstrap
    Lens cleaning carrying pouch
    Drivers, manual and software disc
    Quickstart guide with warranty and safety instructions
  • bukren
    #30
    Sziasztok! Magyarországon honnan lehet beszerezni a TrackIR-t és mennyiér?
  • milk41
    #31
    szerintem nem,de ajánlom figyelmedbe a FreeTrack-ot
  • galimatika
    #32
    Sziasztok. Segítség kéne, hogy hogyan kell beállítani a 6DOF-ot az il2-ben? Minden cumót beszereztem de csak 2DOF-ban mükszik.
  • Papa01 #33
    Sziasztok!

    TrackIR-et honnan érdemes beszerezni? A www.naturalpoint.com-on elég olcsó lenne (200$), de szállításért 116$ (!!!) akarnak kérni...

    Nincs ötletek? Köszönöm előre is! :)

    Papa01
  • Solt
    #34
    Ebay-en nézz körül... normál esetben 40 dolcsi a szállítás... pl itt
  • blash
    #35
    Ez pont nem jo, mert ha a vamosok kezebe kerul, akkor rajon me'g afa es esetleg vam. Talan ez me'g szamitastechnikai eszkoznek minosul, igy csak 20% afa terhelne meg pluszba. Ez a 20% a szallitasra is vonatkozik, mert hujek nalunk.

    Jobb inkabb, ha union belulrol vasarolsz (pl: [url=http://ebay.co.uk/]ebay.co.uk/url]), vagy van usaban lako ismerosod, aki neked tovabb kuldi minimalis (par dollaros) ertek megjelolessel. Esetleg angliai ismeros is szobajohet.
  • Solt
    #36
    ez így kerek... laza voltam! :)
  • blash
    #37
    linket aze jol elkurtam...
  • Papa01 #38
    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat!


    Egy gondom van az Ebay-es vásárlással:
    Pamaszkodik a telefonszámomra. (Mondjuk azt sem értem miért kötelező megadnom)
    Ezt írja:
    Home Telephone: Please enter a valid telephone number.

    Próbáltam így:
    +3670xxxyyyy
    meg így is:
    003670xxxyyyy

    Ebben tudnátok segíteni?
    Köszönöm! :)

    Papa01


    ui:
    Ezek ugye új cuccok, nem pedig használtak? :)
  • blash
    #39
    Eloszor olvasgassal az Ebay-rol, Paypalrol, meg az egesz netes vasarlasrol. Van ezzel kapcsolatban jo sok forum, ahol ezt kiveseztek, hogy mikepp legyen sikeres vasarlasod, ha egyaltalan nem ertesz hozza es foleg ha alig tudsz angolul ("ui: Ezek ugye új cuccok, nem pedig használtak?").
  • Papa01 #40
    Szia Blash! :)

    OFF:
    Progikat már vásároltam netről(letöltőseket), ezzel se lenne gond, csak a telefonszám miatt dob vissza mindíg! :)
    És egyszerűen nem tudom mi lehet a gond...

    Az új cuccos kérdés meg onnan jött, hogy valahol olvastam, h használt árukat lehet vásárolni.. :D

    ON
    Oks, körbenézek más fórumokon is, köszönöm a segítséged:
    Papa01