120
  • GregSB
    #1
    Grat, a cikk a máreteken kívül gyakorlatilag semmit nem mond el az iPhone tulajdonságairól.

    Akit jobban érdekel + meg akarja nézni a CES-es bemutatóját az látogasson el ide, elég sok érdekes dolgot pakoltak bele:

    iPhone
  • Cat #2
    1. igéretekkel tele a padlás

    2. ára 500 dollár, az átszámolva 100e ft - namost mire Magyarországra ér, lesz az 120 is, plusz mivel Apple termék, és a hazai forgalmazók ceruzája különösen vastagon fog, inkább 140ezer. Ennyiért veszek inkább laptopot.
  • csorfab
    #3
    Vannak akik vettek eddig is 150+-ért telefont. Mondjuk ez legalább megéri, mert inkább egy PDA-PMP-Telefon kombó. A jobb PDA-k pedig 100 fölött kezdődnek. Szal...
  • csorfab
    #4
    Amúgy a cikkírónak szeretném felhívni a figyelmét, hogy az Apple Computer, Inc. A mai naptól fogva Apple, Inc. néven fut.
  • kogasom
    #5
    Megnézem, mikor kapsz 150-ért, de akár 200-ért laptopot beépített GSM-el, érintőképernyővel...

    Az iPhone sokkal inkább pda mint laptop. Tehát ha az ember össze akarja hasonlítani valamivel, akkor egy pda vagy smartphone a reális ellenfél. Azt mondanom sem kell, hogy alaphangon veri az összes PDA-t. (És smartphone-t)
  • dez
    #6
    Pofás.
    (/OFF De nem leszek senki rabszolgája csak azért, hogy ilyen játékszereket vehessek! Még a magamé sem. :P)
  • wanek
    #7
    "alaphangon veri az összes PDA-t." - ilyen butaságot azért ne mondjál! 1-2 régi típust biztosan, de az összeset?
  • wanek
    #8
    Tegyük hozzá, hogy az amerikai ára ennyi, de az is csak 2 év hűségnyilatkozattal...
  • wanek
    #9
    "Az iPod jelenleg az amerikai mp3-lejátszó piac több mint 70 százalékát mondhatja magáénak. Az Apple bevezetése óta több mint 70 millió iPod-ot adott el, és a vásárlók - egyenként 99 centért - több mint kétmilliárd dalt töltöttek le az iTunes segítségével." - ez így elég fals. Helyesebb lenne MP3-at _is_ lejátszó szerkezetnek hívni, ugyanis a fizetős helyekről nem MP3-at tölt le, hanem DRM-es szutykot.
  • GregSB
    #10
    Ami a honlapról sem derül ki, de Jobs megemlítette a CESen:

    Az akksi 5 órán át bírja majd a filmnézést/netezést/telefonálást, illetve 16 órán keresztül a zenehallgatást.
  • GregSB
    #11
    Nem kell rögtön a megjelenése után megvenni, ennek is esni fog az ára mint mindennek...
    És akárki akármit mond, ennyire egyszerűen kezelhető mp3-, videó lejátszó és képnézegető tulajdonságokkal bíró okos telefon még nem volt.
  • fourgee
    #12
    Na végre... :) A Nokiából, meg a Klub Nokiásokat figyelmen kívül hagyó szervízhálózatból már elegem lett, a SonyEricsson P sorozata meg egyre rondább, és egy csomó dolog hiányzik belőle, ami kellene nekem. Eddig Apple ellenes voltam, de ez a telefon nagyon tetszik :) Aki meg sokallja az árát, az nézze meg a Nokia felsőkategóriás készülékeit, azoknak a tudását, meg az árát. A nem symbian alapú nekem tetsző SonyEricsson is 110 ezer...
  • TorrenteXY
    #13
    Nekem mondjuk tetszene, mert a PDA-kkal összehasonlításban a 100-120 ezres ár reálisnak tűnik, ha tényleg rendelkezik azok minden tulajdonságával, sőt még telefon is.
    Egyedül azért nem vennék, mert még elég kiforratlan a termék. Az Apple nem nagyon gyártott még pda-kat.
  • brueni
    #14
    tudja....utolsó sor
  • brueni
    #15
    ja. aztán telefonálás után zsebre vágod a laptopodat...
  • TH448
    #16
    Sajnos túl optimista vagy... Mivel Európában minden ugyanannyiba kerül, mint USA-ban, csak Euroban, és nem $-ban, ezen kívül kevés példányszám miatti magas lokalizációs költség, meg ugye ÁFA, és persze, hogy gyári független hűségnyilatkozat nélkül, bőven lesz az 200++ezer... Aztán persze szépen, ívesen, elegánsan úgy csinál, mint az eső: esik, csak nem elég gyorsan.
    Egyébként nem olyan extrém ár ez, bárki megnézheti a Nokia N szériás telefonjait, N80 is most már 100e körül van, de nemrég még 140-150e volt,és az még messze nem érintőképernyős, nem is csúcskészülék, de még csak nem is apple (ugye a márkanév)...
  • Zedas
    #17
    Vajon mennyibe kerülhetett az Apple-nek hogy megvegye a Cisco-tól az iPhone márkanevet?
  • brueni
    #18
    tartom...
  • whatever
    #19
    Az Apple nem gyártott még PDAt? És az Apple Newton akkor mi? Kb. az első volt a piacon (mondom kb). Egyébként meg az iPhone nem PDA.
  • whatever
    #20
    http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Newton 1993-1998-ig gyártották.
  • Gerygrey
    #21
    Sokak szerint éppen olyan forradalmi változást hozhat a digitális filmek megtekintésében, mint az iPod tette a zenehallgatásban.

    Vajon mennyibe kerülhetett az Apple-nek ez az SG cikk? Mégis mi búbánatos lófasz a forradalmi az iPodban? Csak egy MP3 lejátszó, semmi több. Attól hogy sok idiótának van, még nem feltétlen jó, és pláne nem forradalmi.

    ez legalább megéri, mert inkább egy PDA-PMP-Telefon kombó
    Nem, ez egy MP3 lejátszós telefon. Sok hasonló van már a piacon, mondjuk nem érintőképernyősek, de minek is az érintőkijelző zenehallgatáshoz meg telefonáláshoz. Egy mai átlag PDA önmagában is PDA-PMP kombó :) Már csak azt kell kiválasztanod hogy telefonos legyen-e vagy sem. Ott van például a Mitac MIO A701 - fullextrás PDA windows mobile 5-el, beépített navigáció, plusz telefon funkciók, 1.3 megapixeles kamera, és újonnan 140.000 az ára (magyar forintban, itthoni boltban). Picit jobban megéri mint ez az apple szarság. És még azt se mondanám hogy csúnya.
  • kanyecs
    #22
    fáj a szívem nekem is a qtek 9100-ammal, de ez a iPhone mindent legyaláz.
  • whatever
    #23
    Hát Gerygrey, sajnálom, hogy ilyen elvakult vagy. :D
  • NEXUS6
    #24
    "Az új telefon alig 11,6 milliméter "vastag",..."

    Nem értem miért kellett idézőjelbe tenni a vastag szót, ugyan nem túl nagy, de én átlagosnak mondanám.

    "Jobs egy másik készülékről is beszélt, ami azt teszi lehetővé, hogy a számítógép és a televízió összekapcsolása révén a felhasználók az eddiginél könnyebben nézhessék meg a letöltött filmeket egy nagy képernyőn. Az "AppleTV" prototípusát Jobs már szeptemberben bemutatta, most elmondta, hogy a 40 gigabyte-os merevlemezzel rendelkező, így mintegy 50 óra műsort rögzíteni képes set-top-box 299 dollárért lesz megvásárolható. Sokak szerint éppen olyan forradalmi változást hozhat a digitális filmek megtekintésében, mint az iPod tette a zenehallgatásban. Mindkét készülék képes ugyanis arra, hogy "elszakítsa" a digitális fájlokat a számítógéptől."
    LOL, hogy mik vannak ebben a huszoneggyedik században!;)))
    Eccerűen röhejes, amit az Apple csinál. Ok télleg odafigyel rá mit vesznek az emberek, de vesz egy átlagos HW-t megdizájnolja (Applésan eccerű formájúvá teszi), némi marketing és már mehet is a népnek.
  • Macc
    #25
    Ez 140e-ert jobban megeri? Hat kb eg es fold a ketto... Kezelhetoseg konyorgom!
  • whatever
    #26
    "vesz egy átlagos HW-t "
    Nem akarok flamelni meg semmi, de ebben hol az átlagos HW? több, mint 200 szabadalom van a telóban. De gondolom nem tetszik, hogy a teszkógazdaságos telefonokhoz képest ezen csak 1 db gomb van.
  • Macc
    #27
    Sztem O az AppleTV -re gondolt. Igazabol a vesz az eleg degradaloan irja le a dolgot. Sztem a meglevo alkotoelemekbol tervezi a HW-t inkabb, es egy jol kezelheto izleses kezelofelulettel latja el oket. Nagyon sok termek azzal verzik el, hogy szarul kezelheto. Hiaba tud sokmindent, ha azt kenyelmetlen hasznalni. Ez nagyon sok telefonrol elmondhato, de TV-re kotheto eszkozok kozott is sok a tragya.
  • lowdog
    #28
    hát pont az, hogy sok idiótának van, te kis lüke :)
  • kanyecs
    #29
    nem tudom melyik pda-t lehet ilyen egyszerűen kezelni, de ez bámulatos:
    iPhone - Music
  • NEXUS6
    #30
    Ilyen "progressbar", meg kezelőgombok layout-ja jellegű szabadalmakra gondolsz? Vagy valami forradalmi alacsony árú/fogyasztású de szuper képességű mobil eszközökbe szánt CPU-ra (nem hinném, hogy az Apple ilyet tudna)?

    Egyrészt egy olyan cucos ami mindenre jó, általában semmire nem jó igazán. Másrészt, ha ezt 30 ezer forintért produkálná akkor valóbanforradalmi lenne. De ilyen árkategóriába hasonló tudású eszközökből Dunát lehetne rekeszteni.
  • Macc
    #31
    Hat nemtudom, peldaul a multi-touch mint kezelesi technologia sokkal tobb ember szamara erzekelheto/elvezheto minthogy hiper szuper jelzokkel latnak el a procit. Nem erdekel senkit milyen proci van benne milyen technologiaval. Jol tudja csinalni amit kell neki.
  • BStage
    #32
    2007-ben 3g nélküli telót kiadni és forradalminak nevezni is csak az apple tud...

    de hát igaza is van, ha közben a sok láma tapsol hozzá.

    320x480 szintén nagyon gyenge pda helyetessitőnek, nekem a 2 éves ipaq-omon is 640x480-as, azon legalább nagyjából lehet netezni, ha muszáj.
    Ez meg telefonnak batár, pda-nak kicsi és semmit nem tud.
    Egyébként én pda-ból is direkt nem vettem telefonost, jobb ezt szétválasztani, pda az figyeljen a kocsimban és navigáljon utközben, aztán mehet táskába, telefon meg zsebbe, nem kell ezeket összerakni, mert olyan lesz mint a 4 évszakos gumi, igazából semmire nem tökéletes.

    A 120-140e-hez meg hozzá kéne tenni, hogy 2 év előfizetéssel, ha önmagában veszed meg az minimum 2x szorzó.
  • Athlon64
    #33
    Habár jó cuccokat csinál az Apple valami miatt mégis ellenszenves számomra.
    Talán az , hogy ha OSX-et szeretnél használni akkor kötelez a gép megvételére is. A kütyüjik kinézete szemtelenűl egyszerű és ennek ellenére viszont elég drága.
    És végűl nem fednek le minden igényt! Mert ha valaki nem akar svájci bicskát venni, mert azért el is kérik az árát, akkor már ki is esett a körből.
    Pl.: az iPod shuffle talán jó is lenne, de nincs benne rádió és kijelző! Viszont nagyon jó kis lejátszókat láttam az electro world-be tegnap a shuffle árába vagy alatta és ráadásúl elemmel megy és rádió is van benne...
    Tudom most jön a szöveg, hogy rádiót ki halgat... ÉN!

  • BRobee
    #34
    Ezzel túllőttek a célon.. "De legalább belerúgtunk a Zune-ba egy nagyot" Szép, szép, de felesleges.. Telo az telo, lejátszó az lejátszó. Ha így haladunk, akkor meg fog jelenni a csírke-tehén kombó:D
  • Sanyix
    #35
    Nem elfogult, éppen ez az, nem dől be a divatnak, meg a hülyeségeknek, nem akar mindenáron "trendy" lenni. iPodban nincs semmi különleges, divatcikk, ennyi.
  • BRobee
    #36
    Szerintetek képes az iPhone is divatcikké válni? Szerintem már kezdik véresre fejni az iTehén tőgyét.. ^^
  • Cat #37
    "Mégis mi búbánatos lófasz a forradalmi az iPodban?"

    Az, hogy előtte is voltak mp3 lejátszók, utána is, mégis letarolta a piacot + a mellette lévő webáruház százmillió dolláros nagyságrendű legális bevételt hoz a kiadóknak. Megtörte a fájlcsere egyeduralmát, megmutatta, hogy a weben is lehet zenét eladni.
  • whatever
    #38
    Itt szokták mindig felhozni, hogy az Apple-nél csak a nevet fizeted meg. Ezt sosem szoktam érteni, mert ezek az emberek ugyanúgy megveszik a SONY-t, mert az SONY. De az Apple-t azért nem, mert az Apple.
  • xSomebody
    #39
    Azért érdemes lenne megnézni az oldalán ( http://apple.com/iphone/ ), hogy hogyan kell kezelni... (QuickTIme kell hozzá, különben csak képeket mutat) és összehasonlítani az összesminden okostelefonnal... egyébként nem PDA-nak készült. Steve Jobs szerint "iPod, mobil és 'internet-communicator', és mindez egyben".
  • NEXUS6
    #40
    Höhöhö!
    A marketing lényege (szerintem), hogy egy átlagos cuccosból egy kis dizájnnal, hírveréssel cult/trendy dolgot csinálj. Mindezt úgy hogy a lázadó ifjúság úgy érezze: valóban ő alázadó ifjúság, miközben telepofával fogyazt - Kokakóla, Ájpod, és 18 ezer forintos Rodzserwótersz koncertjegy.

    Nos, az ipod maga a trend, nézd meg hány cég próbálja másolni! Igaz semmit nem tud, amit a versenytársai ua pénzért ne tudnának, sőt inkább kevesebbet, de manapság a retro a minimal art a menő.
    Még hogy nem trendy!???;)))
    (A divatcikk szerintem esetenként szinoním a trendyvel, ebben az esetben mindenképp)