47
A magyar Hoolywood
  • Gladiator
    #1
    Idén elméletileg elkészül az első két stúdió, bár már egész évre le is van foglalva külföldi filmeknek. Örülök, hogy Mo.-n így fellendült a filmgyártás, hisz én is vmi ilyesmivel szeretnék foglalkozni. Ezzel kapcsolatos egyetemre járok. Szerintetek meg lehetne oldani, hogy nyáron kimenjek oda gyakorlatra? Hátha felfedeznek:D
  • Gladiator
    #2
    Amúgy én úgy emlékeztem, hogy volt már ilyen topik, ám se etyekre, se woodra nem dobott ilyet.
  • Jenny Micuno
    #3
    Nahát, itt egy lélek sincsen, nosza, valahol végre első lehetek :D

    Magyar Hollyvood, hm, ehhez fűzni nem sokat tudok, beszél a cím eleget :)

    Hm, későre is jár, álmos is vagyok, vajon a holnap ugyan olyan lesz -e, mint szokott? Remélem, ahány remény meg is hal a csenddel, annyi születik pont abból, erősebb lélekkel
    -magyarul :D talán a holnap jobb lesz, értelmesebb és többet ígérő

    Jó éjt mindenkinek! :)
  • Jenny Micuno
    #4
    A fene, egy kicsivel megelőztél :)
    Sebaj, jó éjt neked is! :)
  • PíszLávJuniti
    #5
    nem lehetsz elso mas altal nyitott topikban :)
  • PíszLávJuniti
    #6
    mekkora ez a stúdió ?
    mennyire van kész?
  • Gladiator
    #7
    Ja, valaki átírná a téma hosszúcímében a hoolywoodot, hollywoodra? (degáz:))
  • Jenny Micuno
    #8
    Jóó van na :) Már majdnem alszok, jól bírjátok
  • Gladiator
    #9
    most olvasgatok róla éppen, elméletileg a világ legnagyobb stúdiója, amit nem hiszek, de több helyen is írják. a HVG-ben olvastam, hogy idén készül el, de konkrétumot nem olvastam.
  • Jenny Micuno
    #10
    Tényleg! Olyan álmos vagyok, hogy észre sem vettem :D
  • Gladiator
    #11
  • PíszLávJuniti
    #12
    kinek a pénzéből készül?
  • Gladiator
    #13
    http://www.kordafilmstudio.hu/
  • Gladiator
    #14
    Részben a tiédből:D Meg euból, meg Vajna is ad bele.
    Szerintem rohadt jó lesz, igényesnek tűnik, és tényleg nagyon sok filmet hoznak mostanában Magyarországra, és ha ez olyan jó lesz, mint amilyennek kinéz, akkor még több jöhet. Aztán meg majd jövök én:D
  • mila69en
    #15
    te leszel a gladiator következő részének a főszereplője vagy inkabb a producere?
  • mila69en
    #16
    hja amúgy van eza eragon vagy mi.. azis itt készűlt nálunk ugye?
  • akyyy
    #17
    hát ez sztem nagyon kicsi:S:S:S

    amúgy, bár köcsögség h magyar stúdió, és amcsi meg külföldi filmek készülnek benne, de sztme jobb is igy, mert amagyar filmek felhozatala naon szar
  • Gladiator
    #18
    mér lenne szar? kb ugyanakkora az arány, mint hollywoodban. 10-ből 1-2 jó film.
    amúgy nem kicsi, ha jól emlékszem a 6os stúdió pl. 4000 négyzetméter.
  • hunbasser
    #19
    mondj az utóbbi 20 évből olyan hatalmas jó MAGYAR filmet :)
    nem nagyon fog menni,van 1-2 üde színfolt,de ez nagyon gyengus.
    olyan minőségű filmeket kellene csinálnunk,mint például a sorstalanság
  • SNAKE01
    #20
    hoolywood?
    inkább hollywood de mind1 szar topik úgyis...
  • Dynamic
    #21
    A Sorstalanság 2-3 milliárd körüli összegből készült.Azt ne nagyon várd, hogy havonta fogják gyártani a minimum ilyen minőségű filmeket.Amúgy meg vannak jó magyar filmek, de azt is vedd figyelembe, hogy töredék pénzből kell kihozni, mint az amerikai produkciókat.
  • hunbasser
    #22
    én úgy vagyok vele,h inkább legyen kevesebb,de legalább minőségi legyen.
    az a baj,h Mo-n sincs akkora pénz a moziban.külföldön minden híresebb film kasszasiker,itt meg nincs az emebereknek pénze,h elmenjenek moziba,meg sokan letöltik a kamerás verziót,azt csá.ösztönözni kellene az embereket,h többet járjanak moziba,és akkor lenne pénz,és tudnának jobb filmet csinálni,végre érdemes lenne milliárdokat beleölni egy-egy filmbe.
    egyébként ha évenként lenne egy olyan minőségű film,mint a sorstalanság,akkor már több a elég jó lenne
  • Gladiator
    #23
    A sorstalanság az egyik legszarabb magyar film, amit valaha láttam. vmi eszméletlenül, már-már idegesítőenm szar a vágás. mondjuk a díszlet kétségtelenül jó volt, ennyi...

    utóbbi 20 évből jó magyar filmet? pl. mephisto? oscar-díjas. vagy valami amerika, csak sex és más semmi, kontroll (bár a vége szerintem már nyomasztó).
    ahhoz képest, hogy mennyi támogatást kapunk, meg milyenek a feltételek, szerintem nagyon jó filmeket csinálunk.
  • Gladiator
    #24
    mert mér is?
  • sweech
    #25
    #7

    mi olyan szar benne
  • akyyy
    #26
    a kontrll még elment, nem buzi vigjáték volt, amibe csak a szex a lényeg...

    argo se volt rossz, de abba is látszódott a magyarság...

    A miskolci bponi és klájd is elég jó volt.

    sorstalanság is, de abba is voltak katasztfoális dolgok.

  • kuci06
    #27
    Üvegtigris iz tha best !
  • PíszLávJuniti
    #28
    Hukkle szerintem hatalmas film volt. de monthatnám a nekem lámpást adott az úrt, fehér tenyért láttam mostanában amiről szintén pozitívat tudok mondani.
  • Gladiator
    #29
    Na, meg a Casablancat is magyar rendezte, csak emigrált Curtiz, mert magyarországon szívás volt.
    Magyaroknak megvan hozzá a tehetségük, csak pénz meg technika kéne, hogy valóra is tudják váltani.
  • Dragooon #30
    jesszusom már itt tartanak? :o nekem még van egy képem, ahol csak a nagy üres zöld rét van lefotózva fentről ^^
  • Dragooon #31
    vagy az még csak egy terv?
  • sweech
    #32
    az
  • Gladiator
    #33
    :)

    végülis tényleg élethű:D
  • Gladiator
    #34
    irtam nekik levelet, hogy adjanak nekem nyarra munkat. kivancsi vagyok, hogy egyaltala valaszolnak-e.
  • öregharcsa
    #35
    szia

    kapsz munkát persze...csak nem pénzért...a nullkilóméteres gyerekeket nem nagyon szeretik a nagy produkciók, ott meg nem kicsibe nyomják majd az ipart az tuti...
    minden szakmának(filmezésen belül) van egy betanulóideje és utána akkor hívnak tanulópénzért(fél zseton) dolgozni ha látnak benned fantáziát...ez kb 100 ból 10 ember...és a fene sem tudja mennyien maradnak meg a szakmában.(és nem csak a pénz érdekli őket)
    nem leányálom egy filmforgatás...az amerikai produkcióknál elég 1-2 hiba és repülsz a stábból...qwa szigorúak...
    napi 12-16 óra gürizés után sokan itthagyják a szakmát mert nem bírják az iramot, a stresszt, és a főnökök baromságait....a magyar produkciókban meg sok a balfasz(tisztelet a kivételnek) akinek fogalma sincs hogy mi a szart keres egy forgatáson...nagyon sok a fizetéssel kapcsolatos probléma...
    na ezt elmagyarázom...a legtöbb film úgy indul hogy nincs meg a költségvetése, de ígéretek vannak rá(szponzor..stb)
    előkészítik,terepszemléznek, felveszik a kapcsolatot a különböző szakágakkal, megegyeznek a pénzben , szerződést kötnek majd elindul a filmezés....eddig rendben....minden eltelt hét után fizetnek...tehát ha dolgozál egy hetet a következő hét péntekén jön az sms hogy megjött a lóvé....mindenki bizakodik mint állat "na ez fasza gyártásvezető időben utal"...aha kb a 3.hétig..akkor elfogy a lóvé...a szponzor nem ad, más források után kell nézni....na ez nem szokott mindíg sikerülni...ezért néha heteket ,hónapokat csúszik a zseton és örülhetsz ha megkapod....csak úgy info képpen, ha 7 napot dolgozik egy világosító az kb150e ft + áfa....szóval nem kevés pénzről beszélünk amikor 2 heti zsetonnal lógnak....ez sajnos majdnem minden magyar produkciónál előfordul!!az amcsiknál nincs ilyen gond,de nagyon kell vigyázni hogyan szerződsz le...ők feltételezik hogy profi vagy a szakmában ezért 1-2 hiba és repülsz a forgatásról....többet a büdös életben nem fogsz velük dolgozni....mint minden külföldi produkció ezek is egy bizonyos ügynökségen keresztül veszik fel a kapcsolatot a rent cégekkel ahol jegyzik ki kicsoda és mit tud....szóval minél ügyesebb vagy és nem hibázol annál nagyobb esélyed van bekerülni egy ilyen forgatásra , ezt megkerülheted ha jó nagy csókod van valakinél de vigyázz mert ha hibázol vele is kibaszol....


    huh ez jó hosszú lett... sorry

    üdv
  • Gladiator
    #36
    ahh, nem is valaszoltak:D mondjuk gondoltam...
  • öregharcsa
    #37
    nem sietik el...várj nyugodtan...lehet csak hónapok múlva kapsz választ...
  • Gladiator
    #38
    na de nekem most kene, hogy akkor mi is legyen a repjegyemmel:D
  • öregharcsa
    #39
    merre vagy hogy repjegy kell???azt látom hogy mo-n kívül...
    (tényleg ...és mit is tanulsz??valami olyasmit írtál hogy a szakmából valamit)
  • Gladiator
    #40
    malajzia jelen pillanatban. tomeg kummunikaciot tanulok, azon belul meg a filmes reszet. film studies, visual comm, photography (mondjuk ezt meg pont nem), video production, hasonlok... abban remenykedem, hogy ez a "malajziabantanultamfilmezest" dolog jo referencia lesz.
    REKLAM ON
    ha konretabban erdekel, ott a blogom az alairasomban.
    REKLAM OFF