135

  • kirol
    #1
    Ez a psycho-thriller kalandjáték 2007 áprilisában fog megjelenni.
    Pontosabban a játék egy külső nézetes, nyomasztó hangulatú thriller kalandjáték lesz, melyben egy katonai pszichiáter szerepében egy katonai támaszponton kell tevékenykednünk.

    A kalandjátékokra szakosodott House of Tales német csapat (a The Moment of Silence fejlesztői - mely játék szerintem ritka rosszul sikeredett, remélem most egészen jobb lesz) kiadót talált a játékhoz. A nemzetközi kiadói jogot a Dtp szerezte meg, akik az "Anaconda" márkanevük alatt fogják kiadni a játékot 2007 áprilisában, mint fentebb írtam.
    Honlap








  • endiboy
    #2
    képekről jól néz ki :)
  • Lacc
    #3
    No, ez kellemes meglepetés. Mindjárt itt van.
  • LeePí17
    #4
    hasonló mint a silent hill :D
    az sem volt rossz..meglessük ezt is majd..
  • olympus
    #5
    fahrenheit-es kinézete van!
    Az tetszett nagyon!!!
  • Gunner
    #6
    Jaja jó volt, csak egy párkányos résznél kilettem idegelve :D
  • zmeor
    #7
    lehetne tangában a csaj:D
  • kirol
    #8
    Az Overclocked egy thriller elemekkel jócskán feltuningolt kalandjáték lesz a House of Tales fejlesztésében. Megérkezett az alkotás GC videója.

    Óriási vihar tombol New Yorkban. Hősünk egy pszichiáter a hadsereg alkalmazásában, feladatunk pedig több karakter emlékeinek felkutatása és megértése lesz, melyek által egy egészen mély történet bontakozik ki. Jól hangzik. (GameStar)

    OVERCLOCKED GC TRAILER
    Videó
  • kirol
    #9
    A House of Tales fejlesztőcég a két évvel ezelőtti Moment of Silence után visszatér és egy pszicho-thrillerrel tart minket rettegésben.

    Sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy a Runaway sorozat is nagyon jó, de hiányzik belőle az, amit ők keresnek, azaz a félelem. Bár a Moment of Silence sem sikerült rosszul, de a játék irányítása terén elkövetett bakik sokszor élvezhetetlenné tették a programot. Most két év után ismét jelentkeznek és egy nem akármilyen történetet nyújtanak át nekünk.

    A játékban David McNamara és öt általa kezelt páciens bőrébe bújhatunk. Az Overclocked azért egyedi a piacon, mert párhuzamosan két történetet mesél el. Egyrészt a katonai pszichiáter bőrébe bújhatunk, másrészt az erőszakos cselekmények áldozatává válhatunk, illetve annak elkövetése miatt kezelt diákok kalandjait élhetjük át.

    McNamara nem kispályás pszichiáter, a szakma minden zugát ismeri. Már mindent látott, tapasztalt praxisa során - legalábbis ő így gondolja. Aztán betoppan az életébe öt diák, akik rádöbbentik, hogy eddig egy kényelmes és szelíd világban élt. Hirtelen összekuszálódnak a dolgok. Hét napon át próbál rájönni az események közötti összefüggésekre, közben a rendőrséggel is összeakaszkodik és magánélete is válságba kerül. A másik oldalon végigtekinthetünk az öt páciens életén, akik nem hagyják, hogy az agyturkász az emlékeikben kutasson.

    A két történet egy idő után majd összekapcsolódik, de addig mind a két oldalról megvilágítódnak majd az események. Olyan formában zajlanak a történések, mint a "24" amerikai sorozatban, azaz megosztott képernyőn. Az Overclocked a "point & click" műfaj jeles tagja lehet. A két évvel ezelőtti játék sem volt rossz, de a fejlesztők most az utolsó percig megfeszített izgalmakkal kecsegtetnek. Furmányos rejtélyek, nehezen emészthető, drámai történet és félelmetes hangulat költözik a szobánkba április környékén. SG.hu

  • kirol
    #10
    Hát úgy tűnik, ezt is elhalasztották 2007 októberére.
  • kirol
    #11
    Na de nemsokárra már csak itt lezs ez az október 12. :)
  • kirol
    #12
    Na meg is jelent!!!
    Durva, hogy 5,47 Gb -os.

    Hát hogy mennyi játék van már. Már csak idő kellene!!!
  • reaper4
    #13
    zsíír:) hol? :)
  • kirol
    #14
    Szinte az összes német oldalon fent van.
  • kirol
    #15
    Szerintem nagyon jó játék lett. A Flashback -ekben meg én játszom az aktuális személyt. A hipnózis alatt, meg máskor is osztott képernyő van.
    Nagyon jó játék!
  • kirol
    #19
    18-os HSZ folytatása!

    Mindenkinek jutott 1-1 cellácska:


    Már itt a történet elején problémák merülnek fel, egyrészt a nyomozóval, másrészt McNamara nejével.

    Szóval rövid városnézés után, hamar eljutunk a kórházba, ahol megismerkedünk szeményesen az éppen "véletlenül" arra bóklászó nyomozóval, valamint a kórház biztonsági őrével (Aki szeret az esőben álldogálni.), a nővérrel és persze a doktorral. Meg is kapjuk a felvilágosítást az esetekről, sőt még az aktájukat is megkapjuk, amit böngészve különös dolgot vehetünk észre. Engedélyünk is lesz persze a diákok kihallgatására. Amit rögvest el is kezdtem.

    Elsőre persze nem jutottam semmire, nem túl közlékenyek, egyrészről az állapotuk miatt.
    Kicsit később, a második látogatásnál viszont az 1-es pacienst, kis hipnotizálás árán sikerül szórabírni.



    Ekkor jön az a rész, ami nagyon tetszik nekem, hogy osztott képernyő jelenik meg, egyik részén a jelenlegi történések zajlanak, míg a másik oldalon a visszaemlékezés pillanatai elevenednek meg.



    Majd ezután, mi vehetjük át, az éppen aktuális paciens irányítását, miközben néha-néha kommentár hang (osztott képernyő) elő-elő jön.







    Ekkor még sok minden ugyan nem tudunk meg, csak nagyjából annyit, hogy az első diák egy kis szobában ébredt fel, ahonnan kiszabadulva egy csónak segítségével hogyan "menekült" meg. Amikor a csónakban magához tért azt látta, hogy egy helikopter köröz felette, és azt hogy számára valami idegen helyen van. Ez a hely, a kórház melletti dok.



    Szóval nem kellett messzire szállítani szegény párát.

    Tehát eddig jutottam a játékban.
    A grafika szép lett szerintem, a hangok is jók, bár néhol hiányoltam az aláfestést.
    Konkrét értékelést még nem mondanék, mert eddig kb. 30 percet játszottam csak, és ez alajpán korai lenne még bármit is mondani.
    Feladat, fejtörő eddig még nem igazán volt, csak egyszerűbb, hogyan szabaduljunk ki a szobábó, hogyan másszunk át kerítésen dolog volt, de ezek mint nagyon logikusan következnek.

    Szóval nekem tetszik a játék, remélem a későbbiekben csak jobb lesz.
  • csgj
    #20
    Pff... nálam egyik kép sem jön be :P (négyzetben piros X)
  • kirol
    #21
    Mindjárt felkötöm magamat. Már nekem se. :(
    Mondjatok már egy rendes oldalt, ahova fel lehet rakni a képeket jól.
  • dante3
    #22
    Akinek nincs még meg a game, annak itt a demo: link
  • kirol
    #23
    Hát ez a játék egyre jobb!
    Régen nem játszottam ilyen jó játékkal.
    Csak most a 3. cellalakó 3. flashback -jénél elakadtam. :(
  • kirol
    #24
    Na most végeztem a II. Fejezettel, jöhet majd a III.
    Nagyon jó, egyre jobb!
  • kirol
    #25
    Na most végeztem a 4. nappal. Már csak az utolsó nap, az 5. van hátra.
    Most is csak azt tudom mondani, iszonyat nagy játék!

    Csináltam közben pár videót, majd berakom ide.
  • kirol
    #26
    Első rész:




    Második rész:

  • csgj
    #27
    Egész jónak tűnik... De mikor jön már ki angolul??! (Ugyanez a kérdésem pl az Everlight-ra is vonatkozik
  • reaper4
    #28
    ez a bajom nekem is:( már tolnám ha angol lenne.
  • kirol
    #29
    Na beraktam a másik videót is.

    Nem tudom mikor jön angolul. Nagy kár lenne, sokaknak ha nem jönne, mert nem is tudom, mikor játszottam utoljára ilyen jó játékkal.

    Erről az Everlight -ről meg még nem is hallottam.
  • kirol
    #30
    Elvileg az angol március 31-én kerülhet majd a boltokba.
  • GAMEZ21
    #31
    Helló!
    Már az első betegnél elakadtam, mert hiába szeretném hipnotizálni, nem történik semmi.Vki tud megoldást rá?
  • kirol
    #32
    Mert segíteni kell neki, hogy hipnotizálható állapotba kerüljön!
    Pl. inga, vagy a PDA-ból a megfelelő hangfelvételt kell neki lejátszani. Mivel elején vagy, nincs sok felvétel, így ha nem tudom melyiket kell, hamar kiderül úgyis.
  • GAMEZ21
    #33
    PDA-ban nekem 1 felvétel van, amit ha lejátszok nem történik semmi,utána ingázok szintén nem történik semmi
  • kirol
    #34
    Elolvastad az aktákat a srácokról?
  • GAMEZ21
    #35
    elolvastam
  • kirol
    #36
    Amikor végigolvasod, feltűnik neki egy dolog, és megjegyez valamit.
    Ez megvolt?
    Ha nem akkor olvasgasd újra.
  • GAMEZ21
    #37
    aham
    én sztem feladom
    pedig nem az első point'n click amivel játszom
  • kirol
    #38
    Kár lenne, iszonyat jó játék!
    Beszéltél mindenkivel telón/élőben?
  • GAMEZ21
    #39
    telón is(eddig 4 ember van felírva a PDA-ban) és élőben is beszéltem mindenkivel
  • kirol
    #40
    Tuti nem olvastad el az aktákat. Vagy nem tudom mit.
    Dobd át a mentésedet megnézem. [email protected]
  • kirol
    #41
    Aha, a nagy azt beszéltél mindenkivel!

    Hívd fel Morettit, neki elmondja mit fedezett fel az aktákban. Ezután a kórházban/szanatóriumban már ott lesz az ápolónő a szobájában, vele is tudsz majd beszélni.
  • kirol
    #42
    Na végigvittem!
    Ajánlom mindenkinek ezt a játékot, nagyon jó!
  • zzeN
    #43
    ha vki eltudná küldeni privátba, egy helyet ahonnan letudnám szedni a fullt azt megköszönönném;)

    a demóba, amikor az első pacienst hipnotizáltam, utána egy másik ember az egyik cellában meg akart verni, oda nem tok bejutni, a többi embert meg nem tudom hipnotizálni:S