202
Ez vmi király orosz videoformátum...
  • Saddalim #1
    Először is, szokásos kérdések.
    Rákerestem "mkv" "matroska" és esetleges elírások miatt "matroshka"-ra is, egyikre se jött ki semmi. Ha ezekután a "video"-ra való rákereséssel jönnétek, akkor előbb zárjátok be az összes avi és mpg topikot. Kösz.

    Jöjjön a lényeg.
    Sikerült egy igen ritka filmet beszereznem, de Matroska .MKV kiterjesztése van. Át akartam rakni AVI-ba (mellesleg feliratot is ráégetni, de most nem ez a baj). Neten egy valamirevaló progi van ilyen célra, egy bizonyos "MKV TO AVI CONVERTER" (Gugli eredmény (meg még valami filepast, de az nem működik)). Le is játssza (mert ugyanis fennvan a matroska codecje, a CCCP (Honlapja (most épp nem működik, próbáld később)), el is kezdi konvertálni, király avi kodek kiválasztva (divx), beállítva 700mb-os végeredményre. Egy órát (egy kicsit többet) konvertálgat rendesen, eszi a CPU-t, aztán egyszercsak kilép a program, és lesz egy másfél gigás AVI-m, ami hibás (az összes AVI-t lejátszani tudó progim hibásnak jelzi (mplayer,winamp,divx,radlight,xvid), és ennyi. Sokadszorra is.
    Nem túl közismert téma, de talán akad valaki... Kösz
  • SHADOWEYES7
    #2
  • _Vegeta_
    #3
    mkv csak egy kontener file nem mindegy hogy avi vagy mkv? raadasul az mkv meg jobb is. Amugymeg vdumbod.
  • biomage
    #4
    miért akarod a világ legjobb video tömöritö teknologiáját egy szarabbra cserélni?
  • Dj Faustus #5
    Mint előttem elmondták az MKV egy konténerformátum (akár csak az OGG - ami nem azonos az OGG Vorbis-sal, az audiókódekkel), azaz csak a hang és videócsatornák csomagolási módját határozza meg.
    Másrészt kódekvadászatra a legalkalmasabb weboldal:

    Matroska Splitter 1.0.2.9 - ez maga a kicsomagoló kódek
    Haali Matroska Splitter 29.10.2006 - egy másik

    Lazy Man's MKV 1.0.1 alpha 8 - ez egy több dolgot tartalazó kódekcsomag MKV-re kihegyezve
    Matroska Pack Full 1.1.2 final - ez is egy kódekcsomag
  • David01
    #6
    Szóval az MKVban benne van külön a videó valamilyen divx vagy xvid tömörítésben ugyanúgy a hang, ebből szokott több is lenni hogy aki nem érti az egyiket az átválthat a másikra. Szóval a kicsomagolóval kicsomagolod ami neked kell majd egy másik progival talán a Virtual Dub is képes rá összerakod és elmented AVIba.
  • Saddalim #7
    #4: megvan rá az okom. talán mert matroskát nem igazán játszik le egy átlagos videoprogi és mert nehézkes feliratot ráégetni
    #5,#6: kösz, amint sikerült helyrepofozni a gépet (ma reggel óta nem kapcsol be :S), megnézem őket.
  • Saddalim #8
    öö elég hülye vagyok az ilyenekhet. lécci ne húzzátok fel magatokat rajtam...
    szóval a matroska splitterből két .ax fájl jön, kukkom nincs mit kezdjek velük, hova rakjam őket. a másik kettőt felinstalláltam, de konkrét program nem jött belőlük (haaliból egy exe ami nem csinál semmit, lazy man-nak csak uninstallja van) :S
  • Dj Faustus #9
    "szóval a matroska splitterből két .ax fájl jön"
    How to install/uninstall DLL and AX codec/filter files

    Tehát:
    1. Csomagold ki az állományokat.
    2. Ha XP-t vagy 2000/2003-at, Vistát használsz akkor a Release Unicode könyvtárból, ha Windows 9x/Me-t használsz, akkor a Release könyvtárból másold az ax kiterjesztésű állományt a Windows system32 könyvtárába.
    3. Start menü/Futtatás-ba írd be: regsvr32 filename.ax, ahol a filename.ax helyére a file neve kerül (jelen esetben: MatroskaSplitter.ax).
    4. Kapsz egy ehhez hasonló üzenetet:


    "a másik kettőt felinstalláltam, de konkrét program nem jött belőlük "
    Nem kell MINDEGYIKET feltelepíteni, elég az egyiket (felsoroltam a potenciális lehetőségeket az előző hozzászólásomban). Másrészt mint kódeknek, semmi különösebb programnak nem kell feltelepülnie magához a kódekhez.
  • Saddalim #10
    ok, fennvan. most egy progival szét lehet őket szedni (pl virtualdubbal)?
  • Evin
    #11
    A VirtualDubMod alapból kezel néhány .mkv fájltípust.
  • Saddalim #12
    virtualdub nem veszi be
  • Dj Faustus #13
    "virtualdub nem veszi be"
    Evin VirtualdubMod-ról beszélt, ami nem azonos a Virtualdub-bal.
    Például ezért is:
    Matroska support
  • Saddalim #14
    affene tényleg, bocsi és kösz!
  • Janeer
    #15
    Ezt a formátumot (mkv) milyen asztali lejácó kezeli? Mert az én LG DVD lejácom nem vitte.
  • Dj Faustus #16
    Szerintem nagy gyártók termékei közül egyik sem (hacsak nem írod át a DVD-lejátszó firmware-jét - de az meg eléggé komplikált).
  • TGWH
    #17
    hi, a virtualdub beveszi, legalábbis ha lehet matroskaba menteni, akkor bittos meg is nyitja.
  • Dj Faustus #18
    Hm, akkor miért született a #12-es hozzászólás? És miért nem lehet megnyitni a Virtualdubbal (Cannot detect filetype a pontos hibaüzenet)? Sem OGM-met (Ogg container), sem MPEG2-t, sem MKV-t, miért kell külön VirtualdubMod?
  • Saddalim #19
    virtualdubmod sem veszi be, azt írja hogy baj van a sub-al, ezt a subfajtát még nem támogatják. matroska oldalon azt írták, vogy a vdubmod nem készít több támogatást matroskához, ajánlott egy progit (Avi-Mux GUI), de az meg csak mkv-be hajlandó menteni holott leírása szerint tudna aviba is
  • Evin
    #20
    Amelyik mkv fájllal nem bírkózik meg a VirtualDubMod, azzal megbírkózik az MKVToolnix.
  • Saddalim #21
    nyá! az egész onnan indult, hogy mkvból aviba vagy vmilyen más normális filmformátumba tudjam átírni a filmet. a toolnix mkv-ból mkv-ba rak, mkv editor, nem converter.
  • Dj Faustus #22
    Nem is az mkv-val van most már gondod, hanem a felirattal. ;)
    MPlayer megnyitja (hülye kérdés, meg, támogatja a Matroska formátumot)? Mert akkor a hozzá csatolt MEncoder talán még át is konvertálja (hacsak nem kavar be a felírat).
  • Saddalim #23
    ok, mplayerrel mentés máskénttal kiírta szépen, angolul, felirat nélkül. már csak 1 dolog van. a film elején van egy wbros. logo, ami miatt az összes felirat elcsúszik. szerintetek levágjam róla, vagy vhogy szedjem ki a matroskából (abban jó, csak megint nemtom hogy kiszedni :P)
  • Saddalim #24
    áh mégse. a mérete ugyanaz, és pár video-lejátszó nem tudja megnyitni, köztük a vágó sem :-(
  • Saddalim #25
    apex video konverterrel átraktam mpg-be de a virtualdub (mod is) szerint invalid mpg, pedig minden lejátszó simán lejátssza mint film
  • XRV
    #26
    Sziasztok!
    Ehhez az MKV hez muszáj holmi codec pakkot feltenni? Elvileg a Bsplayerben ott az mkv kiterjesztés mégse játsza le. Leszedtem a VLC-t azzal elindul, de se kép se hang csak a csúszka vándorol.
    Free-codecs.com oldalán láttam valai matroska packot és abból is a lite-t.
    Ha fel kell tenni valami codeket akkor plz valami olyan mondjatok ami kell vagy ami nem kavar nagyot, lite mégis? Nálam ami fent van: ac3 filter, xvid, divx, realalternative, quicktimealternative, indeo.
  • Dj Faustus #27
    1. Nem kell semmilyen kódekcsomag. Az MKV-hez alapvetően egy kódek (splitter) kell, ami kicsomagolja az MKV csomagot külön videó és hangsávra.
    Szóval ez, vagy ez.

    2. Hogy melyik (audió- vagy videó-) kódek kell pontosan, azt meg a GSpot tudja megmondani.

    3. A VLC képes kezelni az MKV formátumot. Ha se kép, se hang, akkor a videó- és/vagy az audió-kódekkel van a probléma (vagy nem ismeri a VLC, vagy rosszul lett betömörítve), vagy már eleve a file hibás.
  • cicai
    #28
    Sziasztok!
    Mivel lehetne át convertálni az mkv kiterjesztésű fájlt aviba? Azért kellene, hogy a divx asztali lejátszóval meg tudjam nézni a filmet. Rádásul a feliratot is rá kell égetnem, mert a lejátszom, nem kezeli le rendesen egyik felirat fájlt se. Próbáltam a Videó Cleaner Pro-val ezzel nem lehet csak 25 másodpercet convertálni és nincsen kép utána csak hang. (Regisztrált). Próbáltam még az MKV to Avi nevűvel is. Ezzel is csak 8 másodpercet lehetet convertálni. Itt van kép is meg hang is. (regisztrált ez is). A virtualdub mód mikor be akarom tölteni, ezt írja ki (Birtual block not handled). Telepítettem a mkv pack-ot. Sajnos a matroskasplitter.ax meg nem tudom, mit kell csinálni. Szóval meg köszönném, ha valaki tudna az segíteni a MKV fájl convertálásban.
  • Dj Faustus #29
    "Mivel lehetne át convertálni az mkv kiterjesztésű fájlt aviba?"
    Ha egyik eszköz sem vezet eredményre...
    Nézz körül az alábbi oldalon:
    http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/

    Bár a kitömörítést parancssoros eszközzel lehet megoldani, de rendesen dokumentált leírást kaphatsz hozzá:
    http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/doc/mkvextract.html

    "Sajnos a matroskasplitter.ax meg nem tudom, mit kell csinálni."
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1166655146&no=9]#9-es[/url] hozzászólásomban elmagyaráztam. De ha már kódekcsomagot használsz (brrr...), akkor külön matroska splitter kódeket nem kell telepítened.
  • cicai
    #30
    Nagyon köszönöm a válaszodat. Szeretnék feltenni még 1 kérdést. Amit adtál oldalakat onnan letöltöttem a virtuldummod-hoz a két fájlt. Felülírtam mind két fájlt és most már annyi előre lépés van, hogy beolvassa az mkv filmet de, még mindig csak az infó fájlba lehet látni, hogy ott van amugy sehol máshol. Vagyis nem látszik a kezdeti kép, mint mikor betöltök egy avi filmet. Nem lehet a convertálást se ki jelölni, mert matt a videó fülön a full procesing mode is. Van valami ötleted?
  • daxan
    #31
    Hogyan tudok avi-ból mkv-t csinálni???
  • Evin
    #32
    VirtualdubMod-dal.
    Betöltöd a videót, F7, kiválasztod alul a lenyítló menüben, hogy Direct stream copy(vagy vmi hasonló), kiválasztod formátumnak a .mkv-t, és elmented.
  • prucsii
    #33
    A virtual dubbal nem tom betölkteni videófájlokat mert először föltesz egy kérdést azután ha rámegyek h igen akkor kiad egy hibaüzenetet.ha vki tudja a megoldást kérem írja le!
  • Dj Faustus #34
    "mert először föltesz egy kérdést"
    Milyen kérdést?

    "akkor kiad egy hibaüzenetet."
    Milyen hibaüzenetet?

    Csinálj róla képernyőképet (nyomd meg a Print Screen billentyűt, nyisd meg a Paint-tet: Start menü/Programok/Kellékek/Paint; másold be: Szerkesztés/Beillesztés; mentsd el, majd a kapott képet töltsd fel), VAGY írd le hogy mit ír ki.
  • Evin
    #35
    Talán azt írja, hogy nem ismeri ezt az mkv típust.
    Ebben az esetben #20.
  • prucsii
    #36
    EZ A KÉRDÉS:Virtualdub has detected an improper VBR audio encoding in the
    source avi file (audio stream 1).The current preference is to rewrite the
    audio header with standard CBR values during processing for better
    compatibility.This may introduce up to 9737 ms of skew from the video
    stream.If this is un acceptable,decompress the entire audio stream to
    an uncompressed WAV file and recompress with a constant bitrate
    encoder.(bitrate:127,4=(ez van áthúzva)17,2 kbps)
    Do you still want to rewrite the header?
    Ha rámegyek, hogy igen ez jön ki:[!] Couldn't locate decompressor for
    format 'XVID' (unknown).
    VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to
    decompress video. DirectShow codecs, such as those used by
    Windows Media
    Player, are not suitable. Only 'Direct stream copy' is available for this
    video.

    Most mit csináljak?
  • Evin
    #37
    1.hibaüzenet:Töltsd le az Xvid kódeket, mert ezek szeint nincs nálad telepítve.
    2.:A VBR a hangra vonatkozik, hogy újra kimentésnél el fog csúszni. Ha igent nyomsz, azt hiszem nem fog.
  • prucsii
    #38
    Naqgyon köszönöm nélküled nem ment volna de télleg!
  • WOW
    #39
    Sziasztok!
    MKV file-t hogyan lehet ki írni? Mert nekem valahogy nem megy.
  • Evin
    #40
    Mármint lemezre? Adatként rámásolod.