45
Cigi vs. Légkondi
  • Laox
    #1
    Sziasztok!

    Eszembe jutott, hogy milyen rossz autópályán vagy országúton lehúzni az ablakot, ha cigizni szeretnék. Szóval a légKONDÍCIONÁLÓ a nevéből kiindulva elvileg a cigifüstöt kiszűri, ha csukott ablaknál gyújtok rá. Lehetséges ez? Sokkal könnyebb lenne így cigizni :-)
  • Laox
    #2
    Nem, tényleg nincsen bűz benne, mivel eddig elég ritkán, akkor is teljesen lehúzott ablaknál cigiztem. De ez a légkondis megoldás érdekelne, hogy nem árt-e neki és ki tudja-e szűrni.
  • haxoror
    #3
    Kinyitsz egy első meg egy hátsó ablakot résnyire és 10 sec alatt a menetszél kirántja a füstöt a kocsiból
  • SHADOWEYES7
    #4
    elvileg a klima benn keringeti a levegőt nyáron,szóval csak a mikro filter szűri a levegőt,de csak szennyeződéseket szed ki,nem füstöt!!
    szerintem is az ablak lehúzás a megoldás!
  • Laox
    #5
    Legalább 5 perc, míg elszívok egy cigit, addig a füstben megfulladnék :-)
  • Laox
    #6
    Értem, köszi.
  • Punker
    #7
    1 hogy lehet olyan lassan szívni a cigit?
    2 ne mond már hogy nem tudsz addig megállni

    kocsiban cigizni plána ha te vezetsz baromság......
  • Shadow_THH
    #8
    :DDDDD
  • Thanatos
    #9
    2 pedig pont akkor értelmes dolog mert ha nem ő vezet és a vezető olyan mint én akkor vagy nem bagózik vagy sétál :D ha meg ő vezet akkor ugye azt csinál amit akar :P
  • _Atti_
    #10
    leszámitva hogy baleset forrása lehet és az már nem csak az ő dolga általában.
  • Cat 02 #11
    10 sec (másodperc xD)
  • akyyy
    #12
    lassan? nekem 10 perc kéne neki:D najó, lehet 8 -.-
  • sweech
    #13
    cigi=fasság :l
  • DJ BP
    #14
    ez a lényeg :)
  • haxoror
    #15
    így van!

    [le kéne már szokni...]
  • hunbasser
    #16
    amúgy van direkt füstelszívó,direkt kocsikba

    nem tudom hol lehet ilyet kapni,de te megveszed,és autószerelő(vagy ha ügyes vagy,akkor te) beszereli/beszereled,és meg van oldva a dolog.
    nem tudom,h mennyibe kerül egy ilyen,én is csak hallottam róla,de én már ültem olyan kocsiban,ahol ilyen volt beszerelve,nem nagy kaland,az árát sem tudom
  • NEOreg3
    #17
    ne cigizzetek vezetés közben!

    inkább igyatok
  • Pheaper
    #18
    tellitsd meg gázzal a kocsid h szivárogjon és utána gyújts rá (Y)
  • BenceYCE
    #19
    Az egyik első és a vele átellenesen lévő hátsó ablak résnyire lehúz...
    Esetleg mindkettő első és az egyik hátső. De a 4-et egyszerre sose különben nincs keringetés.
  • haxoror
    #20
    Na ezt most gondold át mégegyszer!
  • Calver
    #21
    autópályán tilos megállni a leállósávba csak h elszívj egy cigit
  • Punker
    #22
    x+1 megálló hely van
  • Thanatos
    #23
    ott a pont :)
  • GanXstaZoleeWrk
    #24
    ha belső keringetést kapcsolsz bent keringeti ha nem akkor a kinti levegőt hűti és fujja be, de hogy kifele fujna bármit is azt nemhiszem :) belső keringetésnél nincs szűrés mert minek is? :)
  • Joebátsi
    #25
    Miért te mennyi idő alatt szívod el? nekem nagy a tüdőm és megvan 1-1,5 perc alatt. de ha akarom 5perc alatt is elszívom :D
  • HD JOHNNIE
    #26
    Hehe érdekes probléma :) Én simán lehúzom a vezető oldali ablakot és kész. Egyszer már jártam úgy, hogy 130-nál kidobtam a cigit kb a tükör magasságában és fent meg visszajött :D Volt ám vészféktől elkezdve minden:D:D
  • DJ BP
    #27
    gratulálok :) mire jó ez? :))
  • HD JOHNNIE
    #28
    elvileg megnyugtat, de akkor éppen felidegesített :D Egyébként szerencsére egyszer fordult elő velem ilyesmi mióta vezetek.
  • Calver
    #29
    és hova hamuzol? nekem már 80nál kishíján kiviszi a huzat a bagót a kezemből, azt meg már csak félve teszem hozzá h ilyenkor száll a parázs össze-vissza, tulképp egyetlen ugyahogy értelmes megoldás ha a visszapillantó előtt tartod és úgy hamuzol, de sztem 130nál már akkor is repül
  • HD JOHNNIE
    #30
    Hát ki az ablakon :) Mondjuk az ablak mentén húzodik egy esővédő az sokat segít, nem mindegyik kocsiból tudok kihamuzni, ilyeneknél még 50-nél sem, de a peugeot 206-os alkalmas erre a feladatra :D Ott 150-nél is simán kihamuzok az ablakon és kidobom úgy a cigit, hogy nem jön vissza.
  • BenceYCE
    #31
    Valóban f@szul fogalmaztam :) Szóval nincs légáramlás. Ha lehúzod az összeset akkor csak vibrál a levegő.
  • BenceYCE
    #32
    [ mi a gyíkot okoskodok itt amikor nem is cigizek :) ]
  • tujon
    #33
    én ugy oldom meg hogy csak a vezető oldali ablakot huzom le kb 10cm nyire! van az ablakok ilyen légterelő vagy mi és annél már olyan 30-40 km/h -s sebesség után kifelé megy a füst. azaz nyáron figyeltem meg a füst ugy megy ki az ablakon h kering ebbe a légterelőbe és aztán az ajtó tetején kimegy. autópályán is jó meg főuton mert nem vág ugy be a szél.

    klima melett soha nem cigizek! És speciel csak városban cigizek kocsiban ha pályán megyek akkor megállok a pihenőhelyig kibirom! (nem tudom milyen közönként van megállóhely de szerintem 5-10km en belül!)
  • tujon
    #34
  • Jano
    #35
    Égő cigit ablakon kidobni korrekt dolog ám. -.-
  • Calver
    #36
    hallottam én olyanról is h ifjú titán kemény volt és lehúzta mindkét első ablakot h ne kelljen ellenkormányozni, aztán egyszercsak annyira nem kellett h a hátsó szélvédő átállt "elfújta a szél" üzemmódba...
  • HD JOHNNIE
    #37
    Taknyos zsebkendőt eldobni korrekt dolog ám... Nem spanyolországban vagyunk, ahol valóban az égő cigi okozza az erdőtüzek egy részét... Ott pl nem dobtam el égő cigit!:)
  • Anotino
    #38
    Naja, de ezert egy szemetdomb a varos. En se dobalom az utcara a hasznalt wc-papirt.
  • Slayerboy
    #39
    A fa**t nem :D
  • Jano
    #40
    Ja, máshol jó gyerek vagy, csak itthon szemetelsz. Szép hozzáállás...