291
Szilveszti Állatvédők
  • Kokler69
    #1
    Ezt a topicot most foleg kivancsisagbol nyitom, mert kivancsi vagyok ki hogyan gondolkodik a petardazas... stb hatasairol az allatokra, vajon tenyleg ilyen veszelyes? vagy csak az allatvedoknek fogalmuk nincs semmirol, vagy miert nem lehet pl. a kutyakat a petardazas elott es utan le vinni setaltatni, vajon nem birja ki 4-5 oraig? szeretnek megkerni mindenkit hogy figyeljen a beszed stilusara, ne mergesedjenek el annyira a beszelgetesek, habar ez egy elegge erzekeny pontot erinto tema...
  • bigfoot
    #2
    volt már ilyen vagy van ilyen topic!
    én becsukom a kutyám a helyére nem hagyom kinnt,és szoktam petárdázni
  • Kokler69
    #3
    en nemtalaltam ilyen topicot:P lehet mer bena vagyok:D
  • SLICK
    #4
    ehhez annyit fűznék, hogy túl sok jóra ne számíts, tavaly nagy balhé lett ebből az ügyből. és ha tom be is zárták a topikot.
    amúgy szeretem az állatokat, de az sztem baromság h nem lehet petárdázni...
  • Kokler69
    #5
    en reszemrol ugy vagyok vele hogy akit zavar az nem viszi le a kutyat, aztan keszen van,
  • Dodo55
    #6
    Petárdázni minden EU-s országban szabad úgy tudom, kivéve itt.
    Ez valószínüleg azért van, mert sok olyan magyar van, aki nem fogja fel, hogy a petárda egy robbanószer, és veszélyes dolog, és nem arra való, hogy másokat szivassunk vele.
    A betiltásával a fentiek miatt egyetértek, viszont nem is értek egyet amiatt, mert vannak olyan emberek, akik normálisan használják.
    Meg a másik dolog, hogy sokan nem elég tájékozottak. Tavaly egy ember kinézett az ablakán, a kezébe fogott egy rakétát(sikoly típusút) a pálcájánál fogva, meggyújtotta, beindult a rakéta, de a pálcát tovább fogta, majd elengedte, a rakéta elszáll, és visszafordult neki a ház falának.
    Ugyanilyen rakétát adott a testvérem a barátainak, azok megfogták, meggyújtották őket, és eldobták a földre...
    Aztán utána meg sikitoztak, hogy valami ott repked süvítve lábuk között.
    Szóval van bőven elég ok a petárda betiltására, de én inkább nem betiltással, hanem megfelelő tájékoztatással oldanám meg.
    Persze úgy is lennének olyanok akik a másik alá dobnák, de olyanok már nem lennének, akik eldobnák a földre a rakétát, aztán meg csodálkoznának, hogy miért repked.
  • Kokler69
    #7
    en reszemrol nem tudom mi a jo a petardaban, vilag eletemben utaltam, viszont egyszer egy evben eltudom viselni, a masik hogy a megfelelo tajekoztatas szerintem is nagyon fontos lenne
  • hunbasser
    #8
    tudod te,h egy kutyának milyen éles a hallása???
    olyan kis neszeket simán meghall,amit te akkor sem hallanál meg,ha figyelnél,és a petárda az neki kurva hangos,és az állatok megbolondulnak ekkora zajban
  • Kokler69
    #9
    deee...a lenyeg hogy miert kell pont akkor levinni, miert nem birja ki par oran at?
  • Kokler69
    #10
    becsuksz ajtot ablakot aztan kesz...
  • hunbasser
    #11
    a kutyát akkor kell levinni,ha igényli
    és pisit-kakit elintézi gyorsan,utána ugye egy kis mozgásra is szüksége van
  • gordon 24
    #12
    A klutyákat mind minden állatot zavar a durrogás. Ennek nagyon egyszerü magyarázta van. Ezek sok sok évvel ezelött vad állatok voltak és vadásztak rájuk. Ezért minden állat ösztöne az hogy amikor ilyet hall menekül. Ezért szökik meg annyi kutya egy szilveszter allat. Van persze a kutyák között olyan amelyik nem is foglalkozik ezzel,de ez nem túl sok állat. Én azt mondom hogy lehet petárdázni de ésszel és megfontoltan. Mire gondolok? arra hogy nem szabad sportot üzni azzal hogy kinek a lába alá dobom meg a metro alagutba stb. Ha az emberek nem egymás ilyesztgetésére hanem arra használnák ami a célja akkor értelme is lenne. De fogadni merek hogy közületek se mindenki tudja miért is van ez a Szilveszterkor. Szóval kb ennyi!!
  • NEOreg3
    #13
    Inkább csak oylannak kéne tartania kinti kutyát akinek van kertje/udvara, ha meg albérletbe stb. lakik akkor maradnak az ölebek, amiket meg lehet tanítani arra, hogy alomba végezzék a dolgukat. Előbbiek talán kibírják egy nap, hogy csak az udvaron belül mozoghatnak, míg az utóbbiaknak nincs akkora mozgásigénye. Az elszökést elvileg így elfelejthetjük.
  • akyyy
    #14
    akik bárhűzban bent tartanak kutyát záratnám börtönbe az összeset. mily kínszenvedés olyan kis lyukban a kutyának? csak kertesházba jó neki.
  • akyyy
    #15
    még az ilyen kis kuyafajtáknak is rossz , bezárva érzi magát. amúgy hbd!
  • gordon 24
    #16
    Jo azért ez sen negoldás!! Én sem tartom jó ötletenek lakásban tartani kutyát. De egy kis testü az igen is jól árzi magát lakásban. Hiszen ezek a kutyák tenyésztésük ota ilyen környezetbe elnék. A Palota Pincsi sem véletlenül PALOTA Pincsi.De szerintem sem kell kutyát sétáltatni szilveszter este. Vigye le pisi kaki azt tüz vissza. Én is azona véleménmyen vagyok hogy a kutyásnak kell megteremteni olyan helyzetet hogy a kutya ne legyen veszélybe. Nekünk is van Kutyánk egy Oriás Snautzer persze kertes házban. De mi is ovni fogjuk sőt ha itthon leszek esetleg vagy amig itthon leszek bent nézi majd a tv-t velünk. És akkor még hallani sem fogja a durrogást.
  • OrioN the S
    #17
    Hát finoman fogalmazva eltörném a kezét az összes petárdásnak...
    Soha nem petárdáztam és nem is nagyon fogok. :\ Baromság.
  • akyyy
    #18
    sőt a mi kutyán midnig megőrült a family frost zenéjétől... sajnáltam akkor szegényt...
    de kibírja ugyanúgy a petárdát is.

    de akkor vidd el 20án tüzijátékozni. csomoszor látok embert ott kutyával.
  • _Vegeta_
    #19
    En nem petardazok, de sokan erdekesnek talaljak sajnos en nemtudom miert. Amugymeg lehet kulturaltan is petardazni es akkor az allatoknak sem lehet semmi baja.
  • Calver
    #20
    nem flém meg semmi, de mi az értelme a petárdának?
  • OrioN the S
    #21
  • Kokler69
    #22
    igazabol itt tobb gond is van, egyaltalan minek varosban kutyat tartani?! jejjzus maria, ez allatkinzas, a masik hogy igenyli a kutya, nekem is volt, megis megtudtam oldani hogy elotte es utanna vigyem le...
  • Kokler69
    #23
    igazabol itt tobb gond is van, egyaltalan minek varosban kutyat tartani?! jejjzus maria, ez allatkinzas, a masik hogy igenyli a kutya, nekem is volt, megis megtudtam oldani hogy elotte es utanna vigyem le...
  • Hajnalcat
    #24
    Egyetértek.
  • Dying Soul
    #25
    "Tehát ha vihar van, akkor szóljak a felhőknek, hogy kussoljanak, mert a kutyám fsik attól, ami a büdös életben sem bántaná."

    Sarkalatos példa volt, de te pedig rájöhetnél, hogy nem kéne ennyire a kutyák, meg minden egyébnek a sggét nyalni. Állatok jogai, blablabla. Lassan az ingemnek is joga lesz.
    Nekem is van kutyám, mégis normális. Kicsi volt, akkor védtük mindentől. Elmúlt két éves, és nem ugat, nem "sír", nem nyűszít, ha hangzavar, vihar, szilveszter van. Bemegy a házába és kész. És másnap ugyanolyan testileg, szellemileg is, mint volt.

  • Dodo55
    #26
    Vannak olyan kutyák, amiket nem zavar. Nekünk például volt egy skót terrierünk, nyáron agárdon volt a nyaralónkban, a nagymamámmal. Nyáron elég sok ilyen házi tüzijátékot szoktak ott csinálni, de nem zavarta a kutyánkat, valószínüleg azért, mert úgy tudom, hogy a skót terriereket sokszor használták vadászatra, és ezáltal hozzászoktak a puskák hangjához, és ezért nem félnek a durranásoktól.
  • Borg
    #27
    Az a kutya szokik hozzá a puskák hangjához, amit hozzászoktatnak. Egyik sem születik úgy.
    A petárda durranása pedig max a süket kutyát nem zavarja. (hogy bepánikol e tőle, az már más kérdés)
  • passatgt
    #28
    nálunk mindig bezárjuk a helyére, de elég nagy kutyáról van szó,kiugrik, letép mindent össze vissz vagdossa magát,valahogyan kijön,akkor meg nekiugrik bejárati ajtónak,szinte minden évbe kikell cserélni,mert tiszta karc lesz...Ha megkötjük akkor meg megfojtaná magát
  • Max7
    #29
    Nem akartam belefolyni a témába de a hülyeségnek is van határa! Ennyi erővel senki ne vigye forgalmas útra a kutyáját mert megbolondul ha dudál egy autó! Vagy ne hallgasd a zenét hangosan mert zavarja a kutyát, ne költözz olyan helyre ahol a kutya élete alatt építkezni fognak mert a betonkeverő is hangos meg a fleksz és megbolondul a kutya!

    Nekem is van kutyám, macskám én minden állatot bezárok, a macska alomba végzi a szükségleteit, a kutyát meg kiengedem az udvarra (nálunk normális kerítés van tehát megszükni nem tud hacsak nem ugrik 1.9m magasat) és ha kiengedem figyelem az ablakból hogy mikor végez majd behívom! Én is szoktam petárdázni még a saját kertünkbe is eldobálok egyet ketőt az unalmas este alatt de a kutyát ez nem zavarja, sőt érdeklődik iránta igaz amikor én petárdázok nem engedem ki!

    Eleinte félt a durrogástól meg amikor dörgött az ég behúzta fülét farkát ekkor nyugtatgattam és hozzászokott aztán jött az ugatós korszak akkor meg megdicsértem és ha túlzásba vitte akkor rászoltam! Nevelés kérdése, hogy a kutya hogy viszonyul a petárdához!

    A zöldekről meg az álatvédőkről meg annyit, hogy minden olyan ellen vannak amik az emberek javát, szorakozását segíti, legyen az autópálya építés, útépítés, építkezés, petárdázás, tüzijátékozás sötöbö sötöbö!

    Vannak nagyobb problémák amivel lehetne foglalkozniuk de ahoz nem értenek inkább erre pazarolják a drága idejüket!
  • Dodo55
    #30
    Valaki magyarázta, hogy azért félnek a kutyák a petárda hangjától, mert benne van az ösztöneikbe, hogy a durranás elől menekülni kell.
    Namost egy olyan kutyafajtának az ösztöneibe, aki 500 éve puskadurrogást hall a közvetlen közelébe, beleíródik, hogy nem kell félni a durranástól.
  • Dodo55
    #31
    "A zöldekről meg az álatvédőkről meg annyit, hogy minden olyan ellen vannak amik az emberek javát, szorakozását segíti, legyen az autópálya építés, útépítés, építkezés, petárdázás, tüzijátékozás sötöbö sötöbö!"

    Egyetértek.
    Csak állítólag olyan módszereik vannak, hogy teljesen törvényesek, nem lehet őket ezért eltávolítani.
    Persze azért biztos van 1-2 dolog, amibe egyetértenék velük, de azért az túlzás, hogy az emberek áldozzanak fel egy csomó dolgot a természetért. Eleve ellenmondás, ugyanis ha megkérdezzük, hogy miért védik a természetet, azt mondják, hogy azért, hogy az embernek jobb legyen. Namost az egy óriási ellentmondás, hogy ne csináljunk olyat, amitől nekünk jobb lesz, azért, hogy jobb legyen nekünk.
  • Shiwo
    #32
    sztem azért kellene betiltani a petárdát, mert van olyan mittoménmilyen pisztoly-szerüség (valami gázpisztoly, vagy a fene tudja..találkoztam már vele, de nem jegyeztem meg a nevét), ami legalább akkorát szól mint egy petárda, de nem lő ki semmit, és sokkal biztonságosabb..szegény állatnak meg tényleg rossz, dehát a fülét nem lehet bedugni, elég messze nem lehet minden állatot elvinni, az embereknek meg a mániájuk, hogy durrogtatnak..mondjuk én marhára nem értem, hogy mi benne a jó, engem speciel zavar a petárda hangja..rakéra már érdekesebb, az látványos legalább..de az is veszélyesm szval tényleg fontos lenne a megfelelő tájékoztatás..
  • tigeroo
    #33
    aki meg akarja óvni a kedvencét a petárdazajtól, az ugyis elrendezi(beviszi a házba) aki meg petárdázással nagyon idegesíteni/kínozni akar egy állatot unalmába (hogy rohadna le mind a 10 ujja..) az meg igyis-ugyis talál 1-2 szegény dögöt...:l

    kulturáltan is lehet petárdázni, olyan ez kicsit mint a foci (ha balhét akarsz akkor ugyis megkapod..csak ezzel másokat is belerángatsz,akik csak a meccset néznék pl.)
  • tigeroo
    #34
    aki meg akarja óvni a kedvencét a petárdazajtól, az ugyis elrendezi(beviszi a házba) aki meg petárdázással nagyon idegesíteni/kínozni akar egy állatot unalmába (hogy rohadna le mind a 10 ujja..) az meg igyis-ugyis talál 1-2 szegény dögöt...:l

    kulturáltan is lehet petárdázni, olyan ez kicsit mint a foci (ha balhét akarsz akkor ugyis megkapod..csak ezzel másokat is belerángatsz,akik csak a meccset néznék pl.)
  • tigeroo
    #35
    aki meg akarja óvni a kedvencét a petárdazajtól, az ugyis elrendezi(beviszi a házba) aki meg petárdázással nagyon idegesíteni/kínozni akar egy állatot unalmába (hogy rohadna le mind a 10 ujja..) az meg igyis-ugyis talál 1-2 szegény dögöt...:l

    kulturáltan is lehet petárdázni, olyan ez kicsit mint a foci (ha balhét akarsz akkor ugyis megkapod..csak ezzel másokat is belerángatsz,akik csak a meccset néznék pl.)
  • tigeroo
    #36
    aki meg akarja óvni a kedvencét a petárdazajtól, az ugyis elrendezi(beviszi a házba) aki meg petárdázással nagyon idegesíteni/kínozni akar egy állatot unalmába (hogy rohadna le mind a 10 ujja..) az meg igyis-ugyis talál 1-2 szegény dögöt...:l

    kulturáltan is lehet petárdázni, olyan ez kicsit mint a foci (ha balhét akarsz akkor ugyis megkapod..csak ezzel másokat is belerángatsz,akik csak a meccset néznék pl.)
  • tigeroo
    #37
    aki meg akarja óvni a kedvencét a petárdazajtól, az ugyis elrendezi(beviszi a házba) aki meg petárdázással nagyon idegesíteni/kínozni akar egy állatot unalmába (hogy rohadna le mind a 10 ujja..) az meg igyis-ugyis talál 1-2 szegény dögöt...:l

    kulturáltan is lehet petárdázni, olyan ez kicsit mint a foci (ha balhét akarsz akkor ugyis megkapod..csak ezzel másokat is belerángatsz,akik csak a meccset néznék pl.)
  • Max7
    #38
    Persze én is egyetértek de mondjuk az M0-ás körgyűrű építését hányszor akadályozták meg? Ha meg akarják óvni a természetet szedjenek szemetet meg támadják azokat akik a szart tisztitatlanul a dunába engedik..... (ne térjünk azért el ennyire a témától :))
  • akyyy
    #39
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    erről az jutott eszembe, h nemrég láttam suliba menet, h a jóasszony wcpapírral törölte kedvencét "ürítés" után... :D hát volt gusztusa
  • Max7
    #40
    Azt még megértem ha valaki zacsit visz és felszedi nekem ahoz sincs gusztusom hogy zacsin keresztül markolásszam a sz*rt inkább itt az utcába meg a szomszédos utcába viszem sétálni a kutyát és viszek magammal egy lapátot :D De úgy látszik vannak keményebb gyomrú emberek :)