95
  • Shiwo
    #1
    csodálkozom hogy ennek a két zenekarnak még nem volt topikja.. (legalábbis nekem nem talált a kereső)

    azért nyitottam egyszerre a két különálló zenekarnak, hisz aki ismeri őket, jól tudja, hogy a két csapat történelme összefonódik..

    megkérnék előre is mindenkit, hogy próbáljatok meg tartózkodni a flémeléstől, fikázástól, hogy most melyik is az igazi, a jobb, stb.
    nem a vélemény-nyílvánítást tiltom, csak kérlek titeket, hogy véleményetek kultúráltan fogalmazzátok meg és ne kezdjetek fikázásba..
  • Shiwo
    #2
    Pokolgép zenekar honlapja

    Kalapács zenekar honlapja
  • Shiwo
    #3
    bár ez a kép egy Moby Dick koncerten készült, de szerintem nagyon is passzol ide...
  • Dying Soul
    #4
    Egyiket sem szeretem. Bocs.
  • Shiwo
    #5
    ez is egy vélemény :)
    de főleg olyanokat várok ide, akik legalább az 1iket szeretik..
  • exider
    #6
    én meg Dying Soul-t nem szeretem :)

    Nálam ott vannak legjobbak között!!

    Tavaly voltak nálunk Kalapács, Kalapács Józsi úgy be volt b@szva, majdnem leesett a színpadról. :) qrva jó este volt!!
  • Shiwo
    #7
    hát..amíg nem úgy énekel, mint Paksi Endre a hírhedt debreceni koncertjén, addig nincs gáz :D
  • autoszimulator
    #8
    amig ez a szent föld kerek
    addig a rokkerek itt szenvednek -.-
  • TS Zolly
    #9
    Tribute To Moby Dick koncerten, a Legyél jó c számot énekelték közesen.
  • zakika
    #10
    valamikor 16-17 eve voltam Pokolgep koncerten
    jo volt. azota nem volt hozza szerencsem, pedig a szomszedomek leptek fel veluk meg a Romeo Verzik. Mostanaban mar nehezebb rabeszelni haverokat koncertre ugy el lustultak
  • Sephirot T
    #11
    +fav \,,/
  • Galy
    #12
    pokolgép rulez!
  • JYeti
    #13
    Ezt a topicot elég csúnyán benéztétek.. Max úgy lenne értelme, hogy régi Pokolgép & Kalapács, de a Kalapács - Pokolgépnek már semmi köze egymáshoz (a Kalapács Józsit szépen meg is kérték, hogy ne nagyon akarjon má vendégénekelni a Pokolgépben).

    A mostani Pokolgép szvsz egy fika. Nem a számokra gondolok, azok még úgy ahogy jól vannak (csak minden érzelem nélkül), voltam pár koncerten, és aszittem eldobom az agyam, amit azok ott művelnek. Rudán végig Kukovecz seggét nyalja, a többieket leküldik a színpadról, hogy most ők nem zenélnek, Kukovecz meg azt hiszi, hogy ő az Úristen... Kb 15ször tapsoltatják meg magukat meg mutatják be a tagokat stb. Ez egy akármilyen zenekarhoz méltatlan, a Pokolgépet pedig egyenesen meggyalázza (nincs rá jobb szó). Az lett volna a legjobb, ha amikor Kilépet a Kalapács Józsi, megszűnik a banda, és csinálnak egy újat új néven, dehát ugye kellett a zseton, a Pokolgép név mindig is hozott a konyhára...

    Teljesen más érzés egy Kalapács koncert.. Más dalok, más mentalitás, eszméletlen milyen erőt sugárzó karaktere van a Kalapács Józsinak...
  • Galy
    #14
    régi pokolgép rulez! :)
  • Shiwo
    #15
    azért vontam össze a kettőt, mert sok olyan számuk van, amit mind a Kalapács, mind a Pokolgép játszik..és nem sok értelmét láttam, hogy külön topikot kapjanak, mert mindkettőben elöbb-utóbb szóba került volna a másik, és megindultak volna az összehasonlítgatások..gyakorlatilag ugyanaz lett volna a két topik..
    amúgy nekem a régi Pokolgépes számok is tetszenek, az újak is, és Kalapács számai is...a koncerteken szerintem több banda is hasonlóan cselekszik, és inkább tapsolok meg 3szor egy Pokolgépet, mint 1szer egy olyan bandát, ami lejátszik 10 számot, és abból 8 nem is a sajátjuk..
  • R0sc0
    #16
    egyszer voltam koncertjukon és borzasztónak találtam, mind az énekes hangját és a mindenhonnan összelopott számokat. Szégyen!
  • Shiwo
    #17
    ezt kifejtenéd bővebben ? melyiken voltál ? Kalapács vagy Pokolgép ? ill kitől loptak és mit ?
  • HiPPoNaX
    #18
    Mindenhonnan osszelopott szamokat? Az enekes hangjan lehet vitatkozni, az izles kerdese, hogy bejon-e vagy sem, na de honnan lopkodtak a szamokat?
  • HunButyok
    #19
    Rudánnak zseniális hangja van.

    Pár lopás:
    Éjféli harang: zenéje eredetileg: Dokken - Unchain the night
    Tökfej: az ének dallama: Tokyo Blade - Night of the blade
    A jel: zenéje: a Ratt első vagy második albumán hallható eredetileg.
    Amúgy mondhatni hogy rockzene-kutató vagyok valamilyen szinten és ha nem is komplett számokat, de zenei megoldásokat, dallamokat loptak szép számmal... Ez leginkább az Éjszakai bevetés albumig volt jellemző, ugyanis amikor Magyarhonban is elterjedtek ezek a külföldi hardrock bandák, akkor azért figyeltek már arra hogy ne legyen egyértelmű a nyúlás... Hallottam már Judas Priest elemeket a számaikban, Quiet Riot-ot, Riot-ot... (a két zenekar nem ugyanaz!)
    De még a Rudános Pokolgép is. "Feltámadt éj, vár rá hogy félj" dallama Warlock dalban szereplt eredetileg. A kalapácsos Pokolgépet amúgy annyira nem kedvelem. Sztem a legjobb lemezük az Adj új erőt. Kaláccsal is voltak jó számaik, de nekem ez a pózer nem szimpatikus, főleg most, a klisés szólóüalbumaival, meg a gagyi szövegeivel. Elmentek ezeka szövegek anno, de most? A Hard nevű zenekara zeneileg nagyon ott van, de Kalácsot ki kéne onnan dobni és valami jó énekest belerakni... Mert jó régifajta zenét játszani, de azért nem kell nevetségessé tenni magunkat. Pl. a Snake Heart annyira jól átvette a '80-as évek dallamos rockját, hogy egyszerűen libabőr ezerrel.

    Ja egy kis sztori a régmúltból: Egyik haverom nagynénje Kalács csaja volt 1987-ben... Kalács mindig jó sok hagymával ette a zsírosdeszkát, és mindig nagyon büdi volt a szája...
    Amúgy minden tiszteletem Kalácsé, de inkább írjon egy jó kis könyvet arégi szép időkről és ne feszengjen szegecsekben-bőrökben, mert már nem áll jól neki...
    Rudán bácsi meg a magyar Glenn Hughes (egyik kedvenc külföldi énekesem), és szerintem a legnagyszerűbb magyar énekes...
    Black Sabbath foreva!
  • HunButyok
    #20
    De ha gondoljátok, majd keresek még egyértelmű dolgokat! :P

  • Shiwo
    #21
    jó, lehet pár számhoz a dallamot "lopták"..de ugyanezt megcsinálták a híres külföldi csapatok is (példát nem tok, én nem vagyok ennyire benne, de bartnőm apja eléggé vágja a témát, és szokta mondogatni 1-1 számnál, hogy honnan szedtek belőle részeket..)..meg ahogy mondani szokás: jó ötletet lopni nem olyan nagy bűn..szval ezért nem fogom elítélni őket, ha jó a zenéjük.. én nem azért szeretek egy rock vagy metálbandát, mert olyan hihetetlenprofi a hangszerelésük, egyediek, stb. , én ennél egyszerübben szemlélem..tetszik/nem tetszik , és kész.. egyedül az nem tetszik, ha egy banda egy az egyben azt akarják nyomatni, amit az "eredeti" banda is ,csak silányabb minőségben, és abból akarnak ismertek lenni..

    a hagymás dolog meg tényleg vicces..kit érdekel, hogy büdös a szája ? hozzám nem ér el a konceren..ennyi erővel ellehetne ítélni mindenkit, mert mindenki büdöset sz@rik..
  • HunButyok
    #22
    Nem azért artam, hanem valójában az a vicces, ahogy ezt anno nekem előadta a hölgy...
  • HunButyok
    #23
    Az Unchain the Night például zenéjében 100%-ig az éjféli harang... De a szövege és adallama pedig százszor jobb. Tehát asilányabb minőségben nyomták el azt a számot...
    Amúgy az "Arénában kezdődik a show" szövege is szinte Tokyo Blade...
  • Shiwo
    #24
    nah majd mindjárt leszedem és meghallgatom..de azt nem tod bemagyarázni, hogy a szöveg is 100%-ban lopott..
  • HunButyok
    #25
    A legjobb és legviccesebb feldolgozás, amit valaha is hallottam, az a Nightwish Over the hills című dala és hozzá a vikinges klip. Eredetileg Gary Moore dala volt és jópofa ahogy a börtönből szabadult emberről szóló szöveghez csináltak egy vikinges klipet a Nighfo-ék... A vikingek kardoznak, a Tarja vagy comb, vagy lapocka esetleg dagadó nevű fantasy-boszi meg énekli hogy így pisztoly meg úgy pisztoly....

  • HunButyok
    #26
    Hát végül is az Unchain the night azt jelenti hogy láncoktól megszabadul az éjjel... vagy hasonló... Éjféli harang... hangulata is hasonló... Bár az utóbbi ahogy értem az angolt valami gyilkosról szól, aki bele van csattanva valami csjba aztán meg akarja "terrorkodni"...
    Eléggé Sátáni...
  • HunButyok
    #27
    Keress rá DC-n a Dokken - Unchain the Night-ra
  • HunButyok
    #28
    A legkafább Dokken számot is töltsd le: Dokken - In my dreams
  • Shiwo
    #29
    és te elítélsz minden bandát ami "lop" a többiektől valamit ?
  • HunButyok
    #30
    nem, a Nightfost alapból nem szeretem... És ők nem loptak, hanem feldolgoztak! Ez különbség!
  • HunButyok
    #31
    Zenét lopni annyit jelent, hogy átvenni belőle de saját szájíz szerint eljátszani. Feldolgozni pedig tiszteletből szoktak, vagy poénból. A feldolgozásnál próbálnak hűek lenni az eredeti számhoz. Persze a Nighfosban nincsen hegedű, meg hiperszuper csordavokál... Viszont a dal végén Oldalas tényleg csodálatos módon teljesen hasonul hangjában G. Moore-hoz... Na ezt elismerem, hogy tudás kell hozzá.
  • Shiwo
    #32
    hát..mondjuk elég fiatal voltam akkoriban, mikor megjelent az éjféli harang, de megnéztem volna, hogy abban a rendszerben mennyire lett volna bölcs döntés kiállni hívatalosan egy "romlott kapitalista" zenekar feldolgozásával..így is az lett, max nem volt kimondva..az okoskodó aktakukacok meg csak nem ismerték a külföldi bandát, vagy nem értettek hozzá annyira, hogy ráismerjenek benne..persze lehet hogy hülyeséget beszélek..erről az eredeti Pokolgép -tagokat kellene megkérdezni..
  • Shiwo
    #33
    lényegében a lopás és a feldolgozás akkor teljesen ugyanaz.. mindkettőnél átveszik a számot, változtatnak rajta ezt-azt (vagy nem), és nyomatják... max annyi a különbség, hogy kértek-e hozzá engedélyt az eredeti bandától..
  • HunButyok
    #34
    Elképzelhető, amit mondasz... Bár akkor már jópénzért hozzáférhetőek voltak az ilyen zenék... Mondjuk az 1980-as Black Sabbath - Heaven And Hell lemez fél havi keresetbe került szinte... Tehát mintha ma egy pl. Korn lemez 40-60 ezer forint lenne... Durva mi? Én sem vagyok amúgy nagyon öreg... a magam 24 évével... de én a régi zenéket szeretem... Főként hardrock és heavy metál... még régebbiek közül magyar nóta, katonadalok, indulók... Modern zenék közül csak kopasz-zenéket hallgatok, meg pár bandát: Pantera, Slayer, Sepu... Bár ők is nagyon régiek... de még mindig jók...
    Sok fajta zenét szeretek...
  • HunButyok
    #35
    Igen, az engedély fontos dolog, de az a helyzet hogy egy akkor nagyon menő Dokken vagy Tokyo Blade mit foglalkozott volna egy kis magyar bandával, amikor luxuskurvák várták őket a legmenőbb szállodákban japántól amerikáig? :D :D :D Na ez csak vicc volt...
    Egy példáról tudok, amikor a Maiden basszerosa, Steve Harris Ossian pólóban lépett fel a Seventh son album turnéján itt Magyarországon. Steve hallotta az előttük fellépő kis magyar zenekart, tetszett neki és szerzett egy olyan pólót... Paksihapsi még mindig ettől élvez el, ha erre gondol. Amúgy volt angol Ossian is, meg Omen is... sőt Time Bomb, azaz pokolgép is...
  • HunButyok
    #36
    Az angol Ossian az folkos rockot játszott, az Omen dallamos heavy metalt, a Time Bomb meg speed-thrash banda volt...
  • Shiwo
    #37
    Lord is volt külföldibe.. de már nagyon elmentünk általános irányban :) ez inkább már 1 másik topic témája lenne így ebben a formában..

    amúgy lejött a szám..hát..nekem nincs olyan jó hallásom a zenéhez, hasonlónak hasonló de nem ugyanaz szerintem..
  • HunButyok
    #38
    Az Unchain the night zenéje pedig egy-az egyben az, hallgasd! És énekeld rá a magyar dallamot... Mikor a zördög templomba ment, síri csend let todabent... :) a szöveg dallamtát itt ne figyeld csak a zenét! Na? Érzem, már hallod is... ez az! Alakul... :D

    A Lordot imádom, bár Iron Maiden 2 Minutes to midnightjának kezdőriffjével kezdődik egyik daluk... az első lemezen...
  • HunButyok
    #39
    A Lord az első albumait Ausztriában vette fel anno. Mivel Szombathely volt a székhelyük, nem volt messze Ausztria...
  • Doomista
    #40
    jó együttesek ^^ [szereti]