88
  • kricsi
    #1
    hát én nemtudom...szerintem a hardvergyártók fele nem fog vista-ra illesztőprogramot feljeszteni...
  • Chriss745
    #2
    Én kipróbáltam.

    Telepítés után 4 vírus figyelt rajt fél óra múlva. Mind ott volt a gyökér könyvtárban, sima exe, administrator ntfs permission-nal. Ráengedtem egy NOD32, és mit tesz csoda, a Content.IE5 könyvtárban is megtalálta őket. Ennyit az IE6 és a "nem adminként futtatok semmit" technikákról, pedig nem voltam semmi XXX oldalon, és leveleket sem néztem meg.

    3 nap használat után egyszer csak nem akart elindulni többet, normális leállítás után egyfolytában kék halálozott. A "Last good configuration" opcióval fel tudtam éleszteni, de akkor el kezdett egy olyan dolgot csinálni, hogy minden egyes indításkor talált egy ISA-s hálókártyát a gépemben (nincs is ISA slotom), és az ismeretlen hardware lett, ha letiltottam, ha nem. Az ötödik indítás után már 5 háló kártya vigyelt a gépen, és 1000-el kereste a driver-t.

    2 napra rá többet nem lépett fel a netre, a hiba kideríthetetlen volt. Cstlakozni próbált, és random dobott egy hibát.

    Azóta ismét XP fut a gépemen, és boldog vagyok újra...
  • Chriss745
    #3
    IE7, bocsi, nagyon ráállt már a nyelvem :)
  • asysoft
    #4
    ...akkor a hardware gyártók fele elveszti a vásárlóit:)
  • Alec
    #5
    dehogynem.. az egész cucc részben nekik kedvez
  • Mr Manson
    #6
    No para ... lesznek driverek! Sőt ... DX10-es jatékok pl.... majd pont nem arra gyurnak a HW gyártók. Ugyan!
    Aki nem csinal jó cuccokat piacot veszt!
    Elég rég óta használom ... most az RTM is megy, legálisan!
    Még semmi problémám nem volt még RTM-el. Betakkal igen de azok azért azok.
    Virusom nem volt, pedig megfingattam rendesen. Ha lett volna se sok mindent tudott volna csinalni.

    Szóval : Bizva bizzal!
  • MerlinW
    #7
    hogy sikerült felszínre törnie eme mély gondolatodnak?
  • Vorpal
    #8
    Igy 5 év forrasztás után a WindowsXP is jobb lett - de lássuk be - a Vista jobb.
  • DjDano
    #9
    Érdekes nálam ezek a hibák nem jöttek elő... talán érdemes lenne elgondolkoznod, hogy nálad van a bibi.

    ui: Lehet, hogy már telepítéskor rajta voltak a vírusok, a kékhalálozás meg általában driverhiba illetve hardver hibája okozza

  • endiboy
    #10
    én rc2 óta használom, és egyáltalán nincs vele több gond, mint xp-vel
  • strogg
    #11
    Én kicsit szkeptikus vagyok abból a szemponbtól, hogy "mennyire lesz népszerű" Ezt ugyanis főleg az eladásokon tudjuk lemérni. Márpedig az egységsugaru user gépére rátolják az OEM verziót, és kalap kabát. Tehát szó nincsen arról, hogy a userek imádnák (jó, most nem a rutnos felhasználóról beszélek) egyszerűen az OEM csatornákon rátukmálják a közönségre.Ez alapján szvsz következetetést levonni nem érdemes. A dobozos verzió kelendősége már sokkal reálisabb eredményt mutatna.
  • medawo
    #12
    Te még ha 2percenként lefagyna a win akkor se vallanád be.
  • wbtist
    #13
    Én az árára leszek kíváncsi. 30k a lélektani határ nálam...
  • Yv@n
    #14
    Ha.
    De nem fagy.
  • Sanyix
    #15
    "Érdekes nálam ezek a hibák nem jöttek elő... talán érdemes lenne elgondolkoznod, hogy nálad van a bibi."
    Így beszél egy hozzá nem értő, akinek nem tűnik fel, hogy 1000 féle különböző hardverösszeállítás van, és rohadtul mind1 hogy neki hogy megy. A másik dolog meg a #12-ben olvasható :)
  • Sanyix
    #16
    Legolcsóbb 60k :D lecsúsztál róla. Egyébként nevetséges összeg, és még csodálkoznak, hogy mindenki lewarezolja...
  • Darth Sith
    #17
    "Redmondban tehát továbbra is a memória, illetve a merevlemez relatív olcsóságára alapoznak, pontosabban fogalmazva nem igazán mutatnak hajlandóságot a gépigény leszorítására."
    ergo, meglehetne írni sokkal optimalizáltabban is a kódot, de inkább szarnak bele, had zabálja, mert úgyis occsó szerintük a RAM és inkább mi fizessünk még pluszba a RAM-okért, nehogy ők fizessenek pluszba a programozóiknak hogy kicsit optimalizáljanak...
  • zero977
    #18
    ez körkörös-kör ... szerintem dirket ilyen magas a hardverigény, hogy el tudják adni a szaros 1 gigás memóriamodult meg az új vinyókat ... a win95 32 megán simán elfutott ...

    A másik:addig senki sem (otthonin user) áttállni, amíg nem jön egy olyan sierháték ami CSAK Vistán indul el ...ennyi ? Minek rkajam fel, mindent tudok az XP-vel csinálni ...
  • A1274815
    #19
    "ez körkörös-kör ... szerintem dirket ilyen magas a hardverigény, hogy el tudják adni a szaros 1 gigás memóriamodult meg az új vinyókat ... a win95 32 megán simán elfutott ..."

    Amikor kijött a Win95 szerinted hány embernek volt 16MB ramja hozzá, nem hogy 32?
    A másik meg nézd meg a Win95-öt mind tudásban mind kinézetben és hasonlítsd hozzá a Vista-hoz! Na mi lett az eredmény?
  • Morden23
    #20
    "a win95 32 megán simán elfutott ..."

    Jaja. A régi LightWave-ek meg Amigán. A Wing Commander IV meg Pentium 100-ason.

    "Minek rkajam fel, mindent tudok az XP-vel csinálni ..."

    Ameddig mindent tudsz az XP-vel, addig semminek nem kell felraknod (hacsak nem akarsz görcsösen Vistára váltani, de azonnal). Ettől függetlenül home user-körökben garantálom, hogy a hülye játékok miatt olyan sebesen fog terjedni (amikor majd kell), mint az influenza.
  • A1274815
    #21
    "ergo, meglehetne írni sokkal optimalizáltabban is a kódot, de inkább szarnak bele, had zabálja, mert úgyis occsó szerintük a RAM és inkább mi fizessünk még pluszba a RAM-okért, nehogy ők fizessenek pluszba a programozóiknak hogy kicsit optimalizáljanak..."

    Lehet teljesítményre optimalizálni, lehet méretre optimalizálni, lehet HW igényre optimalizálni, de a leg több esetben ez a 3 cél ellentmond egymásnak. (sajnos)
    Pl.:
    Bonyolult függvény vs. Look Up Table:
    -Bonyolult függvény lassú (CPU igényes), viszont hely és memória takarékos.
    -Look Up Table gyors, cserébe hely és memória igényes (néha annyíra, hogy meg sem valósítható)

    Vista-nal nekem egyenlőre úgy tűnik, hogy inbkább a sebességre optimalizáltak.
  • A1274815
    #22
    "A másik:addig senki sem (otthonin user) áttállni, amíg nem jön egy olyan sierháték ami CSAK Vistán indul el ...ennyi ? Minek rkajam fel, mindent tudok az XP-vel csinálni ..."

    Kapásból 2 dolog jut az eszembe, amit nem tudsz, vagy nem telejesen tudsz majd kihasználni XP-vel:
    - DX10-es GPU-k (talán OpenGL-ben, de lehet hogy ott is azok a funkciók csak Vista-n lesznek majd elérhetőek)
    - CrySis
  • medawo
    #23
    Bárcsak így lenne.
  • medawo
    #24
    "Vista-nal nekem egyenlőre úgy tűnik, hogy inbkább a sebességre optimalizáltak."

    Ez vicces volt!
  • Morden23
    #25
    Annyira nem. A saját gépemen igencsak érezhető sebességjavulás történt. Fele annyit nem gondolkodik/szarakodik, mint az Xp.

    Na persze elképzelhető, hogy ez csak nálam van így, valami durva anomália következtében. Sőt, az is lehet, hogy csillió pénzt kapok az MS-től, hogy az SG-fórumon népszerűsítsem a Vistát.
  • medawo
    #26
    Akkor örülj neki és használd. :)
  • A1274815
    #27
    "Annyira nem. A saját gépemen igencsak érezhető sebességjavulás történt. Fele annyit nem gondolkodik/szarakodik, mint az Xp.

    Na persze elképzelhető, hogy ez csak nálam van így, valami durva anomália következtében."

    Akkor lehet, hogy nállam is valami dúrva anomália van.
  • EaSy
    #28
    Előszőr is. Nemértem honnan tudod, hoyg alegolcsóbb 60k mikor még nincs is otthoni verzió a boltokban (én még nem láttam).

    Másodszor, ez egy új szoftwer, tele hibával, az XP is tele volt az SP2 után lett úgy ahogy, megbízható és jól használható rendszer. Nekem legális XP-m van, gondolom nem véletlen frissítik halálra, egyszóval nekem nincs komoly bajom vele, igaz kell mellé antivírus, tűzfal stb. Akinek fontos hogy hardwerből / szofterből mindig a legújabb legjobb leglegleg legyen a gépén, az sajnos tanulja meg, hogy ennek az az ára, hogy ezek a rendszerek nem kiforrottak, és hülye lenne bármeyl szoftver cég 2-3 éven át teszteltetni a rendszerét dárga pénzen, ha a vásárlók még fizetnek is azért hogy tesztelhessék, igaz, ők használni akarták de ez mind1. Felteszem, hogy akinek itt komoly VISTás tapasztalatai vannak azok warezolt VISTával szerezték, ez megint nem mérvadó. Ami előre látható, hogy minimum fél- egy év mire a VISTA olyan támogatott lesz mint most az XP. és legalább 2 év mire komolyan olyan programok jelennek meg amik csak VISTán mennek.

    Harmadszor, az igazán nagy cégek (nem ütöttem a hasamra hanem komolyan mondom.) a mai napig windows 2000 et használnak, mert nincs szükségük jobbra. Előbb utóbb nyilván átálnak, és nyilván már VISTára fognak, de egy cég csak akkor tesz ilyet ha neki erre szüksége lesz. Ehhez ugye hardver fejlesztés kell, ki kell lépezni az informatikusaikat stb.... Nem két nap lesz. Az otthoni userek meg nyilván haladni fognak a korral. Emlékszem már sp1 is kinvolt az xp ből és én még mindig a 98 SE vel szenvedtem aztán azóta meg XP zek, mert nemtudtam sem jáccani sem dolgozni a régi rendszeren nem indultak el rajta a dolgok. Így fogok én is, és a legtöbb otthoni user átálni VISTÁRa, időbvel.

    Negyedszer Hardver. Egy operációs rendszer nem egy egyéves buli, átlag azért 3-4-5 évig használatban van. Mikor kijött az XP és 256 MB ram alatt élvezhetetlen volt mindenki felvolt háborodva, mamár a tedco ban is 512 DDR ram van a gépekben, nyilván mire a VISTA akárcsak használatának a középidejét eléri addigra a merevlemez és ramszükségelte nevetséges lesz. Ezen kár sírni.
  • medawo
    #29
    Hát igen. Már csak kbupdate, DjDano és Yv@n hiányzik a sorbol
  • Morden23
    #30
    "Így fogok én is, és a legtöbb otthoni user átálni VISTÁRa, időbvel."

    A home user-ek legnagyobb többsége hülyére játssza magát. Ergo a Windows Vista elterjedése egy dologgal van összefüggésben igazán: a DX10-es játékokkal.

    Abban a pillanatban, hogy kijön a Crysis, izzadni fognak a torrentszerverek. 50-50%-ban a Vista, illetve a Crysis letöltése miatt. Másnapra hirtelen hatványozódni fog a Vistás homePC-k száma. Igen, hülye dolog, sőt, szerintem még nevetséges is, de így lesz.

    A cégek meg akkor váltanak, ha muszáj/megéri. Ezt mindenki tudja, nem kell hozzá túl eszesnek lenni. Elég kevés cég akar rendszerátállást/szoftver-hardver fejlesztést csinálni csak azért, hogy csini Aero felület legyen a titkárnő előtt.
  • A1274815
    #31
    "Felteszem, hogy akinek itt komoly VISTás tapasztalatai vannak azok warezolt VISTával szerezték, ez megint nem mérvadó."

    Én a Longhorn alpha változatai óta használom legálisan (tesztelem, sőt inkább teszteltem), akkor én most mi vagyok?
    Szabályt erősítő kivétel? Szabályt gyengítő kivételek egyike? Nincsennek komolytapaszatalataim?

    Aki meg warezolta annak nem lehet "mérvadó" tapasztalata? És ha szerinted így van, miért?

    "Ami előre látható, hogy minimum fél- egy év mire a VISTA olyan támogatott lesz mint most az XP. és legalább 2 év mire komolyan olyan programok jelennek meg amik csak VISTán mennek."

    Ebben viszont majdnem teljesen igazad van. Kívéve talán a programokat (DX10 SDK, CrySIS, stb.) meg 1-2 HW amit nem biztos, hogy XP-n kifogsz tudni használni. (DX10-es GPU-k)
  • Sanyix
    #32
    Asszem valami előrendelés volt egy oldalon. Volt vagy 6 változat, szép színes dobozokban, a legbutább (rakás szar) 60k, legjobb(az xp professional utódja) 160k volt.
  • Kensin
    #33
    Ha hardverként tudna valaki készíteni egy oprendszert (pl.: bővítőkártya, vagy külön slot ehhez az alaplapon), az lenne egy igazi áttörés, mert ez csak megeszi azt, ami a gépben van. Meg lehetne oldani a másolásvédelmet, az oprendszer biztonságát, egy kis sebességet, meg helyfoglalási gondokat is. Esetleg az oprendszer frissítésével lennének gondok, de azt egy chip kicserélésével lehetne megoldani.
    Én ezt tudnám elképzelni arról, aki azt mondja, hogy minőségi atombiztos oprendszert csinál.
  • asysoft
    #34
    Ezek az árak max a dobozos változatra lehetnek érvényesek. Az átlagfelhasználó meg úgyis OEM-et vásárol (már ha vásárol egyáltalán:)) Egyébként legbutább változatot (Starter Edition) nem fogják nálunk árulni, az XP Pro utódja pedig nem az Ultimate Edition, hanem a Business.
  • GulaSoft
    #35
    Hát egy játék miatt nem fognak izzani a torrent vonalak, aki meg nem csinálja meg a játokot xp alá is, az hülye!
    Egyébiránt jellemző ám a mikrofosra, hogy dx10 csak vista alá készül, magyarán az xp támogatást már most kezdik elfelejteni, csak hogy RÁKÉNYSZERÍTSÉK az akaratukat az emberekre!
    Tegnap raktam fel a 10.1 open suset a gépemre, nagyon baró a cucc és van belőle live verzió is. Irodákba bőven elég! Nálunk mikor a főnök vett 60 gépet, komolyan megfontolásra került a linux, csak egy ocx van ami a vállalat fő profilját viszi, és azt nem tudtuk volna időben átírni, ezért úszott a dolog csak!
    Csak ezért!!
    Nem fog semelyik nagy cég (100+ géppel) több mint 6 millát kiadni csak szoftverre és még két 3 millát a hardverre, mert sem a dx10-re sem a vista teljesen felesleges csillivillijére nincs szüksége a cégeknek.
    Az office-ből is bőven elég az xp (bár nekem elég a 97 is), az új funkciók 10%-át ha használják egyáltalán.
    Egyre több önkormányzat áll át linuxra, mert belátták, hogy amire nekik kell arra teljesen elég.
    Vírusvédelmet már ma is a cégeknél a központokban fogják meg (email szűrők), és csak ha ott átjut akkor tud fertőzni házon belül, mert a legtöbb helyen tiltott mindenféle adathordozó becipelése, sőtt ezeket a biosban le is tiltják, és aki ezeket kijátsza azonnali kirúgással jár (örülhet ha nem perelik be károkozásért).
    Szóval egy cégnek abszolút fölösleges vistára váltani, és nem is fognak.
    Az otthoni vásárlók meg warezolni fogják, ezzel remélem a mikrofos végre a helyére kerül, abba za elhíresült kukába, és visszavonhatatlanul.
  • kbupdate
    #36
    a 2. komment egy nagy kamu, egyszerűen abszurd.. erről jut eszembe tagnap feltettem linuxot és tele volt vírussal. 17 féle vírust talált a "vírusgyilkoló"...

    az első komment: LOL, az EXPRTER megmondja a frankót:D

    További kommentek hozzák szokásos sg.hu bulvár szintű "semmit se tudok de azért jól beszólok, fikázok, mert akkor elismernek a többi GYP-sek is" típusú kommentek.
  • kbupdate
    #37
    XP-nek már régen lejárt az ideje. MS így is nagykegyesen hosszabította ki a támogatást. De hát neked hiába is magyarázza az ember, akinek semmi tapsztalata, ismerete nincs ezekkel kapcsolatban.
  • medawo
    #38
    "erről jut eszembe tagnap feltettem linuxot és tele volt vírussal. 17 féle vírust talált a "vírusgyilkoló"..."

    Te tudod egyáltalán, hogy mi is az a linux? Hát nem a pingvin!

    17 vírus LOOOOOL!
  • medawo
    #39
    "semmit se tudok de azért jól beszólok, fikázok, mert akkor elismernek a többi GYP-sek is"

    Ezt pont te mondtad?????????????
  • Blackluck
    #40
    "Mikor kijött az XP és 256 MB ram alatt élvezhetetlen volt"

    Bár nem azonnal váltottam xp-re anno és lehet, h később javítottak ezen, de nekem 3 évig 256 Mb-val ment és ebből csak az a 3. évben volt,h már kevés volt utánna vettem bele 1 512 mellé, de már az is kezd kevés lenni, ahogy egyre több mindent használok.
    Ha ugyanez lesz vistánál is, akkor hiába, h 3-4 év múlva már nevetséges lesz az 1 Gb, de akkora már nem is lesz elég neki 2 se...