7294

A dohányzás káros az egészségre, és ez alól nem képez kivételt a vízipipa sem!

Mennyire káros a vízipipázás?
Edios gyűjteménye
  • Axsys
    #1
    Sziasztok, ide írhatjátok ki hogy szokta, mijen keverékkel, stb.
  • Vaxi
    #2
    Én almás dohánnyal szoktam (kétalmás), a barackos az nemjöttbe.
  • Axsys
    #3
    Hallottam már olyat is ,hogy víz helyett alkoholt tesznek bele, attól miben más:)?
  • Gladiator
    #4
    asszem van már ilyen téma, de nem vagyok benne biztos, így nem küldelek el sehova sem.
  • Vaxi
    #5
    hát szerinted?:D
    Tejjel is fasza, akkor kellemesebb íze van. valahol úgy fogalmazták h joghurt szerű. almalével kell még megnézni :D
  • passatgt
    #6
    beszívsz és még be is baszol
  • Axsys
    #7
    Az a készítésről szól:) (de kössz)
  • Vaxi
    #8
    énis megnéztem, de csak olyan van h hogy kell csinálni, nem a szokásról szól :)
  • Gladiator
    #9
    van vizipipa készítés topik. kis túlzással oda is elfért volna...
  • Vaxi
    #11
    :D
  • Axsys
    #12
    De kis túlzással minden elfér mindenova nem:)?
  • Axsys
    #13
    10k alatt lehet kapni normális pipát?
  • TrIp
    #14
    törökországban 6e-ért vettem.... KETTŐT
  • Gladiator
    #15
    ravasz kérdés, hirtelen nem is tudok rá frappánsan válaszolni, szal térjünk vissza a témára.

    nekünk van otthon jópár. a családban senki sem dohányzik, de minden egyes nyaraláskor, mikor olyan országba megyünk ahol ez favorit, mindig hozunk haza. de nem tudom minek.
    mondjuk én haverokkal nagyon ritkán kipróbálom. a dohányt más kellemes kis ződséggel megbolondítva nagyon jó. sokkal tovább tart:)
  • Vaxi
    #16
    tipp: a fólia és a szén közé egy 2-3mm vastag gyűrűt tegyél, és pl fóliából sodortam :D ez megakadályozza h a szén összeérjen a dohánnyal, és annak keserű íze legyen.
  • Vaxi
    #17
    mi számít normálisnak?
  • Axsys
    #18
    Nemtudom:), aztmondták a kisebbeknek/olcsóbbaknak más a "füstje" szal úgy az egész dolog mint a másikaknak.
  • ColdFire
    #19
    egyiptomba 2000é vettem, fele akkora mint én vagyok (H)
    almás rule
  • ColdFire
    #20
    én a fóliára pár lyukat szoktam tenni, az nem baj ugye?
  • Vaxi
    #21
    szép lenne ha nem tennél :D én úgy szoktam, hogy a fóliára rátezsem ezt a kis gyűrű féleséget, aminek az átmérője kb akkor mint a széné, és csak ott szurkálom ki a fóliát, ahol a csűrű "belseje " van. így csak ott megy be levegő, ami forró.
  • Siluro
    #22
    Ha alkoholt teszel bele? Hmmm... az elég oltás, mi 1/3mad vodkát tettünk bele és limeos dohány és készen voltunk, mint állat. De yoo volt. Röhögtünk a fújt karikákon. (nem, fű nem volt benne :D)
  • fifi
    #23
    a mienk a talpától a kerámiáig 1.3m> nászajándék volt, egy barátom Izraelben lakott egy ideig, onnan hozta. Anno Kanári szigeteken vettem ilyen gyümölcszselét több félét, azt szoktuk szívni... Szénből a korong formájúra préselt ami sztem jó.Rosta nekem állandó van, apám méhészeti cuccai között találtam ilyen drótszövetet, csak mosni kell néha.
    Hülye kérdés: dohányt lehet ebből szívni?
  • Csesza
    #24
    lehet
  • baca01
    #25
    persze hogy lehet. :) én anno szigeten szívtam először mangósat, volt külön vizipipa sátor és nagyon jó volt:) 3an voltunk, volt vagy egy méter magas és tök laza volt. nekem tetszik mondjuk én benne vagyok az ilyen szívós témákban ha értitek mire gondolok... :D
  • RaSTaBaNDiTa
    #26
    nem, nemértjük
  • fifi
    #27
    nem nem értjük...

    bár én rendes "kapadohányt" tartok itthon, nem ilyen aromásított cuccokat...
  • Vaxi
    #28
    logodból sem gondolná senki :DDD
  • Vaxi
    #29
    A vízipipa használata



    1. Ellenőrizd, hogy a pipád nem szelel-e valahol. Tedd a tenyeredet a dohánytartó tetejére, és szívd meg a pipát. Ha érzed a vákuumot, akkor jól csináltad. A kényes pontok: 1. a pipa teste és a tartály találkozási pontja. 2. a dohánytölcsér csatlakozása. 3. a szívócső csatlakozása. 4. a füstkieresztő szelep. Hogyha az első kettő ponton valahol szelel a pipa, ellenőrizd a tömítéseket. Ezeket le lehet cserélni akár szigetelőszalagra, vagy gyógyszertárban kapható leukoplastra. Amennyiben a szívócsőnél ereszt, próbáld enyhe csavarással beljebbtolni, de itt is lehet alkalmazni az előző, ragasztószalagos megoldást. Némelyik pipán van egy szelep, amiben a csapágygolyó meg tud rozsdásodni. Ezt pár forintból kerékpárboltban kapható golyóval javítani lehet.

    2. Töltsed fel a víztartályt annyira, hogy a benyúló csövet a víz ellepje, de elegendő űr maradjon a füstnek. Ez általában a tartály három-négy ötöde, de minden pipánál más és más. A víz helyett szoktak alkoholt (whiskey, vodka) is tenni a pipába, sőt, van aki tejjel csinálja. Alkohollal a várt hatás egyértelmű, ha autóval vagy, inkább ne próbáld ki! Tejjel joghurt szerű ízt kapsz, de vigyázz vele, képes habosodni, ilyenkor fel tud jönni a szívócsőben.

    3. Mindezek után egy adag dohányra lesz szükséged. Ez általában 8-10 grammot jelent, tehát helyezz egy adag nargiledohányt a tartóba. A dohányt ajánlott légmentes befőttes üvegben tárolni, így több, mint egy évig is eláll kiszáradás nélkül. Ne legyen púposra rakva és ne tömd meg túl erősen! Kissé nyomkodjad bele, a tölcsér peremétől egy-másfél millimétert hagyj szabadon. Ezután egy kb. 20x20 centis alufólia kockát tégy a tölcsér tetejére, és az oldalait alaposan nyomkodd a tölcsér oldalához. Törekedj a légmentességre, ne legyenek olyan egyenletlenségek, ahol be tud áramolni a levegő. Fogpiszkálóval tegyél 30-35 apró lyukat a fólia tetejére. Itt fog a forró levegő beáramolni a dohányon keresztül a pipába. Van, aki szokott még 3 apró fóliagömböt tenni a szén alá, így biztos nem érintkezik a dohány és a szén egymáshoz. Nem az a cél, hogy összeérjenek, mert akkor elkezd a dohány szenesedni, keserű lesz a füst. Ilyenkor jó a szelep, csak belefújsz a csőbe, és kimegy a kellemetlen, kaparó füst. A lényeg, hogy a forró levegő kihozza az aromákat.

    4. Most a szénre lesz szükséged, legjobb ha erre a célra használatos öngyulladó szenet használsz. Ez a csillagszóróhoz hasonló módon könnyen meggyullad, de ha nincs, jobb minoségű faszén is megteszi. Keress egy biztonságos helyet, - lehetőleg ne a perzsaszőnyeg felett :-) - és gyújtsd meg, izzítsd fel. Tedd óvatosan a fólia tetejére, ügyelj arra, hogy a dohány és szén között legyen legalább egy mm rés.

    5. Mindezt érdemes egy hőtartó sapkával letakarni. Ez visszatartja a meleget, tovább működik a rendszer. Ezen kívül hogyha szabadban pipázol, a szél sem fújja az öledbe az egészet. Ez a probléma megoldható egy nagyobb alufólia-darabbal is, a képen látható módon hengert formázva belőle a dohánytölcsér köré.

    6. A harmadik-negyedik szívásra érezni fogod a füst kellemes gyümölcsös aromáját. Néhány használat után a vizet érdemes kicserélni, az alkotórészeket és a tartályt megtisztítani a lerakódott szennyeződésektől. Fontos, hogy vegyszereket semmiképpen ne használj, ugyanis átveheti a pipa az ízét.
  • ColdFire
    #30
    vazze ha a vizipipám szelelne, má nem lennék itt, jó büdös lenne -.-
    (láma vicc) (vagy inkább ZÖLDSZAR?)
  • Vaxi
    #31
    vizipipa.comról van :D
    [közben megjött a kedvem, és gyújtottam 1 kört]
  • Lacee
    #32
    kb két hónapja van egy pipánk, majdnem minden este használjuk is becsülettel :)
    azért elég meglepő, hogy egy-egy tisztításnál mi minden nem jön ki a csövekből.. elég gusztustalan, még jó hogy nem a tüdőmből kell ilyet viszontlátni :D
    ti hogyan takarítjátok a kicsikét, és milyen gyakran?

    belevalók: az almás dohány nem igazán jött be és a menta sem (kivéve ha víz helyett ouzot töltöttünk a pipába és mentás dohány, na AZ flash :D), eddig a kedvenc a citrom és narancs, esetleg a kettő 50-50 keveréke.
    extra "hozzávalókkal" kapcsolatban tapasztalat? még nem lett tesztelve :)
  • Axsys
    #33
    Betetettem egy bannert amit tegnap csináltam, ha valakinek van más/jobb az szóljon:)
    (esetleg ötlet hogy ezen mit változtassak)
  • Bandew
    #34
    Jó dolog a vizipipa, csak drágák a cuccok hozzá. Pl 10 db szén 1000 ft, amit persze kettétörünk, hogy 2x annyi ideig használhassuk. :-) dohány meg 2000 ft, ami jó sokáig eltart, de sokáig ugyanazt szívni elég uncsi. Ti mennyiért szerzitek ezeket be? Mert nekem van egy olyan halovány érzésem, hogy mi kicsit drágábban. :-)
    Alkohol amúgy jó tipp, feltétlenük kipróbáljuk! Zöldikének nálam nem volt hatása.
  • Cnut
    #35
    Nekem most van 4 vizipipám, de persze egyet tudok egyszerre használni, a többi eladásra vár... Van 2 karton dohányom is, szóval változatosság van. A szén kettétörése hülyeség, ahogy én észrevettem az öngyulladó fajtából egy egész 25-35 percig bírja fenntartani a megfelelő hőmérsékletet, viszont a jól megpakolom dohánnyal, de úgy hogy még megfelelően szellőzzön akkor az 1 óráig is elég, szóval 2 szén is kell. És ha már egyszer ragacsos lesz a kezem akkor tartson a finom mentás füst egy órán át! :) Itt magyarországon nehéz beszerezni olcsón a cuccokat hozzá, az a pár bolt amit én tudok egy doboz dohányt 700-1500 Ft-ért adna, szóval a kedvüktől függ. Nekem most kisebb raktár van itt mindenből és alig használom.
  • Vaxi
    #36
    Itt szegeden:
    szén: 690 / 10db
    50g dohány: 580
    250g dohány: 1590

    Matahariban 1 pipázás: 750
    Elvileg a dugótéren az orange-ban is van, de ott még nem próbáltam :)
  • ColdFire
    #37
    eza banner :o xDDDDDD
  • SNAKE01
    #38
    füvet szoktatok-e?
  • baca01
    #39
    illegális teeee!!! hova gondolsz? :D
  • Bandew
    #40
    Szénből 2 fajta méret van. Mi a nagyobbat szoktuk venni és mindig kettétörjük. Bőven elég szokott lenni neki és ez is elég bő fél óráig.
  • Goth
    #41
    nem kéne feleslegesen kötöszködni