98
Vélemények, tapasztalatok
  • ivjoe
    #1
    Szóval az alapkoncepció leegyszerűsítve: a reklámcég felcicomázza a kocsid matricákkal és ezért cserébe fizet neked.

    Én konkrétan így szeretnék új autóhoz hozzájutni, vagyis kötök velük egy szerződést, veszek egy autót null kezdőbefizetéssel, ők pedig fizetik a részletet. Persze bizonyos feltételek mellett, általában számít a kocsi kategóriája, típusa, színe, hogy hol közlekedünk vele, garázsban áll-e, futott kilóméterek száma (ezt asszem bizonyos időközönként ellenőrzik) stb. Persze általában megszabnak egy minimumot, pl.: csak akkor fizetnek, ha az autód adott idő alatt megy X km-t.

    Ilyen cégek:
    ilferro.hu
    autoreklam24.hu
    reklamauto.webfocus.hu

    Kérdés, h megéri-e. :)
  • ricky
    #2
    Én már olyat is hallottam, h egy benzinkút rakja tele az autodat matricával és cserébe ad havonta 50 liter benzint... Az is jól jönne :)
  • Harly18
    #3
    Hát...Nagyon sok kitétel van, meg ki tudja, lehet belekötnének mindenbe, meg ez túl egyszerű lenne, nem? Biztos van itt is valahol egy kis csillag, mint a reklámokban, s ott leirják, hogy nem is jársz olyan jól.....stb. Ha ez ennyire könnyű módja lenne, akkor minden második kocsi tele lenne reklámokkal. Ez olyan, hogy pl: ez a fogyi tabletta mindenkit lefogyaszt. Ha ez igaz, akkor miért van ennyi kövér?! :S
  • bazza
    #4
    az ilferrohoz már kapsából 180k a beugró szal...
  • Amse
    #5
    Haverom így vett peugeot 206-ost. A pesti est tudja felirat van az oldalán és ilferro az elején.
    Annyit tudok, hogy minden hónapban elvileg lecsekkelik, hogy megvan e a minimum kilóméter és azthiszem az autó mosása is kötelező.
    neki azthiszem 40e-t fizetnek havonta. Többet nemtudok, de ha vannak konkrét kérdéseid akkor közvetítek.
  • DanielT
    #6
    Én is láttam mostanában több ilyen "Autóválasztó.hu" matricás autót, de nem tudtam, hogy van ilyen. Egyébként nekem kb 5 éve jutott eszembe ez az ötlet, csak nem léptem vele.
  • joebacsi
    #7
    ilferro ezzel a 180 rongy beugróval kissé dejavu (ugye erről kiderült, hogy szimpla piramisjáték), de reklámautó szimpinek tűnik (ott ugye 2e hufos regdíj van összesen)...viszont velük beszéltem is telefonon, és mondta az arc, hogy most így év végén már nemigazán lehet reklámszerződést kötni, mert a cégek most határozzák meg, a jövő évi marketingköltségeket, szóval inkább jövő év eleje tűnik reálisnak szerződéskötéshez...
  • joebacsi
    #8
    az ötlet azé, aki megvalósítja :)
    (még ha piramisjátékban gondolkodtál teis, akkor is :D)
  • joebacsi
    #9
    mennyi idő után került rá a pesti est?
  • ivjoe
    #10
    Elég sok ilferro-s autót látok mostanában, + van pár székhelyük, stb, nemhiszem, h átverés.
    Mondjuk ez a 180-as beugró egyáltalán nem tetszik + nem is tudtam róla. :CCC
  • ivjoe
    #11
    Konkrét nincs, már három hónapja felmerült bennem, h bele kéne vágni, de sztem várok még vele 1-2 évet, nem létszükség a kocsi, csak tetszett a lehetőség, mert jól is kijöhetek belőle.
  • Amse
    #12
    Újonnan vette a kocsit és egyből rárakták mind2 matricát...
  • ivjoe
    #13
    Szal mi?
  • ivjoe
    #14
  • Borg
    #15
    Igy van, nekem is van egy ilferros ismerős.
    Corollát vett, és a havi törlesztőből fizetnek neki 50eFt-ig.
    Meg megvan hány km-t kell megtennie két ellenőrzés között.
    Használt autó bevonásánál, az autó max 5 éves koráig támogatnak, akár 4 éves szerződéssel is max. A 4 éves szerződés egyszeri díja 340e, a 2 évesé 180e Ft.
    Új autó esetén elvileg korlátlan, és 5k a szerződési díj csak.

    Az egyetlen hátulütő, hogy benne van a szerződésben, hogy bármikor felmondhatják. Indoklás nélkül. Persze amíg a szabályokat betartod *elvileg* nem fogják. Ha meg mégis, akkor ottvagy a kakiban egy halom hitellel...
  • joebacsi
    #16
    és a hitelszerződést közvetlenül ő kötötte a kereskedővel, vagy az ilferro?
  • DanielT
    #17
    "Apró" hátulütő :D Kicsengetsz minimum 180.000 ret, amíg vannak új tagok addig fizetik a havi összegeket a saját és az ő belépési díjukból meg a pár hirdetőtől befolyó pénzből, aztán HOPP! bedőlnek :D
  • DanielT
    #18
    Persze, az Ilferro vett neki ingyé autót :D
  • Borg
    #19
    Csodák nincsenek.

    Pont olyan, mint az életbiztosítással megtámogatott halasztott tőketörlesztéses hitel. Itthon még csodának hiszik, angliában meg már a betiltásnál tartanak, mert több mint 6 millió ügyfél fürdött be vele. Nem kicsit, nagyon.
  • BenceYCE
    #20
    jól nézzétek meg mégegyszer a szerződésüket. Anyám 307sw-jét akarja matricáztatni. De eljött az az idő amikor a hirdetők nem kapkodnak az autósokért. Beletették a szerződésbe a minap azt a kis megjegyszést, hogy: ha mszámára előnyös üzleti ajánlat és parter esetén...
    Vagyis ha nincs aki reklámozzon akkor baszik fizetni. Tehát erre ne vegyél új autót mivel ha nincs partnere akkor nem fog fizetni. A másik pedig, hogy akkor nem kell kaukciós díjat fizetni ha a velük szerződésben álló márkakereskedésekben vásárolsz az ő általuk listába szedett autók közül. És itt jön a bibi. Semmilyen kedvezményt nem vehetsz igénybe. Egyszóval az új autó vásárlásnál szinte kötelező alkudozást már el is felejtheted ami egy 5 milleres autónál akár 500.000 is lehet. Tehát annak éri meg aki pont véletlenül olyan autót akar venni és nincs kedve alkudozni. És még akkor is ki van téve annak, hogy ha befuccsol a cég akkor még perelni sem tudod. (nem vettem fel fav-ba úgyhogy privibe anyázz pls)
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Jaja, ez a dolog úgy bűzlik, mint a ruszli!

    Miért fizetnék be 340eHUF-ot egy pilótajátékcégnek, hogy utána ha éppen kedve van, talán visszafizeti nekem pár év alatt, miközben engem ugráltat, meg feltételekhez köt, meg ő kamatoztatja/forgatja (és akár más hülyéknek adja, ill. más hülyéket is megtéveszt vele) az én MÁR megszerzett/adózott pénzemet. Aztán ha úgy adódik, akkor jogutód nélkül megszűnik és ezreket hagynak a csávában. Jelzem azok meg is érdemlik, akik ilyesmibe belemennek, legalább tanulnak egy kicsinység.
  • Harly18
    #22
    Nem érted, hogy mire gondoltam ezzel a hülye példával, mi? :P
  • ozz
    #23
    Én is sok ilyen autot lattam már egyre több van, bennem legjobban egy kérdés fogalmazodott meg mindegy melyik cegrol beszelunk , ugye fizetik az autot torlesztoreszleteit hogy a lizing cegnek vagy neked kezbe azt nem tudom , de ugye az neked olyan 30-40e Ft BEVÉTEL , ami adóköteles nem???
  • FOXX supreme
    #24
    ez jó, ez tetszik ezeket fel is írom:D
  • hunbasser
    #25
    mi is pont ezen gondolkoztunk...
    megérné,az tuti,csak attól függ,h hány km-t kell menni
  • Schwarz
    #26
    a napi 40km nekem simán megvan, havi 2-3000 kmt szoktam menni...

    ozz: ez egy érdekes felvetés, tényleg érdekes lenne, ha fietnék az 50k törlesztést, aszt még adóba 20k be kéne fizetni
  • ozz
    #27
    Hááát igen az szivas lenne , jobban mondva atgondolando dolog.
    Valaki olvassa mar el a szerződési feltételeket :-))) esetleg akinek ilyen szerzodese van errol mit tud?
  • fifi
    #28
    továbbá:
    megkötik melyik kereskedőnél veheted
    ha hiteles buli van megkötik milyen bank>miyen konstrukcióval
    megkötik hol szervízelheted
    + tulajdonképpen bármikor felmondhatják az egészet...
  • Mayday
    #29
    En is baratkozom mar egy ideje a gondolattal, hogy autokankra tetetunk hirdetest. En a Hirautosokkal mar beszeltem, de ok csak 40-et adnak, szemben az ilferro 50-evel. Felmondhatjak a szerzodest, ezt elvileg akkor teszik, ha nincs megbizasuk, vagyis nem tudnak hirdetest adni. Ez esettben viszont VISSZAADJAK a REGISZTRACIOS DIJAT! Az csak akkor marad benn, ha letelt a szerzodott ido, tehat a 2 vagy 4 ev, vagy amennyire kotom. AMitol en is tartok, az az, hogy ez milyen bevetelnek szamit, ha hozzaadodik az adoalapomhoz, akkor ugye kemenyen leadozom, es maris nem beszelunk 50 ezerrol. Ma megprobalok ennek utanatelefonalni, ha megtudom, akkor rogton beirom Nektek is.
  • Tattoo
    #30
    Hali mki.


    Na én konkrétan bementem egy ilyen helyre érdeklődni hogy mi a nagy újság. A cég Vácon volt. (mobil reklám hungária kft)

    Szóval: A bejáratnál 1 kidobó külsejű és modorú hústorony fogadott. Eleinte nem is volt gond. Előadtam hogy mi járatban vagyunk. (asszony is velem volt). Szépen leültetett a folyosón és megkért hogy várjak mert vannak előttem. Ja és mondta hogy lehet hogy ő is tudna segíteni. Kértem hogy ugyan mutassa már meg miféle reklámszerződésről van szó. Kihozott 3 félét. Új autóra, használt autó 2 éves, vmint használt autó 4 éves szerződést. Elkezdtem tanulmányozni és akadt pár kérdésem.....
    1;
    A megbízónál ENNYI volt összesen: Mobil reklám hungária kft.
    Se több se kevesebb. :)))) Kérdeztem hogy ez szerinte rendben van e így. Azt mondta hogy miért nem lenne.
    2; Kérdeztem hogy mióta van ez a cég meg be van e jegyezve . Erre azt mondta hogy RÉGÓTA megvan.
    3;Kérdeztem hogy milyen régóta. Erre ő:régóta.
    A következő kérdés az már adódott az előzőből: DE MÉGIS MILYEN RÉGÓTA??????????
    A választ kitaláljátok??? :)

    NAGYON RÉGÓTA
    :))))))))

    És még hozzátette azt is hogy ne várjam hogy csak úgy hipphopp kiadja a cégadatokat. (amúgy nyilvános)
    Erre mondtam hogy nem is kell mert majd UTÁNANÉZEK.
    Na több se kellett.:)
    Kitépte a papírokat a kezemből és elszaladt. Szó szerint !!!!! Beviharzott az irodába és nem jött ki.
    Úgyhogy szépen felálltunk asszonnyal és eljöttünk. Azt se mondta jónapot.
    Amúgy a szerződésben 180000 és 300000 volt (2 ill. 4 éves) ami szerinte visszajár. Negyedévente 45000.


    JA: az irodába sikerült bekukucskálni azért. Nem volt tul nehéz megfigyelni mert volt benne 1 rozzant szék, 1 íróasztal. Számítógépet nem láttam. A padló meg szerintem kb fél éve nem volt feltakarítva. Hajópadló volt lerakva és állt rajta a por. Más nem volt az irodában.


    Kb ennyi jut eszembe. Ha van még kérdés csak bátran. (Ja üzletet nem kötöttünk)
  • Myke1
    #31
    Hello

    Nekem azért gyanús az il ferro mivel, nem adták be a mérlegüket a cégbírósághoz....szal elég gyanús.
  • Mayday
    #32
    Iszonyat elterjedt mar az IlFerro, sztem fizetnek rendesen, kulonben nem hordoznak ennyien a reklamukat.
  • Schwarz
    #33
    említetted lejjebb, hogy megkérdezed őket, mit modtak az adózós dologra?

    itt Debrecenben elég sok ilyen autót látok...
  • TS Zolly
    #34
    Eljön majd az az idő, mikor a kocsik hátuljára nem azt írják, tudom, hogy öreg, de kivan fizetve, hanem azt, más fizeti helyettem a részletet. :D
  • ivjoe
    #35
    Pénteken mentem haza és rengeteg ilferros autót láttam szolnokon, több mint minden második kocsin ilferro matrica feszített.
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Ugye ha egy össznépi piramisjáték egyszer beindul! :D
  • ivjoe
    #37
  • Wolfsnack
    #38
    Engem kicsit már irritál hogy mindenhol "penthouse" meg "pesti est tudja" autókkal van tele az ország.
    Persze ha bejön valamennyi pénz ami fedezi a benzint akkor megértem.
    De én nem égetném az agyam penthouse-al vagy pesti esttel.

    Mondjuk SG más tészta lenne, egy 10 éves vip-ért pár hónapra kiraknám a logót :)
  • ivjoe
    #39
    origo cikk
  • fifi
    #40
    Bár eszem ágában sincsen felmatricázni az autómat, elég sokat olvasgatok a téma után, mert az egész egy elég érdekes társadalmi jelenség, ha kikerekedik a dolog, talán egy szakdolgozatot is megérne :D ...



    Az nem fér a fejembe, hogy miért ilyen/elnézést a kifejezésért/ kispályás "hírdetők" láthatóak a kocsikon? Ezek vélhetőleg barterszerződések, sztem ebben van a ráció. Hol van egy Heineken, egy Cora, egy MM, Pick, vagy hasonló nagyobb kaliberű cég?

    Úgy gondolom, hogy az egész kulcsa a leszerződött kereskedők ill az Ilferro között zajló biznisz. Nem véletlenül nem lehet csak listaáron ill. elég szopó konstrukcióval venni... Banki jutalék/hitelintézettől függően a kihelyezett hitel akár 15/!/ százaléka is lehet, illetve valamennyi márkakereskedői betámogatás és ennyi... Ha ezt az Illferro lehúzza minden autóról már röhögve fizet egy ideig 50ezreket az amúgy ingyenes, Lóerő magazin reklámára. Kicsit hosszabb távon az új belépők pénzeiből fedezni tudják a kifizetéseket, amíg mondjuk elég tömegű új belépő van. Lényeg: matrica-rekám-lófütty... ez sztem csak porfelhő. a dolog akkor is működne, ha rendőrségi fényhídat, esetleg parlament makettet kéne a kocsin hurcolni.

    Aztán egy jól kiszámolt pillanatban puszi...

    Aki amúgy is meg tudta volna finanszírozni magának a törlesztőt, az imádkozik, hogy a 180-asbeugró megtérült-e, de az a mókus aki így"ingyen autóhoz" juthat nem fog tudni fizetni és kénytelen lesz megimserni a BAR listát, és összepedálozni az autó és a hitel lezárási összeg közötti differenciát...

    NE legyen igazam, de én ezt látom ebben...