53
Internetrádió
  • ColdFire
    #1
    Hali!
    Lenne is egy kérdésem... van myipm, de nem tudom hogy kell belevésni a progba, hogy sugározza a neten az adást...

    előre is thx!
  • Pheaper
    #2
    lálá9:)
  • ColdFire
    #3
    thx
  • Doomista
    #4
    LOOOL
  • ColdFire
    #5
    te is arrébb mehecc, már csak 1 bünti kell...
  • Doomista
    #6
    \_/
    te is arréb mehetsz a programozási kérdéseiddel...máskor nem segiteket...megbántam...
  • bertino
    #7
    segítettél vmit ?
    én nem láttam
  • ColdFire
    #8
    fejezzétek már be az offolást, én kérdeztem vmit, szeretném ha vki ért hozzá, válaszolna...
  • Dj Faustus #9
    Ha jól sejtem, te erről a(z egyébként kereskedelmi) szoftverről beszélsz.
    A leírásában szerepel, hogy szerverként Shoutcastot tud használni. Elvileg ha rendesen bekonfiguráltad a Shoutcastot, és kiengedted a tűzfalon/routeren, akkor a myip-s címedet, és a portot megadva el kéne tudnod érni a Shoutcast-szervert.
  • ColdFire
    #10
    igen, erre gondolok, minden megvan, de vhogy ha myip-s IPmet bbeütöm, beállítom, minden megvan, rányomok hogy connect...
    connectál, majd disconnect :(
  • Pheaper
    #11
    link
  • ColdFire
    #12
    elmesélnéd ezzel mit csináljak?...
  • Dj Faustus #13
    1. A Shoutcast szerver egy gépen van a Sam Broadcaster-rel? Abban az esetben a küldő programban (Sam Broadcaster) localhostot kell megadni szerverként.
    2. Amikor csatlakozol a shoutcast szerverhez (a lejátszóval, amivel hallgatod a streamet), a Shoutcast szerver jelzi a kapcsolódást?
    <11/17/06@17:50:58> [dest: *.*.*.*] starting stream - valami ilyesmiképpen?
    3. Amikor a SAM-mel csatlakozol a Shoutcast szerverhez, a szerver kijelzi?
    [main] Client Stream thread [0] starting
    [main] client main thread starting

  • ColdFire
    #14
    elárulod nekem hogy állítsam be a shoutcastot? :|
  • ColdFire
    #15
    huh megvan végre, köszönöm a segítséget!
  • ColdFire
    #16
    végeredmény:
    ez
  • ColdFire
    #17
    azt nem tudja vki hogykell, hogy a hangot SAMbe leveszem ugy, hogy én ne halljam, de aki hallgatja a radiot az hallja?
    pl. Nézek egy filmet gépen, és azt akarom hallgatni, de közbe megy a SAM
    thx
  • Doomista
    #18
    topik kihalás ? :P:P

  • Doomista
    #19
    NEM :D
  • ColdFire
    #20
    éntommá :P
  • Doomista
    #21
    engem az nem érdekel ^^
  • Geeng
    #22
    hali!

    Lenen gy kérdésem a SAM-el kapcsolatban!Hogy lehet azt megcsinálni vele,hogyh a megy az adás és valaki pl.:ventrilon,skype-on beszl akkor azt élő adásba be tudjuk kapcsolni?van erre lehetőség?
    Ha igen pls.írjátok le!
  • Fatalkiller
    #23
    Valaki tudna segiteni a SAM Broadcastal csináljuk a rádiónkat és szeretnénk megoldani valahogy hogy ha skypon vagy msn en vagy ventrilon beszélek valakivel lemenyen élö adásba ha valaki tudna segiteni akkor vegyen fel msn en cimem [email protected]
  • rockersrac
    #24
    halee!shoutcastes netradiot szeretnék csinálni.elvileg meg is van minden csinálva.a cucc műxik is,elvileg sugároz.be van jelölve a public radio v mi is.azt írja h ha azt bejelölöm akkor elvileg a shoutcast.com on is regelve lesz a dolog.de se a shoutcast szerveren,se máshol(neten) nem találom a rádiót! lécci segítsetek! msn: [email protected] előre is köszi a segítséget mindenkinek! üdv: borzaska
  • PcBalu
    #25
    Meg kell várni míg a SHOUTCAST monitor szervereden a végén kinem írja azt hogy-> touched!és még többször is ugyan ezt. Utánna már tuti hogy fent lesz. De routeren működik a netrádiód?
  • PcBalu
    #26
    De én tudok ajánlani egy jó Rádiós progit: SAM Broadcaster. Ezt a proramot a legtöbb rádiósok is ezt használják és ajánlják is! Mert megbízható adáslebonyolító program.
  • rockersrac
    #27
    csak a baj az h netröl amit eddig találtam az mind olyan volt h meg kellett vásárolni :S am igen router mögül műxik a netradiom. ha esetleg van msn címed balu akkor vegyél fel légyszi és akkor megbeszélünk mindent msn en.
  • AeroCool
    #28
    SZIASZTOK!
    SAM BROADCAST Programban kérném a segitségeteket!!Aki ért hozzá legyen szives jelezze felém.msn cimem:[email protected]
    e-mail cimem:[email protected]
    Előre is köszönöm!

  • mcdrusza
    #29
    Hello.
    Ma elromlott a SAM Broadcasterem, ezt a hibaüzit kapom:
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam.jpg

    mi lehet a gond?

    Újratelepítés közben meg ezt kapom:
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam3.jpg
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam2.jpg

    Légyszíves segítsetek megoldani, rádióznom kell.
  • Dj Faustus #30
    - Ez az adatbázisszerverhez való csatlakozás, vagy az adatbázis-lekérdezés hibáját firtatja.
    Ebben a Windowsos súgóállományban le van írva hogy mit ajánlanak hozzá (Firebird/MySQL/PostgreSQL/MS SQL).



    Ez a két kép meg a FireBird adatbázisszerver szolgáltatásként való feltelepítésének meghiúsulását mutatja.
  • mcdrusza
    #31
    próbáltam mindegyiket telepíteni (Firebird/MySQL/PostgreSQL/MS SQL) de nemjött egyikkel sem össze.
    sajnos angolt nem vágom nagyon, adatbázis-lekérdezésre tippeltem én is, ilyenkor mit tudnék csinálni?
    telepíteni sem engedi az adatbázist.
    eddig firebirdet használt, és semmi gond nemvolt.
    valami konkrét tipp? Windowsos súgóállomány nem segített, mivel említettem angol tudásom nem kitűnő.
  • ColdFire
    #32
    na ez miért van? :o

    <12/30/07@09:55:47> [SHOUTcast] DNAS/win32 v1.9.8 (Feb 28 2007) starting up...
    <12/30/07@09:55:47> [main] loaded config from C:\Program Files\SHOUTcast\sc_serv.ini
    <12/30/07@09:55:47> [main] initializing (usermax:32 portbase:8000)...
    <12/30/07@09:55:47> [main] No ban file found (sc_serv.ban)
    <12/30/07@09:55:47> [main] No rip file found (sc_serv.rip)
    <12/30/07@09:55:47> [main] opening source socket
    <12/30/07@09:55:47> [main] source thread starting
    <12/30/07@09:55:47> [main] opening client socket

    Új gép van fennt, igazából már azt is elfelejtettem mit hogy kell shoutcaston, myip-s cuccom van, arra kéne vhogy ráerőszakolni :)
  • Norby86
    #33
    Sziasztok!
    Nekem már régebb óta van ilyen progim,de egyvalamit azóta sem tudok megoldani benne. Nemtudom ilyet lehet e,vagy ki ért esetleg hozzá hogy PAL scriptbe amik mindenféle dolgot automatizálnának progiba pl. autómatikusan tegyen be zenét playlistre ha az kiürül. Na nekem ez a script kellene olyan verzióba hogy pl. van C:\zene könyvtár és azon belül is vannak mappák , akkor az almappákbol is vegye ki a zenéket necsak a zene mappán belüli mp3 fileokat keresse magának be,hanem pl. a zene\valamizene mappábol is tegyen a playlistre egy adott főkönyvtárbol zenéket. Remélem érthetően fogalmaztam. :) Ha erre valaki tud megoldást az az én szememben egy zseni:) Válaszokat előre is köszi.
  • Brigetio
    #34
    Sziasztok!
    Most került a kezem közé a SAM Broadcast 4.2.2 és teljesen nulla a tudásom róla és nem is jutottam vele dűlőre. Otthonról szeretnék sugározni adást. Annyival már tisztában vagyok hogy nem lesz egy Juventus rádió és pár emberen kívül nem sokan fogják tudni hallgatni a netem miatt de nem is célom hogy sokan hallgassák csak akiknek kell. Na és egy olyan hatalmas kérésem lenne hogy valaki segítsen nekem hogy tudom elindítani a kis otthoni adásomat!!!!!
    Lécccciiii! Előre is köszönöm!
  • bujcsik555
    #35
    Hello

    csináltam egy rádióadást,de a SHOUTCAST- on nem találom. mi lehet az oka? publikusra van állitva
    help!
  • bujcsik555
    #36
    <08/13/08@22:59:12> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)


    ezt irja, mit csinaljak?
  • akyyy
    #37
    kapcsold ki a tüzfalat:D
  • bujcsik555
    #38
    az kivan, de router lehet baj?
  • zozouzo
    #39
    Vki tudna adni 1 linekt ahonan letom tölteni az egészet mindennel eggyütt a firebirdel meg a többivel együtt????mer kerestem mindenhol és semmi
  • Doog
    #40
    Hello!
    Olyat lehet csinálni, hogy Tracktor DJ-vel mixelek és SAM-el adom le az adást?
    Ha igen milyen plugin kell hozzá?