18
  • babajaga
    #18
    A régi vakuknak a talpponti feszültsége 30-300 V-ot is elérte ez tönkreteheti a gép elektronikáját. A digitálishoz készített vakuk talpponti feszültsége jóval 10V alatt van. Meg kell mérni az adott vaku talpponti feszültségét. És ha magas ne használjuk. A Soligornak van digithez készített 30 körüli kulcsszámú vakuja ami 15 ezer körül kapható.
  • Frigetrus
    #17
    Hy! Látom jó régen volt már itt hozzászólás, de azért megpróbálok kérdezni, hátha valaki erre jár. Nos az volna a kérdés, hogy szerintetek egy D40-en mennyire használhatóak régi vakuk?? Például nekem van egy régi filmes fényképezőkre való Amity 320-as vakum, és rátettem a Nikonra. Nos teljes mértékben működik, csak az lenne a kérdésem, hogy nem-e okozhat bajt a vaku a fényképezőnek? Mert nem akarok úgy járni a 90-ezres gépemmel hogy leégeti egy 20 évvel ezelőtt vett külső vaku. Ha valaki válszolna, azt megköszönném! Üdv.
  • maestro85
    #16
    Igen! Nekem is nagyon tetszik a Fuji 6500 , de annak a minősége sincs még közel a DSLR-ekhez sajnos. De ár/érték arányban már nemrossz, mondjuk még lemegy kicsit az ára, akkor ellenék vele az eljövendő fénykorig... lásd legújabb sg cikk, "tökéletes" fényelnyelő fém, ergo "tökéletes" fényérzékelő
  • rjudit
    #15
    Maestro: Remélem igazad lesz. Nekem már jó ideje herótom van a megapixel őrülettől. Sokkal jobban örülnnék, ha Mp-ben visszalépés történne a képminőség előnyére! Ahogy talán a fuji is a 6500-nál csinálja.
  • Blasta
    #14
    Énmeg az én EOS 20D-met ajánlom, a még nem is kapható D40 helyett.
    Igaz nagyobb, meg drágább és már nem is kapni csak használtan, és még úgy is drágább a D40-nél, viszont szintén magnéziumból van és 9 fókuszponttya van, viszont van narancssárgán világító státusz lcd-je és a keresőkép csak 0,9x...
  • fade2black
    #13
    meg annak aki tud USAban vásárolni....

    vagy tudsz nekem helyet mutatni MOon ahol $380ért megkpaom?
  • perempe
    #12
    Az én Pentax DS gépem váza 380$: magnéziumból van, AF, pentaprizmás kereső (keresőkép nagyítása 0,95x), AA elemekkel is működik. A D40 helyett ajánlom, aki nem márkamániás.
  • fade2black
    #11
    minnél kisebb, minnél jobb kompromisszumjában.

    kárhogy nemtud iso100at.
  • maestro85
    #10
    Vagy pedig rájöttek, hogy a népnek nem kell randa minőségű képet készítő, névjegykártyamérető, 8-10Mp-es "gépcsodák", hanem jó képminőség ami eladható. Szerintem nem az lesz a mérvadó, hogy minél kisebb gépet csináljanak majd a vevőknek, hanem végre minél jobb képet készítsen a kamera, és előbb utóbb, a "kompaktokba" is normális érzékelők lesznek. Régen is hordták magukka a fényképezőgépet az emberek amik nem voltak kicsik, ma is fogják, ha nem végre zajképet, hanem fényképet csinálhatnak. Nem...? szvsz
  • GregSB
    #9
    Nagyobb és nehezebb.. sok embernek már a D50 is túl kicsi, hát még a "batár" 400D.

  • BiG G
    #8
    nem vitték túlzásba... :|
  • fade2black
    #7
    azért, hogy a 400D is egy batár mellette sokat elárul....
    [L]http://www.dpreview.com/articles/NikonD40/Images/sidebyside01.jpg[/L]
  • fade2black
    #6
    és nagyobb és nehezebb és kereső és auto iso és....
    szóval nem teljesen egyértelmű
  • GregSB
    #5
    Nem tudom mit bánkódsz, a D50 jobb kamera ennél, nem hiába drágább..
  • IStexI
    #4
    ÓÓ bazzeg de jó, hogy most vettem d50et...
  • Cat #3
    szerintem ez a beetetés taktika tökéletes. A Gilette borotva kurvaolcsó, de négy penge hozzá drágább, mint az alapcsomag két pengével :) A nyomtatónál is a tintapatron hozza a pénzt, gondolom nikon meg az objektívekben, kiegészítőkben bízik, illetve a felsőkategóriás kompaktok kinyírásában. Nem rossz irány ez, végre nem digitális szemetet gyárt.
  • concrete
    #2
    a 200D vagy a népszerübb nevén 3000D azért vélhetően a 300D szolgáltatásszintjét hozza, szerintem amit javítani fognak benne:
    USB 2.0, hosszabb sorozat, 6mpix marad :) expo sorozat remélem marad,
    nincs külön státusz LCD csak egy közepes, SD kártya :(, és valószínűleg 400D méret... csak hogy vegyen mindenki booster-t,

    és mondjuk 499$
  • GregSB
    #1
    Na f@sza, eddig arról szólt a verseny, hogy adott kategórián belül ki tud több szolgáltatást belepakolni egy gépbe, mostmeg az Oly az E400-al elindított egy "ki tud minél alacsonyabb kategóriát létrehozni" versenyt :)

    Jöhet az EOS 200D gagyibb vázzal, keresővel, meg obival, aztán meg az EOS 100D obi nélküli lyukkamera, $150-os nyitóárral :)