595
  • gordon 24
    #1
    Sziasztok.. Ez egy magyar zenekar. És igazán Magyar!!!!!
    Tagok:
    Sziva Balázs: Akusztikus Gitár., korus
    Vraskó János: Akusztikus Gitár, Korus
    Kovács Richárd Basszus Gitár,Korus
    Bese Botond Magyar duda, Basszus Duda ,Ének, Korus
    Kováts Balázs: Dobok, Korus
    És még sokan mások:
    Markó Judit,Sáfár József,Szalai János,Tumbász Márton,Vedres József.

    Egy kis bemutató.Honlap
  • dunga
    #2
    Alap zenekar!
  • Sephi
    #3
    Ezt az idiota nevet... remek zenejuk lehet.
  • gordon 24
    #4
    Igy van...
  • gordon 24
    #5
    Majd rakok be ha tudok hallgasd meg. Szerintem nagyon jó, persze ha szereted a magyar zenét...
  • gordon 24
    #6
    Na itt egy szám.. Mindenki hallgassa meg!!.
  • Dying Soul
    #7
    Mondák könyve egész jó lett.
  • dunga
    #8
    Ez is alapzene :]
  • gordon 24
    #9
    Nekem ez a kedvenc számom!! Ebbe benne van minden ami mi vagyunk..
  • PíszLávJuniti
    #10
    "Itt minden 100% magyar" :DDDDDDDd
    grat
  • gordon 24
    #11
    Igen igen!!! Most nézem egyébként hogy a honlapjukon a letöltés menüpontokban igen sopk számot le lehet tölteni. Akinek kedve van szedje le és ismerje meg ezeket a zenéket.
  • Atkamon
    #12
    Mér most az mennyivel jobb név hogy My chemical romance?
    Az is nagyon jó szerintem...
  • Alexease
    #13
    Te ilyeneket hallgatsz?!

    A zene mint olyan, az meg elmegy. A hangszerek, a hangszereles sem annyira gaz. Az enek hangban es a szovegezesben mar vannak "erdekessegek":))

    Azert a Magyarorszag terkepet is eltevesztettek, valszeg nehany oldallal korabbrol scan-neltek...

    De mondjuk, az Egeszseges Fejbor es a Fradimania Zenekar () megadja a bizonyos szint ala valo sullyedes merteket:)))
  • gordon 24
    #14
    Igen halgatom ezeket. De pl amiket felsoroltál nem. Ezekből a zenékből is van jó. Ők nem tartoznak semmiféle szélsőséges táborhoz. Csak szeretnék a régi világot vissza. Igen én is szeretném ha a Nagymagyarország lenne az otthonunk. De ezen nem lehet változtatni, és ezt ők is tudják. De beszélni énekelni lehet erről. Egyébként ők pl azt amit én linkeltem azt a magyar mondavilág és népzenei alapokkal eggyütt csinálták. tehát ők erössen magyar érelmű emberek.
  • Alexease
    #15
    Mint irtam, a zenevel meg nem lenne gondom, csak hat ezt a "Nagymagyarországosdit" nem kellene eroltetni, mert semmi ertelme;) Szerintem elegge felesleges, meddo, ertelmetlen es buta dolog... Ennyi erovel tucatnyi nemzet es orszag sirankozhatna a multon;)) De ez is realtiv, mert melyik multon, milyen regen?!

    Eleg csak visszamenni alig tobb mint ezer evet:P Ami semmi, az egyetemes tortenelemhez viszonyitva, lasd pl. Romai Birodalomn, Bizanc, Gorogok, Egyiptom, Asszir, Persza, stb., ezken belul kultura, epiteszet, muveszet, politika stb... Vagyis legyen ezer ev, es kezd el megmagyarazni a Szerbeknek, Horvatoknak, Bolgaroknak, Morvaknak, Szlavoknak, Avaroknak, stb., hogy mit is keresunk ott, ahol mar Ok regota buboljak szeles vigyorral asszonyaikat...:)
  • gordon 24
    #16
    Hát igen.. Van benne valami de azért Magyarországot igazságtalanül büntették amikor Trianont kimondták. Ez a történelmünkből is látszik. Egyszerüen rosszkor rossz helyen voltunk. De abba igazad van hogy ezen kár siránkozni. De szeretni és gondolni rá azt lehet.
  • Mirk
    #17
    Mikor megláttam az új témák között a topikcímet nem épp a zene fórumra tippeltem:D
    bocs az offért
  • gordon 24
    #18
    Hát igen elég érdekes név. De találó!
  • skristof
    #19
    beszt.
  • antijuve
    #20
    apró off:a morvák messze nem egyenlők a szlovákokkal és így tovább(dákok nem egyenlők románokkal).mellesleg a trianoni békében nem is az volt a legszörnyűbb hogy területeket vettek el Magyarországtól,hanem hogy olyanokat amelyeken tisztán magyarok laktak(ma már persze sok helyről eltűntek).de mindegy,ne zúzzuk szét a topicot.(bocs petya)
  • gordon 24
    #21
    Semmi gond!! Lehet erről is beszélni itt. Hiszen valamelyest ez hozzá tartozik a zenakarhoz, csak ne menjen át politikába. Mert azt nem szeretném!!!
  • Alexease
    #22
    Nem is irtam hogy egyenlok:)
    Ez meg nem politika, egyelore tortenelem;))

    De amugy kit is neveznel "tisztan Magyarnak"? Akik a Magyar nyelvet beszlik, vagy egy adott tortenelmi idoszakban a Magyar teruletekhez tartoztak, vagy esetleg van valami teljesen egyertelmuen meghatarozhato "jellemvonas"?! Nem gondolkodtam rajta, de ezen biztos el lehet ragodni rendesen;)

    De peldanak vehetjuk ezt is: X orszag elfoglalja Y orszagot, a teljes "tiszta" Y lakossaggal egyutt;) Szegeny Y-ok "szabhatjak", de hat a tortenelem mar csak ilyen:)) Nehany szaz ev mulva, ami igazabol nem nagy ido, Y-nek mar tisztan X nyelvet beszelnek, kulturajuk is mar eleg "keresztbe font":) Nos, ezekutan most Y-nek mar tisztan X-ek, vagyis X-ek nevezhetik oket tisztan X lakossagnak?!:)
  • gordon 24
    #23
    Kit is nevezünk magyarnak? Azokat az embereket akik magyarnak vallják magukat és több ösük magyar. Azok az emberek akik az országunkon kivül élnek és magyarok azok magyarok. Én ismerek több olyan embert aki erdélyben és környékén lakik. Szinte románu nem is rendeen tudnak mert csak olyan szinten tanulták meg hogy elboldoguljanak ott kint. A "külföldi magyarokat ha megkérdezed hogy minek tartják magukat szinte kivétel nélkül mind azt mondja hogy magyarnak. Tehát igazából még senki nem fogadta el ezt az állapotot. Persze az is igaz hogy ezeket a területeket már nem lehet visszavenni, hiszen nagyon sok Román román oda költözött. Tehát pl ez a rész Románia. Ezzel sajnos már nem lehet mit kezdeni. De mint irtam beszélni érdemes és kell is róla. Szerintem biztos te is örülnél ha az országunk akkora lenne és lenne saját tengerünk. Én pl ott laknék!
  • Emmegki
    #24
    Érdekesen nézne ki az ország, ha a török időkben lemondtunk volna a megszállt területekről. Ott is alig laktak magyarok, erőnk sem volt a török ellen, összefogni akkor sem tudtunk, stb.
    Mégis egyesült az ország.
  • _Atti_
    #25
    ezt a tiszta magyar kifejezést bírom, az a baj hogy például te már utánajártál a családfádnak? lehet annyi magyar van benned vagy épp bennem mint amennyi őslakos anno a gyarmatosítókban. Megjárta már ezt az országot szinte minden, és nem egyszer ritkult meg erősen a 'tiszta' magyarság.
    Nameg eleve szerintetek a portyázó ősmagyar nem 'dolgozta' végig a fél sztyeppét :D nincsenek '100% népek' maximum H bácsi halott képzeletében.
  • olympus
    #26
    pontosan! tejesen egytértek veled. " Tiszta" magyar már nincs is. Magyar az aki magyarnak érzi magát.
    " Régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?
    Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort;
    Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl! "
    Nekem ez a személyesvéleményem!
  • gordon 24
    #27
    Ezt nem értem miért irod!! Abba igazad van hogy biztos hogy a mia magyarságban már sok nemzet keveredés van. Ez igy van amit irtál annak köszönhetően. Ezen szinte senki nem is vitatkozik. Igázából azért nem értem mert én nem irtam ilyet. Az hogy igazi magyar és erősen magar az pedig a szelemiséget jelzi. Magyarul azt hogy nagyon erösen kötödik a gyökerekhez valaki. De ez igazából már csak szellemiség mivel igen sok keveredés volt itt. De azt azért leszögezem hogy nem akarja senki visszafoglalni a területeket. Csak egyszerüen ugy tartom mintha még mindig a mienk volna. De gondolom azért te is szeretnéd ha a miénk lenne.
  • gordon 24
    #28
    Igy van! #23
  • _Atti_
    #29
    nem kifejezetten arra irtam csak mindig ezekkel a tiszta '100%' magyar szavakkal dobálkóznak és leirtam véleményem

    #26 pedig totál igaz
  • Jabar
    #30
    Azért AZ Egészséges Fejből legutóbbi albumára nem mondhatod hogy "alacsony szintű" zene, a csodaszarvas című albumuk szerintem nagyon is igényes alkotás. Tényleg érdemes meghalgatni, lágy rock magyar népzenei beütéssel. Ha meg régebbi albumokról beszélsz akkor a Romantikus Erőszaknak is vannak elég "érdekes" zenéi. :)

    #29 ha szerinted ez totál gáz, az nagyon szomorú. Nem mondom hogy folyamatosan hangoztatni kell vagy épp erőszakosan fellépni a magyarság tudatában, de bizony büszkének kell lenni a magyarságodra és tenni érte hogy jobb legyen (vagy legalább megpróbálni) és nem úgy lereagálni hogy miért legyek büszke, itt minden szar. Olyan amilyennek az emberek teszik, engedik.
    na így is sokat írtam, jók legyetek! :)
  • _Atti_
    #31
    okés akkor most tanulj meg olvasni :P "totál igaz" amit ott láthatsz
  • Jabar
    #32
    hm, igaz, bocsánat :)
    Akkor örülök hogy így van! :)
  • gordon 24
    #33
    Nekem a Skinhed zenéből az Oi-kor jön be a legjobban. De azt az albumot még nem hallottam. Majd megszerzem aztán nyiléatkozom..
  • Jabar
    #34
    igen oi-kornak is vannak jó számai.
  • sufnituning
    #35
    Tsá. A Divizio88-at ismeritek? Ha még nem akkor nagyon gyorsan hallgassátok meg!
    Ez aztán tényleg igazi hungarista/skinhead zene!
  • dunga
    #36
    divat srác vagy-e?
  • sufnituning
    #37
    Hát nemigazán De szerinted a Divizio88 divatzene? Hát elég furcsán látod a dolgokat!
  • dunga
    #38
    Divízió 88-at nem szidom, dehogy. Nem is a zenére írtam. Én is szoktam hallgatni, nem is keveset. Csak nem kell itt reklámozni rendes ns zenét. Láttam rakat embert, csak kifigurázta, meg röhögött. (Bár lapjukon-amit bezártak- ők is írták, h nem kell komolyan venni a számaikat.)

    Akkor ezek a zenekarok mellé idesorolható Ballagó Idő is. Jó kis zenekar /volt/.
  • gordon 24
    #39
    Ezek nem divat zenék az biztos!! De azt leszögezném hogy azok akikről a topik szól nem SKINHEAD zenét csinálnak és ő maguk sem azok!!.
  • fradista91
    #40
    Jó hogy ráakadtam erre a topikra. Már gondolkodtam hogy bemutatom a Nemzeti zenekarokat a Fórum lakóinak, de úgy nézem megelőztek :)

    Ami nem feltétlen jelent rosszat. Legalább egyre több ember kezd el érdekelni.