29
CMS Content Management System (portál, blog, fórum, képtár, naptár, webszerkesztés, php)
  • blackgamer
    #1
    Egyedül megírni egy teljes portált vagy részeit nagy feladat lenne, viszont vannak ezek az úgynevezett CMS-ek (Content Management System) magyarul: tartalomkezelő rendszerek.
    Ezek olyan sablonok amik egy adott feladatra vannak kiképezve (pl. ha blog kell az oldaladra, vagy képtár akkor nem kell neked megírni, csak ezeket telepíted)
    Egy összetett és népszerű változat a PHP-Nuke

    Többek között itt van sok free CMS: http://www.opensourcecms.com, több link

    A piacon hatalmas a választék, érdekelne hogy egy adott problémára ki melyiket használja, milyen előnyök/hátrányok merültek fel, mennyire nehéz bővíteni új saját funkciókkal.
    Egyszóval a témához illő hozzászólásokat várok!
  • blackgamer
    #2
    Én jelenleg egy oldalt szeretnék összedobni, ami blog és képtár keveréke akar lenni, tehát a userek regisztrálhatnak és feltölthetnek képeket, a képek blogbejegyzésszerűen jelennének meg egy közös "blogban", kommentezhetők, feltöltési sorrendben egymás után
    lehessen keresni is köztük, és a user tudja törölni ha a kép már nem kell neki, illetve egy userhez tartozó összes képet is lehessen listázni, és az user-hez legyen valami egyszerű user adatlap

    A problémához keresek valami épkézláb megoldást, sok sablont néztem, de egyik sem tudott minden funkciót, gondoltam hátha több szem többet lát és valaki tud ilyen CMS-t

    Ha más megoldás nincs akkor összeollózok többől egyet, de nem tudom hogy mennyire nehéz és hogy érdemes-e, vagy esetleg kezdjek neki kútfőből és hagyjam ezeket a sablon dolgokat?
    Mondjuk ha egy blog motornak a "post message" részét megpiszkálom és ott az űrlapon nem szöveget vár hanem feltöltendő képet, az lehet jó megoldás.
    De várom a tanácsaitokat!

    Most épp a Wheatblog engine-el szemezek, de nincs pl. benne kereső... bár lehet hogy az könnyen pótolható egy adatbázis lekérdezéssel
  • autoszimulator
    #3
    php nuke elég nehezen szabható a saját ízedre... e107 meg egyszerű, de túl sablonos a kinézete... A többit igazából meg sem említeném, mert az általám még kipróbált egy két CMS, hát kritikán aluli volt... Képgalériák közül a Coppermine galéria a lehjobb szerintem, talán még vmi kiegészítő is van hozzá a blogos problémádra. A CMS portálok sztem nem a te célod megvalósításához kellenek, hisz a galéria nem az erősségük :D
  • blackgamer
    #4
    thx a tippet, Coppermine tényleg nagyon profi, sőt talán a fórumhoz való csatlakozás is megoldható vele, nem kellene külön regisztrálni PhpBB-re
    elsőnek a kisebb engine-eket néztem (mondván nem akartam ágyúval verébre), de Coppermine-nak sok előnye van, jobban beleásom magam...
  • trz
    #5
    http://protolize.org/demo.php?category=CMS
    itt is egypár..
  • _Vegeta_
    #6
    Huu de utalom az ilyeneket. :)
  • Doomista
    #7
    hát akkor inkább flashben megcsinom az egészet.swishmaxban gyerekjáték jó kis oldalt összedobni...viszont a keresöt meg ilyet az máshonan megszerzed.hát könnyeb mint a macromedia flash pr...:))
  • passatgt
    #8
    http://www.cmsmatrix.org/
  • Dodo55
    #9
    Én egy saját készítésűt használok az oldalaimhoz.
    Amit alapból tud:
    -Hírek
    -Cikkek
    -Letöltések
    -Fórum
    -Részletesen testreszabható felhasználószintek

    Jelenleg a tmn.uw.hu oldal használja ki legjobban(bár a fórumot nem, mert ezen az oldalon egy phpBB-s fórum van most)
  • _Vegeta_
    #10
    Jo az oldal, de egy kis design elemet osszedob6tal volna. ;)

    Es frissites kezelesre fusion news-t hasznalok.
  • Schwarz
    #11
    e107 van
    itt

    nekem semmi bajom vele, van aszt kész :)
  • blackgamer
    #12
    ez jó oldal huu annyi van mint égen a csillag,
    az a röhej, hogy csak a funkciók kellenek, de külsőt úgyis én szeretnék kreálni hozzá
    még rágódok hogy valami profi engine-t csupaszítsak le, vagy egy gyengébbet tuningoljak
    asszem pár hét lesz mire eleget végigpróbálok...
  • mila69en
    #13
    jó, hogy vannak ilyenek:) joomla rulz
  • Match
    #14
    ilyet használunk a munkahelyemen is, bár ha jól tudom az saját fejlesztésű.
    Egyébként kimondottan hasznos, akár 100 lapot is egyszerűen lehet kezelni vele.
    Szó mi szó, saját lapomhoz még semmi CMS-t nem használtam, de eljön még annak az ideje is :)
  • mila69en
    #15
    A Packt Publishing a mai nap (november 14.) bejelentette a Joomla!-t, mint a 2006-os Nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer díj nyerteseként. A díjra jelölt 70 különböző nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer és 16,000 szavazat közül a Joomla! lett a végső győztes. A szavazók 8 héten keresztül adhatták le a voksokat a www.packtpub.com/ oldalon, valamint a Nyílt forráskód kollektíva, a MySQL, az Eclipse alapítvány és a CMSPros elbírálása szerint a Joomla! győzött a legtöbb szavazattal, ezzel 5,000 dollárt nyerve.
  • Zsé
    #16
    Sziasztok!
    Nem vagyok hozzáértő, de érdekelne a PHP!
    PHP-nuke vagy PHP-fusion, melyik jobb?
    (lehet hülyeséget kérdeztem...)
  • paleeca
    #17
    Nem hülye a kérdés. Én a PHP-Fusionra szavazok a kettő közül.
    De próbáld ki a Joomla-t és az e107-et is.
    Itt van online demo is: cmsaward.hu
  • benthe1st
    #18
    Sziasztok!
    Melyiket ajánljátok inkább: e107 vagy php-fusion?
  • blackgamer
    #19
    egy látszólag CMS-es weboldalról honnan tudhatom meg hogy melyik CMS-t használja? mondjuk üzemeltető megkérdezése nélkül
  • homeless
    #20
    Általában fel van tüntetve az oldal alján. Ha nincs akkor megnézed a forrást hátha ott van valami. Meg minden cms-nek van valami sajátossága.
    Nuke: modules.php?name=Akármi
    Joomla: index.php?option=com_akármi
    stb...
  • NaNoKuTyA
    #21
    sziasztok! egy webshop-ot szeretnék csinálni, tudnátok nekem ajánlani ehhez egy jól működő és alakítható template-et (ha ingyenes annál jobb:))
    köszi!;)
  • Dj Faustus #22
    Itt javasoltam párat - ott van például az OsCommerce.
    Ha nem tetszik, használj külső szolgáltatást (sok cég kínál webbolt lehetőséget - persze nem ingyen), vagy írj egyet magad.
  • NaNoKuTyA
    #23
    megnézegettem amit belinkeltél, csak annyira kezdő vagyok e téren, hogy még választani se nagyon tudok! Azért lenne jó ha valaki konkrét tapasztalatait tudná velem megosztani!;)
  • gebana
    #24
    joomla. tud magyarul egyszerű kezelni (ismerősöm fél óra alatt átlátta) és sok sok téma van hozzá sok kiegészítés. google barátod ha link kell :D
  • NaNoKuTyA
    #25
    megnézem...köszi!;)
  • cmsworld
    #26
    Sziasztok! Valaki abban tudna segíteni, hogy a Copperime Gallery-nál hogyan lehet megoldani, hogy a legutóbb feltöltött nevű dobozt ne mutassa a kezdőlapon?
  • Eli Jah
    #27
    Sziasztok!
    Feltettem két modult a weblapomra és ezeket írja ki a képernyő az említett modulok helyén:

    "Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file in /chroot/home/ideavogu/e-index.hu/html/modules/mod_myfp_slider/mod_myfp_slider.php on line 241"

    illetve:

    "Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file in /chroot/home/ideavogu/e-index.hu/html/modules/mod_tab_news/mod_tab_news.php on line 272"

    Namármintmost: nincs "allow_call_time_pass_reference" az adott file-okban, 3-szor átnéztem, még CTRL+F -fel sem.

    Tud valaki segíteni?
  • johny85
    #28
    üdv,a napokban vettem 1 ruteres modemet azóta nem jön be a localhost csak a ruter setupja.Hogy lehetne beállítani hogy újra működjön?thx
  • Desiderata #29
    szeretnék készíteni egy portált, leírás itt
    melyik tartalomkezelőt ajánlanátok és melyik tárhely szolgáltatót?