7
Szeretnék wireless hálót kiépíteni net megosztással
  • soka
    #1
    én egy egyszerű Fehérvári gyerek vagyok, aki itt Feketehegy városrészben szeretne a haverjainak is olcsó netet biztosítani, még pedig úgy, hogy a bejövő internetet wireless routerrel szétosztja, és megosztja a net költségeit, amely enternetnél 13 rugóra rúgnak, és neki kell kiperkálnija jövő hónaptól, mert faterja sokallja.
    Így jött a mentő ötlet. Van gyors net, miért ne osztanám meg? kaptok tőlem olcsón netet, és így mindenki jól jár.
    Csak az a probléma, hogy nem vagyok wireless témában otthon. olvastam routerekről, amelyeknek még falon keresztül is 90m a hatótávolsága, néztem antennákat, stb. a pénzt azt valahogy megoldom, de szeretnék tanácsokat kérni tőletek! Milyen tapasztalataitok vannak? Mien wireless routereket ajánlatok? Van e bevált dolog nálatok?
    További adatok:
    -családi házakban lakunk
    -2 havernak szeretném megosztani a netet,
    -mindegyik kb 70 méterre lakik tőlem
  • Met
    #2
    Itt
  • soka
    #3
    köszi
  • Szeszmester
    #4
    A falon, hát, attól függ. A sima falon simán átviszi, viszont a vasbetonon kevésbé, főleg, ha a vasak sűrűbben vannak, mint a hullámhossz fele.

    Azt azért nem hinném, h 70 méterre is jó hatékonysággal fogható a jel, de mondjuk 20-30 méterre elviszi, de már ahhoz is érdemes nagyobb antennát venni. Én SMC wirelesst használok (SMC Barricade g Wireless Router 2.4GHz 54 Mbps Wireless Cable/DSL Broadband Router), nagyon meg vagyok vele elégedve.

    Olyan routert keress, amiben lehet állítani, h addot felhasznló mekkora sávzélességet használhasson (biztos van ilyen).

    De nincs végiggondolva a dolog, ha pl vki letölteni akar, a többieknek behal a net. Ha meg korlátozod, akkor nem jár jól veled, mert ua. pénzért akár ő is előfizethetne ugyanarra a sebességre.
    A másik, hogy egy ilyen rendszer kiépítéséből fedezhetnéd több havi internetezésed. Főleg, h a nagy részét neked kell kiperkálni, mivel a router a tiéd lesz. Gondolom a haverokon nem akarsz keresni, meg egyenlően osztoztok a sávszélen... Hmm. Ötlet. Nem tudsz egy lassabb csomagra váltani?
  • pasquale
    #5
    mért?
    hát vegy magának egy routert, kap pénzt a szétosztásért, egy idő után behozza az árátésutána nyereséges a dolog..
  • Szeszmester
    #6
    ??

    Hogy hozná be az árát? Havidíj 13e. Haveroktól fejenként 7000-t kér (ami nem lehetséges, mivel nem hülyék, ő meg nem a haerjain akar keresni), akkor is csak havi 1000 a nyereség.
  • NeoMaN
    #7
    sávszél sosem elég, nemhogy eladjam
    :PPP