469
Online Sims szerü mmorpg!!!
  • ricsimaster
    #1
    Ki mit tud a játékról??????
    Én annyit hiv weblap:http://www.secondlife.com
    Egy mmorpg, simsszerü online
  • ColdFire
    #2
    bla bla bla...
  • dunga
    #3
    Miért kell 20+ kérdőjelet tenni egy kérdés után?
  • NEOreg3
    #4
    "Second Life"

    nah eddig érdekelt ez a game:)
  • magus
    #5
    has absolutely no life
  • Shadow_THH
    #6
    én tudok, tele van 'érdekes' emberekkel
  • haxoror
    #7
    nem, az a WoW
  • Shadow_THH
    #8
    thread over azt hiszem
  • Thanatos
    #9
    szvsz jólhiszed :DDD
  • tomo
    #10
    miert nem probalod ki?
  • Lacc
    #11
    Azt hiszem ez a videó mindent elmond a játékról.
  • Thanatos
    #12
    rotfl :DDD
  • Tower Guard
    #13
    Loool ekkora baromságot
  • tomo
    #14
    erdekes cucc egyebkent, eleg sok helyutt aruljak a second life termekeket.
    egyesek ugy tunik penzt is tudnak belole csinalni.
  • Shadow_THH
    #15
    akartam még keresni videóka de még nekem is túl sok volt szal érjétek be Laccéval
  • ricsimaster
    #16
    Ebből pénztxD
  • ricsimaster
    #17
    Off:Hogy lehet berakni bannert????????????xD
  • ricsimaster
    #18
    LoL már 18 hozzászólás
  • tomo
    #19
    hat hivatalos arfolyama van a linden dollarnak. L$ .
    es a jatekban letre lehet hozni dolgokat ( ruhaktol az alkatreszeken at a hazakig barmit ) ezeket programozni ( scriptelni )is lehet.
    es vegso soron kereskedni vele.

    nezz szet a weboldalukon ott van jopar kategoria, es cucc.

    nyilvan abbol jon a penz, ha valaki olyat keszit , amit a tobbi nem tud de szeretne birtokolni.
  • tomo
    #20
    2005 ben 3.5 M US$ volt a jatek forgalma.
  • tomo
    #21
    szerintem az otlet egyebkent zsenialis. mar ami azt illeti, hogy a jatekosok szabadon keszithetnek barmit a jatekba.
  • ricsimaster
    #22
    700misi lóvé ebböl hát ez lolxD
  • sajoati
    #23
    semmi különös, az SL csak simán az RL jövője, az augmented reality megvalósulásának legnagyobb esélyese, de inkább ne foglalkozzatok ezzel, szerintem jó a WoW, menjetek azt nyúzni.

    (egy architectnek épp most fogok a megbízóm jóvoltából L$250.000-et fizetni, hogy egy ari kis szigetet megtervezzen, de mi csak őrültek vagyunk a második életünkkel. ;) )
  • sajoati
    #24
    nyilván a Reuters is hülye, hogy külön SL hírcsatornája van, meg az IBM is, amiért 230 dolgozót folglakoztat az SL-ben, meg a Wells Fargo is, meg a... á, hagyjuk. :-)
  • Shadow_THH
    #25
    neked milyen farkasod van
  • sajoati
    #26
    szerinted a web 1.0 mivel volt tele? ugyanígy csak 2dben meg pixeles mpegekkel.

    szégyen, hogy webet designolsz és nem ismered fel a következő lépcsőfokot... de hagyjuk, felőlem ez a topik mehet a süllyesztőbe is. :((

    (ha kész lesz egyébként a szigetünk, és még van ez a topik, azért csak belinkelem ide; secondlife://szépsziget)
  • Calver
    #27
    szerintem te kicsit sok Shadowrun regényt olvastál. miért, mi a következő lépcsőfok? bedugod a halántékodba a hálókábelt és mész "netezni"?
  • sajoati
    #28
    az augmented reality az rl + sl együtt létezése. wireless kapcsolattal, retinára vetített sl, pl. egy üres bolt, ahol áruk nem kellenek, hiszen az sl-ből elét tudják pakolni a kínálatot, tudsz böngészni, stb.

    ezt most is meg tudod tenni egyébként, csak még nem tudod tapintani a dolgokat, illetve monitort kell bambulni.

    de tudsz vásárolni, úgy, hogy 3d-ben van minden.

    de ezt nálam sokkal jobban, sokkal hosszabban fejtegetik esszékben a net jövőjével foglalkozók, szerintem érdemes utánanézni.

    és még ha röhögünk is az egészen, ha más nem, egy ingyenes acc-t indítani. jövőben még jól jöhet.

    (ja, egyébként pl. moziba is mehetsz benne, hogy emberközelibb dolgot említsek, egyik haverom most nézte meg a Tokyo akármit vmi fast and furious pedig tán nem is olyan régi film az.)
  • tomo
    #29
    @sajoati
    aruld mar el:a cuccokat ruhak ekszerek stb elkeszitheti egy egyszeru basic accounttal rendelkezo is?

    egyebkent rendkivul addiktiv ez a "jatek"

    ja es szamomra nem vilagos, a basic account vegtelen ingyenes probaidot jelent?
  • sajoati
    #30
    igen, lehet. folded nem lehet, azt csak berelhetsz, es nem kapsz fizut.

    (a fizu egyebkent a prem acc. havi dij felet fedezi..)

    ruhakat tudsz csinalni, de ott eleg nagy a verseny.

    erdemesebb animokkal, szkriptelessel foglalkozni.
  • sajoati
    #31
    es batoritalak, hogy fedezd fel, sok cegrol tudok (na nem magyarrol), akik ramozdultak, vizsgaljak milyen lehetosegek vannak benne, stb.

    ruhakat kesziteni a secondlife.com-rol (vagy egyeb helyekrol) letoltott template-ek alapjan lehet, Photoshoppolás az egész, meg az alpha channellel kell tudni bánni a fényvisszaverődés miatt.

    ez azért nem megy olyan sokaknak, meg a flexi göncök pláne, szóval sokaknak megéri a heti fizuból vagy pár +USD becsöpögtetéséből szép göncöket akasztani valahonnan.

    ja, nem voltam vilagos: a basic account ingyenes, addig viszed, amig akarod.
  • tomo
    #32
    ahá szóval a templatek a kulcs, na megkeresem őket.

    azt neztem hogy a scripteles egyfajta c nyelven megy. bar nem vagyok programozo, de valszeg abba is bele lehet tanulni.

    ( ez a fizetes dolog amit irtal nem teljesen vilagos, a FAQ ban sem tertek ki ra , szoval azt irtad nem kaphat fizetest a basic accountos , ez a jatekban folytatott munkakra vonatkozik, vagy a jatekbol nem lehet valodi dollart kivenni ( nem mint ha ebbeol akarnek megelni , egyelore :) ))
  • sajoati
    #33
    a premiere accountosok kapnak heti L$400 fizetest.

    a basic accountosok nem. de kereshetnek munkat, vagy hat ugye gyarthatnak cuccokat, amiket arusithatnak.

    mondjuk bekerulni nagyobb aruhazakba nem konnyu (sajat aruhazat letrehozni hulyeseg egy szimpla designernek), de mindenfele nice marketinggel azert el lehet indulni szerintem.
  • sajoati
    #34
    egy Bewitched designos nagyestélyi kb. L$700 szóval ezt a meggazdagodás dolgot ne vesd el, légy a legjobb és ennyi az egész ;)
  • tomo
    #35
    szepsziget keszen van mar?
  • sajoati
    #36
    nem, most Lindenek benaznak kaptak egy rakat bejelentest.

    ehelyett atmentem blogzoba:

    http://secondlife.blog.hu

    prospero alneven :)
  • tomo
    #37
    kosz a tippet bookmarkoltam a blogot.
    tok jopofa ez a "jatek"
    de sajnos iszonyuan addiktiv ;(
  • Addam
    #38
    Mi most próbálgattuk aszonnyal :)
    Ha valakinek van kedve, holnap (azaz ma) játszhatnánk valamikor, persze csak ha nem zavaró, hogy full bénák vagyunk :)
    Esetleg ha van valami hely, ahol több magyar van, oda is szívessen elugranánk :)
  • dadas9999
    #39
    regeltem egy free basic accountot, de nem tudok csatlakozni.
    tudna valaki segíteni mi lehet?

    ezt írja ki:
    unable to connect. login packet never received by login server. please try again in a few minutes.
  • sajoati
    #40
    szia, tűzfal, egyéb forgalomszűrő, stb.

    igazából a secondlife.exe nem éri el a szervert...