39
A MATLAB és Simulink, matematikai számításokra, különböző modellezésekre használható alkalmazások
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    A MATLAB egy matematikai számítási célokra és szimulációra használható alkalmazás.
    Leginkább a Maple programra hasonlít.
    Én jelenleg még a help és a demók példáit nézegetem.
    Érdekelne minden észrevétel, tipp, ötlet, probléma a program használatával kapcsolatban, szóval aki bütyköl vele, itt eszmecserét folytathat róla.

    1-2 link: Hivatalos oldal www.mathworks.com, Bevezetés a MATLAB-ba.pdf, MATLAB alapok, MATLAB könyv

  • ColdFire
    #2
    hogy én mennyire utállom a matekot....
  • ivjoe
    #3
    Hátez rendkívül hasznos hsz volt, köszönjük.
  • ColdFire
    #4
    nm, sokat gondolkoztam rajta:)))
  • ColdFire
    #5
    loál
    We're sorry. Trial software is not available for student use.
  • ivjoe
    #6
    Én is most szándékozok közelebbről megismerkedni vele.

    Viszont ajánlanék még pár matematikai alkalmazást:
    - Equation Grapher v3.2
    - Derive v6.1 (magyar)
    - Euler 3D v2.1.1 (magyar)
    - Euklides v2.4 (magyar)
  • ivjoe
    #7
    Igen loál, tudja, hogy nem tudnál semmit kezdeni vele. :C
  • Kabuto0
    #8
    maple programot használom,bennevan a sugoban hogy mit hogy kel...nemhiába jo mindig a metek házim whehehhe ....
  • Kabuto0
    #9
    szerintem a maple a legjobb... :=)
  • blackgamer
    #10
    köszi, gépemen vannak ezek a progik is csak keveset foglalkoztam velük
  • PíszLávJuniti
    #11
    Nem rossz, de nem szerettem igazán sose :)
  • xDJCx
    #12
    Nem érdemes összehasonlítani a Matlabot a Maple-vel vagy a Mathematicával. A Matlab elsősorban numerikus számításokra lett kitalálva. Pl. a jelfeldolgozás, szabályozástechnika, mérési adat feldogozás terén elég elterjedten használják, ahol nagymennyiségű numerikus adatot kell feldogozni, elsősorban vektoros, mátrixos formában. A másik két matematikai program pedig a szimbolikus algebrára van kihegyezve.
  • xDJCx
    #13
    Itt pedig a wikipedias szócikk, sajnos a magyaron még nincs neki:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Matlab
  • davos80
    #14
    Lenne egy beadandó számtekből,matlab,fingom nincs hogyan kell,de ha valaki
    leírná a programsort,segítene,talán meg is érteném,a feladat:

    "Készítsen MATLAB függvényt, mely input argumentumként egy pozitív egész N számot vár. Ha N összetett szám, akkor a függvény kimenete egy vektor, mely tartalmazza N összes osztóját, valamint ellenőrzi, hogy N kivételével az osztók összege egyenlő-e N-nel (pl.: 1+2+3 = 6). Ha ez teljesül, akkor egy üzenetet ír ki ennek megfelelően. Ha N prímszám, akkor a függvény -1-et ad vissza, valamint kiírja, hogy a szám prím."

    Ez szerintem max pár sor.
    Nagyon nagy segítség lenne,ha valaki segítene.
    THX
  • davos80
    #15
    vki?
  • szemlits
    #16
    'Napot!

    Van egy olyan problémám, hogy kaptam egy táblázatot. Amiben van néhány adat és ebből kihoznak egy pontszámot. Nomost azt nem tudom, hogy hozzák ki.
    Meg tud a progi oldani ilyen feladatot?
    Igencsak jól jönne...
  • Sneki88
    #17
    Hello!!
    A problémám a következő: Megírtam egy viszonylag bonyorult kis dolgot. Van benne menü, jo sok fv. hívogatja egymast, rajzolgat. Arra lenne szükségem, hogy vmilyen külön file t kellene ebböl gyártani, amit elindítva az működik (vagy önállóan vagy a Matlabbal), lényeg, hogy csak az látszódjon, ami szükséges, ill. ne lehessen módosítani az m.file okat, ne lehessen megnézni a változók értékét. Nem tudom képes e erre a Matlab.
    Előre is köszi
  • Zolsand
    #18
    Sziasztok!
    Képfeldolgozásba szeretnék jobban belemászni és meg is találtam a lehetőséget a matlab segitségével mégpedig a helpben az image processing segitségével ahol mindent szépen leir, csak az a gond hogy nem nagyon megy az angolt. Az érdekelne hogy létezik-e matlab helpjére magyarositás, konkrétan a 7.1es sp 3 masát használom. Előre is köszi
  • Szbalassa
    #19
    Tisztelt "Matlab-tudósok"!
    Főiskolai hallgató vagyok, és kaptunk egy feladatot, hogy írjunk leírást egy WCDMA szimulációs programról. (3G UMTS)
    A file-okat megkaptuk, viszont még a tanáraim sem tudják lefuttatni.
    Szóval nincs kihez fordulnunk a problémánkkal.
    Annyi lenne a kérésem, hogy mondja meg valaki, hogyan is tudnánk elindítani a három szimulációból a másodikat és a harmadikat. (az elsőt sikerült leszimulálnunk.)
    Az elsőt sikerült elindítanunk a Matlab 2007b-verziójával, csak karakterkészletet kellett átállítani.
    link: http://szbalassa.extra.hu/UMTS.ZIP

    Előre is köszönöm minden segítőkész és hozzáértő kollégának, remélem együtt sikerül leküzedenünk a problémát.


    Köszönettel:
    Balázs
  • Bobber
    #20
    sziasztok a következő kérdésem lenne a matlab ismerőihez.
    Tudom sokmidnenre képes a progi, de pl zajmodelezéseket tudok e benne csinálni, ha igen akkro hol tudok ennek utánaolvasni?
    segítségeteket előre is köszönve Bobber
  • Orionk
    #21
    SZiasztok!

    Olyan valakit keresek, aki segítene nekem megírni egy matlab programot, természetesen megbeszélt összegért. Miután elkészítette el is magyarázná, hogy mit csinál a program.

    Előre is thx.,
    Üdv.,
  • Orionk
    #22
    Nincs senki? :((
  • Orionk
    #23
    Senki nem tanult matlab-ot?
  • xDJCx
    #24
    Próbáld meg az Index fórumain, hátha.
    Én például tanultam, csak régen, és azóta nem használom.
  • xDJCx
    #25
    Vagy a www.prog.hu is esélyes.
  • Orionk
    #26
    Esetleg van már valaki, aki tudna nekem segíteni megirni egy programot matlabban. Természetesen nem ingyen
  • xlaller
    #27
    Sziasztok !

    Ha még aktuális, vagy bárkit érdekel, akkor én talán tudok segíteni a MatLab-os témában.

    Sziasztok, [email protected]
  • ZilogR
    #28
    Üdv! Újfent előkerült régi problémám és fejlövésem: DOS-os kis palmtopon szeretném kipróbálni a MATLAB-ot és kellene teszteléshez DOS verziót birtokló ember, akit szintúgy érdekel, h egy 4.7MHz-en futó CGA masina (HP200LX) mit tud... Valakinek efféle elhivatottsága? Privátban keressen meg, aki ebben tud segíteni! Előre is thnx! (Derive-osok is keressenek bátran!!! :) )
  • StellDJ
    #29
    Hello!

    Van 3 egyszerű feladat amit meg kellene csinálni. Sajnos azonban nekem csak 3 gyakorlatom volt, de csak egyszer használtuk a Matlabot és nem nagyon tudom hogyan kellene megoldani. Valaki tudna segíteni. Ha valakinek lenne kedve a [email protected] -ra küldjön egy e-mailt.
  • Romel
    #30
    Hali!

    Elég halott a topic, de azért megkérdezem. Fourier transzformációval kapcsolatban lenne néhány kérésem (ciklussal szeretnék kirajzolni 2 négyszögjelet minél részletesebben - ehhez kellene egy jól megszerkesztett ciklus). Remélem akad itt SG-n néhány pro MATLAB-os. Előre is köszi annak, akit érdekel a dolog. :)
  • xDJCx
    #31
    Érdemes lenne konkrétabban leírni a problémát.
  • Romel
    #32
    Szia! Ment a privi.
  • qetuol
    #33
    hali!!

    segítségre lenne szükségem:

    hogyan kell matlabban differenciálegyenletrendszereket megoldani?
  • szatocs
    #34
    Sziasztok!

    Simulinkben hogyan tudom azt elérni, hogy beállítom mondjuk a 4 nyilat irányításra, és amikor lenyomom, akkor a neki megfelelő jel továbbítódik?

    Köszi előre is!
  • rooller
    #35
    Sziasztok!

    Tud valaki Simulink -ről magyar-nyelvű okosítást küldeni?

    Üdv.
  • Hecker007
    #36
    Üdv, hogy lehet működésre bírni a 7.1-es verziót Win7 alatt úgy hogy nem klasszikus win felület használok?
  • Miraculous
    #37
    Vállalok Matlab – Simulink – Octave – SciLab környezetben elemzői, programozói, szimulációs és modellezős megbízásokat. Mérnöki végzettséggel és több éves gyakorlattal rendelkezem a témában.

    Elérhetőségeim:

    http://gerzsonenergy.hu/
    http://tozsdeelemzes.hu/
  • qetuol
    #38
    2014b valaki?
  • kjhun
    #39
    Még, nincs scene. Elvileg, már kint van fájlmegosztó oldalakra feltöltve és egyelőre még crack nélkül.