41
  • SZEG007
    #1
    kéne pár nagy felbontásu kép is mert eszméletlen gyönyörüek ezek a gigantikus viznyelök
  • Frosty01
    #2
    ebbe ugrani fejest.. :O
  • The Garrett
    #3
    vagy base jump :o mokas lenne
  • Su0my
    #4
    nekem nem tetszenek...:) de ettől függetlenül lenyűgöző, hogy ilyen dolgok eddig képesek voltak rejtve maradni:)
  • juzosch
    #5
    És még hány ilyen dolog létezhet ott anélkül, hogy tudnánk róla. India, Kína és a környéke szinte teljesen ismeretlen a nyugati világ számára, pedig a népesség harmada ott él. És információ alig szivárog ki onnan.
  • Zedas
    #6
    Ilyen képeket találtam, súlyosak...

    Képek 1
    Képek 2
    Kép 3
  • pezo77
    #7
    Akkor azt áruljátok el: ezekre miért nem terelődött a figyelem a különböző hadi hatalmak kémműhold és a googlemap képei alapján???
  • Turmoil
    #8
    Mert még nincs bennük rakétasiló...
  • lee56
    #9
    a kis szégyenlős ázsiaiak
  • metaljesus
    #10
    szerintem egyszerűen azért mert itt talán több millió négyzetkilométeres lakatlan (vagy nagyon ritkán lakott) területekről beszélünk. ennyiből azért még akkor is nehéz hasznos és pontos infókat gyűjteni ha tudják hogy mit keresnek.
  • grebber
    #11
    Ennek a mélyén vannak a sárkányok tojásai amik bármikor kikelhetnek veszélyeztetve az emberi fajt!
  • AarPoe
    #12
    Ha jól értelmezem, akkor ha mondjuk az Aggteleki Baradla-Barlang beomlana, valami ilyesmi maradna utána...vagy nem?
  • Lokids
    #13
    Szerintem az Aggteleki méretei nem vetekednek ezzel...
  • VRSDM
    #14
    ez valami hiresneves bázisugró hely is:)
  • GABOR16
    #15
    Igeeen, az ezer évvel ezelött élt kínaiak használták , csak azóta elfelejtették, mint sok régi uralkodójuk temetkezési helyét...
  • sudyke
    #16
    Ok sem nagyon tudjak eldonteni, hogy van ut vagy nincs ut:
    "többnyire a lakott területektől távol esnek, ahol nincsenek utak"
    "egyre több út épül a tiankengekhez"
    Es a felso kep jobb oldalan mi az a kanyar?
    ...biztos sipalya :)
    Egyebkent tenyleg gyonyoruek!!!
  • Epikurosz
    #17
    Amikor Verne Gyula megírta az "Utazás a Föld középpontja felé" c. regényét, ilyen lejáratot képzelhetett el. Érdekes az emberi képzelőerő, és az azt néha felülmúló valóság. Verne Gyula soha nem hagyta el Franciaországot.
  • Epikurosz
    #18
    Még több kép...
  • shusaku
    #19
    Szélességi, hosszúsági koordinátákat tud valaki? Megnéznék egy párat google earth-szel.
  • Epikurosz
    #20
    jó ötlet
  • GABOR16
    #21
    Szerintem arról a részről, nincsenek nagyfelbontású felvételek
  • Epikurosz
    #22
    Közeledünk:
    "Today we’ll bring you to southwest Guangxi, specifically, two relatively less traveled places called Baise and Chongzuo. Bordering Vietnam on the south, Baise and Chongzuo enjoy a warm monsoon climate, making them pleasant travel destinations in winter.
    My first destination is Dashiwei Tiankeng at Leye County of Baise.
    This is where I’m at right now. And to get to the best vista point of Dashiwei Tiankeng, You need to walk about 5000 steps up and down across the mountains to this spot!
    Dashiwei Tiankeng is a newly-developed travel hotspot located at the northwest corner of Baise. Tiankeng, meaning “sky pit” in Chinese, refers to the large vertical-sided enclosed valley formulated over millions of years through the special geological movement.
    Hey, check it out, a condor! Well, not a real one but a rock condor. See, the head, the wing, nature is really the greatest artist!
    To be defined as a Tiankeng, the depth and diameter of the cave should exceed 100 meters."
    http://english.sina.com/life/p/1/2006/0601/78058.html
  • Epikurosz
    #23
    Guangcsi tartomány:


    Béz és Csongzsuo megyék:


    Hát itt vannak a lejáratok a Föld fenekére, a pokolba, hetedhét országon is túl, ahol a kis kínai kurtafarkú malac túr. :-))
  • rigidus
    #24
    http://www.traveljournals.net/explore/china/map/p6081900/tiankeng_linchang.html
  • Epikurosz
    #25
    Pontosabban:
    Guangcsi Zsuang Autonóm Tartomány
    (Guangxi Zhuang Autonomous Region)
  • Epikurosz
    #26
    Megvan az egyik:
    N: 28°30'38"
    E: 118°11'38"
  • jasszka
    #27
    Kösz, de én ebból nem jöttem rá, hogy melyik folt tiankeng.
  • Epikurosz
    #28
    A megadott koordinátán egy bölcsőde van, bocs. Esetleg a tőle balra fent látható kék folt lehet az egyik kürtő.
  • Epikurosz
    #29
    Különben minek erőlködsz a Google Earth-el?
    Inkább nézd meg a videót itt.
  • kovadam87
    #30
    Hát igen a földünk még mindig annyi titkot rejt legalább mint az egész világegyetem és az űr :) Annyi mindent nem látunk meg itt akkor nem értem miért keresgélünk máshol ... no mind1 is :) Szívesen megnézném h milyen lehet ez a képződmény :) Kína rulez
  • menyus001
    #31
    Szó sincs róla kedves AarPoe barátom:)
    itt nem omlott be semmi, csak a víz kimarta a hegyet, "csak" ennyi az egész:)
    a jelenség általános: a víz oldja a mészkövet, de ekkora méretekben, ekkora tölcsért még nem láttak:) durvicsek!
  • Nethyrrea
    #32
    "A barlangok beomlása után több százezer"

    izé.....
  • Epikurosz
    #33
    A kettő nem zárja ki egymást.
  • echo
    #34
    Ha jól értem kell egy barlang ami bomlik. Ez magyarul egy repedés lefelé. Aztán kell a lenti barlangban egy folyó, hogy elvigye a folyamatosan beomló törmeléket, hogy ne temetődjön be. Ha ez megvan akkor már csak ezer év kell, hogy megfelelő méretűre hízzon a lyuk. Az is egyértelműnek tűnik, hogy max olyan mély lehet a víznyelő amilyen mélyen van a lenti barlang ahova a repedés vezet, ezért kell egy jó nagy hegy is :)
  • Epikurosz
    #35
    Nem kell semmilyen barlang, csak egy folyó, amely beássa magát a hegyek gyomrába, kialakítja a földalatti járatokat (barlangokat), amelyek helyenként bomlanak. Itt lesz a tiankeng.
  • NorbyI
    #36
    Nem ezer év hanme több százezer évről beszélünk, az erózió nem két nap alatt játszódik le.

    Jah és Jules Verne és nem Verne Gyula ezt jó lenne észben tartani.
  • Epikurosz
    #37
    "Jah és Jules Verne és nem Verne Gyula ezt jó lenne észben tartani"

    Miért, mert te mondod? Egyáltalán ki vagy te? Ha vagy valaki egyáltalán. Vagy vagy-e te egyáltalán?
  • Epikurosz
    #38
    Kezd felhígulni az SG közönsége. (!) A másik topikban egy Rák-fiú szól be nekem, itt meg egy Szűz-fiú. Ehh.
  • marcio mela
    #39
    A Discovery vagy a National Geographic bemutatott ilyen barlangot ahol ejtőernyős ugrást szoknak csinálni de az azt hiszem mexikóban van.
  • uniu
    #40
    En nem szoltam be Epi, csak meglepodtem! :) take it easy! (ha mar szted Amerikat:))