50
Magyarul Méreg, Pókember ellenfele
  • Beast Machine
    #1
    Venom.

    Sokan csak "Méreg"-ként ismerjük, méghozzá a régi Pókember képregényekből. Venom egy idegen szimbióta, akit Pókember hozott magával az űrből, majd egyesült vele - így jött létre a híres Fekete Pókember (vagy Fekete Pókruha). Az új Pókruha azonban - mint azt Mr. Parker eleinte hitte - nem egy felszívódó, majd szükség esetén előtűnő szerves öltözék, hanem egy (emberi szemmel nézve) gonosz, szadista lény, akitől Pókember csak nagyon nehezen (egy templomban, a harangok kongásának segítségével - Venom ugyanis nagyon érzékeny az erős hangokra) tudott megszabadulni. De az események nem ilyen egyszerűek: a szimbióta ugyan levált Peterről, de rögtön talált magának egy új gazdatestet: Eddie Brockot. Miután Eddie és a szimbióta egyesültek (ez esetben mélyebb szinten, testileg, lelkileg egyaránt - ez magyarázza, hogy Eddie illetve a szimbióta is többes szám egyes személyben beszél Venomról), egy majdnem megállíthatatlan szörny jön létre - Venom.


    Venomról készült egy önálló képregény is, mely bemutatja, hogy Venom (a maga nyakatekert, és önbíráskodó módján) is ugyanazt csinálja, mint Pókarc: védi az ártatlanokat. Persze a két fél azt gondolja a másikról, hogy követhetetlen logikája van, de további részletekért kéretik ellátogatni a HálóZsák nevű képregény-szájtra, hol mindenki szép, ékes magyarsággal követheti nyomon Venom (és még RENGETEG más képregényhős) belső gondolatvilágát, kalandjait. Mindenkinek csak ajánlani tudom, ne hagyjátok ki!!!
  • Frosty01
    #2
    fú én ezt soha nem tudtam :O
    jó pap holtig tanul
    régebben kis talicska koromban a pókembert mindig megnéztem hétvégén (rajzfilmet) a retek klubbon
  • Beast Machine
    #3
    Abban is szerepelt Venom, annyi különbséggel, hogy ott kb. annyi volt összes gondolata, hogy "Kinyírok mindenkit, de főleg téged, Pókember, muhahahahhaaaaa..."
  • fifi
    #4
    áhhh azt hittem a zenekar mert az jó...

    de ez nem...
  • Beast Machine
    #5
    Hidd el, jó ez is:)
  • Atti12
    #6
    egyik kedvenc képregényhősöm :P
  • Beast Machine
    #7
    Nekem is, csak az emberek folyton félreértik...
  • Frosty01
    #8
    hát egy ilyen arcot nem nehéz "félreérteni" :DD
  • cenobite
    #9
    Mikor a címet megláttam, azt hittem, hogy az ősrégi Black-Metal bandáról van szó. Majdnem...
  • Beast Machine
    #10
    az első füzetben, amikor visszaadja a csajnak a táskáját, azért mosolyog:)!!!

  • Frosty01
    #11
    lol ez olyan, mint gollam
  • Beast Machine
    #12
    Azért a kettőt nem illik összekeverni. Gollamban teljesen elkülönül a két személyiség, míg Venom Eddie Brock és a szimbióta személyiségégnek furcsa fúziójából jött létre. Eddie is "a másikam"ról beszél...
  • Frosty01
    #13
    nem lehet a képregényt "egyben" (mint egy füzetet) letölteni??
    csak mert idegesítő hogy várni kell a képekre, meg hogy eggyesével nézegetni.. monitoron.. wáá
  • Beast Machine
    #14
    Azon az oldalon, ahol egy adott füzet lapjait mutatják, a borító fölött van egy letöltés nevű gomb. Arra rákattintasz, majd Mentés másként parancs... Sajna máshogy nem lehet, én is sajnálom...:(

    Egyébként írtad, hogy "én ezt soha nem tudtam :O".
    Mit nem tudtál? Hogy Venom létezik, vagy hogy saját képregénysorozata van?
  • Dying Soul
    #15
    Én is azt hittem. :)
    De beleásom ebbe magam ettől függetlenül.
  • Frosty01
    #16
    hogy saját képregénysorozata van :D
  • Frosty01
    #17
    meg azt sem nagyon hogy ez ártatlanokat ment xD
  • Beast Machine
    #18
    Közvetlenül én sem gondoltam, de voltak elméleteim, mint például (nem tudom mennyir eismered) a Transformersben a Decepticonok (a gonoszok, magyarul Álcák). Sok filózás után rájöttem, hogy végülis ők is békességet akarnak, meg egyesített univerzumot, csak annyira különbözik a világnézetük, véleményük a dolgok menetéről, illetve a módszerekről, hogy a két fél egymást először csak kis ellenzéknek, majd bajkeverőknek, végül pedig komoly akadályként kezelte - végülis emiatt lettek ellenségek az Autobotok, és a Decepticonok. A baj, hogy ezt a tény lassan mindenki elfelejti, de persze Optimus Fővezér és Megatron soha nem hagyja feledésbe merülni a tényeket...


    Nna, mekkorát offoltam, de jólesett:) De végülis így tudtam jól megértetni Pókarc és Venom viszonyát...
  • Police88
    #19
    hát az emberek is békét akarnak úgy h kinyírják az ellenfelüket és akkor békében élhetnek...
  • Beast Machine
    #20
    De nem rögtön a amásik likvidálására esküsznek fel: létezik diplomácia is. Bár sajna nem mindig működik:(
  • Police88
    #21
    am köszi az infót kisebb koromban olvasgattam képregényeket és nem értettem h ez a fekete pókember h került képbe mert egyszer jó volt egyszer meg ellenfél mostmá' értem...
  • Shiwo
    #22
    "Sokan csak "Méreg"-ként ismerjük, méghozzá a régi Pókember képregényekből."



    képregénybe Venom volt a neve..Méreg max az újfajta gagyi mesefordításokban lehet (ahol Rozsomákból Farkast kreáltak...)
  • Jano
    #23
    "Pókember hozott magával az űrből, majd egyesült vele"

    Pontosabban nem ő hozta, hanem egy űrhajó, ami visszatérésekor lezuhant, és Pókembert a legénység mentése közben 'támadta meg' a szimbióta, ha jól emlékszem.
  • Shiwo
    #24
    a mesébe igen... eredetileg képregényben a Titkos Háborúban szerezte
  • Jano
    #25
    Jaaa. :-O htx
  • Beast Machine
    #26
    Pedig én mintha egy képregényben is Méregként olvastam volna ról, na mind1, lehet, h rosszul emlékeztem, thx
  • Shiwo
    #27
    említi, hogy Kígyómarást jelent, de amúgy Venom
  • Paddy
    #28
    A szimbiótát Pókember kreálta a Titkos háborúban egy gépen amiről azthitte,hogy ruhát lehet vele készíteni:)Tévedésének akkor nem tulajdonított jelentőséget,bár Reed Richards már ott jelezte,hogy egyszer megvizsgálná a ruhát.Mikor Pókembert megszabdította a szimbiótától, a lényt bezárta Reed egy hengerbe, ahonnan egy kissebb "robot?" segítségével szabdult ki később, hogy megkeresse Pókembert.Ez utóbbi dolog egy német kiadású Pókemberben volt benne mint Prológus.Innentől pedig a sztori adott volt:vissza Pókemberhez-és át Brockra.
  • blackmetal
    #29
    bazeg hány évesek vagytok? :D
  • artschiatwork
    #30
    tudod, hogy ez mekkora rajongásnak örvend szerte a világon?
  • Shiwo
    #31
    én speciel 24, és képregényeken "nöttem" fel :)
  • PJack
    #32
    dejó topic... -.-
  • Beast Machine
    #33
    Kicsit idősebb, és nyitottabb az ilyen dolgokra. Ráadásul te még csak pajzán kis gondolat voltál, amikor ezeken igultunk:)
  • Paddy
    #34
    Naná!Én is 24 éves vagyok.Még tartott a komcsi rendszer amikor már az első Pókembereken rajtafüggőztem.:))
  • Beast Machine
    #35
    Már a komcsi rendszer idején is lehetett itthon olvasni a "Nagy Gonosz Kapitalista Nyugat" kreálmányait? Vagy esetleg svarcimport, hm?:D
  • macselek #36
    JJáááj őt birom:D
  • Shiwo
    #37
    asszem a rendszerváltás környékétől lehetett venni.. bár mintha már elötte is lett volna bobo, góliát meg hasonlók...
  • Beast Machine
    #38
    A Bobo meg a Góliát nem francia termék?
  • Shiwo
    #39
    mittomén.. de a franciák nem voltak "kapitalisták" ? :)

    amúgy Lvileg '89 májusában jelent meg az első pókica.. legalábbis a 20. szám '91 januárjában jelent meg, szval ha visszaszámolunk 19 hónapot..
    én Lvileg a 7. számtól gyüjtöttem 1 jódarabig, bár utólag az első 6ot is beszereztem annó..sajna ma már nincsenek meg, valakinek ellettek ajándékozva..
  • Paddy
    #40
    igen 89es évben jelent meg a Pókember első száma és akkor még tartott a rendszer.de ugyanebben az időben már beszivárogtak a német nyelvű Die Spinne-pókember albumok az országba.=)na meg a gespenster horror képregények stb stb stb...=)