319
VLC media player
  • saba30
    #1
    winlirc-et szeretnék használni ehhez a nagyszerű lejátszóhoz, rc támogatást találtam.
  • grebber
    #2
    Na aki használja ezt a VLC playert elárulhatná azt hogy lehet megoldani hogyha berakok egy új skint akkor maradjon is az új kinézet minden inditásnál???
    Mert mindig visszaáll alapra :(
  • Bagoly81
    #3
    vagy esetleg lenem töltött torrentes videokba hogylehet belenézni?
  • stp4trick
    #4
    meg ne háttérben -még 1x megnyitva a progit- nyiljon meg az újonnan indított klip

    istenítik, azt egy kalap kaki
  • eörgs
    #5
    u won a free internet
  • tomo
    #6
    allow only 1 running instance pipa a beallitasokban
    always on top pipa a beallitasokban

    skint nem tom, nem csicsazom sosem. amugy elmentetted a beallitast?

    torrentes letoltes alatt allo filet rahuzod a nyitott vlc ablakara
  • Dj Faustus #7
    "winlirc-et szeretnék használni ehhez a nagyszerű lejátszóhoz, rc támogatást találtam."
    Az alábbi fórumtopikokban nézz szét:
    [url=http://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=2152&highlight=winlirc]#1[/url]
    [url=http://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=6036&highlight=winlirc]#2[/url]
    [url=http://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=16310&highlight=winlirc]#3[/url]
    [url=http://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=23521&highlight=winlirc]#4[/url]
    Mint olvasható, nem igazán van support a WinLirc-hez - sajnos alternatívákat kell keresni.

    "vagy esetleg lenem töltött torrentes videokba hogylehet belenézni?"
    Mivel a torrent szétszeleteli az állományokat, nem mindig sikerülhet a videók lejátszása. A letöltés alatt álló ideiglenes file-t kell megnyitni a VLC-vel, és jó esetben megnyitja (nálam néha szokott működni).

    "meg ne háttérben -még 1x megnyitva a progit- nyiljon meg az újonnan indított klip"
    Beállítások/Beállítások menüpont/A jobb alsó sarokban Haladó beállítások négyzet legyen bepipálva/A bal oldali listából Advanced/Jobb oldalon CSak egy futó példány engedélyezése legyen beikszelve.

    "Na aki használja ezt a VLC playert elárulhatná azt hogy lehet megoldani hogyha berakok egy új skint akkor maradjon is az új kinézet minden inditásnál???"
    Nos ELVILEG a következőképpen menne:
    1. Letöltöd az alábbi oldalról a neked tetsző felületet.
    2. Bemásolod a (Windows esetén) C:\Program Files\VideoLAN\VLC\skins könyvtárba.
    3. Beállítások/Beállítások menüpont/A jobb alsó sarokban Haladó beállítások négyzet legyen bepipálva/A bal oldali listából Interfaces/Main interfaces-nél: Felületmodul: Sminkelhető felület; a Jobb oldali listában a Interfaces/Main interfaces/Sminkek-nél a Skin to use-nál megadod az előbb bemásolt vlt file elérhetőségét.
  • saba30
    #8
    Igazándiból pont ezeket a topicocat már nézegettem, de maga a configolás nem megy, remote control-ra. Sok lejátszót eddig nem néztem, de eddig csak a BSplayernél állógatható be számomra egyszerűen a távirányító.

    Tehát a én probléma marad, távirányító VLC-re akármilyen megoldással nem kell feltétlenül lirc csak működjön.
  • stp4trick
    #9
    megtettem, ugyanúgy szar volt, nekem nem jött be, uninstall
  • grebber
    #10
    Ezt csináltam én is a skinel de ha kilépek és elinditom progit ugyanugy az alap skinnek jön be :(
  • Dj Faustus #11
    "megtettem, ugyanúgy szar volt, nekem nem jött be, uninstall"
    Furcsa, nálam a CSak 1 példányban való futás működik. Elmentetted a beállításokat? Kiléptél és újraindítottad a VLC-t? (mint általában minden ilyen dolog esetén)?
    Ha nem akkor a hiba nem a VLC-ben van.

  • stp4trick
    #12
    persze

    egyszerűen nem akart úgy működni, ahogy én akartam, vagy beállítottam, ha lejátszott éppen vmit, és mondjuk commanderből ráindítottam egy másik klipet, akkor simán megállt és nem mutatott semmit, vagy csak simán kifagyott
  • Dj Faustus #13
    "Ezt csináltam én is a skinel de ha kilépek és elinditom progit ugyanugy az alap skinnek jön be :("
    Régebbi verziókat emlékeim szerint még rá lehetett bírni normális skinváltásra, Ezen újabbat (0.8.5) sajnos nem sikerült, vagy a VLC lefagyása lett a vége.
    Ez utóbbi esetet az alábbi beállításokkal produkálta:
    1. Beállítások/Kezelőfelület váltása/Skins2
    2. Jobb klikk a lejástzón/Egyéb/Beállítások
    3. A jobb alsó sarokban Haladó beállítások négyzet legyen bepipálva/A bal oldali listából Interfaces/Main interfaces-nél: Felületmodul: Sminkelhető felület; illetve További felületi moduloknál a Sminkelhető felület legyen bepipálva.
    4. Ezek után beállítások mentése, VLC újraindítása.
    5. Ezek után "elvileg" sminkelhető felülettel kellene bejönni a VLC-nek - de sajnos nem ezt teszi, hanem lefagy.
    Orvosság: a C:\Documents and Settings\*********\Application Data\vlc könyvtárban levő vlcrc állományt töröld.
  • ProGabe #14
    nekem is lenne egy kérdésem:mi a francért nem jeleníti meg a feliratot??be van pipálva,ki van választva,és semmi
  • Dj Faustus #15
    Beállítások -> Beállítások menüpont (A jobb alsó sarokban Haladó beállítások négyzet legyen bepipálva) -> Input/Codecs -> Other codecs -> Felíratok -> Felíratszöveg kódolása: ISO-8859-2
  • gyonax
    #16
    Megjelent egy tesztverzió ami már rendesen skinnelehető ha érdekel valakit:
    VLC
  • Doom 4
    #17
    hy miéet nincs hangja a VLC-nek ?
  • Dj Faustus #18
    Például el van némítva:

    Vagy nincs bekapcsolva a hang: Beállítások/Beállítások/Audio/Hang engedélyezése legyen bepipálva
    Vagy hibásan van beállítva a hangkimeneti modul: Beállítások/Beállítások/Audio/Output modules/Hangkimeneti modul ne legyen "Dummy audio output"-ra, vagy "File audio output"-ra állítva.
    Vagy el van némítva/le van véve a hangereje a hangkártyának.
    Vagy olyan hangkódekkel van betömörítve a film, amint a VLC nem ismer (no ez nem gyakori); vagy nincs is benne hang.
    Vagy ki van kapcsolva az erősítő, ki van húzva a hangdoboz/fülhallgató/fejhallgató csatlakozója.
  • Doom 4
    #19
    nekem nem magyar
  • berlinboy6329
    #20
    Ez a lejátszó fos.

    1.Hogíy lehet kikapcsolni a dátumot a bal alsó sarokban az idővel együtt?
    2.Mi a f.. nincs fewlirat hiába töltök be hozzá,csak akkor jelenik meg amikor akar.
  • Dj Faustus #21
    Ez a lejátszó fos.
    Mert nem tudod kezelni attól még nem az.

    "1.Hogíy lehet kikapcsolni a dátumot a bal alsó sarokban az idővel együtt?"
    Alapesetben (tehát alapbeállításokkal feltelepített lejátszóban) dátum nincs a bal alsó sarokban. Az idő pedig a lejátszóablak - tehát nem a film - bal alsó sarkában van, de az minden lejátszónál van valamilyen formában.

    Amit te tapasztalhatsz, az a Time display sub filter.
    Kiiktatása: Beállítások/Beállítások/Video/Feliratok/OSD/Alkép szűrő modul - Time display sub filter előtt ne legyen pipa.
    Ez alapesetben ki van kapcsolva, tehát ezt valakinek be kellett kapcsolnia.

    "2.Mi a f.. nincs fewlirat hiába töltök be hozzá,csak akkor jelenik meg amikor akar."
    A felírat neve egyezzen a mozgókép nevével, másrészt Beállítások/Beállítások/Video/Feliratok/OSD/Felíratfájlok automatikus felismerése, harmadrészt régebbi lejátszóknál #15-ös hozzászólásomban jelzett megoldással ki lehetett iktatni az automatikus felismerésből fakadó problémát (amiről a Nézet/Üzenetek menüpontnál elérhető ablakban szerezhettél tudomást).
  • berlinboy6329
    #22
    ThX,jó minden.
  • Hrisskar
    #23
    hali!
    lenne egy problémám: Nálam nem tudja rendesen lejátszani a külső felírat fájlokat(pl hibák: magyar ékezetek rossz megjelenítése, vagy nem jeleníti meg őket egyszerűen). Szerintetek mi lehet a hiba?? előre is köszi a választ.
  • Dj Faustus #24
    #21:
    "2.Mi a f.. nincs fewlirat hiába töltök be hozzá,csak akkor jelenik meg amikor akar."
    A felírat neve egyezzen a mozgókép nevével, másrészt Beállítások/Beállítások/Video/Feliratok/OSD/Felíratfájlok automatikus felismerése, harmadrészt régebbi lejátszóknál #15-ös hozzászólásomban jelzett megoldással ki lehetett iktatni az automatikus felismerésből fakadó problémát (amiről a Nézet/Üzenetek menüpontnál elérhető ablakban szerezhettél tudomást).
  • Hrisskar
    #25
    köszi szépen =D
    de sajnos a leírt megoldások nem orvosolták a problémákat:P
  • urbijoe
    #26
    azt hol lehet beállitani hogy a felirat a fekete csikon legyen ,ne a képen mint a Bsplayer-nél?
  • Serpa
    #27
    az engem is érdekelne
    +
    ogg filet játszanék, de ha beletekerek, pl a közepébe, akkor a player a subot az elejétől kezdi párosítani a filmhez; sőt egybemosódik a sub eleje és közepe; egymáson lesznek.

    ez ellen mit tehetek?
  • PetruZ
    #28
    1. Settings - Video - Subtitles/OSD - Force subtitle position (a mínusz van lefelé, kísérletezni kell :) )

    2. Semmit, sajnos ogg/mkv esetén, beágyazott sub-nál ezt csinálja. Pár másodperc múlva úgyis kijavul. :)
  • PyRex
    #29
    Valaki VLC zseni segítsen nekem pls!

    Látom, hogy a VLC-vel is ki lehet tolni spdif-en a jelet mint PowerDVD-vel (és akkor az erősítő kódolná a hangot), de ha ezt bekapcsolom, akkor akad a hang, olyan mintha megakadna a lemez. Ha meg nincs bekapcsolva, akkor ugye ar erősítő sima szetereo jelként érzékeli az 5.1 hangot is.
  • PyRex
    #30
    senki??
  • Dj Faustus #31
    Milyen verziójú VLC?
    Ír ki valami hibaüzenetet a Nézet/Üzenetek menüpontnál előjövő ablak?

    Esetleg nézz körül a VLC fórumán:
    http://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=14441
  • PyRex
    #32
    audio output is too slow

    folyamatosan ezt írja.. őő de ez hogy lehet? lol
    Valaki azt mondta, hogy windows alatt nincs spdif támogatás
    legújabb verzió amúgy
  • Dj Faustus #33
    "Valaki azt mondta, hogy windows alatt nincs spdif támogatás"
    Hangkártyadriverben van.

    "audio output is too slow"
    Itt bár Ubuntu Linux alatt, de régebbi verzióra való visszaállást javasolják.

    Itt is hasonló a helyzet
  • PyRex
    #34
    Mármint úgy értem, hogy a VLC elvileg nem fog működni spdif beállítással win alatt no :)
  • Dj Faustus #35
    "Mármint úgy értem, hogy a VLC elvileg nem fog működni spdif beállítással win alatt no :)"
    Mint az előző oldalakon olvashatod, Ubuntu Linux alatt se - legalábbis a legfrissebb verzió: 0.8.6 esetén.
  • grebber
    #36
    Mikor csinálnak már olyan verziót ami nem döglik bele ha skint váltok?
  • moon21
    #37
    hello!
    hogy lehet itt a film közben pár másodpercet visszatekerni?? Ahogy a BSPlayerben a Bal, vagy Jobb nyíllal, vagy a Pont és Vessző billentyűkkel 10 másodpercet??
  • Dj Faustus #38
    Alapállapotban (ha nem állítod be másképpen a Beállítások/Beállítások/Kezelőfelület/Forróbillentyűk beállításai-nál):
    Nagyon rövid visszaugrás: Shift + Bal kurzorbillentyű
    Rövid visszaugrás: Alt + Bal kurzorbillentyű
    Közepes visszaugrás: Ctrl + Bal kurzorbillentyű
    Nagy visszaugrás: Alt + Ctrl + Bal kurzorbillentyű
  • moon21
    #39
    köszi a választ!!
  • moon21
    #40
    a fájlformátum-társításokat hol tudom beállítani?