48
  • feketeobeliszk
    #1
    Tiszta Angyalok és Démonok.
  • Flashy
    #2
    aranyos a kép ehhez a cikkhez, biztos egyik kémcsőben proton, másikban elektron, harmadikban antiproton van :D
  • darthwalk
    #3
    pontosan :)
  • GyuriX2572
    #4
    mindenki tudja, hogy a kékben val az elektron ;) ...
  • m4G1c
    #5
    éppen egyesíti őket a fickó
  • qtpman
    #6
    öö de mire jo ez az egész?
  • Darth Sith
    #7
    olcsóbb lesz tőle a kenyér...

    Hülye kérdés. Rengeteg dolognak most rögtön nem látjuk a hasznát, mégis kutatjuk. A történelem során így születtek meg a legnagyobb találmányok. A felfedezett dolgok értéktelennek tűntek, amíg valaki elő nem rukkolt egy ötlette, felhasználva a korábbi értéktelennek tűnő eredményeket és korszakalkotó felfedezéseket tett.
  • Dömper Ármánd
    #8
    Állítólag, Becquereltől kérdezték meg, miután felfedezte a rádioaktivitást, hogy mégis mire jó ez az egész? A legenda szerint Becquerel úr válasza a következő volt: Sajnos uraim, ez az egyetlen gyenge pontja az elméletemnek. Fogalamam sincs milyen gyakorlati haszna van ennek az egésznek.
  • plamex
    #9
    Ha jól tudom Faradaytől is megkérdezték a politikusok ugyanezt az elektromossággal kapcsolatban. A válasz valami ilyesmi volt. Ezt még nem tudom de egy nap önök adót fognak kivetni rá.
  • roliika
    #10
    Jól elvannak a skacok ezekkel a részecske legókkal. :DDD
  • TH448
    #11
    Valaki please világosítson fel. Azt elmondták kémia órán, hogy mi az, hogy anyag. Meg hogy minden anyagból áll. De mi a fene az az antianyag? Meg honnan? miért? :D
  • plamex
    #12
    http://www.enc.hu/1enciklopedia/fogalmi/fiz_atom/anyag_antianyag.htm
  • TH448
    #13
    Köszönöm, egy halovány lépéssel közelebb kerültem a lényeghez. :)

    Off:
    Szóval Data pozitron agya következtében ő egy antiegyéniség. :D
    /Off és sorry a komolytalanságért...
  • Epikurosz
    #14
    Ez szellemes.
  • takysoft
    #15
    Káoszelmélet: (nem pontos, de magyarázat). A világmindenség egyensúlyban van.
    A pozitív számok mellett ott vannak a negatívak. a kettő osszeagása kioltja magát, 0-ra..

    Hasonlóképp van ez az antianyaggal is. Egy pozitív szám átlagos környezetében nincsenek negatyv számok. nem ismerik őket.
    így az anyagok között sincsnek antianyagok. De a létezés egy másik pontja nem olyan anyagokból épül fel, mint ez, hanem az ellentettjéből.
    Az elektronok töltése például pozitív, ezeket hívják pozitronoknak.
    ha összeengedzs egy elektront és egy pozitront a két részecske kioltja egymást, és energia lesz belőlük. az anyag eltűnik.(legalábbis ezen cikk elolvasása előtt így tudtam... meg az egész világ is asszem:D)

    mindennek van ellentéte... a világegyetem felfedezése során a legtöbb kijelentést erre a tételre alapozták:D
    Minden a semmiből keletkezett... minden a természetes állapotba való visszatérésre törekszik. a guruló golyó megáll, mert a mozgási erőre van ellenerő(súrlódási). stb.

    ha valamiből anyag keletkezett, akkor kellett lenni valami másnak is, ami ezt kilotja. az antianyag létezéséről már bizonyítása előtt tudtak.
  • plamex
    #16
    Mindenféle részecskének van egy megfelelő antirészecske párja azonos tömeggel, de ellenkező elektromos, gyenge és erős töltéssel. Néhány részecske esetén az antirészecske azonos a részecskével, ilyen a foton és a semleges pion. Az ilyen részecskéket valódi semleges részecskének hívjuk elletétben pl. a semleges kaonokkal, ahol a kaon antirészecskéje nem azonos a semleges kaonnal. A valódi semleges részecskék minden kvantumszáma megegyezik az antirészecskéével. Részecske-antirészecske párok létrejöhetnek csupán energiából és eltűnhetnek úgy, hogy csak energia marad utánuk többnyire foton formájában. Létrejöhetnek magreakciókban és kozmikus sugárzás hatására. Az antianyag antirészecskékből - külünösképpen antiprotonokból, antineutronokból és pozitronokból - az anyaghoz teljesen hasonló módon (antiatomokból stb.) felépülő rendszer. Az antirészecskék létét Dirac jelezte előre, néhány évvel azelőtt mielőtt az elsőt – az elektron antirészecskéjét, a pozitront – felfedezték volna. Az ötlet abból jött, hogy a Dirac-egyenlet negatív energiájú állapotokat is megenged. Mivel az elektronok a legkisebb energiájú állapotokat keresik, ezért Dirac azt feltételezte, hogy ezeket a negatív energiájú állapotok mind be vannak töltve ún. virtuális elektronokkal. Abban az esetben azonban, ha virtuális részecske felkerül pozitív energiájú állapotba, egy valódi részecske jelenik meg, és egy "lyuk" marad a helyén, ami ugyanúgy viselkedik, mint a valódi részecske, csak a töltése ellenkező. Ez azonban csak egy szemléletes kép, és bozonokra nem is alkalmazható, hiszen azok esetén akárhány részecske lehet minden állapotban, ezért nem lehet egy részecske gerjesztésével lyukat kelteni. A problémára a pontos választ a relativisztikus kvantumtérelmélet matematikai objektumainak és a fizikai objektumoknak az egymással való helyes megfeleltetése adja meg. Röviden, a negatív energiájú állapot mellett ellenkező irányú időfejlődés is jelenik meg (a jövőből a múlt felé). A két anomáliát együtt helyreállítva egy jó irányba fejlődő, pozitív energiájú, az eredeti részecskével ellentétes töltésű - minden töltésre, nem csak az elektromosra - részecskét, azaz antirészecskét kapunk. Az antirészecskék létezése a relativitáselmélet egyik térelméleti bizonyítéka.
  • plamex
    #17
    Hétköznapi felhasználás:

    elenleg az antirészecskéket a pozitron emissziós tomogtáfban (PET) használják fel, hogy az elektron és a pozitron találkozásakor két ellentétes irányban haladó foton (gamma-sugárzás) keletkezik a lendületmegmaradás törvénye miatt. Cukorral olyan radioaktív atomokat vihetnek be a szervezetbe, amely pozitronokat hoz létre. Figyelve az egy időben megjelenő fotonokat, meghatározható, hogy az agy mely részébe épült be a cukor, vizsgálhatóak az agyfolyamatok, az agy aktív területei.
  • Doktor Kotász
    #18
    Hasonlóképp van ez az antianyaggal is. Egy pozitív szám átlagos környezetében nincsenek negatyv számok. nem ismerik őket.
    így az anyagok között sincsnek antianyagok. De a létezés egy másik pontja nem olyan anyagokból épül fel, mint ez, hanem az ellentettjéből.
    ***********

    Ez nem feltétlenül van így, és nem szükséges, hogy az anyagi világhoz képest lennie kell a térnek olyan pontja, ami antianyagból áll.
    Ha kezdetben csak az energia volt, ami anyaggá és antianyaggá bomlott le, és azok ütközve ismét energiává váltak, és ha van asszimetria az energia anyaggá bomlásában, ami azt jelenti, hogy több anyag, mint antianyag keletkezik, akkor a világegyetem létre tudja hozni a stabil anyagot, és az antianyag eltűnik.
    Részecskegyorsítóban igazolták, hogy ez így van.
    Gyakorlatilag antianyagot csak előállítani lehet, mert az nem létezik az univerzumban a kezdetek kezdete óta a maga tiszta valójában.
    Dr. Kotász
  • Sundance
    #19
    Robbanáshoz? Hmmmmmmm..... Így még nem hallottam hívni....
  • Sundance
    #20
    Amúgy lassan ott taetunk, hogy itt ezen a kis porfészken (Föld) előállítanak pár olyan dolgot, ami még soha sehol nem létezett a világegyetemben. Aztán majd csodálkozunk, ha egyik pillanatról a másikra eltűnik a fél galaxis, velünk együtt......
  • Sundance
    #21
    Amit itt leírtál, annak köze nincs a káoszelmélethez....
  • TH448
    #22
    Ez az először elméleti bővítés kisértetiesen hasonlít a halmazelméleti bővítésekhez. Ergó lehet lesz olyan, hogy komplex részecske... Vagy n dimenziós mátrix-szal felírható részecske...
  • pex
    #23
    Nekem mar hozza se kell szolni. Plamex es Kotasz megeloztek... Pedig a fonokom (es nehany masik baratom) ezek mellett dolgozott egy konkurens kiserletben.

  • Dömper Ármánd
    #24
    Sundance, ön a nemzetközi demagógia skálán elérte a 6-os, azaz a súlyos hülyeség fokozatot. Kérjük legközelebb tartózkodjon a hasonló megnyilvánulásoktól, főleg miután, hogy egy számítógép elől prédikál a technikai fejlődés ellen.
  • Sundance
    #25
    Most mivan???????
    De komolyan.
    1: sztem ez nem demagóg, főleg nem, mert egy szálat sem ÁGÁLOK a fejlődés ellen. Egyetértek vele, csinálják csak, tetszik, etc.

    AZONBAN FENNTARTOM, hogy bizony már előállítottak pár olyan dolgot, ami:
    1. szerintük sem igazán fordul elő máshol, sehol
    2. amin eléggé meglepődtek (magyarul nem mindig tudják előre, mit alkotnak)

    Tessék ezt a 2-t összerakni, meg picit Hawking munkásságát, én egy kis fantáziával el tudom képzelni, hogy ezt a sort már nem tudom befejezni, mert nincs Naprendszer.

    Uff.
  • Sundance
    #26
    ÁGÁLOK = prédikálok
  • Dömper Ármánd
    #27
    Természetesen mindennek megvan a maga veszélye, a tűz felfedezésének, a fém megmunkálás feltalálásának, a technikai forradalomnak, a relativitáselméletnek, a kvantumfizikának és minden másnak is, amit az emberiség valaha is felfedezett. Azonban egy számítógép elől „ágálni” a kvantumfizikai kutatások ellen, olyan, mintha fegyverrel a kezedben ítélnéd el az erőszakot.

    Még két fontos dolgot nem árt szem előtt tartani. Az első, hogy ezeket a kutatásokat nem bízzák az SG fórumozóira (tisztelet a kivételnek :), a másik, ha valami mégis rosszul sikerülne, minden olyan gyorsan fog történni, hogy nem lesz időd, hogy tudatosuljon benned a halálod... :D
  • Sundance
    #28
    De mégis mi a bánatról beszélsz????????????
    Akkor leírom újra, ha magyarul nem értenél, és nem tudnád kiolvasni a HSZeimből: NEM ÁGÁLOK ELLENE. Szerintem teljesen rendben van. Oké, csinálják. De ezt már írtam. Ezen mit nem elehet érteni?
    Csak leírtam, hogy ÉRDEKES BELEGONDOLNI, hogy ezzel, ha nagyon mellényúlnak, nem párezer embert nyírnak ki, hanem akár mindenkit. Sztem ez kicsit hátborzongató gondolat, és még 0.00001% esélyt is látok rá hosszú távon, szóval érdekességként hadd írjam le.
    SEHOL nem mondtam semmi olyasmit, hogy nem tetszik a KvFiz kutatással bármi.
    Jajj és ez a Szgépes példa baromi sánta, nem sok KvantFiz van egy mai számítógépben, igaz már kezd bejönni....

    Az hogy nem fog tudatosulni, az meg nyilvánvaló. Nem is mondtam, hogy félek..... Pedig az is racionális lenne. Félni szokott az ember a fejbelövéstől is, pedig az sem tudatosul.... Szokták mondani lövészeten (ha volt már valaki), hogy ha váratlan lövést _hallasz_ amikor nem voltál OK helyen/nem figyeltél, akkor azon kár parázni, mert ha már hallottad, és felfogtad hogy hallod akkor semmi gond. Aztán mégis fél az ember a golyótól....
  • Phaemoor
    #29
    Akkor az Neked már úgysem fog számítani (ha "mellényúlnak")
  • Tiberius B
    #30
    haladunk-haladunk
  • plamex
    #31
    Csak egy aprócska kérdés ... mi az ami a természtben nincs meg és mi elő tudjuk állítani ?
    - Antianyag is van ... lásd kozmikus sugárzás..
    Sőt ... a természetben bizony olyan is van amit még nem igazán tudunk előállítani, még csak megközelíteni semi.
    (olyan energiák)
  • plamex
    #32
    most nem a műanyagokra gondoltam ... :)
  • plamex
    #33
    Ha meg az esélyekről beszélünk arra is van esély hogy átkvantumalagutazok az Androméda Galaxisba igaz erre többet kellene várnom mint a világegyetem várható élettartama. De van rá esély
  • kanyecs
    #34
    ha körbenézek, nem látok semmit ami a természetben az ember nélkül ilyen formában létezne
  • Sundance
    #35
    Pld a 118-as rendszámú elem, a napokban hozták össze :)

    Sajna nem fogok tudni konkrétumot mondani, de egy-két CERN-beli kísérlet tájékoztatójában elmondták az okosok, hogy olyan dolgokat hoztak össze (olyan energiával ütköztetve atomokat, stb), ami a ma ismert univerzumban, az ember nélkül, nem fordul elő sehol (persze azt csak tippelik, mi van egy fekete lyuk belsejében). Ez a mondat azért megmaradt bennem, elég kemény dolog.....
  • Indestructible
    #36
    Bocs,
    "A problémára a pontos választ a relativisztikus kvantumtérelmélet matematikai objektumainak és a fizikai objektumoknak az egymással való helyes megfeleltetése adja meg."

    Hol lehet erről emberi nyelven olvasni?
    Kösz!
  • BártfaiB
    #37
    Egyesíteni nem kunszt. A nagy tömegű szétválasztás lenne hírértékű.
  • BártfaiB
    #38
    És mindez abban a kémcsőben történt, ami a cikk mellett a képen van!
  • dez
    #39
    Olyan nem lehet, hogy mondjuk csak egy ország, vagy csak egy kontinens semmisül meg (és a többi csak később)?
  • dez
    #40
    Ja, egyébként az, hogy nem tudatosul... Nos ez egy materialista elképzelés, ami sok megfigyelést nem vesz tudomásul (nem tudatosít :)), mint pl. bizonyos esetekben mérhető idevonatkozó agyi aktivitás nélkül is látta-hallotta egy-egy páciens, mi történik körülötte, stb. De ez egy másik téma.