39
Kéztörések,lábtörések, stb.. történetei jöhetnek, meg hogy mid tört el! ( orsó csont vagy vmi )
  • Neoncsoves
    #1
    Szevasztok! Azért nyitottam ezt a topicot mert mostanában sajnos hazánkban sok a csonttöréses baleset. Nekem is eltört a csuklóm foci közben, az orsó csont, teljesen nem tudom balra fordítani a csuklómat!
  • Pheaper
    #2
    -.-
  • Braveheart
    #3
    -,,- alvó vámpír
    amúgy nekem még szerencsére csak a kulcscsontom tört el még régen, azóta semmi
  • Punker
    #4
    akkor sajna rosszul lett megoperálva! minél hamarabb keress fel 1 kézsebészt.
  • REALista
    #5
    Nekem kb 12 éve volt egy nyilt csukló törésem ráadásul a kilógó csont darab csupa por lett!!!Nem sokon mulott hogy levágják csuklótól a kezem de mázlim volt!Egyébként ma már alig látszik a helye!
  • REALista
    #6
    Lehet hogy még nem volt vele orvosnál!:D
  • Shiwo
    #7
    nekem is "csak" a darabos kulcscsonttörésem volt 2-3 éve..
  • hunbasser
    #8
    amikor ránéztem a topik címére,tudtam h te nyitottad -.-

    nekem egyszer a bal karom tört el úgy 10 éve
  • mukika
    #9
    4-5 éve bal csuklóm repedt meg.

    tavaly novemberben meg 3. fokú nyílt boka törésem volt. 1 hajszálon múlott hogy nem vágták le a lábam. 3 műtéttel megoldották a problémát. galériámban van 1-2 aranyos fotó róla. 1 hónapja szedték ki a vasakat amik benne voltak. 4 csavart (3db olyan 2-3 centist, meg 1db 10 centist kb) meg egy 10 centis fémlemezt.
  • Doomista
    #10
    csukló törés - > télen a jeges járdán elestem.
    kéz láb törés ( nem is 1x) - > motorbaleset
  • laliking
    #11
    mit csináltál?? :/
  • mukika
    #12
    elütött egy taxi. :|
  • passatgt
    #13
    nekem semmim nem törött még el
  • laliking
    #14
    :O
  • Daveee
    #15
    nekemse
  • Neoncsoves
    #16
    már gipszsínben van a kezem :D
  • REALista
    #17
    De rossz...
  • Red Bull
    #18
    En isten kegyeltje vagyok, soha nem estem el, nem volt csonttoresem, meg semmi.
  • REALista
    #19
    Mondjuk a Hobby-jaidat végignézve ez nem csoda!!!:D
  • Red Bull
    #20
    Szoktam focizni, sulyzozni, fát vágni baltaval. :) meg nem volt semmilyen balesetem.
  • passatgt
    #21
    baltáról jutott eszembe:

    6 éves koromba ágakat vágtam a baltával,és a bal kezemen a mutatóújjomat kicsit lecsippentettem vele:DA sarkából kb fél centis darabot.egy pici pőr darab tartotta,aztán épp jött haza faterom,aztán bekötötte,nem vitt el orvoshoz,mer az levágta volna az újjpercet:SAzóta is tökéletesen működik:)
  • Yan
    #22
    vmelyik hülye részeg rálépett a kezemre :)
  • cement
    #23
    vááá mitopik :C
  • shad0w
    #24
    engem kb 3 éve rúgtak fel focimeccsen, eltört a bokám, két műtéttel rendbehozták, azóta már egész jó :) de persze soha nem lesz olyan mint volt... a galériámban van egy röntgenkép asszem
  • HD JOHNNIE
    #25
    Nekem még eddig (kopp kopp kopp) nem tört semmim szerencsére. Viszont zúzódások annál több volt.
  • whiskeyman
    #26
    Nekem nem tört el semmim, csak bokaszalag szakadásom volt, mindkettő bokámban. Szerencsére részeg voltam amikor ezek történtek, akkor igazán nem fájt, de másnap és a következő napokban majd beszartam.
  • LSSAHPAUL
    #27
    Nekem most van boka-szalag szakadásom. 1 hét fekvő gipsz, és most vagyok az 1 hét járónál, és jövőhéten megyek kontrollra. Ami nagyon fájt az a szakadás pillanatáta, kb10 perc.
  • Ars3nal
    #28
    majdnem 3 éve, foci közbe bokatörés, 3 csavar, 1hónapig gipsz azt ennyi, azota nem latogatom az edzeseket:c
  • NonsenS
    #29
    Én kb 5 éve törtem el a bal felkaromat. Van benne egy csontcysta, majd'nem magától tört szét, de azért egy kicsit segítettem rá én. A két csontdarabka majdnem 90°-os (azaz derékszög) szögben álltak egymástól. Még a zárójelentésben is benne van. Nagyon durva volt. Betettek egy fémet 3 hónapra, de még azóta is van egy lyuk a csontomban
  • juzosch
    #30
    Apumnak volt hasonló. Még fiatalkorában félig levágta baltával a hüvelykujját. Kb a bőr tartotta. De nem mert szólni az apjának, úgyhogy bekötözte magának:) De meggyógyult neki.
  • Aquir
    #31
    és jól forrt össze? egyáltalán hogy maradt meg?
  • juzosch
    #32
    Hát akkora mozgásszabadsága nincs, mint pl. nekem, de teljesen jól tudja használni.
    Megmaradáshoz meg csak az kell, hogy ne fertőződjön el.
  • arnyek1000
    #33
    Ha csak a "bőr tartotta" volna akkor nem lenne ujja azért van aki kissé barokkos túlzásokba esik.
  • juzosch
    #34
    A csont át lett vágva. Látszik is, ahogy a heg körbefut az ujján.
  • HD JOHNNIE
    #35
    csak szólok, hogy épp egy sebész traumatolőgus barátom szólt hozzá a dologhoz :)
  • Kicsipillangó
    #36
    Sziasztok! Nekem Július 18.-án este volt autóbalesetem, az autó berepült egy 6 méter mély építési gödörbe, ennek következtében a lábamra csúsztam rá, kificamodott, és szilánkosra tört a bokám, (ugrócsont, és külboka törés - az ereim is nagyon sérültek). Az ugrócsontban van egy titán csavar (az végleg benne marad), a külbokacsontban szintén egy darab titán csavar, és egy tűződrót van. Műtét óta mankókkal tehermentesítek. Több mint 2 hónapig volt fekvő gipszem, Október elsején az orvos levette, igaz akkor még nem akarta, azt mondta majd 10 nappal később, de mivel tudta, hogy betartom amit mond mégis levette, járót nem tett fel, mert az ér sérülés miatt nem terhelhettem, 4 hónap amit mindenképp bekéne tartani. Múlthéten voltam MR vizsgálaton, ennek eredményétől függ, hogy mikortól kezdhetem fokozatosan terhelni, igaz még kell a gyógytorna is. Sajnos nagyon minimális amit mozog, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egyszer ezzel még járni fogok. Valószínű, hogy jövőhéten megyünk vissza a kórházba a leletemmel, akkor szólunk az orvosnak, hogy ki kéne venni a csavart meg a drótot, elvileg nem vette volna ki, csak abban az esetben ha nyom, vagy fáj, sajnos nem volt szerencsém, mert érzem, zavar. A csavar kiszedéstől nagyon félek, mert a családban már volt egy ilyen eset, neki a bokájából egy lemezt, 6 csavart, és 1 szegecset vettek ki, azt mondja rettenetesen fájt, helyi érzéstelenítéssel csinálták. Ha köztetek valakinek volt már ilyen... Kérdezném, hogy hogyan csinálták? Csak helyi érzéstelenítés, vagy altatás? Ezzel be kell feküdni, vagy haza lehet jönni utána? Fájt? Utána jobban fog mozogni, vagy nem sok változás érezhető? Előre is köszi a válaszokat!
  • Willenbrock
    #37
    Nekem még soha semilyen csontom nem tört vagy repedt meg.Még gyerekkoromban sem,biztos mázlista vagyok:)
  • Slevin Kelevra
    #38
    Üdv.
    Édesanyámnak bokacsonttörése volt, és annyi kérdésem lenne, hogy a kontrollnál nem találták valami állítócsavart a röngtenen, amit állitólag beraktak (de mégsem) ez lehet gond? Annyit mondtak, hogy gyógytornász kell és akkor nem kell kiszedni belőle (mert nincs benne).. vicceltek is az ápolok a Dokival, hogy elfelejtette berakni..

    A kérdésem az lenne, hogy mi az a Interfragementális csavar ami a zárójelentésen van?
    Fragmentálisról annyit találtam, hogy valami töredékes, hiányos.
    Az inter gondolom belsőt jelent, de konkrétan ennek mi a teendője a lábban?

    Köszi a válaszokat!
  • dregnarr1 #39
    A latinból ítélve a töréspontnál, a két csontvéget összefogó csavar lehet.