24
  • winnie
    #1
    valahogy nem értem azokat, akik nem online vesznek bizonyos cikkeket. (kaja (pizza, ebéd), dvd, könyv)

    a könyv a legalapvetőbb. mindehol olcsóbb - 20-25% kedvezmény, plusz az ingyenes házhoz szállítás (van, ahol rögtön, van, ahol 5-10k ft felett) annyira alap, pláne, hogy dvd-t, társasjátékot és ki tudja mit is lehet így rendelni.
  • Cat #2
    Pizzarendelésnél sokkal egyszerübb elvenni a hütőre mágnessel kirakott szorolapot és telefonálni, mint bemenni a szobába, bekapcsolni a gépet, megkeresni a honlapot, belépni jelszóval... ennyi idő alatt már 3 rendelést leadtam.

    A többinek meg csak célzott vásárlásnál van értelme, ha tudod mit akarsz venni. De a költések nagy része nem igy, hanem impulzív módra zajlik: bemegy az ember a tescoba, körbemegy, látja hogy roskadoznak a polcok a 999 Ftos DVDktől, és levesz egyet a polcról. Vagy mész az utcán, ott a könyvesbolt/könyvárus pult, nézelődsz, veszel valamit.

    Amiről te beszélsz az olyan ritka, mint az a tévénéző aki bekarikázza a műsorujságban, hogy mit akar nézni a héten - fehér holló.
  • klastrom
    #3
    Ebben a csóró országban biztos...
  • Vorpal
    #4
    kontra : kaját és könyvet is a neten veszek -nagyszerü találmány

    természetesen ez nem egy gazdag ország, és az emberek aggódnak a hálózatbiztonság miatt ennek tükrében,
    de ez is csak olyan ország mint a többi : nő a jólét, nő az online kereskedelem.

    pizza : 30mp gépindulás - kedvencekközt benn van a cim - firefox password manager beirja a jelszavakat/belépsz (5mp) kajákat átnéz (1p) - rendel-megjön (51p) - és közben elolvasod a többiek véleményét a kajáldáról

    könyv dettó bár úgytudom hazánkban tényleg szeretik kézbevenni a dolgokat - meg nem is olyan ciki elmenni a könyvesboltba de pl. és az Amazon.com ról hozattam számtalant, és előfordult már, hogy Eu könyveket olcsóbban kaptam meg Amerikából - korrekt gyors eljárás keretein belül
  • aDannyBoy
    #5
    Cat> pizzarendeleshez. A gep megy, a netpincer becookizva, nem tudom hol a szorolap, hol a telefonom, nem ertem hogy mondta vorosmarti ter vagy utca?, ismetelje meg kerem, stb :)

    masik: a bannerek meg csucsra emelik az impulzus vasarlast. Nem is akartam tescoba menni, megis meglattam cikkolvasas kozben, hogy a trainspotting director cut most csak 2 rugo :P
  • BiroAndras
    #6
    Csatlakozom az előttem szólóhoz.
    Gép megy, ott ülök előtte, kezem az egéren és a billentyűzeten. Ez az alapállás.
    Innen kaját kb. rendelni pár kattintás (oldal a kedvencek közt, címem regisztrálva, szokásos pizzám kiemelve).
    Mire a telefont felvennék, neten már el is ment a rendelés. Ráadásul csúcsidőben gyakran foglalt a telefon.
  • zzebi
    #7
    A pizza rendeles csak a jeghegy csucsa. Ezen kivul ezer dolog van, amit kenyelmesebb es olcsobb a neten vasarolni. Sajnos Magyarorszagon az egesz internetes kereskedelmet az igen tisztelt Magyar Posta fogja vissza, pontosabban a megbizhatatlan es lassu csomagszallitas. Megmondom oszinten, en egy doboz fogkremet nem biznek rajuk, nemhogy pl egy notebookot.
    Van szerencsem az Egyesult Allamokban elni es a kajan kivul gyakorlatilag mindent online veszek. Nem csak kenyelmes, de nagyon megbizhato es gyors is. Az amazon.com maga a menyorszag. Gyakorlatilag ha reggel megrendelek valamit, akkor masnapra megjon a csomag. Igenyes es biztonsagos csomagolas, tokeletesen sertetlen aru, amit nem tapogattak agyon a boltban masok.
    Szinte minden sokkal olcsobb, mint az uzletekben. Nem kell rohangalni a cuccok utan, nem kell 10 helyet megnezni, mire megtalalom, amit keresek, rengeteg vasarloi velemeny es profi teszt van mindenrol.
    Persze ruhat nem vennek online, mert azzal alaposan melle lehet fogni...
    Amikor a csomag megerkezik, a portas atveszi, en munka utan felszedem es kesz is. A USPS (Amerikai Posta Szolgalat) olyan megbizhato es pontos, hogy szinte barmit rabiznek. Persze az osszes csomagot online tudom kovetni, hogy eppen merre jar az orszagban!
    A szabalyok szerint szinte barmelyik megrendelt arut kulon idoklas nelkul 30 napon belul visszakuldhetem eredeti allapotban es visszakapom az arat.
    Ha nem erkezik meg egy csomag, vagy a portas elhagyja valahol, az amazon kerdesek es zokszo nelkul kuldi a potlast.

    No questions asked. The customer is always right.
  • Gerygrey
    #8
    Szerintem pizzát rendelni netpincéren egyszerűbb mint telefonon - a szórólapokat én kapásból kidobálom, meg ha még tudom is fejből a telszámot, azt már nem várnám meg hogy beolvassa a diszpécser hogy milyen fajta pizzák is vannak :) Plazmatévét nem szívesen vennék neten ha nem láttam és nem tudom kipróbálni... Esetleg mobiltelefont, vagy számítógépalkatrészt mert azokról tudom hogy melyik milyen.
  • Gerygrey
    #9
    Zzebi, én egyszer előrendeltem PC-játékot neten, és futárszolgálat hozta, nem a posta - és a megjelenés előtt 2 nappal ott volt Hatvanban az árú.
  • roliika
    #10
    Hmmm... Zalaegerszegen rendelj pizzát! :D Nincs 1sem ami online működne...ha lenne használnám! :D
  • Alexease
    #11
    - A ceges kajat, ebedet online rendelem, teljesen korrekt.
    - Pizzat telefonon, ugy egyszerubb es gyorsabb;)
    - Kulfoldrol software-eket, foleg online letoltosoket (ismerosok hitelkartyajaval:D).
    - Mast nem nagyon veszek, de nem is nagyon tudnek, mert a legtobb dologhoz - persze ami nem utanveteles, csekken befizetos, stb. - hitelkartya kell, ami nekem nem lehet (minimalberes bejelentes, nem vesznek emberszamba):)))
  • zzebi
    #12
    :-)
    (Bocsi, de a minimalberen bejelentetteket reszben joggal nem veszik emberszamba.)

    Amugy segitek egy kicsit: nem kell hitelkartya ahhoz, hogy Interneten vasarolhass. Eleg egy dombornyomott Visa vagy Mastercard bankkartya. Ilyet meg meg minimalberrel is kaphatsz barmikor.
  • rjudit
    #13
    Nem tudja valaki pontosan, hogy a PayPal milyen magyar bankkártyákat fogad el???
  • roliika
    #14
    Nah ez engem is érdekelne.
  • roliika
    #15
    Hmm...állítólag EZ a neten használható karik listája.
  • winnie
    #16
    nyilván gép előtt ülést feltétleztem, de az impulzív vásárlás a fogyasztó társadalom rákfenéje, inkább nem kérek.

    ma épp volt időm könyvesboltozni és láttam, hogy bazz, kijött két monk-könyv meg ideje lenne megrendelni a munchkin kiegészítőjét. hazajöttem, alexandra.hu, 10k fölött free a szállítás, de anélkül is olcsóbban letudom a cuccot, mert a 25% kedvezmény a bolti árhoz képest azért játszik.

    rég nem jó a pénztárcámnak, ha random veszek kaját vagy dvd-t (pedig nem karikázok, lévén nincs mit) - utóbbit tudom, hogy mik jelennek meg és mik fognak, be is lehet rendelni, ami kell. nem kell túrni:)
  • Zodd
    #17
    Mastercad és Visa kártya. Persze lehet az American express is, de ezzel már halottam hogy befürödtek.
    Esetelg a legtöbb bank biztosít elektronikus számlát azon pedgi átlag Visa vagy mastercard van (csak virtuálisan) pl. az is jó.
  • tomo
    #18
    jelenleg visa t erdemes, mert a mastercardra nem lehet online szerencsejatekbol szarmazo nyeremenyeket utaltatni.
  • Gerygrey
    #19
    "minimálbéren bejelentettet joggal nem veszik embrszámba" - miért is? Én tehetek róla hogy a főnököm egy zsigeri f*sz, a saját annyát száz forintért kategória? 25 millás merdzsóra fussa, de adóra nem?
  • Morden23
    #20
    Adóra a csóringertől a mágnásig egyiknek sem "fussa".
  • sz4bolcs
    #21
    Akkor ezek szerint én fehér holló vagyok. Nem veszek meg azért dvd-t, mert látom, hogy akciós, vagy roskadozik alatta a polc. Valahogy nem ragadnak meg ezek a dolgok.

    Veszek tejet, kenyeret, meg amit előre elterveztem, hogy kell a kajához, amit akarok főzni, azt szevasz.

    Ugyanígy a TV. Bekapcsolom, az első dolog, hogy végignézem teletexten, hogy lesz-e valami érdekes dolog a csatornákon. Ha nem, akkor kikapcsolom.

    ...persze, ha közben meglátom a balázs showt.. na mindegy ez csak vicc volt.
  • ReTeK
    #22
    műszaki cikkekre debrecenben minimum 10 de inkább 20% extra hasznot pakolnak a kereskedők, egyetlen termék árán akarják megkeresni a teljes szállítás árát tehetnek nekem egy szivességet...
    még akkor is megéri a netről rendelnem ha ki kell fizetnem a futárt, ja és 2 év garanciát erre fele hírből sem ismerik, a választék siralmas
  • Gerygrey
    #23
    Sz4bolcs nem vagy fehér holló, én is csak akkor nézek tévét ha az asszony bekapcsolja, nekem eszembe se jut... Híreket neten olvasok, esetleg megnézem online a híradót ha van valami érdekes. Filmeket szintén netről, nem is a reklám ami nagyon zavar hanem hogy éjfélkor van vége, és reggel fél6-kor kelni kell.
  • Gerygrey
    #24
    morden, én nem fogok odasétálni Kókához hogy tessék itt a járulék amit a góré elfelejtett utánam befizetni :) Jó persze nem mondom hogy nem sírna a szám ha a jelenlegi fizetésemmel lennék bejelentve mint bruttó összeg, asszem akkor másnap felmondanék, de nem is hinném hogy ez lenne a helyes út, nem nekem van járulékfizetési kötelezettségem hanem a vállalkozónak énutánam...