66
Az USA hadserege leadta a redelést egy új, láthatatlan egyenruha kifejlesztésére
  • B0B0
    #1
    Ez a cikket a hirado.hu-n olvastam. Elsőre igen hihetetlennek hangzik, de a 20-as években a TV is az volt.

    Láthatatlan egyenruhát rendelt az amerikai hadsereg
    2006. szeptember 19. 07:37


    Az amerikai hadsereg kiadta a megrendelést, fejlesszenek ki olyan egyenruhát, amely láthatatlanná teszi a katonákat

    Ulf Leonhardt a skóciai St. Andrews Egyetem elméleti fizika professzora már bebizonyította, hogy a láthatatlanság lehetséges, kutatásai s eredményeit a New Journal of Physics című fizokai szaklapban tette közzé. Az elmélet szerint a fényhullámokat el kell terelni, így a szemlélők nem az eredeti objektumot látják, hanem azt, ami mögötte van. Leonhardt példaként a víz útját hozta föl a folyó medrében. A folyó vize találkozik egy kővel, örvénylik körülötte, aztán tovább folyik, mintha nem lett volna ott akadály.

    Az elv már régóta ismert, de a megfelelő matematikai modellt most fejlesztették ki, továbbá most először állnak rendelkezésre olyan anyagok, amelyek képesek a fény elterelésére. Ezen szövetek felületén kis kondenzátorok és mágnes orsók elektromos mezőket hoznak létre és elterelik a fényt. A kutatók erre a célra úgynevezett metaanyagokat használnak. Ezeknek a felületén olyan egészen apró struktúrák találhatók, amelyek képesek megváltoztatni a fény sebességét. A fény mindig a legrövidebb utat keresi, azonban a nanostruktúrák ügyes elrendezésével lehetséges a fényhullámok elterelése. Eközben az anyagnak átláthatatlannak kell lennie, különben magát az objektumot ugyan nem lehetne látni, de az anyagot igen.

    Olyan metaanyagok, amelyek képesek a mikrohullám és az infravörös sugárzás elterelésére, már léteznek. A fénnyel még nem tökéletes a dolog, de néhány év alatt műszakilag is minden tekintetben működik majd az eljárás - vélekedik Leonhardt. Az eljárás abból a szempontból is fontos, hogy elterelhető legyen a mobiltelefonok sugárzása, hogy a telefonáló nem legyen kitéve az elektromágneses hullámoknak.

    A híres massachusettsi műegyetem (MIT) 50 millió dolláros megbízást kapott az amerikai hadseregtől a láthatatlanná tevő uniformis kifejlesztésére.
  • OrioN the S
    #2
    :O Nekem is kell egy. Amúgy kiváncsi vagyok mire kell nekik azon kívül ,hogy megtévesszék az ellenséget.
  • Borg
    #3
    1 újabb tech, ami végül megvalósul a Star Trek-ből...
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Jaja, egy romulán WarBird rendel! :D Asszem mire kijutunk komolyabban az űrbe igen komoly kis háttértechnikánk lesz mellé... :D
  • OrioN the S
    #5
    :)
  • Kmarha
    #6
    aztán majd a háboruba a látthatatlan bajtárs katonák lövik egymást halomra. nem is szólva az infravörös szemüvegekről vagy tudom is én még mit ki nem találnak arra, hogy semmit ne érjen a ruha :)

    Max egy-egy komandós akcióra.. arra tényleg jó lenne.
  • Vlala #7
    Én már két év múlva leadtam a rendelést egy időgépre. Máig sem érkezett meg.

  • DanielT
    #8
    Mé'? Szerinted a közkatonákra fejleszik darabonként kb 10 millió dolcsis költséggel a cuccot?
  • OrioN the S
    #9
    Dzsémsz Bondra
  • Mighty
    #10
    Valami ilyesmi lesz? :)

  • Vegas
    #11
    jah inkabb vennenek PS-t
  • Kmarha
    #12
    igaz :) csak hát ugye ott hogy USA hadsereg. gondolom akkor komandó osztag :) nem gondolkodtam :P

    Mighty: félsőtétben, árnyékban ez sem rossz :D :P
  • Vlala #13
    Nem, csak a ruha lesz láthatatlan, nem az ember. Tehát a SWAT-egység behatol az épületbe látszólag meztelenül, a terroristák meg halálra nevetik magukat. :)

    (ez nem egy projektor?)
  • Kmarha
    #14
  • RaZoK
    #15
    érdekes, emelett ez az un. láthatatlan öltözék nagyon veszélyes is tud lenni, ha rossz kezekbe jut.
    gond nélkül halomra ölhetik az elnököket.
    kialakulhatna ezáltal a 3. világháburú is..
  • B0B0
    #16
    Ha esetleg megjönne szólj! Szeretném megtudni, hogy a mobil-sugárhajtóművemet (amit csak a lábamra kell csatolnom) is átviszi-e az időn! :)
  • B0B0
    #17
    Mire kell??? Ezt komolyan kérdezed??? Mondjuk, hogy megtalálják Oszamát
  • Goth
    #18
    az annyuk picsályát :DD hát beszarok :D
    Nincs messze már az az idő amikor nem tudhatod, hogy a szobádban épp lopakodik-e valaki D:
  • yann
    #19
    dejó! végre nem kell a szekrénybe bújnom, ha a hölgy velem csalja az urát... (:
  • Laky
    #20
    lol
  • Goth
    #21
    az
  • Aspyrin
    #22
    Ismerős sztori, előzmény:
    [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1132042353]Itt a #10-es hsz.[/URL]
  • Esrohnoil
    #23
    Egyből a "Ghost in the shell" jutott eszembe. :)
  • Goth
    #24
    A távoli jövőben ez már kb. olyan általános is lehet mint a mostani katonai egyenruha...
  • Emmegki
    #25
    A küldetés első 5 percében összekoszolják magukat és szevasz, na meg egy levegőben kalimplálózó és lövölldöző fegyver + arc enyhén szólva gyanús. Sztem marad a kommersz álcaruha.
  • SZU
    #26
    Persze, szerinted mennyivel könnyebb beosonni egy épületbe speciális akcióban ezzel, mint egy kommersz álcaruhával?

    No meg, hálás dolog a felderítőknek, mesterlövészeknek, ha csak az arcuk, vagy még az sem látszik!
  • Landor
    #27
    és itt egy titkos kép róla:











  • Gladiator
    #28
    A másik, hogy ugye tereli a fényt. Na akkor, ha a katona épp fekszik a földön, akkor ugye árnyékolja az alatta lévő területet, tehát onnan nem jön fény, így a hátára egy nagy fekete árnyék "fényét" fogja terelni a ruha, ami azé elég feltünő, a tűző sivatagban a placc közepén 10 emberformájú árnyék...
    Mondjuk most mire leírtam eszembe jutott, hogy a hátát érő fényt eltereli a másik oldalra így megvilágírja ahol fekszik, de ha már leírtam gondoltam nem törlöm ki, inkább megcáfolom magam.
  • Sir Quno Jedi
    #29
    Láttátok a Predatort nem?! Ott kiviláglik, hogy mekkora előny pl. egy dzsungelben ez a kvázi láthatatlanság.
  • B0B0
    #30
    Dícséretes! :)
  • Loál János #31
    A kiskatonák meg majd egymást szivatják vele.

    "Hű, bazzeg, nem látta valaki az egyenruhámat? "
  • Pheaper
    #32
    loálos :P
    #31 :DDDD
  • Mirk
    #33
    mérnem kérték el a predatoroktol a teknikát lol
    nem kellet volna 50 millát kiadni rá
  • Mirk
    #34
    a ruha meg az arcodat is fedni, fogja, ha meg nincs rá szükdéged épp, beteszed a fegyvert a ruha alá a belső zsebbe:D
  • Sir Quno Jedi
    #35
    AZok csak nagyokat fognak nézzni! Legközelebb jönnek vadászni nagy nyugiban, körülnéznek jól, aztán sehol senki... :D
  • B0B0
    #36
    Tévedsz! Ők az infravörös tartományban látni fognak minket ;)
  • Sir Quno Jedi
    #37
    AZt is ugyanígy meg lehet oldani szenzorokkal és apró hőforrásokkal. A mai szenzorokat is simán át lehet verni.
  • Mirk
    #38
    jó és ha hőzárósláthatatlan ruha lesz? akkor egy tartományba se látnak majd minket.
    már csak azt a király ordítást kell eltanulnunk tőlük...
  • Sir Quno Jedi
    #39
    320kbps-es MP3-ból nyomjuk majd tripodon! :D
  • Mirk
    #40
    :D
    mint a szkeri muvi 4ben