49
  • haxoror
    #1
    A 7-es kukorica a 9-es meg prém!
  • Caterpillar
    #2
    12 fagyi
  • haxoror
    #3
    13. vibrátor!

    Megy ez! hamarosan megfejtjük!
  • haxoror
    #4
    "A mellékelt képen látható 19-es és 20-as jelű szimbólumok együtt például az "uralkodást" jelentik."

    Nincs itt vki hozzáértő?
    A 19 gondolom ház-város de mi 20?
    Talán arany?
  • Zoldalma
    #5
    Boritek/sms jelre hasonlit :D
  • syn7h37ic
    #6
    1;2;3 Jelentése:
    Jöttek a sáskák, és felfalták a termést.
  • Kornan
    #7
    Talán földterületek határai,az uralkodó birodalmának határai....
  • Szeszmester
    #8
    Én is hozzáteszek: a 21-es pedig boríték.
    A sorvezetőt pedig még nemk találták fel.
  • fade2black
    #9
    31es a repülő....
  • Szeszmester
    #10
    A 31-es pedig a Slave 1 (gyk.: Boba Fett hajója a Star Warsban).
  • Szeszmester
    #11
    Határeset, elfogadom :)
  • haxoror
    #12
    Erre gondolom azért asszociálsz mert (nyilván) láttál már térképet, a kérdés már csak az hogy az Olmékek is ismerték-e a "térkép" fogalmát?
  • metaljesus
    #13
    10: bomba
    11: medúza vagy paróka
    57: teniszbajnokság kupája
    stb...
  • Bohun
    #14
    Ijeneket énis rajzoltam hároméves koromban, és akkor én már birtokában voltam az írás tudományával?
    Pár kőkarcolattal hogyan lehet igazolni ijesmit... ha minden karakter csak egyszer szerepel, mint az ábrán, akkor meg nem értem miért irás ez
  • Bohun
    #15
    najo, ha nem tud kukoricát rajzolni és kétszer próbálkozik, azt sem venném túl nagy bizonyítéknak:)
  • csorfab
    #16
    40: kézigránát
    57: söröskorsó
    58: fűrész/autókarosszéria
    56: kezdetleges injekcióstű
    46: sebtapasz
    10: bomba
    35: sorház
    14: baseballütő

  • neevous
    #17
    Az 54-es papucsállatka, a 34-es egy ujj, a 28-as kézigyalu, a 7-es egy kézigránát, a 36-os egy fotel,a 21-es egy táska.
  • sonicXX
    #18
    Például úgy, hogy az "ilyen" és "ilyesmi" szavakat LY-nal írjuk
  • djukel
    #19
    13-as: kibontott koton
    33-as: jégvágó
  • SmallGreenET
    #20
    1etértek, a 13 nálam is koton, esetleg le1szerűsített űrhajó
  • Princeman
    #21
    A pontos fordítás:
    Egyszer egy bogár(1.) kimászott(2.) a virágjából(3.), ami a torony(4.) mellett volt(5.). Aztán átadta(6) a föld-levegő rakétát(7.) az indiánnak(8.), akitől aranyat(10.) és bőrt kapott(9.). Aztán elment fagyizni(12.), de a napernyő nem volt felhúzva (13.) {egyes kolégák szerint a 13.mas helyes fordítása: a koton nem volt felhúzva..]......folytassátok a fordítást, nekem egy 50 000 000 éves barlangrajzzal kell foglalkoznom....amin úgy vélem egy ionizáló kapcsolási rajzát tartalmazza....
    további jó munkát kollégák..
  • Laci54
    #22
    és nem szégyellik
  • ivitzp
    #23
    32 egy rúd szalámi rajta 1kilo kenyérel :)
    31 egy oldal szalonna rajta 1kiló kenyérel
    20 A4 lap összehajtogatva...
    21 bili
    12 fagyi
    56 sok gömb fagyi
  • BCS CORPS
    #24
    pár kisgyerek rajzolni tanult :D
  • Su0my
    #25
    ajánlom figyelmedbe az 1-es, a 23-mas és az 50-es szimbólumokat... Fél szemedet lefogtad közben?:O
  • Su0my
    #26
    lehet, hogy őspapi elment az ősszupermarketbe és ősmami ezt írta fel neki, nehogy kiessen a 750 köbcentis tökkelütött fejéből, hány darab (nem génkezelt) répike kell a holnap esti mamutleveZSbe
  • valamit
    #27
    Hát ha a 19-20 együtt uralkodás, akkor például az első jelképezhet egy széket, a második pedig egy tömeget... amúgy lehet hülyeség, de nekem úgy tűnik, mintha csoportokba lennének ezek az ábrák. Egy csoport az 1-3, a 2-6, a 15-18, a 19-22, a 23-27, a 40-49, a 37-39, stb.
  • valamit
    #28
    miért pl. van amelyikábécés könyben is csak egyszer van egy betű :)
  • valamit
    #29
    Egyébént meg, eltekintve minimális és ebben a korban számon nem kérhető eltérésektől, a 7. megegyezik a 23-kal és a 40-kel, az 1. az 50-kel, a 2-ik a 24-ikkel és a 38-ikkal és az 52-ikkel (és ezek majdnem mindig bogár után állnak), a 19-ik a 35-ikkel, a 45-ik az 53-ikkal, az 55-ik a 11-ikkel, a 10-ik a 25-ikkel és a 39-ikkel, a 13-ik a 42-ikkel, a 62-ik a 41-ikkel és a 8-ikkal, a 36-ik a 43-ikkal, a 6-ik a 37-ikkel, a 17-ik a 47-ikkel és a 49-ikkel, a 44-ik a 61-ikkel és a 34-ikkel, a 9-ik az 54-ikkel, az 5-ik a 46-ikkal.

    A 28-58 is nagy hasonlóságot mutat.

    De ha mélyebben belemegyünk felfedezhető hasonlóság olyan közt is, mint a 12-es a 22-essel és a 60-assal ahogy hasonló például. Vagy ez a "fagylalt" forma is különbző méretű "adagokkal" is jelentkezik. (lehet, hogy a körben lévő x és a "tölcsér" forma külön jelentést hordoz, egyfajta "képző") És lehet, hogy a jelek mérete is hordoz jelentést. (pl. nagyobb gabona jel több gabonát jelent, meg ilyesmi)
  • Flashy
    #30
    marhák :D
  • 0Hanga
    #31
    16 45 53 59 olyan mint ananász. Az ananász pedig amai Braziliából származik ami ugy nincs is olyan messze.
  • L3zl13
    #32
    Hmmm, az ábrák fele bombára vagy lövedékre hasonlít. Íme a bizonyíték, hogy létezett korábban egy magas technológiájú civilizáció. :D
  • craesh
    #33
    SZerintem ennyi erövel ez volt a mózes 2 kötáblája közül az egyik, amiröl azt hitték hogy törvények. Közbe meg mozes csak ilyen ovodás rajzokat csinált rá :))) jol beszivta mindenki
  • SovereignX
    #34
    Megfejtettem!

    Eleveztünk a hangyás fához ahol a szép virágok vannak.Össze szedtük a fáról leeső gyümölcsöt egy hálós ütővel mikor jött az erdő szelleme ledobott egy ananászt ami el akart menekülni ezért zsákot dobtunk rá. Aztán agyonvertük és a szák lapos lett. Sírtunk.
    Aztán jött a húsvét és gyümölcsöt kaptunk meg faragott termékenységi szobrot. Uralkodónk meghalt. Vissza mentünk a hangyásfához a szép virággal és a szellem adott egy bogarat.
    Hazamentünk lefeküdtünk aludni majd a király mumifikált testét vissza vittük a fához (eveztünk). Ahol a katica és a hangya szóltak a szellemeknek akik új ananászt küldtek amit ugyancsak zsákba raktunk de nem vartük agyon.
    A szellem boldog volt adott még sok gyümölcsöt és boldogan éltünk míg meg nem halltunk!
  • Berber
    #35
    Rosszul fejtettél. Egyértelműen kihagytad az értekezést a " halas izű tölcséres fagyiról amiben bogarat találtak ezért átszoktak a jégkrémre amit kareoki énekek mellett fogyasztottak nagy élvezettel" Nem szószerint kell fordítani!
  • Mr Csé
    #36
    31 - repülőgép
    56 - fagyi
  • Emmegki
    #37
    11, 30: szellem a pacman-ből
    37: szaloncukor
    57: mikrofon
  • Déta
    #38
    Ááá, szerintem ez egy website, csak hát... kőtáblára faragva.
  • Fenjoy
    #39
    1-59: Kérem ne vigye el a kőtáblát, mert beindul a bolygó megsemmisítő program!

    :)
  • bud
    #40
    höhő... biztos ezen a táblán lessz a megjósolt 2012-re igért "világvége" elleni recept... höhőőő
    fektessen be 2012-re és az újjonan talált kőtáblára... legyen részvényesünk..
    Armageddon Corp.