48
Kémek a Sasfészekben - (Where Eagles Dare)
  • Dexantreal
    #1
    Második világháború mindig is kedvenc témám volt és ma is az. Sok könyvet olvastam, rengeteg filmet láttam, mint pl: Elit alakulat összes rész, Pearl Harbor, Piszkos 12 és még sorolhatnám. Emlékszem rá, hogy tavaly is adták ezt a filmet, de sajnos akkor lemaradtam róla.Most viszont, amióta láttam reklámját, már nagyon várom, kíváncsi vagyok rá.


    forrás: port.hu

    angol-amerikai kalandfilm, 158 perc, 1969
    12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

    rendező: Brian G. Hutton
    író: Alistair MacLean
    forgatókönyvíró: Alistair MacLean
    operatőr: Arthur Ibbetson
    dramaturg: Alistair MacLean
    zene: Ron Goodwin
    producer: Elliott Kastner
    vágó: John Jympson


    szereplő(k):
    Richard Burton (John Smith őrnagy)
    Clint Eastwood (Morris Pimpennel Schaffer hadnagy)
    Mary Ure (Mary Ellison)
    Patrick Wymark (Wyatt Turner ezredes)
    Michael Hordern (Rolland)
    Donald Houston (James Christiansen kapitány)
    Peter Barkworth (Edward Berkeley)
    William Squire (Philip Thomas kapitány)
    Robert Beatty (George Carnaby)


    1944-et írunk. Küszöbön áll a szövetségesek európai partraszállásának ideje, amikor egy kis angol-amerikai kommandót dobnak le a Bajor-Alpokban. Az angol Smith őrnagy (Richard Burton) és az amerikai Morris hadnagy (Clint Eastwood) csapatának parancsa világos: bejutni az alpesi erődbe, a Schloss Adlerbe, megkeresni a fogságba esett, fontos katonai titkok birtokában lévő célszemélyt, majd kimenekíteni onnan. Mindezt úgy, hogy közben nem bízhatsz senkiben. Csakhamar kiderül ugyanis, hogy a szövetségesek közül valaki áruló.









  • DJ Skyline
    #2
    nagyon jó film!
    TCM-en szokták nyomatni néha!
  • endiboy
    #3
    nagyon jó film szerintem is...és télleg, tcm-n szoktak jó háborús filmeket adni
  • Serpa
    #4
    vmikor jövő héten leadják az rtlen.
  • Dexantreal
    #5
    Igen? Régen néztem, ám elszakadtam tőle. Két igen nyomós indok miatt:
    -megfigyeléseimből azt szűrtem le, hogy midnig ilyen este11-12 felé adnak filmeket, második világháborúsakat és ugye az már késő...meg suli/meló miatt nem tanácsos végig nézni
    - angolból nem vagyok legjobb

    Viszont azért néah ennek ellenére szoktam nézni és tényleg jó második világháborús filmek mennek


  • Dexantreal
    #6
    Kedd 21:15
  • DJ Skyline
    #7
    voltak régebben csak háborús esték! leadták a Kelly hőseit, utánna meg jött a Kémek a ....
  • Serpa
    #8
    a nyomi rtl, múlthéten, éjjel adta le "A halál ötven óráját".
    inkább adták volna hétvégén, du.
  • Dexantreal
    #9
    Magyar televíziónak is kéne követni az amcsik példáját. Nem csak, hogy jól ellehet szórakozni a filmek alatt, de tanulságos is...sokkal jobb, mint egy értelmetlen lövöldözős valami, vagy nyálas, századjára lerágott szappanopera...RTL-nek,TV-nek is kéne néha ilyen háborús napot tartania...
  • Dexantreal
    #10
    Igen, dühös is voltam rájuk...nem tudtam fennmaradni megnézni, mer már álmos voltam. Egyébkén azt is láttam egyszer jó régen.
  • Dexantreal
    #11
    Egyébként nemtom...az angol címhez, ha jól sejtem semmi köze a magyarnak...ez kb olyan, mint az Apámra ütök(Who's Your Daddy). Néha eléggé szabadjára engedik fantáziájukat a fordítók.... de annyira nem baj végülis.
  • akyyy
    #12
    a könyv cime is ez volt
  • BiG G
    #13
    nem tehetnek róla, ilyen a műsortervezés.
    hiába jó film, ha egyszer fele annyi embert sem érdemel mint a lost, vagy a legyen ön is milliomos... nem tömegfilm na.
  • BiG G
    #14
    *érdemel=érdekel.
  • Dexantreal
    #15
    Aha, ok. De mondom: engem nem zavar, csak egy észrevétel volt
  • Dexantreal
    #16
    Nem is tudtam, hogy van könyvben, de szerintem majd megveszem utólag, ha még kapható,
  • akyyy
    #17
    hát elég régi könyv, de nagyon jó
  • takibalint
    #18
    miert nem veszitek meg DVD-n. Igaz, azon nincs rajta a szinkron, de felirat van, es angol, nemet, spanyol hang is.
  • Dexantreal
    #19
    Mert nincs rá pénzem.
  • BiG G
    #20
    nem is kell megvenni dvd-n. leszeded netről :) dc, emule, torrent mire van he?
  • Dexantreal
    #21
    .Csak kérdés fenn van-e még valahol, plusz nem nagyon vagyok jártas torrentben.
  • bigfoot
    #22
    inkább nézzd meg a sztálindrádi csatát,bukást,ellenség a kapuknál,ha normális 2.vh filmet akarsz megnézni
  • Dexantreal
    #23
    Ellenség a kapuknál és a Bukás volt. A Bukás meg is van és szerintem ez is jó 2dik világháborús film:P. Kíváncsi vok rá már nagyon.
  • takibalint
    #24
    Ja, igy konnyu, lopni, csalni. Ezert vonulnak ki a filmforgalmazok Magyarorszagrol!
  • Truck Driver001
    #25
    Ryan Közlegény Megmentése.Odabaszós!
  • DJ Skyline
    #26
    a K. a S. is jó film szerintem!
  • Tuvok #27
    Furcsa, hogy a helikoptert még senki nem hozta fel ... :D
  • Seten
    #28

    Azért nézd már meg a torrent-oldalakat: szinte egy sem magyar!

  • Dexantreal
    #29
    Meg azt is vedd figyelembe, hogy sokunknak nincs pénze, mer suliba jár pl és szülők meg nem midnenkinek adnak lóvét.
  • Seten
    #30

    Hát igen, az nekem is feltűnt de aztán gondoltam miért ne lehetett volna már a németeknek. (Csak még titkos volt :D)

  • Tuvok #31
    '44-ben még titokban sem volt Bell 47 . :D
  • Gaben70
    #32
    ez jó film lesz
    én is nézni fogom
  • GanXstaZoleeWrk
    #33
    jó film de könyvben olvasva 2x olyan jó. Halál 50 óráját pedig kiadták DVDn akit érdekel a kibővítettet is megcsinálták aminek a felénél szünet van mint a szinházban :)
  • KM
    #34
    Persze-persze...
  • Dexantreal
    #35
    Igyekszem majd könyvbe is beszerezni, meg talán a dvd-t is
  • B@ldrick
    #36
    Na ez is egy klasszikus. Még moziban láttam réges-rég kölyök koromban :)
  • Dexantreal
    #37
    21:15-kor lesz ma
  • Tuvok #38
    Készüljetek fel arra, hogy megszakítják a filmet :/
  • Speedbreaker
    #39
    már megszoktuk :))
  • Serpa
    #40
    nem a reklámra utalt.