26
  • Killgore
    #1
    "Ez a számítógéppel pozícionált, érzékeny digitális fényérzékelővel felszerelt és automatizált hálózatba rendezett kis távcsövek rendszerének több éves munkája során"

    Amatőr eszközök?:)
  • Zsoldos
    #2
    Attol fugg mit ertesz amator eszkozok alatt. Nem feltetlen a karib tengeri kalozok special dvd-hez adott jatek-muanyag messzelatora kell gondolni.

    A profi eszkozok milliardokba kerulnek es teniszpalyameretu lencsejuk van.

    Egy ilyen rendszert pedig ahhoz kepest fillerekbol ossze lehet dobni. Volt is egy film charlie sheen-el(valaki biztos tudja a cimet) ahol pont ilyesmit csinalt affele garazsprojektkent.
  • Zsoldos
    #3
    "teniszpalyameretu lencsejuk van."
    persze ez apro tulzas :)
  • Thrawn
    #4
    Na meg nem lencséjük, hanem tükrük (tükreik).
  • L3zl13
    #5
    Címét nem tudom. Valami földönkívüli inváziós B kategóriás film volt ha jól tudom.
    Műholdvevőkből csinált magának rádióteleszkóp hálózatot.

    Egyébként Jupiter méretű bolygó 2,5 napos keringési idővel nem semmi. Szerintem ott már elég szép kilengése lehet magának a csillagnak is.
  • Inquisitor
    #6
    Ezt így szerintem nem lehet megoldani, viszont egyszer lelkendezett nekem "amatör rádiócsillagász", szóval ez is létező fogalom. A felszerelés "olcsó", mert ilyen 100.000-es tételekben mérhető, meg persze kell egy PC, ami feldolgozza a bejövő adatokat ...
  • Reyes
    #7
    Nem volt az olyan rossz film, ahhoz képest, hogy B kategóriás volt:)

    Pedig én aztán alapból tartózkodok a B kategóriás múviktól, de ez tényleg nem volt rossz:) A címe viszont nem ugrik be:S
  • kutyak
    #8
    A múltkor láttam Natgeon vagy Spektrumon egy műsort, amiben mutattak ilyen "amatőr" cuccot. Négy digitális fényképezőgép van egymás mellé rakva, mindegyiken egy teleobjektív. Robotizált, számítógép vezérlésű berendezés. Egész éjjel az eget pásztázza és szupernova robbanások által keltett villanásokat keres. A nagy csillagászati projektekhez képest filléres berendezés, megfelelően ügyesek akár otthon is elkészíthetik. Persze a képeket feldolgozó szoftverért simán adnak egy programozói diplomát.
  • L3zl13
    #9
    Eredeti címe The Arrival. Magyarul passz. Asszem nem is magyaron láttam, hanem valamelyik német adón. IMDB
  • rhonkhan
    #10
    "Földtől 500 fényév távolságra lévő, és a Sárkány csillagkép mellett található GSC 03549-02811 nevű csillag körül kering"
    aham, oké
  • mcsaba
    #11
    Sziasztok, régebben a tv-ben láttam egy műsort amiben egy magyar ember mesélte hogy összeszerelte a webkameráját és a távcsövét és minden éjjel a webkamera élő képe látszik a neten, sokat kerestem a neten de nem találtam sem ezt sem más hasonlót, ha esetleg tud valaki valami hasonlót kérem irja meg a cimét. Köszi
  • Esrohnoil
    #12
    Szerintem nem túl valószínű h. annyi lenne a keringési ideje, inkább arra tippelnék h. nem 1, hanem több bolygóról van szó.
  • Esrohnoil
    #13
    Van már olyan részletes webkamera?
  • pipaxy
    #14
    2,5 nap az. Bolygóknak ezt a csoportját „hot Jupiter”-nek nevezik, mert rendkívül közel keringenek a csillagukhoz, tömegük pedig Jupiterhez hasonlatos. Az ismert exobolygók jelentős részét ezek teszik ki, mivel ezeket a legkönnyebb megtalálni – 10 centis távcső is elég hozzá…
  • Cat #15
    http://www.viharvadasz.hu
  • DarthPedro
    #16
    Galaktikus Támadás a címe. Volt belőle 2. rész is.
  • Aspirin
    #17
    Ekkora méretű bolygónak ekkora keringési idővel rég bele kellett volna zuhannia a napjába. Hacsak nem írták el egy vesszővel. Azért a 25 földi nap vagy esetleg 2.5 földi hónap hitelesebb.
  • Thrawn
    #18
    Miért is?

    Már elég sok néhány napos keringési idejű óriásbolygót találtak.
  • NEXUS6
    #19
    És ki mondta, hogy-nem éppen most zuhan bele?

    Ha a világegyetem olyan mint amilyennek ezeket a távoli naprendszereket látjuk, akkor a mi Naprendszerünk egy kiba furcsa és ritka hely.

    Sokkal inkább az a helyzet, hogy egyelőre csak ezeket a kiba extrém és valszeg instabil pályályú rendszereket tudjuk detektálni.
  • rotator
    #20
    Bár ne lett volna. :)
  • KM
    #21
    Kiszámoltad?
  • brueni
    #22
    kösz cat, betettem a kedvencekbe
  • Dömper Ármánd
    #23
    "Ekkora méretű bolygónak ekkora keringési idővel rég bele kellett volna zuhannia a napjába."

    Miért is? Nagyon érdekelne, hogy ezt mire alapozod.
  • Muad Dib
    #24
    Igen és a 2. rész volt a B kategóriás, mert az első, amiben a Sheen gyerek szerepelt, az baromi jó film. Nekem meg van, szerintem mind témájában, mind kivitelezésében mondhatom, hogy kitűnő, izgalmas alkotás, ajánlom mindenkinek.
  • Inquisitor
    #25
    A bolygót felfedező csapat vezetője Bakos Gáspár csillagász-fizikus, a massachusetsi Harvard-Smithsonian Asztrofizikai Központ munkatársa. Mint a tudós a sajtótájékoztatón elmondta, a HAT-P-1 a tőlünk 450 fényévnyire levő Gyík csillagképben található, egy ikercsillagpár egyik csillaga körül kering. Átmérője 38 százalékkal nagyobb, mint a Jupiteré, tömege viszont csak feleakkora.

    A planéta sűrűsége negyedannyi, mint a vízé, ez még egy parafadugó sűrűségénél is kevesebb.


    http://index.hu/tech/urkutatas/hat060915/
  • Aspirin
    #26
    Úgy látszik "ultrakönnyű" óriásbolygóval akadt dolgom, ezt nem vettem számításba, a képletet Kepler törvényei szerint alkalmaztam...

    A Galaktikus Támadást egyébként épp most hétfőn, szeptember 18-án láthatjuk a Hálózaton, 21:00-kor.