251
nálunk is?
  • PíszLávJuniti
    #1
    Hallottam egy kósza hírt, hogy nálunk is be akarják vezetni, mint az usában, hogy 21 év alatt tilos legyen az alkohol és dohány fogyasztás. Bár a mostani 18 at se igazán tartják be szórakozóhelyek tucatjai vannak tele gyerekekkel, és mindent kapnak.
    Viszont szerintem helyes ötlet lenne, jobban kéne szabályozni a fiatalok szokásait.
  • nyamiag #2
    ahaha :|

    ehhez csak ennyit szólnék hozzá :|
  • Gabesz amd64
    #3
    Nem csak ott van,hanem angliában is

    és nagyon helyes,ne a gyerekek nézzenek már mi minket
  • PíszLávJuniti
    #4
    Az ifjúságot meg kell védeni attól, ami árthat neki. Ahogy államilag kitolják az iskolapadban ülés időszakát jópár évvel, hogy addig se munkanélküliek csellengjenek, így egyúttal sokkal felelőtlenebbek is.
  • DjDano
    #5
    szerintem semmivel sem érttebb egy 21 éves a 18-nál... és hiába is tiltják az alkoholt és egyebet, annál inkább fogyasztják
  • Frozen Whispers
    #6
    Szerintem ha valaki rá akar szokni a cigire meg minden egyéb káros dologra, úgy is megteszi, aki nem az pedig nem.
  • robotnyk
    #7
    szerinted ha kitolják 3 évvel a nagykorúság határát, kevesebb lesz a kiskorú dohányos/gyakorló alkoholista középiskolás? ugye nem vagy ennyire naív?
  • GubiPapa
    #8
    Szerintem a jogosítványszerzés miatt kellene csak kitölni 21-re a korhatárt.
    Sok a Felelőtlen fiatal frissjogsis (én vagyok a vagány) gyerek.
  • CSOCSO
    #9
    21ev alat nem kell beengedni oket a diszkoba.. ugy ahogy amcsiban sem engedik be oket SEHOVA.... uljenek otthon.. csinaljanak hazipartit ivolevel.. oszt kesz
  • Thanatos
    #10
    tegyük hozzá hogy a nagy öreg friss jogsisból si van hasonlo jószámmal, mag a csak simán blafasz is van szépszerivel friis meg nem friss jogsis is :)
  • Thanatos
    #11
    "uljenek otthon.. csinaljanak hazipartit ivolevel.. oszt kesz"

    ezt ugye tese godnolod hogy ivolé lessz a fő fogás? :DDDD amcsiba lehet de itthon tuti nem... (és azért ottse mindenhol tegyük hozzá, tapasztalat :P)
  • GubiPapa
    #12
    Vagy legyen simán Tiniclub vagy valami hasonló.
    Nem kell a kis 14-18éves korú fiúknak a vagyány részeget játszani,
    a lányoknak meg a kikent kis "Nagy" lányt.
    Rossz irányba indult meg a fiatalság.
    Nem mondom azt,hogy én nem csináltam sok hülyeséget de a mostani kis suttyók már cigivel a kezükben születnek és cumisüveg helyett is sör van a kezükben.
    Ez igazából nem törvényfüggő hanem nevelés kérdése.
    A szülőket kellene valahogy megfogni.
  • 5w0rdf15h
    #13
    semmi se fog változni mivel Mo. nem olyan ország ahol ez kivitelezhető...ami meg a másik dolog h újabban már a 13-14 évesek itt lepzselnek a discokba és barokba és ugyanúgy isznak és cigiznek mert szerintük ez trendi...így nagyon nehéz megváltoztatni bármit is...
  • Lacc
    #14
    Most mindenki helyeselni fog, aki 21 év felett van. -Büdös kölkök elfajzottak. És mindenki nyígni fog, aki 21 év alatt van. -Ezek mit akarnak úgy is iszok.
  • GubiPapa
    #15
    De ha a szülő észbe kap és nem tömi a gyereket pénzzel akkor talán kicsit meg lehet őket fogni.
  • GubiPapa
    #16
    Szerintem ez az egész a SZÜLŐKTŐL FÜGG !!!
  • GubiPapa
    #17
    Én minden esetben a szülőket büntetném de keményen mert akkor ők is komolyabban vennék a gyerekük helyzetét.
  • robotnyk
    #18
    meg a társadalomtól. még a legjobb szülők sem állnak ott 0-24 egyik gyerek mellett sem.
  • GubiPapa
    #19
    De ha nem adnak neki egy estére csak Cola-ra valót akkor a gyerek nem fog tudni cigit venni és nem iszik úgy mintha muszály lenne neki
  • robotnyk
    #20
    megkínálja barát/barátnő

    szerk: mellesleg kétfajta szülői magatartás létezik, amitől egy gyerek több mint valószínű, hogy inni/dohányozni/drogozni kezd. az egyik az, ha a gyereket magasról leszarják, a másik az, ha drákói szigorral tiltják/misztifikálják a fentieket a közvetlen, egyenes beszéd helyett
  • GubiPapa
    #21
    Igazad van
    De ha tegyük fel a szülők 50%-ára tudnának hatni az is szép eredmény lenne
    Mert a Magyar ember olyan mint a "birka".
    Ha egy csinál valamit , követi a többi is... ezt kellene kihasználni!
  • GubiPapa
    #22
    Jó éjt mindenkinek! Jó kis téma ez...
  • Szeszmester
    #23
    Ezzel nem teljesen értek egyet, nemtom, te miért gondolod így.
    Szerintem nem szabad megvonni a zsebpénzt a gyerektől, azzal lejmolásra, élősködésre, ügyeskedésre és sunyulásra szoktatják rá a gyereket, ami szerintem elég gusztustalan. Hogy a gyerek mire költi a pénzét, az már szinte teljes mértékben a nevelés kérdése.
    Én is ittam 14 évesen, voltam párszor elég kész, szívtam 16 évesen.
    De a füvet abbahagytam, szoktam inni és egyetemen tanulok.
    Ezek mellett tudok bánni a pénzzel, nem szórom el és nagyvonalú vagyok.
    Hol itt a baj?
  • Thanatos
    #24
    nem teljesen mert én már elmultam 21 de mégse helyeslem mert egyszerüen fazsság kategória..., kényszeritésel nem igazán lehet ilyen szinten elérni semmit se..., főleg mo-n nem...
  • Thanatos
    #25
    de nem tudnál 1%-ra se nemhogy 50-re
  • gnar killer
    #26
    nem korhatárral kéne szigorítani mert attól nem leszünk előrébb /:
  • SötétBarom
    #27
    Ez egy ökörség. A tanköteles korhatár 16 év. Ha csávó itt abbahagyja az iskolát, elkezd dolgozni, sajtá keresete lesz, azután még várjon 5 évig arra, hogy vehessen egy sört? ;D

    (sarkított példa volt)
  • haxoror
    #28
    khmm...

    Csodálom hogy senkinek sem ugrott még be:

    Így a SZAVAZÓJOG is kicsúszik 3 évvel.

    Na lehet kombinálni hogy vajon melyik oldalnak jó ha a 18-20 évesek még nem szavazhatnak
  • haxoror
    #29
    Áhh késő van ezt benéztem, azt hittem hogy a nagykorúvá vállást akarják kitolni, sry mindenkitől
  • mousee
    #30
    Ez érdekes dolog lenne, lévén hogy még érintett lennék :)

    Tényleg a szórakozóhelyek kiadnak már mindenkinek mindent... Diszkóból meg koncertekről kijőve is rengeteg a matt részeg, 14-16 éves gyerek. Én is szívesen járok koncertekre, néha meg is iszom valamit, de mégsem részegedek le... Vajon miért? Mert tudom tartani a határt, és nálam a szórakozás nem egyenlő azzal, hogy mattrészegre iszom magam, és nem tudok járni.

    Csak azért, hogy meghazuttoljam önmagam, néha összejárunk páran haverokkal sörözni, rövidezni, vagy ami éppen jólesik, és akkor jót röhögünk, többnyire lerészegedünk ezalatt, de ezt is csak a jó hangulat kedvéért :)) Pl én nem iszom annyit mint haverok, és oan jókat röhögök rajtuk, amikor dülöngélve próbálnak kimászni a klotyóra :)) De ez mindenkinek egyéni dolga, szerintem ennyi jár. A hiba ott van, hogy a mai fiatalságnál divat a cigi, a fű, az lsd meg minden hasonló kaliberű dolog.

    Én megmondom őszintén, kipróbáltam a cigit is, a füvet is, de valahogy nem jött be. Más drogot nem is tervezek, mert minek? Én jobban érzem magamat a haverjaimmal. A szavazójogos dologban megint van valami. A mai fiatalok (köztük énse) még nem látják át a politikát, és teljesen alaptalanul szavaznak akármilyen pártra... (én speckó annyit látok a politikából, hogy mindenki marja a másikat, eggyik ezt ígér, utána egy hónap múlva megszegi, másik azt ígér, az is megszegi... De most nem akarok belemászni a politikába :P)

    Egy szó mint száz, valóban a nevelésen múlik az egész. Ha valamit megtilt a szülő, azt mindenképp ki fogja próbálni a gyerek. Nekem nincs tiltva se a pia, se a cigi, mégsem dohányzom, és kéthetente ha egyszer megiszom 2-3 sört a haverokkal... Szerintem ez még belefér :PP

    Na jóccakát, nem tépem tovább a szám :P
  • Cat #31
    "rengeteg a matt részeg, 14-16 éves gyerek"

    Egyetértek, és hüledezek. Én kitolnám 21re és nem azért mert felette vagyok, hanem mert nagyon gáznak látom a mai gyerekek helyzetét. Csak azért iszik/cigizik mert divat és gizda dolog. Szigeten egyszer mellettem egy fiatal srác egyhajtásra lenyomott egy korso sört - én voltam rosszul, ugy kiakadtam. Kérdeztem tőle mért csinálja, mondta hogy részeg legyen. Szóval nem azért mert élvezi, vagy izlik neki, hanem mert ez menő dolog. EMIATT értenék egyet ezzel a szigorítással. (ha kulturáltan csinálná, az más)
  • Cat #32
    hm, viszont egyes esetekben le is vinném: pl. elmegy a család együtt vacsorázni, akkor ha van 15 éves gyerek a társaságban, és kérnek neki sört/bort, ne büntessék meg ezért az éttermet, ha kiszolgálja őket.

    Persze ezt nehéz törvénybe foglalni. Alkohol OK, részegségig ivás nem OK.
  • Gnome
    #33
    attólmég h 21 év lenne a felnőttkor simán nemváltozna semmi....amcsiban éltem 17évesen kb és ugyanúgy ment a részegedés fű mint máshol..most az h házibuliban vagy éppen klubbbokban az mindegy sztem...legtöbben akik nemvoltak 18évesek "csináltattak" maguknak 18éves személyit és azzal betudtak jutni sztrip bárokba meg ahova akartak...szal ezzel nemérnek el semmit max azt h nemérzem majd magam ennyire öregnek:P..pedig mégcsak 1 év telt el a felnőttéválásomtól...;)
  • eörgs
    #34
    nagyon helyes
  • Bandee1987
    #35
    Persze, b*sszák meg...

    2008 márciusában leszek 21, szal addig várjanak ezzel a szar törvénnyel, utána mehet.
    Nehogymár ne vehessek a boltban egy üveg hideg sört...
  • Bandee1987
    #36
    Amúgyis: A hülyeség az nem kortól függ sztem. Lehet egy 25 éves is olyan hülye, mint egy 15...
  • Kmarha
    #37
    no, ha nem változtatna semmit, akkor miért ne vezethetnék be? :)
  • Panzerfaust
    #38
    Most én erre azt mondom neked, hogy van aki 40évesen se látja át a politikát. És 18 vagyok, kb 14 éves korom óta iszom alkohol, 15,5 éves korom óta rendszeresen, ha olyan helyen vagyok. Sose voltam még olyan részeg, hogy ne tudjak magamról, és nem is tervezem, mert tudok kultúráltan alkoholt fogyasztani 18 évesen is, és tudtam már 16évesen is. Dohányzásról pedig, barátom szülei dohányoznak 15 éves kora óta dohányos, most ott tart, hogy napi 1 dobozzal szív, és bármíly meglepő a szülei veszik neki a cigit. (Én nem dohányzom) De még nem lett gyilkos, ámokfutó, vagy útonálló. Itt nem az a kérdés,hogy k ihány éves, hanem, hogy mennyire érett, és mennyire van tisztában a dolgokkal. Például nem értem, hogy most mért innék másképp mint fél éve, vagy fogok 3 év múlva.
  • Bandee1987
    #39
    Én sose voltam annyira részeg, hogy ne találjak haza :)
  • joe14
    #40
    Hát ez lol. Ma már bemegy a boltba egy kiskorú, nem adnak neki cigit, de ha van ott egy 18fölötti, szól neki hogy vegyen már, azt vesz... Én ezt szoktam ^^