75
Hogyan lehet kevés minőségromlással képet nagyítani?
  • passatgt
    #1
    Hogyan lehet kis minőségromlással képet nagyítani?
  • bazs1
    #2
    photoshop
  • hunbasser
    #3
    ő is photoshoppozik :P
  • bazs1
    #4
    akkor nem tudom:D
  • Crem
    #5
    PS topic & visszaolvasás!,)
  • passatgt
    #6
    ps-t én is használok,de abba tudomásom szerint nem lehet.Gondoltam van valami külön prgi erre vagy vmi ilyesmi:)
  • nf1
    #7
    :|
  • bazs1
    #8
    lehet képet nagyítani
  • passatgt
    #9
    jólvan tudom,hogy lehet,de pl egy 800x600-as képet ha átméretezek 1024-re akkor full pixel lesz,és az a kérdés,hogy hogyan lehetne ezen javítani,vagy úgy nagyítani hogy ne legyen pixeles
  • Dj Faustus #10
    Irfanview - egy ingyenes, magyarul is tudó képnéző alkalmazás
    XNView - ugyanaz

    Mindkettő tud átméretezni "kis minőségromlással".
    IrfanView-nál az Image / Resize/Resample menüpontnál a Size method résznél a Resample-t kell kiválasztani.

  • bazs1
    #11
    életlenítéssel lehet rajta javítani
  • passatgt
    #12
    és pl úgy hogy lehet mint a helyszínelőkbe?XD
  • Kaszi46
    #13
    Tudtommal minőségromlás nélkül, csak vektorgrafikus képeket lehet nagyítani, illetve kicsinyíteni. Ezt a coreldraw tudja. Vannak olyan progik is, amik a pixel alapu képeket átalakítják vektorossá, így már lehet minőségromlás nélkül alakítani őket. Azt mondjuk nem tudom hogy a pixel-ből, vektorossá való átalakításnál, történik-e minőségromlás.

    próbáld meg talán a Vektorizálók topikban. Ha félre értettelek, vagy esetleg én is rosszul tudom amit az előbb írtam, akkor bocsi.
  • Dragooon #14
    legalább helyesen leírhattad volna a címet ->
    kép nagyítás --->> képnagyítás
    vagy!!!
    kép nagyítása <<--- ez esetben külön kell írni :S
  • passatgt
    #15
    googleban rákerestem direkt a képnagyítás, és a "kép nagyítás"-ra,az utóbbire jött több találat:)
  • Dragooon #16
    nembaj :PPP ^^
    ha én tévedtem, akkor 1000 bocsánat =D
  • Esrohnoil
    #17
    Úgy akarsz nagyítani h. javuljon közben a képminőség? :D
  • hunbasser
    #18
    nem.úgy h ne romoljon :)
  • 12346
    #19
    jaj ne má:cc ezt csak nem gondolod komolyan..:DD főleg, ha ps-ezel. pixelgrafos képből szted hogy lehetne mittomén hányszor akkora képet csinálni elfogadható minőségben? így van, sehogy.
    helyszínelők meg loál.
  • Palinko
    #20
    nem,hanem úgy akar nagyítaani,hogy NE,vagy minnél minimálisabb mértékben romoljon a kép minősége (kockásodjon)...
  • passatgt
    #21
    jólvan már csak vicceltem:)
    Na megpóbálom a lehetetlent:pixelből vektort,aztán lesz ami lesz:)
  • passatgt
    #22
    de ahelyszínelőkbe télleg úgy van,gondolom azért írta:)
  • PESK
    #23
    Ahhoz vmi plugin kell valaki nemrég emlitetet vmelyik PS es topicban meg linket is irrt
  • passatgt
    #24
    így nehéz lesz megtalálnom:C
  • hunbasser
    #25
    amúgy érdekelne a dolog engem is :)
  • Loál János #26
    [apro]Mivel így megtalálja azokat is, ahol egymástól akár totál függetlenül szerpel a két szó.
    Simán egybeírandó.
  • passatgt
    #27
    azért raktam "-be
  • passatgt
    #28
    jah mégse abba raktam,vagyis csak az egyik felén:)Ha valamelyik modnak nem tetszik írja át:)
  • Maco13
    #29
    Photoshopban van egy technika, amivel úgy tudsz nagyítani a képen, hogy nem pixeles lesz, hanem erős nagyításnál inkább homályosnak tűnik. Leírom hátha segít ez is. Angol PS-em van, magyarban nemtom mi a fordítás.

    1) megnyitod a képet amit nagyítani akarsz
    2) Actions ablak/fül, "New Action" gomb, elnevezed ahogy akarod, és csinálsz hozzá egy shortcut-ot (pl Shift+F2), majd ráböksz a "Record" gombra
    3) "Image" -> "Image Size" almenü -> "Document Size"-ban a szélességet és a magasságot 101%-ra növeled úgy, hogy megtartod az arányokat ("Constrain Proportions"), végül "OK"
    4) "Actions"-ben Stop gombra nyomsz, így elkészült a nagyító Action
    5) vagy nyomogatod a play-stop gombokat egymás után, vagy a beállított shortcut-ot, így minden körben 1%-al lesz nagyobb a kép


    Ha valami nem világos írjatok nyugodtan
  • blackgamer
    #30
    vannak különféle algoritmusok a problémára, könyvekben is vannak ilyen leírások + biztos neten is
    ha megvan az algoritmus, akkor már könnyedén megírod C-ben vagy Delphiben vagy amiben kényelmes neked
  • passatgt
    #31
    kipróbáltam,ahol nagyobb egyszínű terület van ott jó,de máshol elég pixeles lesz,bár jobb mintha simán a képméretet állítanám
  • passatgt
    #32
    milyne keresőszóval keressek rá neten?
  • Galy
    #33
    S-Spline Pro
  • Dj Faustus #34
    A fő keresőszó a resample, illetve az interpolation.

    Ez minden képszerkesztő/néző programban elérhető.
    Photoshop:

    Irfanview:

    Paint Shop Pro:

    GIMP:
  • ivjoe
    #35
    Neszóval, ott van ugybár a PS.
    Viszont nagyításra van jobb:
    S-Spline Pro, ami asszem ma már Photo Zoom Pro néven fut. Ennek elvileg jobb algoritmusa van, mint a PS hatodfokú interpolációja.
    Éa akkor még itt van az Alienskin Blow Up-ja is, bár ezt nem használtam még.
  • ivjoe
    #36
    De lehet! -.-
  • passatgt
    #37
    ennyire nem láma vagyok,képet nagyítani tudok,de úgy szeretnék,hogy aklehető legkisebb legyen a minőségromlás
  • passatgt
    #38
    Ennyire nem vagyok láma, képet nagyítani tudok, de úgy szeretnék,hogy a lehető legkisebb legyen a minőségromlás.
  • ivjoe
    #39
    Pont ezt magyarázza! Az interpoláció lényege, h nem pixelesedik ki a kép! -.-
  • Dj Faustus #40
    Ezért mondtam a resample[/i] metódust.
    Ami nem ugyanaz mint a [b]resize
    - ugyanis interpolál (erre vannak különböző algoritmusok a Bicubic-on át a Lanczos-on keresztűl...).