35
Japán anime, manga játék.
  • Dexantreal
    #1
    Sg.hu fő oldalán sokáig ott díszelgett a cikk és még most is meglehet keresni. Úgyhogy, ha nem tudjátok mi ez, nézzetek ott utána.

    Akiknek pedig megvan és játszanak vele, azok nyugodtan jöhetnek cseverészni ide.
  • Cat #2
    Nem egyszerübb belinkelni?

    http://www.sg.hu/cikkek/46952/ever_17
  • Dexantreal
    #3
    De, csak elfelejtettem:P...de thanks
  • Dexantreal
    #4
    Te játszol vele és, ha igen, hol tartasz?
  • Cat #5
    nem játszok, még animéket sincs időm nézni.
  • Dexantreal
    #6
    Jahh...sajnálom.
  • Dying Soul
    #7
    Kana - Little Sister c. játék, hasonló műfajban.
    Elég keményen megsiratós.
  • Dexantreal
    #8
    Ááááá, nagyon ott van ez a géjm. Készítőknek gratula érte.

    Azért írom a következőket spoilerbe, hogy aki esetleg még nem tart itt, annak a játék örömét ne rontsam el. Szal:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nagyon durva a géjm, mikor kiderül, hogy rajtuk kívűl - Takeshi és egy csaj - nincs senki a cuccon és aztán jön egy személyzetis nőci totál betépve, hisztérikusan sikongat ,hogy megkell szökniük, ez nem biztonságos terület. Mögötte egy üvegfal, aminek a túloldalán renget hal úszkál és egyszer csak betörik és bummm full erővel áramlik be a víz - mivel az egész cucc a tengerbe van - és most ott tartok, hogy menekül Takeshi csávó meg1csaj, aki hát....amolyan diáklány lehet.


    Nagyon cool
  • Prof William
    #9
    A Kana vagy az Every?
  • Dexantreal
    #10
    Amúgy eddig összvissz ez az első anime géjmem, szal nem vok jártas a témában
  • Dexantreal
    #11
    Te hol tartasz sztoriba?túl ami a spoilerben van?
  • Attila8805
    #12
    ja biztos jó csak nem tok annyir angolul
  • Lyan Kyj
    #13
    Imádom ezt a játékot! Minden indításkor végignézem az introt, mintha animét néznék:P
  • Dexantreal
    #14
    A zenéje az nagyon jó a főmenübe, intro is klassz, egyetértek de én skippelni szoktam.
  • Dexantreal
    #15
    Nem igényel nagy angol tudást. Oké4-5 voltam, de már sokat felejtettem és mégis: tök jól elboldogulok és leköt a játék.

    Ha pedig nem értesz valamit, íme egy netes szótár.

    Szerintem szedd le. Egy próbát megér a játék.
  • Prof William
    #16
    Már rég. Igen csak a vége felé mert...

    Nem nagy Spolier

    A komplexum 5-én 4:30 - körül fog összeroppanni most meg 4-e van. Szóval közeleg az idő.

    Bár nem hiszem hogy olyan rossz lessz a vége, főleg ha jól választjuk ki a válaszokat.

    A felnőttebb ( Takeshi)vel kezdem és Sora vonalát viszem végig. Tetszik, de igaz amit írtak, hogy ez csak egy szeletet ad ki az igazsából. Szóval reméllem Heppy End lessz ez a vonal, de akkor sem kapunk választ sok kérdése.

    Ha vége akkor jön a másik a komor csaj, majd a Kid-el is kipróbálom.

    Mellesleg jó hogy ablakba is lehet indítani, mert csinálom a dolgom, aztán meg pár percig viszem tovább. Kivéve ha valami izgalmas esemény történik. Azt azért egyben viszem. :)

    Tetszik.
  • Dexantreal
    #17
    Jaja, jó ez a kis ablakosdi dolog. Viszont nemtom..én most a diákcsajjal - talán a komor típusú:S - meg egy személyzetissel rohangálok és Takeshit játszom...hogyan lehet választani cselekmény sávot, mármint, hogy akkor majd legközelebb pl más irányba induljak el?:S
  • Prof William
    #18
    Itt egy végijátszás, hogy mit, smikor érdemes mondani. DE azért ki lehet találni. Aki tetszik, azzal legyél kedves a másikkal meg minnél taplóbban kell viselkedni. :)

    http://rapidshare.de/files/31969635/ever17.txt

    2 lehetőség van.



    Takeshi - Sora
    - Komor csaj. :)

    Kid - You
    - Valaki aki csak akkor szerepel ha a Kid van játékban.

    Ha végivitted mindel és good ending akkor jön + 1 ending a true ending. :)

  • Dexantreal
    #19
    Aha..:S...nekem néha a kölköt adja, hogy ő vele vok, néha meg Takeshit...no mindegy. Nemtom....majd kitapasztalom. Igen, azt olvastam sg cikknél is, hogy, ha végig tolom mindkettőt, akkor lesz egy ráadás.

    Thanks
  • Prof William
    #20
    Na megcolt az eslő. Nem éppenm good, de legalábbb

    Spoiler - Bár mivel bad end nem meglepő.
    A 2 szerelmes egymás karjaiban halt meg.
    Spoiler end

    Az F3 gomb megnyomásával viszont át tudjátok pörgetni azokat a részeket amit már olvastatok, egészen a válaszokig. Így nem kel a már megismert dolgokat ismét meghalgatni.

    Ja és még valami. Akkor good az ending ha a végefőcím után bejön még egy kis bejátszás/beszélgetés
  • Dexantreal
    #21
    ez a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    látod,spppoooilleerrrr:P
    és nem az, amit te bespoilerezel...nah thanks:P...
  • Prof William
    #22
    Gomenasai! Bár mivel bad end nem meglepő...

    Ugrok is neki megint de most Good end lessz!
  • Prof William
    #23
    Ez a rész kicsit homályos a leírásban.

    Ugyebár akkor van good end ha a outro után jön egy epilógus. Sora-val sikerült a good end de mégsem jött semmi a outro után.

    A végigjátszás írt erről valamit, de nekem zavaros volt.

    Az F3 (már ismert szöveget továblépeteése) remek funkció. Így nem válik unalmassá a dolog.
  • Dexantreal
    #24
    F3 helyett lehet enter is vagy jobb klikk is akár...de pls legközelebb, ha vmi in-game élményt írsz le, azt spoilerrel tedd meg:P....makróknál elolvashatod hogyan kell mímelni.
  • Dexantreal
    #25
    Pár kép a többieknek, akik még nem játszanak vele:

    Sora, Coco, Tsugumi:


    Tsugumi és a mögötte betörő víz:


    You(az eredeti neve túl hosszú), Sora, Coco:

  • Prof William
    #26
    De az F3 gyorsan átpörgeti a már ismert részeket olyan sebességgel amire egy kattintgató bajnok sem lenne képes. Nagyí segítség főleg a későbbi végigjátszásokban, hogy a már ismeret prbeszédeket pár másodberc alatt átpörgesd.
  • Lyan Kyj
    #27
    miért nem fullscreenben játszasz?
  • Dexantreal
    #28
    Mert így jobb....ha valaki keres msn-n, válaszolni tudok neki, mert látom. Plusz ugye nem minden szót ismerek és a lejjebb linkelt net szótárt "veszem elő" ilyenkor. Meg néha csak úgy netezek géjm közben.
  • Prof William
    #29
    Én a 2 végigjátsában használtam az ablak funkciót. Benyomtap pörgésre aszöveget és addig vcégeztem a dolgom. 1-2 perc múlva megnéztem, hogy megált e a pörgés. (Ez azt jelenmti hogy új területre ért amit még nem olvastam.)
  • Kensin
    #30
    Én egy hónapja játszottam végig, kb 5 hónapon keresztül nyomtam, sosem pörgetve a szöveget. Az a legrosszabb ebben a játékban, hogy már vége
    Legszívesebben elfelejteném az egészet, és újra elkezdenék vele jáccani.
    Ennél összetettebb sztorit még sosem láttam. Mindig próbáltam kitalálni, hogy mi miért van, aztán egyfolytában csak nagyokat lestem, mikor végre kiderült. Utána meg jött a helyébe két másik relytély is :)
    Érdemes minden szálon végigjátszani, már csak a love-story -k miatt is, majd a legeslegvégsőt is megcsinálni, mert ott derül ki minden ténylegesen. Eszméletlenül profi munka. Remélem a sorozat többi részét is lefordítják majd valamikor (Never7 ~the end of infinity~ és Remember11 ~the age of infinity~)
    Nagyon kár, hogy a KID becsődölt..
  • Dexantreal
    #31
    ... én még ne mvittem végig. Majd talán folytatom, de most a Yin-Yang XChange Alternative érdekel.
  • Prof William
    #32
    Ahogy elnézem ezekben a szerepelők meg a sztori (+ rajzolás) is más. Nehéz is lehetett volna folytatni hisz mindent megmagyaráztak a végén. Ez 2 külön játék. Csak gondlom az infinity közös bennük meg a csavaros sztori...

    A Yous bad endingen majdnem elsírtam magam. (férfi létemre) aki látta az tudja milyen...

    Remek kis animét lehetne belőlle csinálni. Ha már a Soul Linkből is anime lett. Beleférne az összes ending. (Na jó a Sora talán nem)
  • Dexantreal
    #33
    Én ebben nem vagyok annyira otthon, sőt semennyire, talán csak picit, de biztos igazad van. Amúgy még mindig nem vittem végig, mert, mint említettem a Yin-Yang XChange Alternative érdekel. Bár most az is szüneteltetve. Majd folytatni fogom mindkettőt és sry, ah picit ott nehezteltem rád, mert nem spoilereztél. Azért arra legközelebb tényleg figyelj.
  • Prof William
    #34
    Mármint a Japán Visual Novellekben? Anno én is csak párral játszottam. Mit gondolsz rólluk? Egy haverom amikor látta hogy a Everrel játszok nem bírta felfogni mi olyan jó rajta, hisz ez "valami 2d-s vacak...". Aztán amikor odaadtam neki áradozott hogy myilen jó a sztorija meg hogy melyik csajjal próbált összejönni. (Aztán amikor mondtam neki hogy eggyes játékokban mg az összejövést is mutatják ana akkor maondta hogy szerezzek neki egy olyat.)
  • l1710s
    #35
    Sziasztok! Keresek ehez a játékhoz társfordítókat, akik segítenének nekem magyarra fordítani ezt az interaktív regényt, ami a japán játékgyártás nagyszerű darabja -blabla... A fordítás angolból történne, én megoldom a szoftveres részét, gyakorlatilag csak a szöveget kéne magyarra foríítanotok segíteni, mert ez így egymagamnak elég nagy falat, és sosem készülnék el vele. Sok fórumon olvastam, hogy angoloul nem tudó emberkék szeretnék ha valaki végre nekiállna és lefordítaná, így hát eljutottam oda, hogy szívességből megteszem(szük), Ebből annyit akartam csak kihozni, hogy a dolog non profit jelleggel zajlana, szóval így álljatok hozzá Köszi előre is. [email protected] jah, a fordítás honlapja: www.ever17hun.extra.hu