55
Lakásfelújításhoz kérdés
  • zero_cool51
    #1
    Hellosztok.

    Lenne egy érdekes kérdésem.
    Nekiálltunk itthon a konyhát felújítani, és kellene egy kis segítség.
    Ott tartunk, hogy le van szedve a linóleum, meg a csempe meg minden. Most fel kellene szedni a linóleumragasztót, meg lekaparni a vakolatot. De spaknivan az eltartana 1 hétig is. Nincs valakinek tapasztalata, esetleg tanácsa, hogy hogy lehetne gyorsabban megcsinálni?
  • fifi
    #2
    miből van a fal?
  • NeoMaN
    #3
    véső+kalapács

    Ragasztóhoz valamilyen oldószer.
  • Annakin
    #4
    tud valaki jó burkolót?
  • sweech
    #5
    #3
  • zero_cool51
    #6
    panelrengeteg, szal betonfal
  • zero_cool51
    #7
    a véső kalapács kilőve, mert a glettanyag van fenn, ahhoz a véső túl durva
  • 0ppika
    #8
    aljzatra spakli+kalapács a legjobb, de nem kell túlzásba vinni, mert gondolom úgy is kell aljzatkiegyenlítő ...
    a vakolatot miért kell leverni? amúgy kőműveskalapács
  • DJ Skyline
    #9
    lakásfelgyújtást olvastam először!
  • ColdFire
    #10
    10
  • ColdFire
    #11
    en is, egybol jottem... :D
  • CheAteR88 #12
    mikell?:P
  • CheAteR88 #13
  • Annakin
    #14

    minden:)))
  • ArcZ
    #15
    Hali!
    A ragasztóhoz -erős, kiköszörült, kemély lapátú véső. A falhoz is, de azt ne nagyon vizezd.
  • Annakin
    #16
    nekem most elsősorban padlóburkoló kell
  • Punker
    #17
    gúgli a barátod

    (de most komolyan azt se tudjuk helyileg hol vagy és mi mondjuk meg kivel burkoltass? :)
  • Punker
    #18
    amúgy nálunk is káosz van állványozzák a házat külső +szigetelés, terasz/lépcsők újra burkolása, külső beton helyett térkő stb,
  • Met
    #19
    A linóleum ragasztónak flexbe helyezett drótgorongal esnék neki első körben, ahova nem ér be ott meg drótkefével.
    A vakolatot nyugodtan kalapálhatod mert csempézés előtt célszerű símára vakolni, hogy ne legyen hullámos a csempe.
  • Annakin
    #20
    Így is van, igazad van. Nagyon okos vagy:) Már találtam burkolót, te ne mond meg, hogy kivel burkoltassak!
  • Met
    #21
    szőke e vagy? :)
  • Punker
    #22
    nekem mos ttalálnom kell holnapra 1 villanyszerelőt, szal h avalaki eger környékén tud egy jót mondja gyorsan :)
  • Met
    #23
    "gúgli a barátod" :P

    miért nem csinálod meg Te magad?
  • Punker
    #24
    ne hergelj millió dolgom van és reggel 7-re kerítenem kell 1 villanyszerelőt :(
  • Punker
    #25
    "A teljes éves energiafelhasználás 40 százalékát az épületek hűtése és fűtése teszi ki, az otthonok kellő hőmérsékletének elérésére elköltött összegek jelentős részét azonban megspórolhatnánk - derül ki a Knauf Insulation felméréséből.

    Magyarországon közel háromszor annyi energiát használunk egy négyzetméter lakóépület fűtésére, mint az EU-15 országok átlaga. A jó minőségű, szakszerű szigeteléssel sok pénzt lehetne megspórolni, és a befektetett összeg - valamennyi korszerűsítési munka közül a leggyorsabban - 2-3 év alatt megtérül. Egy átlagos lakóházra vonatkozó számítások szerint a megfelelően elvégzett szigeteléssel a jelenlegi gázárakon 168 ezer forint, míg a feltételezett jövőbeni gázárakkal kalkulálva 211 ezer forint megtakarítást érhetünk el éves szinten."
  • Met
    #26
    Arról nincs felmérés, hogy az EU tagállamokban mennyibe kerül egy jó minőségű nyílászáró és itthon mennyibe kerül? :)

    Az, hogy megnézesd a házad hőkamerával, hogy hol szőkik a meleg 10-20k.
  • Punker
    #27
    inkább azt kell nézzni mennyit keres és mennyibe kerül, itt kezdődik a kava rmert a mestereknek keresztb ekell dolgozniuk, a konténert reggel 8-ra igérték állítólag fél óra múlva itt lesz.
  • Met
    #28
    na igen, eléggé haszontalan információ, hogy hol mennyibe kerül, max arra használható, hogy hol lehetne olcsóbban megvenni

    elég türelmes vagy :) én 9kor felhívtam volna őket, konténer lesz fél 10ig? ha nem akkor hívok mást
  • Punker
    #29
    mint mondtam a keresztbe melózás káosza van, amíg a szigetelők nem végeztek az állványozással addig a betonozás járólap/térkő lerakást nem tudják elkezdeni, de amíg az erkélyt nem verték szét és nem betonozták le addig az emeletnél nem tudják a szigetelést befejezni, szal itt a 3 főnöknek kéne egyeztetni :)
  • Met
    #30
    nemkizárt, hogy keresztbe is tesznek egymásnak, csak úgy picikét véletlenül :)
  • Punker
    #31
    hát most volt ez a fél napos csúszás, de eddig jól haladnak.
  • Met
    #32
    a NOBO elektromos radiátorokról van valakinek tapasztalata?
  • Punker
    #33
    úgy tűnik nincs :)
  • bugbal
    #34
    szijjasztok az árakról szeretnék érdeklődni és errről a linkről h van e vkinek már személyes tapasztalata
  • missxy
    #35
    Magáról a reklámfilmről? Elég sok helyen láttam, a bankról meg hallottam elég sok pozitív dolgot, de még nem voltam náluk, talán ha googleba, rákeresel.
  • bugbal
    #36
    hát hát az igazat megvalva engem a személyes tapasztalatok érdekelnének
  • Met
    #37
    hát ja :)
    van másik kérdésem, csempefestékkel esetleg valaki?
  • Punker
    #38
    csempefesték? passzolom, nekem most valamikor vízóra csere jön.
  • Met
    #39
    miért kell cserélni?
    kerti vagy lakáson belüli?
  • Punker
    #40
    mert valami köcsög eltünteti a házban a vizet, valami 700 köbméter hiány volt, úgyhogy minden lakásban lecserélik a mérőt :(