19
Magyarországon forgatott sport- és háborúeposz igazi labdazsonglőrökkel
  • B0B0
    #1
    Nem tudom mennyire ismert ez az 1983-ban forgatott film, ami számunkra különösen kellemes lehet, hisz itt, Budapesten és Fóton forgatták. Az akkori vasfüggöny mögé olyan sztárokat hozott ide a film, mint Sylvester Stallone, Michael Caine, Max von Sydow, Pelé, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles. A második világháború megszállt Franciaországában játszódó filmnek kiválló díszlet volt Budapest kommunista-elmaradott része, beleértve az MTK stadiont is és az odalátogató mintegy 20 ezer ember, akiknek csak annyit kellett mondani: ki akarja látni Pelé-t élőben? Igen. Az ő neve elég volt. Nekem, bevallom, az egyik kedvenc filmem, persze leginkább a foci miatt, mert nem a tipikus amerikai sportfilmet testesíti meg ez a mű. Nem győz a csapat a végén (vagy mégis :)), nem arról szól az egész film főszála, hogy a gonosz ellenfelek ellen hogy készülnek fel, nem az a film legsúlyosabb kérdése, hogy ki milyen fasza focista és nem szükségszerű az aktuális szerelmi szál beteljesedését egy szeretkezéssel prezentálni. A film a különböző emberi értékek taszításáról és összetartásáról ad remek képet, úgy, hogy a világ legnépszerűbb sportját használja ezközként.

    PORT.HU

    Úgy gondolom, a film nemcsak saját magáról, hanem az akkor sportdiplomáciáról is nyithat párbeszédeket
  • hunbasser
    #2
    láttammávagyháromszor :)
  • B0B0
    #3
    [sokkal többször látta] Én nyertem! :DD
  • Japep
    #4
    Király film!
  • [Jakuza]
    #5
    En nyertem, mert kint voltam az MTK palyan mint statiszta a forgataskor. :P
  • Zsolti9014
    #6
    egyik kedvenc filmem
  • Zsolti9014
    #7
    de sajnos csak egyszer láttam, meg kellene szereznem
  • Mr Csé
    #8
    imdb 6/10 :)
  • PíszLávJuniti
    #9
    alcímet "háborúporesz"nak olvastam :O
  • peacyg
    #10
    Gera Zoltán is szerepelt a filmben...
  • Darkoo
    #11
    De a színész és nem a focista
  • lord nihilus
    #12
    remek film, de mék csak etyszer láttam :(
  • KFCMajorka
    #13
    A meccs végeredménye nem 4-4 lett?
  • peacyg
    #14
    nyilván, mert a film 81-es és Gera akkor még nem volt túl öreg :)
  • peacyg
    #15
    mármint a focista Gera :D
  • B0B0
    #16
    De
  • B0B0
    #17
    Nekem megvan, eredeti kazettáról vettem fel, eléggé jól sikerült. Az a baj, hogy DVD-n csak braziliában jelent meg
  • B0B0
    #18
    Én csak nagyon soká vettem észre a filmben, hogy amikor az utsó 11-es rúgásra készülődnek, akkor a német krapek nagyon elrejtve (nehogy a Fritzek meglássák) megmutatja Stallonénak, hogy hova fogja rúgni
  • TS Zolly
    #19
    Akkor nézzétek meg a Két félidő a pokolba cimű filmet.