17
Működik ez a szolgáltatás valahol a világon...?
  • ZilogR
    #1
    Minden eddigi telefonomon aktiválva volt, ellenben soha nem működött itthon. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez a "cellainformáció", akkor olvasgasson utána, hogy ez nem az. Van-e bárkinek bármilyen tapasztalata ezügyben, hogy hol és hogyan használta? Egyáltalán miféle szolgáltatás ez? Kell-e érte perkálni - hogy a legfontosabbal kezdjük ;) ???


    -=ZR=-
  • ZsirosKenyer
    #2
    Azért nem működik mert a szolgáltató nem közvetít információt ilyen módon. Tudomásom szerint semelyik magyar mobilszolgáltató nem biztosítja hálózatilag ezt a szolgáltatást, de külföldön sem nagyon használatos, inkább a WAP előtti időkben lett ovlna hasznos..
  • ZilogR
    #3
    igen, én is effélére tippeltem, de azért ezt mégiscsak be lehetne izzítani... Olyasminek képzelem, mint pl. egy BlueTooth-os szolgáltatás. Közel mész a bolthoz és rögtön kapsz egy üzenetet BT-on keresztül, hogy a marhamájkrémes csirkeszték itt a legfinomabb, gyere egyél, és addig kapsz egy ingyen csengőhangot is, vagy 2db ingyen sms-t :P Na, így képzelek én el egy szolgáltatást...

    Azért jó lenne ez a hírszolgáltatás, nem bolyonganék a városban, hogy hol a görcsben van a legközelebbi patika - mert wapon nem akarom megtalálni, és ha aktív a "Patikák" kategória, ha közel vagyok, akkor rögtön dobhatná az üzenetet, hogy "Az Önhöz legközelebbi patika a Gyurgyalag utca 17 alatt található. Legkönnyebben az Astoriától blablabla közelíthető meg." Még abba is belemennék, hogy az üzenet végére biggyesztenek egy kis reklámot, hogy legyen nullszaldós a vállalkozásuk...



    -=ZR=-
  • eörgs
    #4
    aha

    -=EöRGCS=-
  • akyyy
    #5
    ez valóban jól jönne.. ha nemis tennék oda h ingyen sms, meg balhbalh, de hasznát azt lehet venni.. talán 2060-ba lesz ilyen
  • Pheel
    #6
    Ha ez valóban így működne, akkor azt hiszem ez lenne az első, amit kikapcsolnék.
    Biztos nagy élvezet lehet egy bevásárlóközpontba belépve 40 üzenetet kapni.
  • Taranov
    #7
    Jópofa elgondolás, de ez inkább egy GPS navigációs szoftver funkciója lehetne.
    A hírszolgáltatásból én teljesen más jellegu dologra asszociálok.
  • akyyy
    #8
    ki lehet kapcsolni, sé csk azt be, amire kiváncis vagy( keresel GSM boltot, akkro csak azoktöl kapsz monjuk 2 üzit ami érdekelhet is)
  • Munch
    #9
    Pannonnál működik az egyik, hozzá kell adni témának egy háromjegyű számot. Vicces, mert kb. percenként sms-üzenet formájában elküldi a város nevét ahol lax. :D
  • Munch
    #10
    Ja, a számra nem emléxek sajna. :/
  • Taranov
    #11
    És üzenetenként rádob 20 Ft-ot a számlára? :-(
  • Munch
    #12
    Nem. Tök ingyen megy. Lehet, hogy 050-át kell beírni? Az rémlik.
  • rayer
    #13
    működik, 050 a 3 jegyű szám.De csak a várost írja ki hogy hol vagy meg a metróba mész akkor a metrónak a megállóját sajna mást nem tud.
  • Taranov
    #14
    Tényleg, nálam is muködik. Szóval ez a cellainformációval megegyezik. Így nem volt teljesen igaza a topiknyitónak abban, hogy ez nem a cellainformáció :)
  • Munch
    #15
    Csak annyira jó, ha netán valakinek feltünési viszketegsége van, akkor rohadt gyakran csipoghat a telefonja anélkül, hogy ő nyomná be a csengőhang választó gombot. :D
  • ZilogR
    #16
    nah küldtem ezügyben a Pannonnak egy levelet és már továbbították a megfelelő csoportnak, majd ha lesz vmi, akkor beszámolok a miértről is :)

    -=ZR=-
  • ZilogR
    #17
    azóta sem jött válasz, valszeg nyúlják az ötletet lefelé - ami az lett volna, h ha pl. az egyetemen, koleszban vagy és van valami üzenete az egyetemednek, akkor megkapod cellainfóban.

    Pl.: fizikai kémiából beírták a május 17-i vizsga eredményeit a Neptunba, akit érint, mehet ráépülő tárgyat felvenni.

    Vagy: ne felejtsd el befizetni a kolidíjat ma 8-14-ig itt és itt, vagy holnap 9-11-ig ott és ott.

    Vagy: A Kármánban olcsóbb lett a ser 15Ft-tal, mert csökkent a maláta világpiaci ára! Hajítsál el mindent, rázd le a pasidat/csajodat és gyere az alagsorba piálni!

    Szóval csupa hasznos!