10
Remember the Titans
  • Dexantreal
    #1
    Ez a film az amerikai fociról szól és annak is egy csapatáról: a Titánokról. A filmben nyomon követhetjük a csapatot, ahogy felkészülnek az edző táborban a szezonra - persze nem zökken ő mentesen: legnagyobb probléma a bőr szín -, aztán visszatérve az iskolába újabb megpróbáltatások várják a játékosokat. Elkezdődik a szezon és ők nyernek, de megint sok minden kavarog a csapat körül, főleg szegény edző - az egyik néger - körül, akinek bedobják ablakát egy téglával, mint egy figyelmeztetésként. S az élet se mindig kegyes, sokszor brutális, könyörtelen tud lenni: egyik játékosuk autó balesetet szenved, mert figyelmetlen volt, s ezért fizetnie kell: tolószékbe kerül, majd a film végén meg is hal.

    Szerintem ez egy nagyon jó film, érdemes megnézni többször is. Mondjuk egy-két hete volt asszem RTL-n én akkor is megnéztem hajnalban.


    Emlékezz a titánokra!
    (Remember the Titans)


    színes magyarul beszélő amerikai filmdráma, 113 perc, 2000

    rendező: Boaz Yakin
    forgatókönyvíró: Gregory Allen Howard
    operatőr: Philippe Rousselot
    díszlettervező: Anne Kuljian
    jelmeztervező: Judy L. Ruskin
    zene: Trevor Rabin
    producer: Jerry Bruckheimer, Chad Oman
    executive producer: Mike Stenson, Michael Flynn
    látványtervező: Deborah Evans
    vágó: Michael Tronick

    szereplő(k):
    Denzel Washington (Herman Boone edző)
    Will Patton (Bill Yoast edző)
    Kate Bosworth (Emma Hoyt)
    Wood Harris (Julius "Big Ju" Campbell)
    Ryan Hurst (Gerry Bertier)
    Donald Adeosun Faison (Petey Jones)
    Ethan Suplee (Louie Lastik)
    Donald Faison (Petey Jones)
    Craig Kirkwood (Jerry Harris)


    Boone (Denzel Washington) kiváló amerikai futballedző hírében álló fekete tanárember. 1971-ben a virginiai Alexandria városában megkezdik a faji elkülönítés felszámolását, amelynek jegyében összevonnak két iskolát. Az amúgy is meglévő feszültségeket tetézik Boone kinevezésével az egységes csapat élére. A fehér fiúk korábban sorra nyerték a meccseket, nehezen fogadják el az új színesbőrű edző utasításait. Az edzőtáborok eleinte botrányos verekedésektől hangosak, de a srácok lassan rájönnek, hogy az egymás elleni gyűlölet felesleges. Jól szerepelnek a bajnokságban, de a legfontosabb meccs előtt a kapitány autóbalesetet szenved. A Titánok csapatának most igazi egységet kell mutatnia...


    Pár kép:










    A kép és a rövid cikk a szereplőkkel, rendzeővel együtt by port.hu
  • Shiwo
    #2
    hmm..érdekes film lehet..ha látom műsorújságba, majd megnézem..
  • Thanatos
    #3
    tipikus antirasszista hype film, amit már ezerszer meglovagoltak, ettől függetlenül nem rossz film az tény :)
  • takysoft
    #4
  • hunbasser
    #5
    ha denzel washington,akkor rossz film nem lehet
  • Dexantreal
    #6
    Egyébként megrendelhető dvd-n, szóval, ha nagyon látni akarjátok, akkor rendelés rúlz.
  • ColdFire
    #7
    azthittem a titanikra... :D
  • endiboy
    #8
    megvan, és tetszik is
  • Kanál
    #9
    volt hogy 2-3 naponta adtak tvben, lattam vagy otszor :c
  • Gipsz75
    #10
    az 1-ik kedvenc filmem:)

    a való életnél nincs jobb forgatókönyv író:)