206
Red Bull Air Race world series - Hajra Besenyei!
  • Falconer
    #1
    Keresovel nem talaltam neki topikot.

    Szoval ha meg nincs, akkor megerdemel egyet. Besenyei Peter otlete mar vilagbajnoksagga notte ki magat....

    Itt a mostani oszetett eredmeny:

    Pilot Team Nat. Pts.
    1 Kirby Chambliss Red Bull USA 24
    2 Mike Mangold Mangold USA 21
    3 Peter Besenyei Red Bull HUN 19
    4 Paul Bonhomme Bonhomme GBR 11
    5 Nicolas Ivanoff Hamilton FRA 7
    6 Klaus Schrodt bwin GER 6
    6 Steve Jones Jones GBR 6
    6 Michael Goulian Goulian USA 6
    9 Alejandro Maclean Maclean ESP 3
    10 Nigel Lamb Lamb GBR 2
    11 Frank Versteegh Versteegh NED 0
  • Falconer
    #2


  • Falconer
    #3
    Kovetkezo verseny:

    Szeptember 2. Longleat, UK
  • Falconer
    #4
    Besenyei Péter lecserélte tavalyi gépét és az idén egy egyedi festésű Velox Revolution típusú géppel kívánja megnyerni az összetett versenyt. Tavalyi gépe 130 kilogrammalal volt nehezebb ellenfelei gépénél, így mindig hátrányból indult. Az idénynyitó futamon azonban még nem az új géppel versenyzett. Elmondása szerint az új gép lomha volt, a szűk fordulókban pedig sokat vesztett a sebességéből. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy csupán a nyolcadik helyen biztosította helyét a döntőben. A versenyen nem is a Velox Revolutionnal repült, hanem egy kétüléses Red Bull géppel.

    ... és amit ezzel a géppel véghez vitt, az maga volt a csoda! Besenyei Péter a harmadik helyen végzett az idény első versenyén.

    A budapesti eredmeny:

    os Name Nat. Time
    1 Steve Jones GBR 02:31.45
    2 Paul Bonhomme GBR 02:32.44
    3 Mike Mangold USA 02:36.63
    4 Michael Goulian USA 02:37.43
    5 Kirby Chambliss USA 02:46.74
    6 Nicolas Ivanoff FRA 02:48.56
    7 Klaus Schrodt GER 02:50.82
    8 Alejandro Maclean ESP 02:52.90
    9 Nigel Lamb GBR dq
    10 Peter Besenyei HUN dq
    11 Frank Versteegh NED dq

  • Falconer
    #5
    Abu Dhabi


    Barcelona
    http://www.redbullairrace.com/images/galleries/Barcelona_06.05.06/DG_BC__768.jpg

    Berlin


    Szent Petervar
  • Falconer
    #6
    Barcelona
  • Falconer
    #7
    Isztambul

  • Pheaper
    #8
    Budapest
  • Blasta
    #9
    Saját képeim - enjoy
  • Blasta
    #10
    bár főleg a légibemutatóról szólnak a fotók :/
  • badsco
    #11
    Grat elég profik lettek a képek. Csak hobbyból csinálod? Egyébként Bessenyeit kizárták Pesten, nem?
  • Blasta
    #12
    Igen, csak hobbi, köszi, hogy megnézted Őket.
    Sajna ezek nem lettek most túl jólsikerült fotók, tavaly jobb objektívem volt a célra.
    Igen, Besenyeit már az elején kizárták.

    Tavalyi fotók
  • DJviolin
    #13
    Sziasztok!

    Pár infó a red Bull Air race-ről, amit nem lehet hírlapokban és tévében hallani, csak a reptereken pletykaszinten. :)

    1. Van egy ruszki műrepülő pilóta, aki elismerten a világ legjobbja (sajna a nevét nem tudom). Ő azért nem versenyez az Air Race-ben, mert nem engedte a rendezőség, mondván hogy túl őrülten repül. Túl veszélyesen. Hogy mi lehet az igazi oka, hogy a világ legjobb műrepülőpilótája nem repülhet a Red Bull Air Race-ben? Talán annyi, hogy nehogy konkurenciája legyen a mi kis Besenyeinknek, és a red Bull-nak. Mert most is vannak a Red Bull Air Race-ben jobb pilóták a Besennyei-től, de azok egy szinten vannak vele. Ha ez a ruszki csüka odaszabadulni, akkor az összes futamot ő vinné.

    2. Ezt nézzétek meg.
    Egy ismerősöm kinnt volt Abu Dabi-ban, amikor volt az a légiparádé, amelyiket a Légcsavar műsor is bemutatta. Tudjátok, amelyiken repült a veres Zoli is, és kimentek még az Apollós sárkányosok is. Naszóval, amikor a futamot rendezték volna, olyan homokvihar volt, hogy kénytelenek voltak elhalasztani a Red Bull Air Race-t, azonban a médiát erről senkise figyelmzetette. Az eredetileg megrendezni kívánt napon már ki voltak írva a végeredmények, amelyek koppra megegyeznek a honlapon látott másnapiakkal. Vajon időutazok lennének a szervezők?

    Ennyit a Red Bull Air race-ről.

    Üdv:
    DJviolin
  • Boeing737
    #14
    Sztem frankó kis verseny
  • Boeing737
    #15
    bÁR SZERINTEM MARHA VESZÉLYES.
  • DJviolin
    #16
    Nekik nem. :) Elvégre pilóták ülnek azokba a gépekbe. :)
  • Galy
    #17
    még több kép a budapesti versenyről
  • bppity
    #18
    Sajnos nem tudtam ott lenni, és a tévében sem láttam. Mondjátok már meg, hogy miért zárták ki Bessenyeit?
  • Aspyrin
    #19
    Firefoxxal nem tudom megnézni :(
  • VRSDM
    #20
    én ottvoltam szerencsére a redbull vip tribünön szopogattam a cocatail-t közbe :)

    szoval, azért mert ugye attol még hogy elvágott egy bólyát, attol még nem hagyhatod el a pálya területét, és a pálya nem szabályos sorrendbe végrehajtott elemit kihagyni egyenlő az elhagyással... szoval miután levágta a bolyát, egyenesen a duna vonalában elment... és emiatt
  • VRSDM
    #21
    a képek meg nagyno jók blasta... az a körberajzolt tükör elég brutál volt

    a veszélyre meg az oroszrol... az első redbull-on is kizártak egy fickót, akkor még volt touch-and-go feladat, és kicsit jobban odacsapta a gépét, bár nemlett senkisem sem baja, a gépnek sem veszélyesség miatt kizárták
  • VRSDM
    #22
    nekem is firefox van és nekem jó(gondolom valamilyen java vagy flash hiányod van)
  • Yan
    #23

    A verseny jó! Csak a palik ne üvöltene benne, mint ha nyúznák.
  • Papirzacsi
    #24
    Akkor álljon itt pár kép tőlem is. Nem minőségiek, meg túlképp válogatás nélkül.
    2004-ből
    2005 augusztus 19. Nagyon lókvaliti, talán ecce kicserélem egy jobb tömörítésűre őket.
    2005 augusztus 20.
    Az idei meg majd ecce csak felkerül. :-)
  • VRSDM
    #25
    ezt ugyérted hogy a tömegre is veszélyes? vagy a házakra? vayg kire?
  • VRSDM
    #26
    palik nélkül az átlag user-ek unták volna
  • sapkafej
    #27
    palik miatt kénytelen voltam elkapcsolni. ez egy bréarcú
  • VRSDM
    #28
    én csak nevettem (nem irom le hogy miért mert megint hülye dicsekvős ujgazdagnak hisztek) szoval elég annyi hogy otthonvagyok a repülé-be, és jovolt mosolyogni a palikon, bár leginkább a vip tribünön ülő, tipikus 700.000 öltönyvan rajtam és metroszexuális vagyok, a csajom meg 30éve szolibarátok tagja stb. értitek ti, és ahogy okoskodott a szőke pinája előtte a sok faszi :)
    " uu ez tul magas " " ezis magas " " ez alacsony " "az a kubai ntul hamart lett áteresztve " és ezt minden 2. figuránál eljátszotta:) barátnője meg " uuuu . áááá . tttéééénylegggg? deokosvagy!! ^^ és egy puszika a mellkasára ami kilog az armany ingből :)
  • Falconer
    #29
    Mert veletlenul elkaszalta az egyik akadalyt.
  • Falconer
    #30
    Errol a vegeredmeny dologrol tudsz valami konkretabbat?
    Eleg hihetetlennek hangzik.

    Amugy meg azert Besenyei is nyert mar par vilagkupat, szoval annyira azert nem kell felteni :)

  • Falconer
    #31
    Egesz szepek lettek.
    Meg jo a zarido is :)
    B25 Mitchelle-t nem lattam
  • Falconer
    #32
  • DJviolin
    #33
    Azon a bizonyos Abu Dabi-s légiparádén még történtek más érdekes események is. Például egy felvágos amcsi vadászpilcsi összetört egy F-16-ost, de mivel az Arab Emirátusok és az Amcsik nagy spanok, ezért nem nézett volna ki jól, hogy Arab földön lezuhant egy amcsi vadász. Ezért akinél fényképezőgépet láttak a szervezők, vagy kamerát (Több milliós tömeg!), azoknál lecsekkolták a felvételeket, és amelyiken rajta volt a gép, vagy a füst, és a roncs, azoktól elvették.
  • VRSDM
    #34
    hát felettébb különös, bár ez már nem az AIRRACE rovására megy... szoval ezt nem nekik kell felróni
  • VRSDM
    #35
    másrészt kétlem hogy minden egyes embert végig lehet nézni egy több milliós tömegben lásd butapest-en ott "csak" 1800000ember volt spec megtörténik ez az eset hogy lepottyan valaki-valamivel biztos lenne olyan ujságiró-riporter vagy akár civil aki elmegy... ha már látja hogy mi történik, másrészt ez hogy történt? nemvolt olyan fotomasina ami eztán lemereült? vagy valaki memkártyát cserélt. egy többmilliós tömegeet végignézni... meg hogygondolod? ottvan sok hiresség elnök sztárok, és akkor turkálnak a zsebükbe hogy van-e nálad még egy memkártya???

    ez abszurdum
  • Falconer
    #36
    Eleg hihetetlenul hangzik. Egy ilyet nem lehet eltitkolni a sajto elol, ha ilyen sok szemtanu volt.
    Vagy csak vmi isteni csoda kell hozza, hogy eppen senki nem fotozta le, vagy aki igen, attol is elvettek.


  • DJviolin
    #37
    Pedig el lehet. A sztori röviden annyi, hogy egy amcsi f-16-os oktató pilcsinek akkora arca volt, hogy a képe vagy 6 igazolványképen sem fért volna el. A többi amcsi pilóta többnyire nemrég került ki a vadászsuliból, és még ez is tetézte az "oktató" arcát. Állítólag odaszólt a többieknek, na figyeljétek, ezt csináljátok utánam, de nagyon figyeljetek, mert csak egyszer mutatom meg. (Meg lesz egylövésből is esete :)) A kapitány a gurulás kezdetétől maximál forszázst ad, majd ahogy bírja koppig hasrahúzza a botot. A gép vagy 90 fokos álásszöggel emelkedik felfele, és egyszercsak megáll harangban, a pilóta kattint, majd az üres gép aláhull a pályára, ahol kigyullad. Ennyi a sztori. Az arabok pedig azért szedtek el minden anyagot, és azért irattak alá a sajtóval titoktartási nyilatkozatot, mert nem mutatott volna valami jól, hogy arab földön =akár az Arab Emirátusokban is) lezuhant egy amcsi vadász a terrorkorszak idején.

    És hogy nem vagyok őrült, arról nem csak az ismerősöm története tanúskodik, hanem pár netes honlap is. Persze fotó nélkül:
    Info 1
    (Ez a honlap egy arab gép katasztrófájáról beszél, holott az ismerős bizton állította, hogy amerikai volt. Érdekes.
    Google


    És higgyétek el. El lehet tüntetni a képeket, és a riporterekkel alá lehet iratni titoktartási szerződést. Arról az álamról beszélünk, amelyik jelenleg egy olyan üdülőszigetcsoportot épít, ami még az űrből is látható!
  • DJviolin
    #38
    Ezen a lenti honlapon van egy link, ami egy arab hírmagazinnak arra a cikkére mutat, ami a balesetről készült.

    És itt a link. Jól látjátok. Halott. A cikk helyett az újság főoldala jön be.
  • DJviolin
    #39
    Hopsz. Ez mégse az. Ez pár hónappal korábbi. Aeeól az amcsi esetről egy árva szót nem lehet találni.
  • Falconer
    #40
    Persze, az ok, hogy lezuhant, meg elkoboztak mindent, de akkor hogy a francba nem kerult ki semmlilyen foto???
    Erdekes mindenesetre.