88
  • citkar
    #1
    érdekes ember lehet,kiváncsi lennék a munkájára,de valszeg elég keveset értenék belőle,vagy szinte semmit : o )
  • immovable
    #2
    Nem semmi koponya lehet, ha az általa "megoldott" próblémát már 4 éve vizsgálják és nem találnak benne hibát, pedig valszeg nem egy szuper matematikus szedi ízekre a megoldását! Gondolom, most jönnek majd az okosok, hogy a hiba keresése sokkal nagyobb gond, míg maga a megoldás jóval egyszerűbb, dehát mindegy itt mindenki elméleti és alkalmazott matematikát tanul!
  • immovable
    #3
    "általa bizonytott probléma megoldását"
  • Csudri #4
    Mindig az ilyen fura figurák fogják előrevinni a tudományt.
  • Visor
    #5
    Elég érdekes figura az tény. Csak nem értem hogy miért utasít vissza egy ilyen díjat!?
  • mikloss
    #6
    Atér én elfogadnám a helyébe azt a kis kanadai dollárt ha már magának nem akarja adja oda a szegény Leningrádi gyerekeknek...
  • akyyy
    #7
    mer egy ufo akifelvette pavarotti gyenge képmását. és az idegenek köztudott minek pénz?
  • NEXUS6
    #8
    A matematikusokon kívül ki hallott már ezekről a díjakról? Nem sokan.

    Viszont arra rögtön mindenki felkapja a fejét ha valaki a spanyol királytól nem akarja átvenni.

    Szerintem éppen ellenkezőleg, kissé exibicionosta a fazon.
  • eke
    #9
    hihetetlen egy ember! Ő egy igazi lángelme!!!
  • lazly
    #10
    En mar hallotam ezekrol a dijjakrol es intezetekrol... :D Es nem matematikus vagyok, hanem Lazly (mellesleg alkalmazott matematika hallgato)

    No udv!
  • craesh
    #11
    idiota.
  • Adenoma
    #12
    hát igen, az átlagos egyszerű emberek központi kérdése a pénz. vannak a pénzen kívül is létező értékek, amelyeket nem értékelnek. már emiatt is kitűnik ez az ember a tömegből.
  • Adam II
    #13
    Ebből a Poincare-sejtésből egy kukkot se értek.
    Sose bírtam a matekot:(
    Elismerés a csávónak.
  • Muad Dib
    #14
    Wazz!
    Ezek nem vesznek téged komolyan, pedig nekem ugyanez jutott eszembe!
    Ez biza egy ufonauta, nem fér hozzá kétség...

  • Zozo76
    #15
    En meg 2db nullat is szamologeppel adok ossze kis tulzassal... :)
    szoval semmit nem ertek belole en sem... :)
  • FOXX supreme
    #16
    én mondjuk biztos bezsebelném a díjat:), de úgy látszik hogy ő csak a tudományért csinálja és nem a pénzért...ilyen is van:)
  • Aspirin
    #17
    A Nobelt is többen visszautasították már,ő sem enged a korrupciónak!
    És nem kell ezért a fejünkben rögtön elefántcsonttoronyba zárni a mestert.
    én is azt tettem volna a helyében, mert így olyan helye van, amit senki meg nem ingathat.
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Azt a "senki"-t gondold át még egyszer...

  • zzebi
    #19
    Nem feltelenul viszik elobbre az ilyen esemenyek a tudomanyt. Annak idejen, amikor Andrew Wiles bebizonyitotta a nagy Fermat sejtest, akkor sem tortent semmi. Egyszeruen azert, mert az egadta vilagon semmilyen gyakorlati haszna nem volt a bizonyitasnak.

    Vagyis egy haszna megiscsak van a sok kutatasnak, bar ez nem csak a vegso megfejto erdeme. Megpedig, hogy az ilyen fejtorok soran sok uj problemat talalnak, sot a matematika egeszen uj agai johetnek letre, amik kesobb hasznosak lehetnek mas problemak megoldasakor.
  • vaddiszno
    #20
    Peldaul ha f-ra vesznek es mondjuk le se tojnak mikor segitseget kersz akkor normalis az emberke hozzaallasa ... van annyi penze h megeljen, es ha valakinek van valami ohaja/sohaja az keresse meg v menjen el hozza. Probalj kedves olvaso valami alkoto munkat vegezni es nezd meg h ki es mennyi segitseget nyujt...egy velemeny v eszrevetel v batoritas sokkal tobbet er a penzecskenel... (mna ezt se volt eredetileg kedvem begepelni)
  • irkab1rka
    #21
    Hogy pontosak legyünk a http://en.wikipedia.org/wiki/Geometrization_conjecture -t oldotta meg. Tudja valaki, hogy hol lehet utánaolvasni (MAGYARUL!) a 'nil geometry'-nek?
    Meg általában ilyeneknek? A primek a hobbim, de illene kicsit topológiával is foglalkozni :)))

    Ja, még 50 év, mire az elméleti fizikusok felfedezik...
  • vitus
    #22
    És mi lett az eredmény?
  • Emmegki
    #23
    A komplex számokat is matematikusok játékszerének nézték, aztán kiderült, hogy a váltakozó áramú jelenségeket le lehet velük írni.
  • schrank
    #24
    ha ilyenek csinálnák a játékokat nem kéne pach-elni soha
  • fade2black
    #25
    gondolom anno a görögök is uezt gondolták pl a tálesz körröl...
  • gz8
    #26
    Thálész, és nagy t, mert tulajdonnév...
  • schrank
    #27
    a tálész kis té a Thales csak akkor nagy té ha nem a duke thales
  • Mo.Organ
    #28
    Kár hogy nem rakták be egy linkbe hogy mi is az a matematikai "egyenlet" amit meg kellene oldani.
    Este legalább lenni egy kis elfoglaltságom.
  • Caro
    #29
    A topologikus terekben csak halmazok vannak, nincsenek kisebb/nagyobb relációk, ezért egyenletek sincsenek, legalábbis ha jól tudom, aztán lehet hogy tévedek.
  • Dredd
    #30
    igazi őrült zseni feje van az embernek :D ki más visel még ilyen szemöldököt? :D

    bár... a viszkisre is hasonlít
  • Mr Gumby
    #31
    A kiszeltünde. (szemöldök)
  • Sadist
    #32
    Patch. És attól hogy valaki jó matematikus, még lehet sík hülye a programozásban.
  • idebudanemoda
    #33
    jah,kiszeltünde (a matektudása is)
  • senoy
    #34
  • tungusca
    #35
    Néha a pénz nem boldogít, a tudományok viszont igenis boldogíthatnak...
  • gyuri12
    #36
    én azé elfogattam volna...:D
  • Sidewinder
    #37
    Minden tiszteletem a csávójé.Nem elég, h egy zseni, még a fáradságos munkáért felajánlott zsét is visszautsítja.Én tuti h ezt nem tudtam volna megtenni.Egyik dolgotsem se a problémát megoldani,se a zsét visszautasítani.Respect.
  • Molnibalage
    #38
    Sajnos az a baj, hogy egyikhez sem értek igazán. Aki ezt a kettőt műveli és érti, olyan faszán megél mérnökként, hogy ehaj!
  • rotator
    #39
    Durva ez a fejszerkezet. Ilyen csak sorozatgyilkosnak vagy matematikusnak lehet. :)
  • Fenjoy
    #40
    Képet látva... Lenin ÉL!