348
A Szökés spoilermentesen.



A szökés
  • drobee
    #1
    Mivel igény volt rá, de senki sem készített ilyen témát ezért megtettem. Ha bármelyik moderátor szerint helytelen hát törölje.
    Akik az RTL Klubon kezdik el nézni a sorozatot azoknak a másik téma spoilerekkel teli lehet (és az is).
    Valakit megsértettem, sajnálom. Ugyis jönni fog a flame.
  • fernando torres
    #2
    ezmiez?láttam plakátot..penge3as drakula volt benne
  • akyyy
    #3
    jó topik, mer tpl én ezért nem járok se a 24-es se iylen sorozatoknak fórumába, mert a tvbe követem az eseményeket, és oké hogy a legtöbb okosügyes fórumozó spoilerként ír, de ha beír egy újreg, simán képes beirni olyat amit nem kéne:S
  • akyyy
    #4
    halottam egy két dolgot a sorozatról h miről szól, stb, meg is van feliratosan de nem igazán kezdtem el nézni, de majd most holnaptól:)
    hétfő, kedd:24
    szerda: PB
    Péntek: Lost
    Szombat: Enterprise
    :)
  • drobee
    #5
    Nehogy legyen pontatlanság a leírásomban idézek:

    "Lincoln Burrowst (Dominic Purcell) egyértelmű bizonyítékok alapján halálraítélték. Már-már beletörődött sorsába, mikor egy nap a börtönben találkozik öccsével, Michael Scoefielddel, (Wentworth Miller) akit bankrablásért ítélték el. Az egyetlen ember, aki hisz bátyja ártatlanságában. Lincoln nehezen viseli, hogy öccse is börtönbe került és egyáltalán nem nyugtatja meg, hogy Michael szándékosan jutatta magát börtönbe: egyetlen célja, hogy kijuttassa bátyját még a kivégzés végrehajtása előtt. Ehhez egy rendkívűl részletes terv áll rendelkezésére, amelynek kidolgozásában segítette egy korábbi munkája, amikor is építészmérnökként a börtön felújítását végző cégnél dolgozott, így a börtön terveit nem volt nehéz megszerezni. És habár a fellelhető információk alapján a börtön lakóiról is részletesen tájékozódott, az emberek soha nem kiszámíthatóak... ez különösen igaz az egyik legszigorúbb börtön válogatott rosszfiúira.
    A Fox televízió augusztus végétől tűzte műsorra a Prison Break című sorozatot, amely igen hamar a legjobbak közé került az értékelésekben. Eredetileg a 24 című sorozat évadjai közt üresen álló műsoridőt hivatott kitölteni, ám gyorsan kiderült, hogy a nézők ennél többet látnak benne. Mi az oka a hirtelen jött sikernek? Rendkívűl pörgős cselekmény elevenedik meg egy olyan világban, amely bezártságával ismeretlen az átlagember előtt, olyan szereplőkkel, akikkel nem találkozhatunk mindennap. / szerencsére? :) /
    A történet két szálon zajlik: a börtön falain belül Michael vívja harcát a falakkal, a fogvatartottakkal és a sors szeszélyével mialatt az óra kérlelhetetlenül ketyeg, eközben a falakon kívűl Lincoln volt kedvese, az ügyvéd Veronica Donovan kezd nyomozásba. Természetesen hamar kiderül, hogy az elítélt Lincoln valóban ártatlan, azonban ezt bebizonyítani közel sem lesz egyszerű. Eközben a történet olyan fordulatokat vesz, amely a veterán sorozatnézőket is váratlanul érheti... A képet a kíválóan összeválogatott szereplőgárda teszi teljessé, Michael cellatársa Sucre (Amaury Nolasco), a korábbi alvilági vezéregyéniség Abruzzi (Peter Stormare) , a mentálisan beteg T-Bag (Robert Knepper), a börtönorvos Tancredi (Sarah Wayne Callies) egyaránt részletesen kidolgozott háttérrel rendelkeznek, és karakterüket elsőosztályú színészek alakítják.
    Röviden összefoglalva, úgy tűnik nem véletlenül mondják internetes fórumokon, hogy ami egy évvel korábban a Lost volt, az most a Prison Break lesz... (más kategória, félreértés ne essék, csak a siker hasonló) Aki eddig nem ismerte, az feltétlenül nézze meg legalább az első pár részt!
    Az első 13 rész ment le 2005 novemberéig, a folytatás, az első évad fennmaradó 9 része pedig 2006től kezdődően látható a Foxon, hetenként egy rész. Várható, hogy második évad is készül."

    Forrás: PrisonBreak.hu (spoileres lehet, óvatosan!)

    Szerk.: azóta már második évad is készül, az első részét épp ebben percben adják a Foxon. RTL Klub pedig szerda 21:10-kor adja a sorozat pilotját, szinkronosan.
  • fernando torres
    #6
    ki nem hagyom,htx.
  • bigapó
    #7
    szerintem jó sorozat, nekem tetszett:)
  • Tinman #8
    Mi ez a szutyok sorozat már megint?
    Na megyek inkább Prison Break-et 2x1-et nézni
  • Garfield
    #9
    Még jó, hogy használtad a keresőt.

    A spoilermentes fórumozás pedig kulturáltság kérdése: vagy használja valaki a "spoiler" tag-et, vagy nem. Aki a másik topikban nem használja, az itt sem fogja és viszont.

    Teljesen felesleges ugyanannak a sorozatnak két, külön topikot nyitni. Más sorozatok esetében is nagyszerűen elfér egymás mellett az amerikai és a magyar részekről folytatott eszmecsere.
  • Mayday
    #10
    De tkp a masik topicba (en is oda jarok) mar a fejlec is eleg durva spoiler... :)
  • Hunnenkoenig
    #11
    Maradhat.
    RTL-esek ide jarjanak. Aki a masodik seasont nezi, az ugyse fog.
  • G1nic
    #12
    ilyen téma már van
  • Mayday
    #13
    Azert olvass vissza :)

    A topicnyito is tudta, hogy van, megindokolta, miert nyitotta. Sztem sem muszaly bezarni.
  • ROKICA
    #14
    jo h van ez a tema nekunk RTL-eseknek is!

    +fav

    amugy nem figyeltem mikor is lesz a sorozat milyen idopontban?
  • ROKICA
    #15
    szerintem jó kidumálni minden részt az után miután az RTL en este megnézted, de ez az original topicban nem lehetséges mert azok ott már mérföldekre előre járnak.... szal sztem ne zárják a topicot:)
  • ROKICA
    #16
    2006. augusztus 23., szerda, 21:10 -az első rész az RTL KLUB-on.
  • Qwerty4
    #17
    ez a topic felesleges!!!
  • Hunnenkoenig
    #18
    Ne okoskodja ma vazz...
  • Qwerty4
    #19
    nem okoskodok, de ennek van topicja és tudom mi a helyzet, de sztem úgysem kell kettő belőle.
  • Qwerty4
    #20
    hátha ide fogtok járni akkor én is ide jövök ha majd nézem a sorozatot, mert ebben a helyzetben tényleg nem lesz értelme oda manni, mert szóba se állnak, de ha ez topic nem nyílt volna oda ment volna mindenki(1. és 2. szezonos is)
  • ROKICA
    #21
    én nem jártam volna oda, ahogy más általam tv-n nézett sorozat topicjába se nagyon járok, mert ott általában mindenki már nagyon előrehaladott, letöltötte torrentről, vagy nézi satelite-on.. szal sztem jo hogy van ilyen topic ahol azok dumálhatnak akik csak RTL -en nézik.
  • DJviolin
    #22
    Sg 2009. esztendeje

    Topiklista:

    Prison Break
    A szökés - Prison Break
    A szökés
    Szökés
    Szökés spoilermentesen
    A Szökés második évada spoilermentesen

    Lost
    Lost második évad
    Lost első évad spoilermentesen
    Lost harmadik évad
    Lost negyedik évad a második évaddal

    Ugye ti se nem akarjátok, hogy ez legyen?

    Egyébként azért is felesleges ez a topik, mert mondjuk valaki regisztrál fórumra, aki netről tölti, és véletlenül nem az előrehaladott topikba ír, hanem ide, akor úgy is lelövi a poént, mert feltételezi, hogy itt már mindeki előrehaladott mint ő.
  • DJviolin
    #23
    Mellesleg nem kötelező visszaolvasni ott sem. És van Spoiler tag.
  • Qwerty4
    #24
    1et értek veled.
  • BiG G
    #25
    diebanplzhtxvmbye
  • Dying Soul
    #26
    Maradjon.
  • Qwerty4
    #27
    úgylátszik marad, mert a címet átváltoztatták RTL Klubos-ra, de nem értek 1et még most sem.
  • ROKICA
    #28
    van Spoiler makró igen.. igaz nemmindenki használja!

    de GONDOLJ BELE HOGY HOGY ÉRZI MAGÁT VALAKI AKI CSAK AZ RTL KLUB-ON NÉZI EGY OLYAN TOPICBAN AHOL MÁR A NEMTOMHANYADIK ÉVADDAL ELŐREVANNAK, AHOL NEMTUD SENKIVEL NORMÁLISAN ELDUMÁLNI ARRÓL AZ EPIZÓDRÓL AMI ÉPP TEGNAP MENT AZ RTL-EN MERT TV-N MÁR SENKI SEM NÉZI.. HÁT SZERINTEM NEKED IS LOGIKUSNAK KELL H LEGYEN MÁR HOGY EZ A TOPIC NEM FELESLEGES..

    és az hogy ha az ilyen topicok elszaporodnak az már nem ide tartozik, ennek van értelme és kész... a címe is mondja "A Szökés - RTL Klub (TV)" aki nem ott nézi ne írjon...
  • dienesoft
    #29
    ebben tökre igazad van. Akik most kezdik SZINKRONOSAN a filmet, igenis ne a Prison Vreak fórumra írjanak, hanem a Szökés-RTL Klub- ba!
  • dienesoft
    #30
    *Vreak=Break
  • DJviolin
    #31
    Ez igaz. DE abba a fórumba nem csak egy RTL-s szinkronos szökéses rajongónak kötelező beleírnia. Hanem beleírhat az a tábor is, aki ezt a topikot fogja erősíteni. Az előrehaladottaknak pedig Spoiler tag, ha pedig nem használja, akkor bünti. Ennyi. A rossz szervezés miatt kár új topikot nyitni.

    És kapcsold ki a CAPS LOCK-ot. :)
  • FLeK0
    #32
    nem tudom olvastad-e a lost topicot az elmúlt évben, de vagy 10 oldalnyi vita volt az rtl/spoiler témában.
    Egyszerűbb az első adás előtt lecsökkenteni ennek a mértékét 2 külön topikkal, a bannerba kell beleírni érthetően hogy kinek szól, és kész.
  • akyyy
    #33
    muszá[b]j
  • akyyy
    #34
    pontosan.
  • ROKICA
    #35
    ebben a topicban legalább nem én vok az egyetlen aki most fogja először látni ezt a sorozatot:)
  • Qwerty4
    #36
    nameg én
  • akyyy
    #37
    24-nek is jó lenne, mert azt is én most látom először a Coolon, és nem letőtőm a netről: S
  • Qwerty4
    #38
    én még semmilyen sorozatot nem töltöttem le netről és megvok nélküle, egyszerűen a tv-be jó nézni.
  • Bandee1987
    #39
    Nem igaz, mert lenne 2 topik...az egyik az rtlklubot követné nyomon, a másik a fox-ot. Tehát 1 évadnyi különbség lenne a kettő között.
  • Qwerty4
    #40
    MOST MÁR MINDEGY, MEGHAGYTÁK TEHÁT ÉRDEMESEBB LENNE A SOROZATRÓL BESZÁLNI!!!