869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Dexantreal
    #1
    Forrás: origo.hu

    Több halálos áldozata van a vasárnap esti fővárosi viharnak - erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az MTV híradójának. A belvárosban tartózkodó tudósítók pánikról, kaotikus állapotokról számoltak be.




    Tűzijáték - esőfüggönyön át

    Ön hogy vészelte át?


    A [email protected] címre várjuk olvasóink beszámolóit a viharról.
    Ajánlat
    Hatalmas viharok érték el a fővárost




    Két halálos áldozata van a vasárnap esti fővárosi viharnak - erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az MTV híradójának. A szóvivő azt mondta, hogy két halálesetről tud.

    A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság ügyeletese pedig azt jelentette, hogy egy ember eltűnt a viharban, amikor két hajó összeütközött a Dunán. Az ügyeletes beszámolója szerint a Zsófia hercegnő hajó és egy kisebb vízi jármű ütközött össze, a vihar közben, és emiatt öten a vízbe estek. Négy embert sikerült kimenteni a Dunából, egyet viszont este tíz óra körül még nem találtak meg.


    A katasztrófavédelem ügyeletese korábban azt közölte, hogy a viharban nagyon sokan megsérültek. A tűzijáték nézőit a kidőlő fák, leszakadt faágak, betörő ablakok kihulló üvegcserepei sebezték meg. A hatalmas vihar miatt több belvárosi ház ablaka kitört.

    A belvárosban tartózkodó tudósítók pánikról, kaotikus állapotokról és nagyon sok sérültről adtak hírt Budapest több pontjáról.

    "Egy perc se telt el és már egyátalán nem látszódott a Gellért-hegy" - mondta a vihar kezdetéről egy fiatalember, aki a pesti rakpartról szerette volna nézni a tűzijátékot. "Ahogy elkezdett az eső is esni, mindenki futni kezdett, biztos, hogy volt aki megsérült" - tette hozzá.

    Az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt a mentők két sérült külföldit, egy férfit és egy nőt láttak el. A híd budai hídfőjétől legalább öt mentőautó szállította el a sérülteket. Két ember sérült meg a pesti Vigadó teraszán, illetve a Marriott szállodánál, ahol a betört ablakokból kizuhanó üveg sebezte meg a nézőket.

    A vihar elől menekülő emberek aluljárókba, mélygarázsokba menkültek le. "A Ferenciek terénél az aluljáró megtelt, oda sokan már hiába próbáltak lejutni" - mondta az [origo]-nak egy fiatalember, aki az Erzsébet híd közeléből nézte volna a tűzijátékot. A Lánchídnál a híd alatti alagútba menekültek az emberek.

    Az [origo] munkatársainak jelentése szerint az Erzsébet-híd pesti végén álló tömeg a vihar kitörésekor a Kossuth Lajos utcán indult el menedéket keresve. Csak a hirtelen lezúduló hatalmas vízmennyiség és az erős széllökések miatt nem kezdtek el futni az emberek, így szerencsére nem történt emiatt baleset. A Belvárosi templom tetejéről a szél tetőcserepeket sodort le. Aki tudott, az aluljáróba menekült, de a tömeg nagy része a Kossuth Lajos utcára és a Váci utcára özönlött.

    Súlyos és könnyebb sérültek vannak Budán, a Sándor-palota környékén is. Kaotikus jelenetekről számoltak be a Batthyány-térről is, ahol legkevesebb két ember sérült meg, amikor a nézőkre dőlt a délutáni légi parádéról tudósító újságírók számára felállított emelvény.

    Az [origo] munkatársa motorral érkezett a szerkesztőségbe fél tízkor. Elmondása szerint a Hungária körút az Üllői út és a Mester utca közötti szakaszán a Lágymányosi híd felé csak egy sáv volt járható, az útra dőlt fák és leszakadt ágak miatt. A Lágymányosi híd elején rendőrök irányították a forgalmat.

    Az [origo] munkatársának tizenéves hozzátartozói a Jászai Mari térnél nézték volna a tűzijátékot, amikor elkezdődött a vihar. Mint elmondták, az erős szél feldöntött egy mobilvécét, amelynek tartalma a járdára ömlött. A fiatalok hiába kerestek menedéket a híd alatt, és az aluljárókban addigra mind tele lett a vihar elől menekülő nézőkkel, ahogy a környező kávézók és gyorséttermek is. "Széjjel áztunk" - mondta egyikük a telefonba. A Nyugatinál alig lehetett a metróba lejutni, ezért, mint elmondták, felmerült, hogy inkább vonattal utaznak Észak-Pestre, de a vonat is vagy negyven percet késik.

    A Kerepesi úti temetőnél az útra dőlt egy fa, ott el kellett terelni a forgalmat.


    Na, emberek, lehet a témához hozzá szólni. Azért picit durva egy ekkora vihar, nem? Jómagam gondoltam kihagyom a tűzijátékot, hisz már sokszor láttam és tv-n keresztül meglesem. Persze nem volt kedvem a televízió előtt se. Úgyhogy utólag szüleimtől és a net álltal értesültem a dologról, hogy ez egy picit szörnyűre sikeredett augusztus 20-dika lett.


    Akik elhunytak, azokra örökké emlékezni fogunk.


    Aki pedig óhajtja, beszámolhat, hogy a vihar kitörtekor hol volt épp és merre menekült, mi járt a fejében satöbbi-satöbbi.

    Gondoltam lehetne erről egy témát nyitni. Ha meg rosszul gondoltam, akkor jöhet a bünti pont és elnézést.
  • gnar killer
    #2
    akartunk topik talit és én mára javasoltam a tűzijáték miatt, még szerencse hogy nem jött össze...
    Miskolcon szerencsére megúsztuk, viszont most kezd feltámadni a szél.
  • Dragooon #3
    valami elképesztő, hogy mi volt, ott, én hál'istennek csak a tv-ből néztem, de az is elég volt.. sajnálom azt a 2 szerencsétlent, akik meghaltak (x)
  • Punker
    #4
    nézzétek a hírtv-t, 4 halott + 1 eltünt a Dunában :(
  • Palinko
    #5
    ????
    ez hihetetlen.akkor azért voltak a rendőrök...
  • 0Fritz0
    #6
    A TV szerint eddig 6 halálos áldozat van.
  • Punker
    #7
    itt Egerben kb 5 perccel a tüzijáték vége után kezdett el szakadni (10-kor kezdődött)
  • DJ Skyline
    #8
    még jó hogy nem mentem ki! :|

    bár sosem érdekelt a tüzijáték annyira,pláne nem élőben,meg a tömeget sem szeretem!
  • DJ Skyline
    #9
    ja,meg hajók egymásnak mentek meg minden!
  • asfa
    #10
    atyaég mivolt :((
    szegények!
    szerencse h mikor jött a vihar hazfutotam 2perc alatt
  • Punker
    #11
    most mondják a hajókat.
  • Neoncsoves
    #12
    egymásnak mentek???? pedig gondoltam rá hogy haverral kimegyünk...
  • desigo
    #13
    Szerencsétlenek jól megszívták:(

    még szerencse,hogy nem mentem...
  • VRSDM
    #14
    szóhoz sem jutok szerencse hogy idén elfáradtam és kihagytam... elég megdöbbentő
  • Cat #15
    én beálltam egy házba, egy csepp eső nem esett rám. De tényleg nagy pánik volt, amit főképp néhány ember kiabálása okozott. Nagyon dühös voltam rájuk, csak csinálták a fesztivált.
  • Punker
    #16
    azt mondják 1 méterre se láttak és rohadt nagy szél volt.
  • OrioN the S
    #17
    ÚRAMISTEN én meg se tudok szólalni :o

    Nyugodjanak békében :(

    mine már elmennek megnézni a tüzijátékot és...ez várta őket...kiváncsi vok az 5. vízbe esett emberrel mi lett ...remélem valahogy kievickélt :|
  • 0Fritz0
    #18
    Igen, sajnos ilyenkor egy bolond százat csinál.
  • Dragooon #19
    a hidakon mi lehetett... tesóm mesélte (ő kint volt), hogy hatalmas pánik volt Lágymányosin: majdnem befújta őket a szél a Dunába, mindenki taposta a másikat..
  • Cat #20
    ja, visszafele sétálva láttam a fereciek terén, a pesti hidfőnél egy halottat egy mentőben, be volt csomagolva fekete nejlonba, a mentőautó mellett meg egy 45 év körüli nő sirt.

    Míg álldigáltam, mint katasztrófaturista, közben az aluljáróból hoztak fel egy fiatal srácot, fején nagy kötés, ahogy hallottam a fejére esett egy szél által lesodort tetőcserép.
  • zoolee
    #21
    Grat.
    A magyar szervezettség.
  • mod
    #22
    Én a Lánchídon voltam, nagyon durva volt, láttam a Clark Ádám téren, amikor beesett a fa tömegbe!!!
  • VRSDM
    #23
    azlett volna még szép ha épp az airrace alatt jön :) egyszerre kb. 10-15 gép volt fennt...
  • DJ Skyline
    #24
    ja,én itthon kinéztem,és a 40 méterre lévő rendelőintézet mögött már nem láttam semmit,a főút járda melletti sávja folyóvá alakult át 5-10 perc alatt,több utca megtelt ennyire vízzel! (régebbi kép)...kb 1 méterre ülök az ablaktól de éreztem a szelet a csukott ablakon keresztül! :\ durva volt,pláne azoknak akik ott álltak kint! :C
  • acsati
    #25
    a soroksári úton van néhány régi romos épület és ott 20-30 kilos kötömbök estek kocsikra emberekre meg autokat is mozgatott a szél :( nagyon durva volt
  • Neoncsoves
    #26
    Hát ez nem csak amiatt van... Pont ma pont most ekkora vihar... kiszámíthatatlan időjárás. Miért? túlzott széndioxid kibocsájtás (globális felmelegedés lett VOLNA, de tulzott szendioxid kibocsájtás miatt, pusztitó viharok lesznek) Olvastam egy fórumon...
  • OrioN the S
    #27
    nemtudom itt ki mennyire istenhívő de....ezt nem hagytam volna
  • mod
    #28
    A rendőrök és a tűzoltók tették a dolgukat...

    Az egy más kérdés, hogy miért nem hallgattak az időjárásjelentésre...
  • Palinko
    #29
    erre szerintem senki sem gondolt!ez nem fogható a szervezésre
  • Punker
    #30
    "Hivatalosan meg nem erősített információink szerint három halálos áldozata is van a tűzijáték alatt kitört viharnak. A Batthyany téren ledőlt a délután légiversenyre épített médiatribün, a Clark Ádám téren egy fa dőlt a tömegre. Információink szerint mindkét helyszínen egy-egy halálos áldozata és több sebesültje volt a szerencsétlenségeknek. Ugyanakkor egy halottja a pesti alsó rakparton is volt a viharnak. Egy olvasónk emelett a budai alsó rakparton, a Francia Intézet közelében egy másik fa kidőléséről számolt be: itt négy halottat látot, egy sebesültet pedig éppen újréleszteni próbáltak.

    Egy embert eltűnt a vasárnap esti budapesti viharban, amikor két hajó összeütközött a Dunán - közölte az MTI-vel a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság ügyelete. Az ügyeletes beszámolója szerint a Zsófia hercegnő hajó és egy kisebb vízi jármű ütközött, s ennek következtében öt ember a vízbe esett. Négy személyt kimentettek, egyet viszont este tíz óra körül még nem találtak meg. Az eltűnt személyt egyelőre keresik."
  • nf1
    #31
    mert ugye ilyen csak magyarországon fordul elő... más országokban még soha nem volt ilyen vihar és föleg senki nem halt még meg töle
  • Dragooon #32
    istenem és pont ekkor van ez a rva vihar, amikor egy szép nagy ünnep van, amit rengetegen ünnepelnek odakint
  • acsati
    #33
    ja meg ablakokat is tört be a szél
  • Neoncsoves
    #34
    nem tom hallottatok-e arról hogy amerikában egy tüzijáték során a főprodukciós animácio rakétai berepültek a közönségbe... és ott robbantak...
  • NFP
    #35
    Sokszáz sérült.
    Már legalább 5 halott.
    Egy embert búvárok keresnek.

    Egy 11 éves kisgyerek is meghalt.

    De hogy legyen valami megnyugtató is:
    Demszky összehívta a Városi Védelmi Bizottságot
    Szal már minden rendben lesz :)
  • mod
    #36
    Igen, ez durva nagyon!
  • Dexantreal
    #37
    én10kerbe lakom Bp-n, ott csak amolyan átlag viharnak látszott...igaz, nem is nagyon néztem ,csak egyszer, hogy villámlik... szóval nálam szerencsére nem volt vészes.
  • mod
    #38
    Szerintem Demszkyt ne keverjük bele...
  • VRSDM
    #39
    igy igaz, meglepetésként ért... inkább egész pestre fogható lásd támadás vagy akármilyen gond esetén ujra ezlenne ... csak a tanulópénz volt megint felbecsülhetetlenül drága
  • Neoncsoves
    #40
    jah haverom meg a csaja ma ünneplik a 3. hónapi együtt létet... :D nesze nektek :( Szegény haveromnak biztos jó kedve lett a vihartól ha kint voltak :D