23
  • wanek
    #1
    Híradásokból én pont azt olvastam, hogy a kommunikációs eszközöket próbálta izrael megsemmisíteni a nagy hightech katonai eszközeivel... Ennyit erről.
  • Omega
    #2
    Én is csodálkoztam rajta, hát passz. Nemtudni hogy melyik hír valódi, meg egyátalán ki írja ezeket a híreket.
  • sathinel
    #3
    Te nagyon okos. A mobil marad csak komunikálásra azt szerinted nem tudják lehalgatni? jobb mintha titkos csatornákon beszélnének. Elég egyszerű bemérni egy jeladót ha azt karták volna. Márpedikg technikailag elég el vannak eresztve.
  • wanek
    #4
    Te csak tudod! LOL!
  • sathinel
    #5
    Mobil eszközöket lehalgatni a legkönyebb. Més az NSA is elismerte hogy nem az a gondjuk hogy lehalgassanak bármit ami amerika és más országok között történik, hanem kiszűrni hogy nekik mire van szükségük. Amerikától kapják a legtöbb hadfelszerelést. És már Irakban is használtak kis bombákat ami megzavart minden komunikációt a területen. Persze kivéve a szövetséges komunikációt.
  • metaljesus
    #6
    attól az még lehet igaz, elvérge támadhatták a katonai kommunikáció központjait is. nem tartom túl valószínűnek hogy a hadsereg a nyilvános hálózatokat használta volna a háború alatt. viszont az is igaz hogy a hezbollah meg pont hogy elvegyül a civilek között, így náluk ez a mobilozás valószíűleg gyakoribb volt, de nekik is lehettek más eszközeik.
  • ewuk
    #7
    hát nem tudom, nemrég volt egy hír, hogy az izreilek kilőttek valami palsztín fejest úgyhogy a verdájában ült egy rakétával 5 autó közül. ha az nem okozott gondot, akkor pont egy böszöm adó torony fog nekik. szerintem nem véletlenül nem pusztították el.
  • fourgee
    #8
    Te nagyokos! A hallgatni az két LL :)
    A telefon lehallgatás, meg az mobilátjátszó bemérése két különböző dolog. Az átjátszó állomások épen hagyása meg valószínűleg azt jelenti, hogy izraeli cégek pénze van benne, akinek a lerombolása után nem fizet a biztosító. :) Ja, meg szerintem ott nem is kell már bemérniük ezeket a tornyokat, mert valószínűleg nincs olyan, amiről ne tudnának.
  • Csepesz
    #9
    Libanon
  • sathinel
    #10
    Na megint burkolt zsidózás) A palesztín terorista majmok meg olyan fegyverrel támadtak amit még katonák ellen is tiltanak a nemzetközi szabályok de ezt nem olvassátok? Miért hallom mindíg csak a zsidózást? Én sem vagyok zsidó, és nem is szívlelem őket de a terorista majmokat ugyanolyanoknak tartom mint akik nem gondolkodnak csak zsidóznak.
    Az olyan fegyvereket amik területre hatnak, és minél több embert megcsonkítson vagy megsebesítsen tilos használni. Még akkor is ha hadsereg ellen veted be!!!!

    Fogadják el hogy ha ilyet használnak ne ugassanak ha meghal pár ezer belőllük. Ja és ha teroristának nevelik a gyerekeket akkor miért sír a szájuk ha meghal a gyerek???
  • sathinel
    #11
    Nem mind ilyen de ha minden zsidó gyükér akkor a minden arab terorista is megálja a helyét. Csak ez kicsit szélsőséges....
  • fourgee
    #12
    Hol volt itt zsidózás? Logika b@mmeg. Ha lenne néhány milliárdod, egy politikailag feszült és bizonytalan térségben, ami nagyon messze van a lakhelyedtől, befektetnél telekommunikációba? Én biztosan nem. Ha ez a térség nem a távolban lenne, és a saját országomban is állandó lenne a fenyegetettség, akkor valószínűleg kihasználnám ezt az üzleti lehetőséget. És abban a térségben hol van pénz? Izraelben. Ha szerinted az zsidózás, hogy ott a térségben izraelieknek van a legjobb anyagi lehetőségük milliárdokat fektetni ebbe a piacba... A palesztinokat majomnak nevezni viszont antiszemitizmus, mivel ők is a sémi népekhez tartoznak.
    Ecsém, ha majd héberül elmagyarázod nekem, hogy szerinted mi az antiszemitizmus abban, amit írtam, akkor elfogadom, de addig ilyennel ne "játszadozz". Az online, látszólag névtelenül írt szövegnek is van következménye.
  • metaljesus
    #13
    mégis milyen fegyverekre gondolsz? egyébként ez most itt baromira nem a paleszitnokról szól, hiszen a Hezbollah háborúzott az izraeliekkel.

    viszont ha már a palesztinokról szólsz, igaz hogy a terrorizmus nagyon rossz megoldás bármire, de szerinted van más választásuk? vagy volt, miután a második világháború után az ő területükön létrehozták a zsidó államot? már egészen a 20-as évek elejétől vándoroltak zsidók arra a területre, és a világháború előtt az arányuk kb 30% körül mozgott. aztán a háború után az ENSZ jóváhagyta egy zsidó állam létrehozását pont az arab világ közepébe ékelve. szerintem ez nagy hiba volt, ezt bizonyítja ez (az arabok szerint 6.) izraeli-arab háború is.
  • Csepesz
    #14
    Ki a terrorista??? Nézd már meg Izrael mit csinál a védtelen arab lakossággal! Az nem terrorizmus mert amerika barát meg mert egy állam zászlaja alatt csinálják????
  • wanek
    #15
    1. Nem vagy zsidó? Ehhez képest egészen faszányos zsidó nicked van, biztosan nem véletlenül...
    2. Senki nem zsidózott, csak te hozakodtál elő ezzel. Tipikus zsidó reflex.
    3. "terorista majmokat" - ezzel a kijelentéssel ugye semmilyen problámád nincs. De ha izraeli gaztettekről van szó, amit ugye zsidók követnek el, elvégre nem eszkimók laknak ott, akkor egyből megy a sírás-rívás, holokauszt, antiszemitizmus, 6 millió áldozat, meg a szokásos lemezek. Elmentek ti a ......... De jobbat mondok. Inkább izraelbe menjetek, ott nem lesz ilyen problémátok.
  • wanek
    #16
    Persze. Politikai-katonai marketing. Nem kell mindent készpénznek venni. Ha ez így lenne, már rég likvidálhattak volna mindenkit, akit akarnak. Ja, hogy mégsem? Akkor itt valami nagyon hibázik!
    Hallottunk már precíziós amerikai bombákról is, amik még csak véletlenül sem oda hullottak, ahova kellett volna.
  • wanek
    #17
    Nem a libanoni hadsereg harcolt a zsidók ellen, hanem a Hezbollah. Ők meg ugye nem katonai kommunikációt használnak.
  • kvp
    #18
    A mobiltelefon halozatokban az a jo, hogy a tornyok a hazak tetejen vannak, kepesek egymassal is kommunikalni, a normal elektromos halozatot hasznaljak, de van sajat aramforrasuk is. Egy ilyen rendszert csak akkor lehet teljesen megsemmisiteni, ha minden tornyot lerombolnak. Ehhez egy varos epuleteinek jo reszet le kell rombolni. A deli teruleteken es a egy-ket a hezbollahot tamogato negyedben ez tortent, de az egesz orszagot azert nem rombolhattak le, legalabbis arra mar olcsobb lett volna tomegpusztito fegyvereket alkalmazni.

    Innentol az egyetlen dolog amit az izraeli hadsereg tehetett, hogy lehalgatta es propagandat sugarzott a halozaton. Ez viszont nem allitotta meg a lakossagot es a helyi harcosokat, hogy tovabbra is hasznaljak a telefonjaikat. A helyzet olyan mint az internetnel, azaz: "Hogy kell kikapcsolni az internetet?"

    Az, hogy ki minek tekinti a harcolo feleket jo kerdes. Az viszont biztos, hogy az aldozatok jo resze a ket orszag lakossaganak soraibol kerult ki. Ez pedig nem elfogadhato. Ilyen esetben felelossegre kell vonni mindket felet, tehat haburus bunoskent kell elitelni mind a hezbollah, mind az izraeli hadsereg parancsnokait, amint az megtortent annak idejen a naci vezetokkel is.
  • sathinel
    #19
    Hezbollah megválasztott kormányerő ami azt jelenti hogy nem egy senkiházi terorszervezet. És ha a nép ilyeneket választ akkor meg van a véleményem. Erdély miatt mi is átjárunk robbandtgatni? vagy a nagy magyarország miatt sok civilt megölünk a környező országokban? Egy kicsit gondolkodni kéne mielőtt cselekszünk. Persze az arabok nem s nácik oldalán harcoltak mi???? csak úgy elvették a földjüket........

    a csapágygolyókkal fémtörmelékkel telített rakétákról pedig el lehet olvasni mit írnak pl a NATO-ban.

    wanek te meg a hozzászólásaid után full jobboldali vagy talán még szélsőjobbos is.

    Sathinel pedig sathin=sátán és el végződés mielőtt még lebukott volt neki hisz ez az angyalok neveiben van. És ha héberből vettem akkor már zsidó is vagyok?))
    és még meri azt mondani hogy nem zsidózik rögtön:DDD
  • metaljesus
    #20
    viszont a Hezbollahot mára sokan tekintik Libanon nem hivatalatos hadseregének is, de igazad van, elírtam. az meg hogy milyen kommunikációt használnak, nos nem lennék meglepve ha katonai lenne. hiszen pont ők mutatták most be, hogy Izrael nem is olyan hú de nagy hatalom a térségben, mint azt eddig gondolták. szóval valószínűleg elég jól fel vannak szerelve. végülis kaptak hadianyagot Irántól, lehettek abban a csomagban kommunikációs cuccok is.
  • metaljesus
    #21
    ugye te sem gondolod komolyan hogy ott az van amit az emberek választanak? az van hatalmon, akinek pénze van. és a Hezbollahnak, mint az egyik legnagyobb terrorszervezetnek bizony van mit a tejbe aprítania. nem mellesleg ezek után már nagyon sok arab úgy gondolja hogy valóban ott a helyük a vezetők között, és "igazi" választásokon is igen jó eséllyel indulnának.
    ja, egyébként a kormánynak 2, azaz pontosan kettő tagja tartozik a hezbollahhoz, és ez ugye nem éppen kormányerő.
  • Béla bácsi
    #22
    Már megint ezek? Azért az nem semmi ha valaki mindig a címlapon van.
  • Béla bácsi
    #23
    Sorry, nem válasznak ment, csak a tömör véleményemet fejeztem ki az egészről.