201
  • nagro
    #1
    Szerintem nem a fegyverekbe kellene beleölni ezt az őrült mennyiségű pénzt!
  • Police88
    #2
    a béke sokkal olcsóbb... -.-
  • Garga Pitic #3
    Ezek békefegyverek.
  • GABOR16
    #4
    Már értem miért teszik tönkre az ózonréteget, bizonyára rontaná a hatásfokát.

    De szerintem is a béke a legjobb megoldás, a kényszerített béke meg nem béke. Túl sok ellentétet szülhet, vagy fokozhat.
  • GABOR16
    #5
    Husszútávon fegyverekkel nemlehet békét fenttartani, mert az nem békét jelent, hanem elnyomást.
  • Bohun
    #6
    Bosszút lihegek
    Már nehezen lélegzem
    Vérem lázad szemem könnyben
    Érzem a vesztemet

    Vér és becsület
    Ez mind kötelez
    Vértanúhalálom
    Hősként fémjelez

    Inkább hős egy pillanatig,
    Mint rabszolga egy életen át
    Ne nézd vétlenül saját vesztedet
    Robbants rohanj irány a barrikád
  • Bohun
    #7
    addig kell őket szétverni, míg 100%ossá nem teszik a világuralmukat
  • Bohun
    #8
    Ezmeg Kloáka volt:P:):P
  • [NST]Cifu
    #9
    Mutass nekem légyszives példát arra, hogy fegyverek nélkül melyik fejlett társadalom maradt fent, vagy őrizte meg függetlenségét az elmúlt évszázadokban. :)

    A békére építkezni szép eszme, de az emberek ahhoz túlságosan is irigyek és nagyravágyóak hogy békében élljenek egymás mellett...
  • Samanó
    #10
    Ott a pont
  • Bohun
    #11
    Védekezzen cak a saját határain belül.
  • Lordboxi
    #12
    és ha mondjuk egyszer, szembetalálkozunk egy másik civilizációval amiknek nincs ilyen szép elképzelésük a békéről akkor mit csinálunk? Adunk nekik virágot??? Vagy
  • Bordapapa
    #13
    Elvtárs!
    Nem ellened jöttünk, hanem érted!

    muhaha
  • Vamp17
    #14
    kiepul a globalis bolygovedelmi rendszer!! gonosz idegenek vegetek
  • Lazarus
    #15
    Csak le kell locsolni őket vízzel
  • Truck Driver001
    #16
    Láttad a Jelek-et?
  • Truck Driver001
    #17
    Az USA-t?Már így is világhatalom.Szerinted miért van akkor képe Bokornak?^.^
  • Epikurosz
    #18
    Én bevalllom őszintén, régen nagy csodálója voltam az USA-nak.
    Ahogy kezdtem jobban megismerni, eléggé kiábrándultam belőle.
    Hogy mást ne mondjak: a hierarchia csúcsán a középszer van, az okos emberek legfeljebb jól megfizetett írnok rabszolgák lehetnek.

    Kíváncsi vagyok, hogy meddig tud fennmaradni egy kizsákmányoláson alapuló állam? Valószínűleg addig, mint bármelyik másik, ugyanilyen, a történelemben: kb. 500 évig, esetleg max. 2500 évig, vagy, amíg jön egy másik, ami jobb és hatékonyabb. Nos eddig eltel kb. 200 év, úgyhogy várni kell... :-)

    A gond csak az, hogy ami a helyébe lép majd (esetleg egy ázsiai központú hatalom), az sem lesz igazságosabb, de az igazságosság is eléggé képlékeny fogalom, úgyhogy megy minden tovább.

    Amíg, tényleg fel nem fedez minket egy olyan agresszív földönkívüli civilizáció, amelynek megtetszik a bolygónk, és meg lesznek az eszközei az elpusztításunkra.
  • Lordboxi
    #19
    Véleményem szerint, az ember vérében van a háború, és a harc. Nem véletlenül lettünk a bolygó ura. És vki ellen harcolnunk kell mer le kell ezt vhol vezetni. És addig amíg csak emberek vannak elérhető távban......
  • Truck Driver001
    #20
    Első dolgunk mi lenne?A világhatalom vezetői Atomhoz nyulnának.Bár biztos megdöglenének a kis zöld emberkék:DD,de miis.
  • norbre
    #21
    szerintem a rakétákat meg a repülőket is tükröződő felülettel kell bevonniuk a terroristáknak, és már meg is van a fegyver ellenszere
  • norbre
    #22
    nem kell földönkívüli civilizáció, kinyírjuk mi magunkat fegyverrel vagy a nélkül ..
  • turul16
    #23
    Hát tegnap nem öltem meg senkit, teganap előt sem, és szerintem sokan vannak ezzel így, nem feltétlenül kell az embereknek gyilkolniuk egymást.
    Valami van az emberekbe, de máskép is megnyilatkozhat ugyan az a tulajdonság...

    Egy ki olvasmány: Izmael
  • turul16
    #24
    Ja választható lesz:
    Fényvissza verő réteggel kéri a repülőt, vagy álcázó festékkel ...
    Plusz extra a légkondi, és az illatosító..
  • Tetsuo
    #25
    A megoldást nem mindíg a múltban kell keresni. :DD
  • rigidus
    #26
    "A békére építkezni szép eszme, de az emberek ahhoz túlságosan is irigyek és nagyravágyóak hogy békében élljenek egymás mellett..."

    Ennek az okozoja pedig az ostoba emberi agyak elburjanzasa. Ezen nem fegyverekkel, hanem oktatassal lehetne segiteni. Ez utobbit jelenleg nem csupan elhanyagoljak, hanem dozerrel romboljak. Eleg csak korul nezni.

    Mutass nekem egy egy orszagot az elmult evszazadokbol amelyik kepes volt egyben maradni a tomeg elbutitasa mellett.

    Semmi harag, csak kivancsiskodas. :-)
  • Garga Pitic #27
    A földönkívüliek miatt fölösleges aggódni. Ha valaki képes ártó szándékkal átvágni párezer fényéven át, az sokkal-sokkal-sokkal előrébb tarthat nálunk a fegyverzet terén is. A bál nem tartana sokáig.
    "Az ellenállás értelmetlen" :)
  • norbre
    #28
    USA
  • Garga Pitic #29
    Élőerő, rakéták, robotrepcsik, könnyű járművek.
    Nem hiába szerepel már régóta akár földi, akár műholdas lézerfegyver a militarista bácsik álmaiban: ugyanaz a készülék képes másodperceken alatt a hatókörzetének tetszőleges pontjain lecsapni. Hasznos holmi.
  • rigidus
    #30
    "... az elmult <b>evszazadokbol</b> amelyik ..."
  • rigidus
    #31
    "... az elmult evszazadokbol amelyik ..."
  • sonicXX
    #32
    "Az ellenállás hasztalan" ;)

    Hamár Borg-ot idézünk :))
  • norbre
    #33
    hát szerintem:

    USA történelem
  • norbre
    #34
    1787

    # szeptember 17. - Amerikai Egyesült Államok alkotmányának elfogadása.
    # december 7. - Delaware ratifikálja az Amerikai Alkotmányt, ezzel az Egyesült Államok első államává válik.
    # december 12 - Pennsylvania lesz az Egyesült Államok második állama.
    # december 18 - New Jersey lesz az Egyesült Államok harmadik állama.
  • rigidus
    #35
    es "egyben" van az orszag? :-)

    Eleg csak vegig setalni egy belvarosban ejszaka. Na ott lehet igazan megtapasztalni, hogy hosszutavon milyen "stabil" alapokon van az orszag. :-(
  • norbre
    #36
    oké akkor mit értesz azon hogy egyben?
  • rigidus
    #37
    Egyben:
    - bekeben
    - egyetertesben
    - biztonsagban
  • norbre
    #38
    ok én az első kérdésedből nem erre gondoltam..
    viszont szerintem alapvetően nincs ilyen, akármilyen is az ország. Amíg 2 ember van a Földön addig lesz nézetkülönbség
  • rigidus
    #39
    Hat eppen errol szol itt a nota kerem szepen.
  • rigidus
    #40
    A tarsadalmi egyutteles alapja az oktatas.