10
DVD audio lemezek lejátszása
  • PyRex
    #1
    Sziasztok!

    Azért nyitottam ezt a topicot, mert most vált aktuálissá számomra a téma :) és mert nem találtam hasonló topicot. (Volt egy másik topic, de az DVD audio anyagok létrehozásával foglalkozott.)

    Szóval adott egy DVD audio image fájl a vinyón.
    Adott egy hangkártya, optikai kimenetén keresztül összekötve egy Denon 2105-ös erőlködővel, amely mindenféle okosságot tud fogadni és dekódolni, úgy mint:

    "Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby ProLogic II, Dolby ProLogic Iix, DTS, DTS-ES Discrete/Matrix 6.1, DTS Neo:6 (Cinema / Music), DTS 96/24"

    ezeken kívül:

    "SACD/DVD-Audió fogadására felkészítve"

    Namost, ha bemountolom az image fájlt, akkor PowerDVD-vel lejátszva, a program felismeri, hogy DVD audio-ról van szó, fasza kis átlag 8,5 megabites sávval tolja is a hangot, de az erőlködő sima sztereo jelként ismeri csak fel, tehát 5.1 helyett csak 2.0 (2.1) szól.

    Kérdésem, hogy ha az asztali DVD lejátszóba teszem mondjuk a megírt DVD audio korongot, és ha a DVD lejátszó is digitálisan van rákötve az erőlködőre, az utóbbi akkor sem fogja nekem széttolni 5.1-be?

    Tehát elvileg analógon kellene rákötni minden csatornát külön, hogy "rendesen" szóljon?? Vagy nem vágom, elvileg az erősítőnek fel kéne ismerni, hogy DVD audio jelet kap és kitolni 5.1-be?

    Aki próbálkozott ilyennel, az segíthetne :)

    Amúgy Dolby 5.1, Dolby Digital 2.0, DTS, stb anyagok rendesen szólnak, azokkal nincsen gondom. Sőt a DTS audio CD-k is faszák, ha a DVD lejátszóból szólaltatom meg őket, csak a DVD audiót nem sikerült belőnöm rendesen.

    Üdv!
  • Garfield
    #2
    Háát, első lépcsőben tisztázni kellene, hogy mit is jelent az az "SACD/DVD-Audió fogadására felkészítve" szöveg, mert ugye ez klasszikus példája annak, hogy valamilyen okból nem írhatták rá a cuccra, hogy "DVD Audio lejátszásra képes". Milyen feltétel kell a lejátszáshoz, illetve milyen korlátozásokkal játssza le valójában?
  • PyRex
    #3
    Na kicsit utánanéztem a dolgoknak, kiírtam DVD lemezre az image-fájlokat.
    Tapasztalat:

    PowerDVD simán viszi (tehát szoftveresen dekódolja a cuccost), de ugye mivel már dekódolva van, 5.1-ben csak akkor szólna, ha mind a 6 csatornát külön analóg kábellel kötném az erősítőre, így marad a sztereo, vagy 2.1...

    Sony DVD lejátszóba téve a kijelzőn megjelenik a "CANNOT PLAY" felirat, tehát a készülék nem képes a DVD Audio lejátszására (gondolom mert a Sony amúgy az SACD mellett tört lándzsát anno, ráadásul ez egy nagyon belépőszintű sztali lejátszó).

    Az erősítő pedig azért van "SACD/DVD-Audió fogadására felkészítve", mert van a hátulján külön 6 csatornás bemenet, tehát ha a DVD lejátszód DAD audio-t lejátszani képes, akkor analóg rákötöd az erősítőre és örülsz neki.

    Mivel az enyém nem képes, marad az egyetlen megoldás: PowerDVD és a hangkártyxa összekötése analógon (IS) az erőlködővel - így jó lesz.

    De elvileg - ha minden igaz - SACD-t és DVD Audio-t csak analógon lehet egyelőre az erőlködőkre kötni (ha az ember 5.1-et akar persze), mert ugye mindenképpen a DVD lejátszó kódolja ki a cuccot, nem az erősítő.
  • Sanyix
    #4
    DVD audionak nem kell feltétlenül 5.1 nek lennie, lehet 2.0 is nem lehet, hogy amit lejátszol csak 2.0-ás?.
  • ReTeK
    #5
    az mpeg4-players.info oldalon van pár lejátszó a támogatott formátumok között meg lehet nézni hogy ismeri a DVD-Audiot a lejátszó
  • PyRex
    #6
    Nem. Metallica Black album, PowerDVD is azt nyomja rá, hogy 5.1 - mármint felismeri.
  • totyaapu
    #7
    SZEVASZTOK! ÉN MÉG NAGYON AZ ELEJÉN JÁROK A DVD-AUDIO -NAK.LETÖLTÖTTEM:" DVD-AUDIO DENON SONIC BOOM ( ORIGINAL QUALYT CLON 0%LESS )COMPLETE (mlp 5.1-DD 5.1)KÉRDÉSEM:"HOGYAN LEHETNE MEGSZÓLALTATNI? EGYENLŐRE A VINYÓN VAN,-MILYEN MÓDBAN KELL LEMEZRE ÍRNI?
  • Tetsuo
    #8
    1.) lehet h sztereo a lemez.
    2.) ha nem, akkor a hangkártya optikai kimenetén kimegy a 5.1?
    3.) ha kimegy, akkor az erősítő tud mit kezdeni vele?
    4.) ha igen, akkor jó drága erősítőd van! :D

    "DTS-ES Discrete/Matrix 6.1, DTS Neo:6 (Cinema / Music), DTS 96/24..DVD-Audió fogadására felkészítve"
  • PyRex
    #9
    Közben rájöttem, hogy DVD Audiókat a PowerDVD-vel nem fogok tudni soha 5.1-ben lejátszani, mivel ugye ez a DVD Audio lemezek védelmének a lényege :)
  • AkiRoss71
    #10
    Eléggé pihen ez a szoba...

    Panasonic DMR-EH67-es lejátszóm van.

    Néha (biztonsági másolatként megírt DVD-Audio lemezekkel) a lejátszás 15 mp után megáll, és a készülék a képembe nyomja "A lejátszás nem lehetséges" feliratot.

    Tudja valaki az okát?