14
Microsoft Photosynth: virtuális valóság állóképekből
  • Zsoltika 007
    #1
    A Photosynth egy olyan elképzelés első kézzel fogható megvalósulása, mely a számítógépen található, vagy akár az interneten keringő, különböző formátumú, beállítású, méretű vagy színű fényképeket tartalmuk alapján, azaz a képen látható emberek, tárgyak, helyszínek szerint rendezi csoportba és társítja őket egymáshoz.

    A program a kiválogatott képeket ezután összeillesztve, egybemosva egy olyan térbeli elrendezést hoz létre, ahol a felhasználó szabadon navigálhat, tetszés szerint kinagyíthat bizonyos részleteket, vagy megtekinthet egyes objektumokat más-más szögből is.

    Ha a szoftverrel elegendő mennyiségű fotót gyűjtünk össze - a fejlesztők távlati elképzelései szerint például egy internetes szolgáltatásba integrálva - tulajdonképpen akár a világon bárhová tehetünk egy virtuális kirándulást, megtekinthetjük, körbejárhatjuk a hely nevezetességeit - mindezt a helységről készült fényképek segítségével.

    A teljes cikk: www.winportal.net
    A szoftver honlapja: Link
    Nagyon komolyan hangzik.
  • Palinko
    #2
    majd utánnanézek.engem érdekel a téma,mert szerintem ez lehetetlen.
    /fav
  • Zsoltika 007
    #3
    Valóban kicsit érdekesen hangzik és lehet kicsit túloztak 1-2 dologban, de a 2 videó alapján egész jónak tűnik.
  • Palinko
    #4
    ez már majdenm olyan,mint ha a program maga írna zenét... de mondjuk arra lehet rájöttek,hogy jellegzetes építményeket csoportosítson.de akkor sok dolgot összekeverne.pl egyik piramist a másikkal...
  • ReTeK
    #5
    panoráma készítő programoknál láttam hasonló elképzelést, a térben teljesen körbefordulhattál bárhova beilleszthetted a képedet és a tetszőleges részt kivágtad
  • blackgamer
    #6
    jó elképzelésnek tartom, mert pl. a Pisa-i Ferde Toronyról több ezer kép van fent a neten
    mégis egyszerűbnek tartom egy csapat kiküldését a helyszínre és profi cuccal, a legjobb szögekből készűlt fényképeiből elkészíteni a 3D-s világot
    amúgy engem nagyon érdekel a téma
  • Palinko
    #7
    jaja
  • passatgt
    #8
    itt egy példa:
    http://phototour.cs.washington.edu/
  • Extraboy
    #9
    Nagyon jo programnak hangzik, nekem az tetszene a legjobban, hogyha felismerne, ha panorama fotokat csinaltam egymas utan, es igy gyakorlatilag barmilyen helyet igy ki lehetne alakitani, a lenyeg csak az, hogy egy pici logjon at a masik kepbe, hogy a program megtalalja az illesztesi pontot.
  • Zsoltika 007
    #10
    Kipróbálható a program fejlesztés alatt álló verziója.
    LINK
  • blackgamer
    #11
    rövid cikk a HWSW-n: Háromdimenziós térbe rendezi fotóinkat a PhotoSynth
    sajnos még nem volt időm kipróbálni, de csigáz a dolog
  • Zsoltika 007
    #12
    Van űrsikló is :)
  • blackgamer
    #13
  • oO VinyuS Oo
    #14
    Megjelent a publikus változata a programnak http://photosynth.net